osoba towarzysząca a prezent na weselu. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » osoba towarzysząca a prezent na weselu.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 18 ]

1 Ostatnio edytowany przez mart92 (2015-06-11 15:38:09)

Temat: osoba towarzysząca a prezent na weselu.

Hej,
proszę o wyrażenie swojej opinii.

zostałam zaproszona jako osoba towarzysząca na dwa wesela w lipcu, jedno po drugim, ide z moim przyjacielem, z którym spotykam sie ostatnio na bliższej stopie.
Martwie się troche o kwestie finansowe ponieważ oba wesela sa daleko od naszego miejsca zamieszkania wiec dochodzi nocleg i hotel.
Sukienke oraz buty kupiłam  za łacznie 500 zł ale dochodzi fryzjer, paznokcie( akurat zrobie sama)

Powiedzialam mojemu przyjacielowie ze nie stać mnie na to zeby isc  znim na te wesela bo to wydaek w granicach 1000 zł.
2x do kopert po 200
fryzjer 200
nocleg 200
paliwo 200

Nie ukrywam, ze dla mnei  to dośc duzy wydatek w ciagu jednego miesiąća.
Powiedziałam, mu ze mnie nie stać na co on ze to moge z nim jechać na 1 wesele i wtedy mam tylkook 400 lub ze po prostu nie bede dawac do kopert.
Ale uwazam ze to mega nie wypada isc na weselle i nie dac do kopert, i bylo by mi wstyd gdyby za 2 osoby mlodzi dostali by 200 zł w jedne kopercie

JKestem w kropce
Nie wiem czy powiedziec mu ze powinien pokryc wieksco kosztów poniewaz to jego swesela ja ide tylko mu potowarzyszyc i nawet nei znam tych ludzi czy po prostu odpuscic i nie isc?

Nie chce wyjsc na osobe która chce by ja sposnorowac.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: osoba towarzysząca a prezent na weselu.

Ja kiedy szłam na wesele z kolegą i chciałam dołożyć się do koperty to odmówił, bo to on ma zapłacić, ja idę towarzysko z nim, a on jest osobą zaproszoną i zobowiązaną do prezentu, nie ja.

Mój Skarbek 22.03.15 <3

3

A od kiedy to osoba towarzysząca za cokolwiek płaci, a tym bardziej dorzuca się do koperty?!
Osoba towarzysząca jest po to, by delikwent/ka bez pary nie stał jak kołek w płocie kiedy się inni bawią w parach i jej rola i obowiązki na tym się kończą. I jako osobie towarzyszącej wypada jej/jemu ograniczyć się do kwiatów ewentualnie eleganckiego, ale skromnego upominku typu ekskluzywne czekoladki, gatunkowa whisky, zestaw do wina itp. I to wszystko.

4

I ja uważam, że skoro zostałaś zaproszona jako osoba towarzysząca to kosztów z tym związanych ponosić nie powinnaś.  W końcu dla ciebie to kompletnie obcy ludzie.
To tak jakby zapraszając na studniówkę żądać zapłaty połowy kwoty.

Popieram nie dokładaj.

6

wczoraj przedyskutowałam ta kwestie i po tym jak powiedziałam, ze mnie na to nie stac zeby poszedl z kims innym to uslyszalam
'jak mam placic za nia to wole isc z toba'

czyli jak nie musi placic to pojdzie z inna a jak musi to juz woli ze mna.

dodatkowo uznał, ze to oczywiste ze tam z nim pojde i stroi wielkie fochy gdy przytoczylam argument ze poza kasa uwazam, tez ze wypadalo by mnie zapytac bo to dwa weekedny wyjete Z zycia a wie ze ja pracyuje po 50h tygodniowo i marze w weekend o odpioczynku a nie o jezdzeniu po calej polsce i tanczeniu do rana.

on sie obruszyl bo skoro sie spotykamy to oczywiste jest to ze ja z nim pojde.
nie wiem jak to rozegrac
czuje sie tak jkaby nie liczyl sie z moimi potrzbeami..

7 Ostatnio edytowany przez LeeBee (2015-06-12 08:58:13)

mart92 napisał/a:

'jak mam placic za nia to wole isc z toba'..

