co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 65 z 100 ]

1

Temat: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

Jak poprawiacie sobie humorek np w deszczowe albo jakieś nieudane dni ? Ja przyznam ,że mam  tylko jeden sposób. Trochę kosztowny niestety, ale skuteczny i sprawdzony - zakupy.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

Ja robię sobie długą aromatyczną kąpiel z aromatycznymi świecami i dobrą muzyką w tle. Jeszcze nigdy się nie zdarzyło by mi to nie pomogło.

3

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

Zakupy - tak to lubimy prawie wszystkie. Sposob jednak dosc niebezpieczny, chyba ze zly humor miewamy rzadko. Najlepiej jest ograniczac ten zakupowy impuls do malych rzeczy (i nie mam tu na mysli brylantow...).
Sprawdzonym sposobem, choc wymagajacym jest aktywnosc fizyczna. Najlepiej jakies zoganizowane zajecia aerobowe, kondycyjne. Podczas wysilku organizm nasz dostaje zastrzyk endorfin - stad blogie uczucie powysilkowe. A jakze korzystny sposob dla naszego zdrowia, sylwetki, itd.!
Reularny wysilek fizyczny jest zreszta zalecany dla osob z obnizonymi nastrojami, ktorych czesto napadaja "zle humory".

4

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

Ja pije całe morze melisy ... czasem pomaga czasem nie, ale wiem że sobie tym nie zaszkodzę. Kiedyś łykałam też dużo magnezu i to był tez bardzo dobry sposób na chandrę.

5

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

mnie jak łapie chandra to zazwyczaj sięgam p jakąś dobrą ksiażkę smile może to da kogoś jest dziwne ale lubię bardzo książki z zakresu psychologii, motywujące do działania smile i ostatnio nawet po dosc powaznym spięciu z mężem sad wzięłam od kumpeli książkę "Niebo Na Ziemi" k. Milewskiego zaintrygował mnie tytuł i fragmenty tekstów piosenek Szabana i Szcześniaka. autor wykorzystuje je w książce, i o dziwo spodobała mi się na maksa. potrafił nie podbudować i inaczej spojrzeć na wszystko. teraz już jest ok, mam nadzieję ze na dłuuugo smile

a z takich innych bardziej znanych sposobów to oczywiście ciepła kąpiel i jak jest z mężem ok. to... smile sami wiecie smile

super kartka świąteczna - Jajcarski Zajączek smile http://www.niebonaziemi.pl/kartka/index.php

6

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

Ja słucham relaksującej muzyki i to mnie bardzo odpręża i relaksuję i uspakaja.. przestaje rozmyślać o złych sprawach.. i nawet szybko zapominam.. big_smile

7

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

Ja uwielbiam jazdę konną - to moje antidotum na wszystko! smile Nawet jak pada (w końcu z cukru nie jestem) ale tak z godzinę lub dwie pobuszowac po lesie albo gnac przez pole...to jest TO miłe Panie! Wiatr we włosach i człowiek odżywa, nie myśli o tym co tam się przytrafiło gdzieś po drodze tylko o tej fajnej adrenalince w pełnym galopie - bo zwierzę jest tylko zwierzęciem i nigdy nie wiadomo co wywinie - nie raz się przekonałam. smile A jak jest perfidnie paskudna pogoda to np dzień dobroci dla skóry połączony z dniem dla ducha a raczej oczu.  Zestaw podstawowy - kilka maseczek a najlepiej jakaś minisauna (w garnku, albo maseczka typu sauna) i dobry film - żeby było na kim oko zawiesic i się rozpłynąc. Do tego jakiś wieeelki kubeł dobrej herbaty lub kawy i coś słodkiego. smile:)
Dla tego wolę tą jazdę konną bo jest choc kontuzyjna ale zdrowsza i gubimy kalorie zamiast je pochłaniac.. Nie macie byc może pojęcia ile partii mięśni pracuje przez te 2 godzinki. Wyrabiają się ładnie plecy, ramiona i nogi. I nie jest powiedziane że się nogi krzywią. tongue

8

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

Ja najzwyczajniej sięgam po alkohol i juz. Może to złe, napewno złe ale inaczej nie potrafię.

