Koszty wesela - ile się zwraca ?? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Koszty wesela - ile się zwraca ??

Strony Poprzednia 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 39 do 76 z 105 ]

39

Odp: Koszty wesela - ile się zwraca ??

Bardolka mnie akurat nie dziwi, że poszli liczyć kasę - na tego typu imprezach, gdy jest zamieszanie, wynajmowane pokoje, kasa bywa że znika- wiem o takim weselu, gdzie zniknęły wszystkie koperty, a raczej ich zawartość. Naprawdę zrobiła się afera.

Ja przyznam szczerze: nie miałam ochoty na wesele. Dałam się namówić i też marzyłam by skończyło się jak najszybciej smile

Zobacz podobne tematy :

40

Catwoman napisał/a:

[b]

Ja przyznam szczerze: nie miałam ochoty na wesele. Dałam się namówić i też marzyłam by skończyło się jak najszybciej smile

To ja miałam przeciwnie, uwielbiam takie zabawy, ogólnie mam duszę imprezową, więc chciałam ,żeby goście byli jak najdłużej:)

To strasznie dziecinne co niektórzy piszą , że nie liczyli na jakiś zwrot kosztów- pewnie piszą to osoby , które dostały kasę od rodziców, więc co im tam. W takiej sytuacji faktycznie jest to obojętne.
My wydaliśmy własną kasę na wesele ok 50tys i gdybym zakładała, że nic z tych pieniędzy się nie zwróci, to pewnie byśmy tej imprezy nie organizowali.
Po prostu nie było by nas stać, budujemy teraz dom i 50tys już sporo stanowi.
Zwróciła się większa połowa kosztów, dzięki temu mogłam mieć niezapomniane do końca życia chwilę i bibę dla najbliższych.

41

O boshe... 50 tys. nigdy w życiu bym nie dała. Po prostu wolałabym pojechać w kilka podróży poślubnych smile

42

Catwoman napisał/a:

O boshe... 50 tys. nigdy w życiu bym nie dała. Po prostu wolałabym pojechać w kilka podróży poślubnych smile

i ja nie ,dla mnie to już trochę przegięcie

43

I powiem więcej: nie sprostałabym - jako gość- na żadnym weselu takim kosztom ze strony Młodych. Nie wiem ile musiałabym dać do koperty by im się zwróciło i by na tym zarobili, bo jeśli ma się TYLKO zwrócić to nie ma sensu się tak wykosztowywać.

44

Może źle się wyraziłam, bo 50 tyś. to koszty całego ślubu z weselem, nie tylko wesela, które wcale nie było z "fajerwerkami" raczej standardowo.. tak kształtują się ceny w Warszawie.. 200zł za talerzyk + alkohol + dj + kamerzysta + fotograf + auto + .... i tak się uzbierało...

45

Ależ dobrze się wyraziłaś! Ja sobie nie wyobrażam, że 50 tysia to tylko za wesele- ale i tak bajońska suma jak dla mnie- za 1 dzień.

46 Ostatnio edytowany przez Bubuś (2013-07-02 09:34:37)

Słoneczna86 napisał/a:

To strasznie dziecinne co niektórzy piszą , że nie liczyli na jakiś zwrot kosztów- pewnie piszą to osoby , które dostały kasę od rodziców, więc co im tam. W takiej sytuacji faktycznie jest to obojętne.

Nie dziecinne tylko normalne. Skoro wydaje pieniądze na jakiś cel, to znaczy, że po rozpatrzeniu wszystkich za i przeciw mnie na to stać. Mało kto działa na zasadzie : 200 zł za talerzyk x 3 osoby =600  Możemy tyle zapłacić, bo przecież i tak przynajmniej 70% zwrócą goście w kopercie. Czyli de facto zapłaciliśmy tylko 180 zł.

A jeżeli się mylę, to znaczy, że ja juz za stara jestem wink

Słoneczna86 napisał/a:

bibę dla najbliższych.