Matko. Po takim tekście na pewno bym nie poszła. Na wspomnienie o innej partnerce od razu założył,  że będzie musiał ponieść całe koszty (bo to oczywiste), a od Ciebie wymagał dołożenia się.  No sorry.

Skoro się spotykacie to się dobrze mu przyjrzyj bo takie sygnały mogą nie wróżyć dobrze.

8

Mam wrażenie, że na siłę szulkasz problemu...

Skoro "spotykacie się bliżej" to z kim ma iść, jak nie z Tobą? Więc jego "wielkie fochy" biorą się raczej z tego, że Ty uważasz rytynowy odpoczynek za ważniejszy niż spędzenie czasu z nim w sytuacji od niego niezależnej (terminowo) i ważnej.

"Jak mam płacić za inną to wolę iść z Tobą" oznaca, że spośród wszystkich możliwości on woli sfinansować Ciebie, a nie, że kalkuluje z kim mu się bardziej opłaca.

Osoba towarzysząca nie ma obowiązku dorzucania się do koperty. Ona jest towarzystwem osoby, która daje kopertę. Może kupić kwiaty, ew. jakiś drobiazg wskazany przez Iceni. Jeśli jesteś ograniczona finansowo - zrezygnuj z fryzjera. Przecież to nie Ty będziesz panną młodą, więc spokojnie sama możesz sobie jakąś przyzwoitą fryzurkę zrobić i nikt nie będzie tego specjalnie analizował.

9

vinnga napisał/a:

Mam wrażenie, że na siłę szulkasz problemu...

"Jak mam płacić za inną to wolę iść z Tobą" oznaca, że spośród wszystkich możliwości on woli sfinansować Ciebie, a nie, że kalkuluje z kim mu się bardziej opłaca.

.

czyli rozumiem, ze jkabys uslyszala taki tekst + komenatrze z ta bnie pojde bo nie umie tanczyc ewentulanie pojde z tamta ( wymienione obie  zimion, obie znam)  to mimo wszystko bys poszla?

10

mart92 napisał/a:

czyli rozumiem, ze jkabys uslyszala taki tekst + komenatrze z ta bnie pojde bo nie umie tanczyc ewentulanie pojde z tamta ( wymienione obie  zimion, obie znam)  to mimo wszystko bys poszla?

Przecież to Ty mu zasugerowałaś, żeby poszedł z inną smile
Mogę oceniać tylko po tym, co nam napisałaś. A z Twoich postów to akurat Ty wydajesz się bardziej problematyczną osobą w tym układzie. No chyba, że weselne finanse to był jedynie pretekst do poruszenia na forum całego stada innych wątpliwości dotyczących waszej relacji.
Czy poza tymi nieszczęsnymi weselami dobrze się dogadujecie?

11

Gdybym ja usłyszała coś takiego od osoby z którą się spotykam to w życiu bym nie poszła.. A przede wszystkim zastanowiła się czy warto na kogoś takiego tracić swój czas.. BO przecież on może iść z inną.. Jakby mu zależało to zrobiłby wszystko, abyś Ty właśnie z nim poszła, rozumując jego- jak Ty nie będziesz chciała iść z nim do łóżka to też Ci powie, że pójdzie z inną??

Mój Skarbek 22.03.15 <3

12

No ale to ona mu powiedziała, żeby poszedł z inną smile Gdyby jej zależało to nie mówiłaby takich rzeczy. I nie wykręcałaby się brakiem kasy czy zmęczeniem smile

Zresztą interpretacja nie zalezy od samych słów. Liczy się też (a może przede wszystkim) kontekst, ton itp., itd. A na ten temat nic nie wiemy.

13

vinnga napisał/a:

No ale to ona mu powiedziała, żeby poszedł z inną smile Gdyby jej zależało to nie mówiłaby takich rzeczy. I nie wykręcałaby się brakiem kasy czy zmęczeniem smile

Zresztą interpretacja nie zalezy od samych słów. Liczy się też (a może przede wszystkim) kontekst, ton itp., itd. A na ten temat nic nie wiemy.

Tak powiedziałam, ze nie mam problemu  z tym zeby  poszedł z kimś innym bo nie chce zeby poszedł sam i narzekał.
Powiedziałam mu to normalnie.
Bez nerwów itp.