9

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

ja dla relaksu rzucam się w wir pracy ale nie takiej zwykłej jak papierki czy domowe porządki ale np. tne drewno lub porządkuje ogród (buduje chodniczki z kamieni i cementu) takie tam budowlane prace smile

10

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

Słucham muzyki i nawet ta mocna mnie relaksuje smile

11

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

Sport i muzyka. Czasem też dobry film w telewizji albo mecz:)

12

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

Już nie piję!!!
Słucham ulubionej muzyki-trance, bardzo głośno i gram w necie w logiczne gry.
Wszystko byle nie myśleć o problemach
Narazie pomaga.

13

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

Mały drink jeszcze nikomu nie zaszkodził. Mała żubróweczka z lodem i soczkiem jabłkowycm, dobra komedia (Dlaczego nie- Polecam) , wygodna kanapa i wszystko oki.
A jak już mnie dopada taka duża deprecha to zawsze pomaga mi solarium,10 min. sztucznych promieni i uśmiech murowany:0,

14

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

Ja jak jestem zła to przelewam wszystkie złe emocje na papier a potem chowam go głęboko a po jakimś czasie drę i wyrzucam. Czasem tak jak każda kobieta idę po prostu na zakupy.  Czasem lampkę wina wypiję na rozluźnienie. A jak mam naprawdę doła pomaga mi rozmowa z bliską osobą. Podzielenie się z kimś bliskim swoimi problemami jest lekiem na wszystko smile

15

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

rozmowa z ukochanym

16

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

dobra muzyka     i nic więcej nie trzeba

17

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

Wysiłek fizyczny...najlepiej rower i przejechanie ponad 50km...potem ćwiczenia w domu, taniec....
wink
A chyba najlepszym sposobem jest spotkanie z przyjaciólmi, może na jakas imprezke;)
Aha, ostatnio tez testuje z fryzjerem;)
a zakupow nienawidze...hehehhe

18 Ostatnio edytowany przez Balladyna (2009-10-16 09:14:46)

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

.

19

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

przyłączę się do wypowiedzi witch77 solarium jest dobre na wszystko!!!jak mnie dopadnie zły nastrój to idę na 10 min poleżeć i się odprężyć a potem jak wrócę to jak jest w miarę ładna pogoda to idę na spacer z rodzinką a jeśli pada to jakiś romantyczny film oglądam zjadam całe mnóstwo czekolady i staram się odsunąć każdą złą myśl jaka mnie nachodzi.Lubię też porozmawiać na temat mojego złego nastroju z mężem on ma zawsze dla mnie dobro słowo i kiedy mnie przytula większość moich złych emocji znika.

20

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

1) Wysilek fizyczny - w moim przypadku silownia albo basen.
2) Dobra komedia smile

21

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

Na dołeczki w moim przypadku najlepiej pomaga czekolada dużo czekolady big_smile mniamm !!
Oczywiscie jakas muzyka, rozmowa z przyjacielem ,dobra komedia  a przedwszystkim sen , sen dziala na mnie zbawiennie smile
No i chyba jak kazda kobieta jakie male przyjemnosci , zakupy, kosmetyki, ciuszki smile
Czasem rownierz lampka wina smile

22

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

A mnie nic nie pomaga, musi samo minąć, jeszcze zależy jaka jest przyczyna dołka. Bo jeśli samoistny to tylko rozmowa z przyjaciółką przy drinku, a potem jest następny dzień i już jest oki. smile