Skoro biba dla "najbliższych" kosztowała Cię 50 tysięcy, to znaczy, że gości było co najmniej 150.
Skoro to są najbliżsi, to zapewne nic nie stoi na przeszkodzie żeby poprosić ich o pomoc w budowie domu. W raz z pomocą "najbliższych" wybudujecie dom po kosztach, bo przecież ktoś w tym gronie się na budowlance zna, a budowa metodą gospodarczą pozwoli wam dużo zaoszczędzić - wiem, bo sama buduję w ten sposób.

Czyli w ogólnym rozrachunku 50 tysięcy wkładu na wesele "minus" 28 tysięcy, które się zwróciło (pisałaś, że "większa połowa" (btw połowa zawsze jest równa)), to tak jakbyście za wesele zapłacili 22 tysiące "minus" koszty ekipy budowlanej, która postawiłaby Wam dom, ale zrobią to "najbliżsi", wychodzicie na czysto mając na koncie niezapomniane wesele i wybudowany dom. Na taki układ jestem w stanie przystać big_smile

Obawiam się jednak, że Ci "najbliżsi", to kupa ciotek i wujków, których trzeba było zaprosić, bo...  wink

47

Przeczytałem ten wątek i... osłupiałem roll roll roll.

Chwilę potem przypomniałem sobie, że kuzynka, która ma niedługo wesele, nie może mnie zaprosić z powodu rodzinnych niesnasków między naszymi rodzicami i... odetchnąłem z ulgą big_smile.

Słoneczna86 napisał/a:

To ja miałam przeciwnie, uwielbiam takie zabawy, ogólnie mam duszę imprezową, więc chciałam ,żeby goście byli jak najdłużej:)

Jak ja robię coś, co mi sprawia przyjemność, to nie oczekuję, że ktoś inny za to zapłaci.

Słoneczna86 napisał/a:

To strasznie materialistyczne, co piszą niektórzy, że liczyli na zwrot kosztów wymyślonego przez siebie wesela.
My organizowaliśmy wesele nie marząc nawet o stawianiu własnego domu. Właściwie samo wesele zostało w pewnym sensie wymuszone przez rodziców. Jedzenie, salę i alkohol zapewniali oni, a przystrojeniem sali i wszystkimi innymi elementami (łącznie z dobrą muzyką i konferansjerką) zająłem się sam z pomocą przyjaciół.
Gdyby pieniądze nie poszły na wesele, to łatwiej byłoby nam wtedy znaleźć dla siebie mieszkanie.
Przygotowaliśmy doskonałe nagłośnienie i zestawy muzyczne zaspokajające gusta wszystkich zaproszonych gości. Z tego, co pamiętam goście bawili się doskonale do białego rana.

Nawet przez myśl nam nie przeszło analizowanie wesela pod kątem zarobienia na nim pieniędzy.

Idąc tym tokiem myślenia proponuję, byś zaprosiła ekipę telewizyjną do sali porodowej i nagrała transmisję z wydania na świat swojego dziecka. Zapewni to zwrot kosztów związanych z ciążą.

Idąc tym tropem dalej: transmisja "on line" z nocy poślubnej również zapewniłaby zwrot dużej części kosztów wesela.

Osobiście brzydzi mnie mieszanie przyjacielskich spotkań z koncepcją zarabiania na nich.
Wesele robi się po to, by spotkać bliskich i podzielić się z nimi swoim szczęściem. Inni robią je po to, by pokazać wszystkim: na co ich stać.
Zupełnie nie rozumiem dlaczego za czyjąś chęć spotkania z rodziną, albo zrobienia pokazówki mają zapłacić goście (i to jeszcze z nawiązką roll).
Możecie mnie Panie zbanować, ale czuję do czegoś takiego obrzydzenie.

Słoneczna86 napisał/a:

My wydaliśmy własną kasę na wesele ok 50tys i gdybym zakładała, że nic z tych pieniędzy się nie zwróci, to pewnie byśmy tej imprezy nie organizowali.