14

vinnga napisał/a:
mart92 napisał/a:

Przecież to Ty mu zasugerowałaś, żeby poszedł z inną smile
Mogę oceniać tylko po tym, co nam napisałaś. A z Twoich postów to akurat Ty wydajesz się bardziej problematyczną osobą w tym układzie. No chyba, że weselne finanse to był jedynie pretekst do poruszenia na forum całego stada innych wątpliwości dotyczących waszej relacji.
Czy poza tymi nieszczęsnymi weselami dobrze się dogadujecie?

Układa nam sie bardzo dobrze poza weselami i czasowymi ograniczeniami w spotykaniu sie.
Pzatym wydaje mi sie, ze od tego jest forum, zeby moc sie wyzalic, zapytac, skonsultować, i nie ma po co oceniac poprzednich postów w odpowiadaniu na post opisujacy konkretną sytuacje.

15

Ja przyjęłam zasadę, że jeśli biorę kolegę na wesele, to do koperty dorzucam sama, a jeśli to ja jestem proszona do koperty nie wrzucam

"ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy"

16 Ostatnio edytowany przez asiek_aa (2015-06-12 13:34:15)

mart92 napisał/a:

Tak powiedziałam, ze nie mam problemu  z tym zeby  poszedł z kimś innym bo nie chce zeby poszedł sam i narzekał.
Powiedziałam mu to normalnie.
Bez nerwów itp.

NO a on Ci odpowiedział, że jak ma płacić z a kogoś to woli iść z Tobą. Też odpowiedział normalnie bez nerwów. Dajesz zielone światło "idź sobie" a kolega odpowiada " nie chce, wole z Tobą". Dobraliście tylko niefartowne słownictwo. Ja tu nie widzę wielkiego zgrzytu i powodu do fochów na faceta. Bądź co bądź oni nie doszukują się 10 wątków w wypowiedzianych słowach, A to A, B to B. Niema A to B-C+trochę F...

uznał, ze to oczywiste ze tam z nimpojde

a jak miał zakładać? skro jesteście parą, ktoś go poprosił na wesele pewnie automatycznie z wielgachnym uśmiechem powiedział: przyjdziemy. Gdzie tu podstawa do oburzenia się?

stroi wielkie fochy... wypadalo by mnie zapytac

Może to nie fochy a jedynie mocne zdziwienie, że nie podzielasz jego toku myślenia w tym temacie?. Przypuszczam, że powiedział to bez większych emocji w formie informacji - jesteśmy zaproszeni do X na wesele w dniu Y. A Ty robisz wielkie zamieszanie, przecież nie podpisał za Ciebie cyrografu, tylko założył że TY jako JEGO kobieta pójdziesz z nim na wesele. Jakoś szukasz dziury w całym jest dla mnie.

bo to dwa weekedny wyjete Z zycia

to by mnie zabodło. Skoro spędzacie 2 weekendy ze soba, to gdzie następuje wyjecie z życia? Bo nie legniesz na kanapie pod kocem?

Fryzjer- odpuść, przecież nie znasz tych ludzi, nie jesteś w centrum uwagi. Uczesz się normalnie i już, kto powiedział, że trzeba być prosto od fryzjera?

Koperta- jeżeli masz z tym problem - co wypada a co nie - kup kartkę / kwiaty od siebie a kolega daje załącznik do koperty.

17

Skoro zostałaś zaproszona jako osoba towarzysząca to jedynie co należy do Twoich obowiązków jest stosowny ubiór.
Jasne mozesz dołożyć cos od siebie - ale nie musisz.

Przykład mozesz kupić kwiaty dla państwa młodych/ wino/ bombonierkę.
Zależy czy nie zaznaczyli naprzykład w zaproszeniu ze zamiast kwiatów chcą wino to kupisz wino. Ale tez w cale nie musisz tego kupowac ot jeśli masz ochote no i jeśli budżet Twój na to pozwala mozesz kupić.

18

Autorko, jak to ostatecznie rozegrałaś? smile

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)
[olinkowy status to już historia, z powodów technicznych właściwy zobaczysz w moim profilu wink]

Posty [ 18 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » osoba towarzysząca a prezent na weselu.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021