23 Ostatnio edytowany przez Jeanne (2008-10-06 15:54:51)

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

A ja jak mam depreche , to gadam sama ze sobą.Idę wtedy na długi spacer , albo na cmentarz moich bliskich lub zamykam się na dłużej w łazience i gadam ze sobą w myślach.Może dla niektórych to śmieszne , ale wtedy z odwaga nazywam rzeczy po imieniu , oczyszczam w ten sposób złe emocje , podbudowuje się , nabieram sił do tego , by sprostać wyzwaniom.Po takim "seansie" czuję jak nabieram nowych sił , czuje się jak po spowiedzi.To naprawdę działa .Czasami jak jest bardzo smutno , to sobie do tego wszystkiego popłaczę.Wszystko po mnie spływa jak po kaczce smile
Na maleńką depresyjkę zawsze pomaga moja przyjaciółka.Już jak ja zobaczę lub usłyszę , albo pogadam na necie jest mi o niebo lepiej.Zapominam o smuteczkach , bo działa na mnie jak gorąca czekolada , a póżniej z tego wszystkiego zawsze robimy sobie śmiechawę big_smile

Ps.Napisałam , że dla niektórych może to być  śmieszne , ponieważ kiedyś jedna z nauczycielek w mojej szkole , do której chodziłam powiedziała , że jak ktoś gada do siebie , to znaczy , że ma nierówno pod sufitem big_smile

24

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

JEANNE to wcale nie powinno być śmieszne, bo sama robię prawie identycznie [oprócz łazienki- mam inne miejsce] i mi to pomaga
a w moim przypadku płacz jest super, czasami nawet na spacerze krzyczę, siadam gdzieś w lesie i tak po prostu siedzę i ze sobą rozmawiam
na cmentarzu zawsze w myślach rozmawiam z bliskimi

25

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

1. porządnie się wypłakać - ja to nawet z efektami dźwiękowymi !!!   ( big_smile )

2. porządnie się wygadać - ja mogę tylko mężowi - a odkąd tu jestem - również Wam !!! (z czego bardzo się cieszę, bo gdy w domu zapanuje "lodownia" - to nie umieram już z samotności, tylko urzęduję sobie w Waszym towarzystwie)

A jeśli chodzi o gadanie do siebie  = norma - w końcu to fajnie pokonwersować z inteligentną osobą big_smile big_smile big_smile

26

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

Nikt cię tak nie zrozumie jak Ty samą siebie. Pogadaj ze sobą w myślach, potem udaj się do swojej samotni, posłuchaj ukochanej muzy, zapłacz nad sobą a na koniec dobrze się wyśpij. I nie wolno ci powrócić rano do rzeczy, które spowodowały doła!!!!! Odpędzaj je od siebie aby jak najdalej. A tak w ogóle, to odkąd tu urzęduję, jest ze mną znacznie lepiej, więc to też dobry środek.

27

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

layla u Ciebie podobnie jak u mnie,na deprechę najlepszy jest płacz....
kiedy jest mi zle ryczę jak dziecko,chodę pózniej pół dnia z podpuchniętymi oczami,ale jest mi dużo lżej na duszy wink
no i silne ramiona mojego męża,to też pomaga,kiedy widzi że jest ze mną coś nie tak poprostu przytula mnie,nawet nic nie mówiąc,ta bliskość działa cuda....:)

28

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

też jestem zdania że nie ma to jak porozmawiać sobie ze sobą,wtedy jesteśmy szczerzy aż do bólu.To nie powinno nikogo śmieszyć i myślę sobie że każdy tak ma tylko niewiele osób w obawie przed wyśmianiem się do tego przyznaje.

29

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

Odpędzam złe myśli, przeważnie idę do kuchni ugotować coś dobrego na obiad, do tego koniecznie potrzebuję jakiejś muzyki, które mnie napełni energią!

30

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

zgrzewka bronka i przynajmniej z 10 odcinkow "Włatców móch".Naprawde działa relaksujaco smile

31

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

Nie umiem sobie poradzić z moim strachem... Panicznie boje się być oszukiwaną, zwlaszcza przez mojego lubego.Wszyscy na około mowia mi, ze wszystko jest ok, ale wciąż czuję i podejrzewam, nie mogę się od tego wolnić...poradźcie coś...proszę...