To trzeba było nie organizować, a nie narzekać, że ludzie nie zrozumieli, że mają za Twoją imprezę zapłacić!

Słoneczna86 napisał/a:

Po prostu nie było by nas stać, budujemy teraz dom i 50tys już sporo stanowi.

Ale trzeba było pokazać innym, ze jednak WAS STAĆ.
Może zamiast zapraszać na wesele gości wystarczyło wysłać im kopię filmu:
http://www.youtube.com/watch?v=P8ZkjLDj400
a najtaniej właśnie ten adres sad.

Słoneczna86 napisał/a:

Zwróciła się większa połowa kosztów, dzięki temu mogłam mieć niezapomniane do końca życia chwilę i bibę dla najbliższych.

Tylko jaka szkoda, ze jeszcze na tym nie zarobiłam sad sad sad.

48

Ale Słoneczna chyba nie żałuje tego wesela, prawda? Tylko zapytała, choć zwrot ''ile się zwraca'' jest może nie na miejscu. Jeśli chodzi o kwotę, to wierzcie mi, że 50tys to wcale nie jest jakieś szalone wesele w Warszawie, szczególnie gdy ma się dużą rodzinę tongue
Tak naprawdę koszty wesela i prezenty z kopert to dwie różne sprawy i ja bym ich wcale nie wiązała. Wiadomo, najlepiej dla młodych gdy rodziców stać na zorganizowanie imprezy a prezenty są tylko dla pary młodej.

''Być czy mieć?
Być z tym, co się ma.''

49 Ostatnio edytowany przez YOGI bear (2013-07-02 20:08:44)

allegra90 napisał/a:

Ale Słoneczna chyba nie żałuje tego wesela, prawda?

Słoneczna86 napisał/a:

Ja niedawno organizowałam taką imprezę i szczerze mówiąc jestem trochę zawiedziona, bo bardzo mało się zwróciło.

big_smile big_smile big_smile big_smile big_smile

allegra90 napisał/a:

Jeśli chodzi o kwotę, to wierzcie mi, że 50tys to wcale nie jest jakieś szalone wesele w Warszawie, szczególnie gdy ma się dużą rodzinę tongue

Słowo honoru, że nie chodzi o kwotę smile.

allegra90 napisał/a:

Tak naprawdę koszty wesela i prezenty z kopert to dwie różne sprawy i ja bym ich wcale nie wiązała.

Myślisz to samo, tylko komentujesz mniej agresywnie smile.

50

YOGI bear napisał/a:
allegra90 napisał/a:

Ale Słoneczna chyba nie żałuje tego wesela, prawda?

Słoneczna86 napisał/a:

Ja niedawno organizowałam taką imprezę i szczerze mówiąc jestem trochę zawiedziona, bo bardzo mało się zwróciło.

big_smile big_smile big_smile big_smile big_smile

allegra90 napisał/a:

Jeśli chodzi o kwotę, to wierzcie mi, że 50tys to wcale nie jest jakieś szalone wesele w Warszawie, szczególnie gdy ma się dużą rodzinę tongue

Słowo honoru, że nie chodzi o kwotę smile.

allegra90 napisał/a:

Tak naprawdę koszty wesela i prezenty z kopert to dwie różne sprawy i ja bym ich wcale nie wiązała.

Myślisz to samo, tylko komentujesz mniej agresywnie smile.

W przeciągu ostatnich 3lat byłam na 7 weselach.
Każda para pisała na zaproszeniu wierszyk, którego przekazem było, że nie chce prezentów tylko kasę w kopertach.
My też to napisaliśmy, dlatego mogliśmy liczyć, że część poniesionych przez nas kosztów się zwróci.

Większość osób wypowiada się tutaj zupełnie nie na temat, zupełnie też nie mają pojęcia o organizacji wesela.

Imprezy jak już pisałam, nie żałuję, było świetnie i oboje zdawaliśmy sobie sprawę z wydatków, które obliczyliśmy wcześniej, także z faktu, że część ich się zwróci z kopert.
Chyba tylko nietrzeźwo myślące osoby mogły by pominąć tą kwestię przy wyliczaniu kosztów i te osoby, którym rodzice płacili za wszystko.

Jedyne czego żałuję, to że noc zleciała dość szybko, ale tak to już jest, że co dobre, szybko się kończy;)
Za dwa tygodnie mam kolejne wesele u przyjaciół, więc będzie okazja, żeby już bez stresu ze wszystkimi zaszaleć. A my jako już stare małżeństwo;) sobie powspominamy chwile na naszym..

51 Ostatnio edytowany przez YOGI bear (2013-07-03 01:18:21)

Słoneczna86 napisał/a:

Każda para pisała na zaproszeniu wierszyk, którego przekazem było, że nie chce prezentów tylko kasę w kopertach.
My też to napisaliśmy, dlatego mogliśmy liczyć, że część poniesionych przez nas kosztów się zwróci.

Zdarzyło mi się byc zaproszonym na kilka wesel i bardzo się cieszę, że takiego wierszyka nigdy nie przeczytałem smile.

Słoneczna86 napisał/a:

Większość osób wypowiada się tutaj zupełnie nie na temat, zupełnie też nie mają pojęcia o organizacji wesela.

Ja zorganizowałem (z pozytywnym skutkiem) tylko swoje smile, więc za specjalistę się nie uznaję wink.

Słoneczna86 napisał/a:

Imprezy jak już pisałam, nie żałuję, było świetnie i oboje zdawaliśmy sobie sprawę z wydatków, które obliczyliśmy wcześniej, także z faktu, że część ich się zwróci z kopert.
Chyba tylko nietrzeźwo myślące osoby mogły by pominąć tą kwestię przy wyliczaniu kosztów i te osoby, którym rodzice płacili za wszystko.

Jak wspomniałem pieniądze, które zapłacili za większą część wesela rodzice (resztę pokryłem ja) mogły nam umeblować mieszkanie, więc czuję jakby pochodziły częściowo z mojej kieszeni sad.
Z całą pewnością nie oczekiwałem konkretnych przychodów z tej imprezy.

Ważne, aby twoje małżeństwo było szczęśliwe smile.

52

Słoneczna, ale też niejedną noc w życiu przeżyłaś i wiesz, że nie trwa dłużej niż kilka godzin.

53 Ostatnio edytowany przez dayzi (2013-07-03 15:23:16)

Słoneczna86 napisał/a:

My też to napisaliśmy...

Myślę, że zamiast "owijać w bawełnę", należało  napisać ile wynosi wejściówka. smile
Byłoby uczciwie i bez żalu.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

54

dayzi napisał/a:
Słoneczna86 napisał/a:

My też to napisaliśmy...

Myślę, że zamiast "owijać w bawełnę", należało  napisać ile wynosi wejściówka. smile
Byłoby uczciwie i żalu.

o! idealny pomysł! big_smile

55

Catwoman napisał/a:
dayzi napisał/a:
Słoneczna86 napisał/a:

My też to napisaliśmy...

Byłoby uczciwie i żalu.

o! idealny pomysł! big_smile

Lepszej propozycji tutaj byc chyba nie moglo;)
Przede wszystkim warto sie zastanowic czy robisz wesele dla zarobkuu, dlatego, zeby wyjsc z tego na czysto przez koperty, czy poprostu inwestujesz w dobra zabawe, zeby ci najwazniejsi celebrowali z Toba Twoj najwazniejszy dzien zycia.
Moja mama raz dostala wlasnie zaproszenie z wierszykiem, ze chca kase zamiast prezentow. Dla mnie to bylo dosc dziwne... Lepiej chyba jest zrobic liste rzeczy, ktore chcialoby sie dostac w prezencie. Tak bardziej wg mnie wypada...