32

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

najlepiej najeść sie czekolady i posłuchać dobrej muzyki nie ma nic lepszego

33

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

frytki, albo pączek - to takie proste, a tyle satysfakcji daje.
a jak już do tego jakaś psiapsiułka się znajdzie - to po kłopocie ;-))

34

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

w sumie racja kto nas lepiej zrozumie niż my same big_smile

35

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

No jeśli mowa o naprawdę małej depresyjce - to mam taką dzisiaj, po wczorajszej kłótni z szanownym małżonkiem.
(To już u nas chyba reguła - wolne dni = afera domowa).
Nie chciało mi się dzis podnieść z łóżka; (zastrajkowałam - nie zrobiłam śniadania /wielkie rzeczy-prawda??/), miałam zamiar tak dogorywać - ale ok. 11 wściekłam się, że znowu życie mi ucieka (jak się wściekam,to wiadomo-energii przybywa) - odstawiłam się i poszłam robić debet na karcie !!! Kupiłam dwie bluzki w reservet i super-sweterek w trollu. Trochę mi się od tego polepszyło. Zabezpieczyłam też sobie na mentalnie samotny wieczór deserki i milkę (no co za atrakcje!! no niebywałe!!):(

36

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

ja odpalam jointa albo staram się cieszyć z tego co mam , a mam dużo tak jak każdy z nas wink

37

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

hmmm...mnie generalnie nie uspakaja nic heh oprócz rozmowy z kimś bliskim, zazwyczaj jest to przyjaciółka:)

38

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

czekam aż minie...szukam przyczyny, żeby więcej nie dopuścić do takiego stanu..i wylewam duszę przed moim najlepszym przyjacielem i Ojcem - Bogiem...nigdy nie zawiodło....a powiem nawet więcej..odkąd Mu swoje życie powierzyłam to złych nastrojów nie miewam....chyba tylko z powodu grzechu i poczucia własnej ułomności i nicości w Jego obliczu...ale wiem, że mnie kocha..jestem szczęśliwa i spełniona!

39

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

Piwo, fajka lub melisa wink

40

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

dobry fim, dobra książka, meliska też nie zaszkodzi i dluuuugi sen:)

41

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

na zwykła chandrę - ciasteczka z czekoladą!!! albo sen. Na stan poddepresyjny.....czyli chandrę parodniową związaną z jakimis poważniejszymi problemami...toleracja dla swojego stanu!!! Po prostu nauczylam sie, ze....musze akceptowac i to, ze ,,zle dni/ problemy'' to nieodzowne problemy zyciowe, czy też scislej mówiać, mojej obecnej sytuacji. Nauczylam sie, ze....,,cierpieć też trzeba umieć'' i dzieki temu nie panikuje i nie mysle...,,o Boze...chyba mam depresje!!'' Nie!! Po prostu....,,pozwalam sobie na przezywanie cierpienia, na płakanie!!'' Dzięki temu szybciej wrcam do siebie, a wiec do KOLORÓW, USMIECHU, ENERGII!!LUZU:D:D:D

42

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

a jak siedzieć w pracy z chandrą ? w pracy nie poczytam książki i nie wezmę kąpieli, a pracować trzeba

43

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?
Facet napisał/a:

Piwo, fajka lub melisa wink

A najlepiej wszystko na raz wink

44

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?
Jeanne napisał/a:
Facet napisał/a:

Piwo, fajka lub melisa wink

A najlepiej wszystko na raz wink

I zasmażka!!!!!!!! :=) :=)

45

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?
ziomek napisał/a:

ja odpalam jointa albo staram się cieszyć z tego co mam , a mam dużo tak jak każdy z nas wink

Co  ma znaczyć ta sygnatura u ziomka ?
Lubi czarny humor ? czy co

46

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

też mnie to zastanawia

47

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

Ja gram w SILENT HILL 3 smile uspakaja mnie

48

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

zazwyczaj napycham sie czymkolwiek(tak,wiem to jest glupie,ale tak reaguje jak mam dola), slucham szybkiej muzyki i w sumie to ide spac,bo to mi bradzo pomaga;) sen dobry na wszystko;)

49

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

A ja sobie siadam, słucham dołującej muzyki, piję sobie jakiś alkohol i pozwalam wszystkim złym myślom mnie opanować a następnego dnia wstaję pełna energii heh i już nie mam doła... nie wiem czemU u to tak działa big_smile