16.05.2016 2:12 Majeczka, nasz caly swiat <3<3<3

56

A to ja też miałam wierszyk z nakierowaniem finansowym smile nam na 50 czajnikach naprawdę nie zależaaaało.

57

YOGI bear napisał/a:
Słoneczna86 napisał/a:

Zdarzyło mi się byc zaproszonym na kilka wesel i bardzo się cieszę, że takiego wierszyka nigdy nie przeczytałem smile

Bez przesady, nie bądźmy takie delikatesy, że nie podoba nam się czyjaś dokładnie sprecyzowana prośba wink

Takie wierszyki to tylko zabawna forma przekazania od Młodych informacji, o której pisze Catwoman, że nie chcemy dostać 50 czajników.
Nigdy nie widnieje na zaproszeniach prośba o konkretną kwotę, jest tylko sugestia o formę prezentu.

Idąc do kogoś na urodziny, imieniny czy inne święto, zazwyczaj daje się jakiś prezent. Zazwyczaj zależy nam, żeby prezent był trafiony. Dostając wskazówkę, co osoba obdarowywana chciałaby dostać, mamy ułatwione zadanie.
Dlatego nie ma co się oburzać na treść zaproszenia ślubnego.

15.08 - Olek

58

Nas się wszyscy goście pytali co chcemy dostać - a jak moi znajomi idą na wesele do kogoś, mają ten sam problem, zwykle chcą się naradzać w tej kwestii, po czym dochodzą sami do wniosku, że najlepsza jest kasa, bo wtedy Młodzi kupią sobie dokładnie to, czego potrzebują.

59

dorota.f napisał/a:

Takie wierszyki to tylko zabawna forma przekazania od Młodych informacji, o której pisze Catwoman, że nie chcemy dostać 50 czajników.
Nigdy nie widnieje na zaproszeniach prośba o konkretną kwotę, jest tylko sugestia o formę prezentu.
Dlatego nie ma co się oburzać na treść zaproszenia ślubnego.

Masz rację smile.
Oburzyłem się w kontekście tematu tego wątku.

60

mery90 napisał/a:

Moja mama raz dostala wlasnie zaproszenie z wierszykiem, ze chca kase zamiast prezentow. Dla mnie to bylo dosc dziwne... Lepiej chyba jest zrobic liste rzeczy, ktore chcialoby sie dostac w prezencie. Tak bardziej wg mnie wypada...

No... słyszałam o uczuciach tych, którzy mieli do wyboru prezenty za 3000+ kiedy lista do nich dotarła

Jak ja nienawidzę życia!

61

Zdecydowanie wolałabym i dać pieniądze, i chcieć pieniędzy - bo można ich dać tyle, na ile kogoś stać: czy 1,000 zł czy 20 zł - a prezent już określoną kwotę kosztuje.

62

Znajomi znajomych ( a wiec opowieść przeze mnie usłyszana z drugiej ręki) zdecydowali się właśnie na listę prezentów i powiedzieli, że w związku z tym kasy już nie chcą. Skończyło się to tak, e na wesele nie przyszedł prawie nikt - większości nie było stać na wymyślone przez młodych prezenty. podobno najtańszy kosztował 500 zł. Niby w miarę, ale w takiej cenie to było tylko 3, czy 4, a reszta powyżej 1000 zł.

W przyszłym roku wyprawiam wesele i szczerze mówiąc przemknęła mi myśl o zwracaniu się. Tylko, że nie w tym sensie, że mamy na tej imprezie zarobić. Chodziło raczej o to, że wyłożymy te 30 tys, ale coś tam w tych kopertach dostaniemy to może chociaż 10 tys się zwróci.
My urządzamy wesele własnym kosztem. to narzeczony bardziej chciał takie tradycyjne i zgodziłam się na to pod takim warunkiem, wiedząc, że nas na to stać. W tej chwili mam przynajmniej komfort psychiczny, że możemy wszystko zrobić po swojemu. Nie muszę wysłuchiwać oburzeń w stylu "No jak to nie będzie flaków, my flaki chcemy a w końcu to nasze pieniądze wydajecie. Flaki mają być!". Oczywiście taka decyzja też spotkała się na początku z oburzeniem "No jak to od rodziców nie weźmiecie? Łatwiej wam będzie!" Z tego wybrnęliśmy mówiąc, że jak koniecznie chcą nam coś dawać to w kopercie na weselu, bo potem przydadzą nam się bardziej (mieszkanie, może dziecko itp.)

Chociaż nie da się ukryć, że mentalność "zwracania się wesela" istnieje. Kiedyś, zanim jeszcze się zaręczyliśmy, po jakimś weselu w rodzinie narzeczonego tak luźno rozmawialiśmy z moją przyszłą teściową o różnicach w zwyczajach u mnie i w jego stronach. Stwierdziłam, że u mnie prezenty i koperty daje się młodym w czasie składania życzeń i koperty przy tym najczęściej świadek wkłada do jednej torebki, albo jakiegoś koszyczka. Na co moja przyszła teściowa (skądinąd bardzo ją lubię i szanuję) obruszyła się : "To jakiś głupi zwyczaj. U nas daje się wychodząc z wesela. Jak zabawa była nieudana to zawsze część można wyjąć. A na dodatek jak potem taka para ma sprawdzić, kto dał ile? No przecież to się wszystko wymiesza i nie dojdzie się kto dał np. pustą kopertę!" Powiem wam, że mnie zatkało.

63

Bastat napisał/a:

W przyszłym roku wyprawiam wesele i szczerze mówiąc przemknęła mi myśl o zwracaniu się. Tylko, że nie w tym sensie, że mamy na tej imprezie zarobić. Chodziło raczej o to, że wyłożymy te 30 tys, ale coś tam w tych kopertach dostaniemy to może chociaż 10 tys się zwróci.

Wszyscy mamy różne myśli big_smile. Ważne jest jednak, czy są one dla nas tylko pewnym elementem logicznego myślenia, czy celem samym w sobie. Czy jeżeli nie będziesz spodziewała się "właściwego poziomu zwrotu inwestycji" big_smile to zrezygnujesz z wesela zupełnie? Czy to będzie dla Ciebie decydujące?

Bastat napisał/a:

Chociaż nie da się ukryć, że mentalność "zwracania się wesela" istnieje.

Znam dużo rzeczy, które istnieją i mnie wkurzają big_smile sad.

Bastat napisał/a:

"To jakiś głupi zwyczaj. U nas daje się wychodząc z wesela. Jak zabawa była nieudana to zawsze część można wyjąć. A na dodatek jak potem taka para ma sprawdzić, kto dał ile? No przecież to się wszystko wymiesza i nie dojdzie się kto dał np. pustą kopertę!" Powiem wam, że mnie zatkało.

To możesz domyślić się, dlaczego ja czytając ten wątek oniemiałem big_smile big_smile big_smile.

64

YOGI bear napisał/a:
Bastat napisał/a:

"To jakiś głupi zwyczaj. U nas daje się wychodząc z wesela. Jak zabawa była nieudana to zawsze część można wyjąć. A na dodatek jak potem taka para ma sprawdzić, kto dał ile? No przecież to się wszystko wymiesza i nie dojdzie się kto dał np. pustą kopertę!" Powiem wam, że mnie zatkało.

To możesz domyślić się, dlaczego ja czytając ten wątek oniemiałem big_smile big_smile big_smile.

Wybacz, ale nikt nie pisał, że chce zarobić na weselu, czytałeś bez zrozumienia.
Liczyłam jedynie na zwrot części kosztów z prezentów, bo inaczej nie mogłabym sobie na wesele pozwolić.

Bastat też bym oniemiała na taki teks teściowej:D z drugiej strony jak można dać bliskim osobą w najważniejszym dniu życia pustą kopertę, to dopiero wstyd. A takie rzeczy się podobno zdarzają.