50

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?
layla napisał/a:

A jeśli chodzi o gadanie do siebie  = norma - w końcu to fajnie pokonwersować z inteligentną osobą big_smile big_smile big_smile

Tak sobie siedzę i myślę, że najlepszym sposobem to jest czytanie Waszych postów smile

51

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

chodzę na zakupy, słucham głośno muzyki i roz ładowuje swój stres na siłowni

52

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

mi pomagaja słodycze ... niestety nie zdrowo (czasem oszukuje sama siebie siegajac po owoce -bo tez sa slodkie ale nie pomagaja jak czekolada czy paczek) sen i placz i wtulenie sie w kochajace ramiona meza ( o ile on nie jest powodem dolka )

53

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

To już zależy od powodu złego humoru.Czasem wystarcza kawałek czekolady,kąpiel z pianą i świeczkami.A czasem nie pomaga zupełnie nic...

54

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

Sprzątam....idę na spacer...słucham Lao Che smile

55

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

słucham cięższego rocka (nieco głośniej niż by wypadało tongue), intensywnie ćwiczę, idę na "spacer" (szybki marsz mi wychodzi ;] ), zajmuję się czytaniem ulubionej książki, a nieraz sobie popłaczę i też mi przechodzi ;]

56

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

Vidomina wiesz, mi też czasem płacz pomaga smile Przez cwilę większy dół, ale za to później jest lepiej smile
Kiedy jest mi źle to lubię też pisać... wiersze, opowiadania... listy...

57

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

ja to sie lubie wygadać..niekoniecznie komus mi bliskiemu, bo ostatnio to przez najukochańszą osobe mam dołki...

a drugi sposób to zamkniecie się w pustym, odosobnionym pokoju, paczka husteczek, kocyk i tak sobie siedzę przy duzym oknie balkonowym i patrze na świat mysląc i płaczac..czasami biorę ze soba mojego miśka SMIERDZIUCHA i siedze sobie z nim i do niego płaczę<tak nazwał go moj chlopak,a  dostałam go na moje 18urodziny i jakos nie moge sie bez niego obejsc gdy jest mi źle, i gdy nie ma mnie kto inny przytulic:)  >

poki co pomaga:)

58

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

Taaak...Obżeramy się słodyczami,potem mamy wyrzuty i wylewamy siódme poty żeby nie poszło w biodra:D
A całkeim poważnie mówiąc czekolada potrafi zdziałać cuda:)

59

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

Biorę się za prasowanie. Czasem idę na samotny spacer. A jak już mam takiedo "doła giganta" to uciekam w świat książek.

60

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

Siadam przed kompem, pije kawke, dłubie pestki, odpalam netkobiet.pl a jak nie ma nic nowego odpalam photoshopa i bawię się w fotomontaże i przerabiam zdjecia. Czasem też pogram sobie w www.gry.pl lub mario big_smile i problemy znikaja i nie myśle niczym.. Tylko jak przerobić zdjęcie i czy przejde runde w maria big_smile

61

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

Idę na cmentarz lub do parku który bardzo bardzo lubię i tam myslę o wszystkich sprawach.. %-)

62

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

zakupy

przyjaciółka

piwko wink

63

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

A ja śpiewam.....ale nikomu nie życze, żeby to wtedy słyszał:)

64

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

tak jak inne pozeram czekolade lub wszystko co jest nia pokryte.....
Płacz ,to ja akurat jest placzliwa hhehe czy to szczescie,depresja ,widok zwierzaka to juz łzy.
Niestety taka jestem:)
zakupy,chociaz czasem nie ma sie do dyspozycji pieniedzy:)

65

Odp: co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

A mi pomaga na zly nastroj:
1.rady psycholog
2.dobre jedzonko
3.rozmowy z moja ukochana babcia
4.surfowanie po necie
5.czytanie prasy kobiecej(mam swoje ulubione tytuły)
6.rozwiazywanie łamigłówek

Posty [ 1 do 65 z 100 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » co robicie gdy macie zły humor/mała depresyjkę ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024