65

Słoneczna86 napisał/a:

Wybacz, ale nikt nie pisał, że chce zarobić na weselu, czytałeś bez zrozumienia.

Słoneczna86 napisał/a:

Słoneczna86 napisał/a:

Zwróciła się większa połowa kosztów

Słoneczna86 napisał/a:

gdybym organizowała wesele w sali przerobionej z dawnej remizy, ławki były by szkolne i brakowało by klimy, a kucharki znalazłabym po kosztach.. to faktycznie prosząc 200 osób można by było na tym zarobić..

Z czytaniem miewam kłopoty, więc wolę kopiować big_smile big_smile big_smile.

66 Ostatnio edytowany przez Bubuś (2013-07-04 21:43:43)

Bastat napisał/a:

U nas daje się wychodząc z wesela. Jak zabawa była nieudana to zawsze część można wyjąć. A na dodatek jak potem taka para ma sprawdzić, kto dał ile? No przecież to się wszystko wymiesza i nie dojdzie się kto dał np. pustą kopertę!" Powiem wam, że mnie zatkało.

Przepraszam, ale zapytam, czy jest to może rejon woj. mazowieckiego? smile

W praktyce, to faktycznie tak wygląda big_smile Brat ma żonę spod Wawy, byliśmy zdziwieni jak przy życzeniach młodzi dostawali same kwiatki big_smile
Podobało się dajesz 700, nie podobało dajesz 400 tongue

67 Ostatnio edytowany przez Merredithhh (2013-07-04 20:52:33)

Catwoman napisał/a:

Zdecydowanie wolałabym i dać pieniądze, i chcieć pieniędzy - bo można ich dać tyle, na ile kogoś stać: czy 1,000 zł czy 20 zł - a prezent już określoną kwotę kosztuje.

Ja tak samo. Poza tym jak miała by wyglądać taka lista prezentów? Ogólnie, np. "komplet garnków", czy szczegółowo: "komplet garnków firmy X, model Y, do kupienia w sklepie Z"? Jeśli to pierwsze, to zapewne 90% prezentów nie trafi w gust obdarowanych. Jeśli drugie, to wygodniejszym wyjściem dla wszystkich była by koperta z pieniędzmi na te garnki. Plus to, co napisała Cat - nie każdy ma takie możliwości finansowe, żeby sprostać szczegółowej liście prezentów.

68

Yogi Oczywiście, że bym nie zrezygnowała z wesela. Robię je po to, żeby moi goście dobrze się bawili. Nawet nie bardzo dla siebie, ale właśnie dla rodziny i bliskich znajomych.

Słoneczna dlatego właśnie podoba mi się zwyczaj z moich stron. Ktoś nie dał w kopertę? No cóż, pewnie nie było go stać, a wstydził się nie dać koperty. Mnie to zupełnie nie oburza. Wolała bym też uniknąć rozkmin dlaczego ktoś dał nam tyle, a na innym weselu to dał więcej.

Bubuś tak to Mazowieckie, można nawet powiedzieć, że pod Warszawą

69

Bastat napisał/a:

Wiadomo big_smile big_smile big_smile stolica big_smile big_smile big_smile.

70

YOGI bear napisał/a:
Bastat napisał/a:

Wiadomo big_smile big_smile big_smile stolica big_smile big_smile big_smile.

A tu cię zaskoczę bo w samej stolicy to koperty i prezenty daje się od razu z kwiatkami. Wiem, bo ja pochodzę z Warszawy.

71

Bastat napisał/a:

A tu cię zaskoczę bo w samej stolicy to koperty i prezenty daje się od razu z kwiatkami. Wiem, bo ja pochodzę z Warszawy.

Ja lubię żartować z Warszawy smile.
Pracując w redakcji, spędzałem tam kiedyś dużo czasu smile (nawet dziewczynę tam miałem smile).
Zawsze bawiła mnie jedna sprawa. Część ludzi wypowiadała się w pewną wyższością, w końcu oni byli mieszkańcami stolicy. Po krótkim śledztwie odkryłem, że żaden z nich nie mieszkał w granicach administracyjnych stolicy big_smile big_smile big_smile.
Już ich nie widuję, ale "pośmiewność" z warszawki mi została smile.

72

YOGI bear napisał/a:
Bastat napisał/a:

Ja lubię żartować z Warszawy smile.
Pracując w redakcji, spędzałem tam kiedyś dużo czasu smile (nawet dziewczynę tam miałem smile).
Zawsze bawiła mnie jedna sprawa. Część ludzi wypowiadała się w pewną wyższością, w końcu oni byli mieszkańcami stolicy. Po krótkim śledztwie odkryłem, że żaden z nich nie mieszkał w granicach administracyjnych stolicy big_smile big_smile big_smile.
Już ich nie widuję, ale "pośmiewność" z warszawki mi została smile.

Szczerze mówiąc ja też lubię sobie pożartować z Warszawy. Pewnie nawet z pewną wyższością big_smile bo u mnie to już od kilku to już od kilku pokoleń. Część rodziny do tej pory nie może zrozumieć jak mogłam się z Warszawy wyprowadzić i być dalej zadowolona z życia big_smile big_smile big_smile

73

Bubuś napisał/a:
Bastat napisał/a:

U nas daje się wychodząc z wesela. Jak zabawa była nieudana to zawsze część można wyjąć. A na dodatek jak potem taka para ma sprawdzić, kto dał ile? No przecież to się wszystko wymiesza i nie dojdzie się kto dał np. pustą kopertę!" Powiem wam, że mnie zatkało.

Przepraszam, ale zapytam, czy jest to może rejon woj. mazowieckiego? smile

W praktyce, to faktycznie tak wygląda big_smile Brat ma żonę spod Wawy, byliśmy zdziwieni jak przy życzeniach młodzi dostawali same kwiatki big_smile
Podobało się dajesz 700, nie podobało dajesz 400 tongue

przyznam że o takim czymś pierwszy raz czytam
prezenty/koperty dopiero po weselu? równie dobrze można byłoby wtedy nic nie dać big_smile

74

No, a jak! I to nie jest czcze gadanie big_smile
Ja jak idę na wesele to wiem, że dam 500 zł tongue Oni idą mając w portfelu to 500, a ile trafi do młodych to kwestia loterii big_smile

75

Ach teściowa kopalnia informacji... wink Zbiera teraz wszystkie plotki o ślubach, bo "nam się przecież przydadzą". Już jakiś czas temu zdecydowaliśmy się na DJ-a, a nawet mamy go już zamówionego. No to dzisiaj przyszła z ostrzeżeniem, ze może jeszcze zmienimy zdanie i weźmiemy orkiestrę. W końcu tak stracimy tylko zaliczkę, a jej sąsiadka opowiedziała, że ktoś w okolicy urządzał wesele i to że nie mieli zespołu tak się gościom nie podobało, że większość dała w kopertach mniej niż zamierzała. I co my wtedy zrobimy. Także tu decydowanie na podstawie udanej zabawy to smutna ( przynajmniej jak dla mnie) rzeczywistość.

76

Hehe, ja osobiście nie cierpię tych pseudo muzyków grających na weselach, wyje to okrutnie, gra na jakiś plastikowych kiepskich organkach, DJ to o wiele lepsze rozwiązanie. Pewnie można znaleźć porządną orkiestre, ale na pewno za dobre pieniądze. Mi na wielu weselach, na których byłam nie udało się takiej zobaczyć, chociaż na mojej studniówce pare ładnych lat temu, nie wiadomo jakim cudem wybrano orkiestrę zamiast dj i ta grała naprawdę przyjemnie.

GG: 1464002
"Nie ma takiej przeciwności, przeznaczenia, losu, które mogą zachwiać postanowieniem zdeterminowanej duszy"

Posty [ 39 do 76 z 105 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Koszty wesela - ile się zwraca ??

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018