Co jecie na śniadanie? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony Poprzednia 1 2 3 4 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 66 do 130 z 239 ]

66

Odp: Co jecie na śniadanie?

W zależności na co mam ochotę w dany dzień jem:
- wszelkiego rodzaju kanapeczki np. graham z sałatą, jajkiem na twardo do tego troszkę ketchupu bądź majonezik wink
- serek typu ''wiejski'', ''bieluch'' czy tym podobne
- płatki na mleku, owsiankę
- twarożek czy to na słodko czy z rzodkiewką i szczypiorkiem
- jajecznicę (choć ostatnio rzadko)
- czasem jakieś parówki
- rybkę wędzoną itp.

Przed śniadaniem zazwyczaj piję szklankę soku czy to warzywnego czy też owocowego a do samego śniadania głównie herbatę zieloną bądź inną.

Zobacz podobne tematy :

67

Ja najczęsciej jajecznicę, tosty, omlecik... smile Serek wiejski z bułą big_smile. Zależy co mam w lodówce...:)

68

hej moje pomysły na śniadanie

1.płatki fitella z mlekiem lub jogurtem

2.kanapka z ciemnego pieczywa z poledwicą drobiową i mnóstwem warzyw m.in ogórek pomidor papryka sałata

3.lekki omlet:

ubijam białko z szczyptą soli i np papryką, jak piana jest sztywna dodaję zółtko i pokrojone w paski salami i np ser feta lub oliwki , pomidory , smażymy na oliwie i pychota smile

można też zrobić wersje z owocami lub dżemem
ważne aby nie dawać maki!

4.szybka sałatka  z mozarella: sałata, mozarella, pomidory, oliwki, oliwa

jak nie mam czasu to poprostu pije jakiś jogurt i jem brzoskwinke lub jablko

Nie jedzmy parówek są niezdrowe i tuczące!!!!!!!!!!! a ajjecznica nie musi być na maśle, usmaż na patelni z teflonem z kropelką oliwy i będzie pycha smile

69 Ostatnio edytowany przez truskaweczka19 (2011-09-03 20:36:07)

agrafka003 napisał/a:

hej moje pomysły na śniadanie

1.płatki fitella z mlekiem lub jogurtem

2.kanapka z ciemnego pieczywa z poledwicą drobiową i mnóstwem warzyw m.in ogórek pomidor papryka sałata

3.lekki omlet:

ubijam białko z szczyptą soli i np papryką, jak piana jest sztywna dodaję zółtko i pokrojone w paski salami i np ser feta lub oliwki , pomidory , smażymy na oliwie i pychota smile

można też zrobić wersje z owocami lub dżemem
ważne aby nie dawać maki!

4.szybka sałatka  z mozarella: sałata, mozarella, pomidory, oliwki, oliwa

jak nie mam czasu to poprostu pije jakiś jogurt i jem brzoskwinke lub jablko

No jak kto lubi tongue.
Tyle, że nikt nie pisał, że przepisy na śniadania w wątku muszą być dietetyczne, nie każdy lubi tak jeść big_smile.
Nie jedzmy parówek są niezdrowe i tuczące!!!!!!!!!!! a ajjecznica nie musi być na maśle, usmaż na patelni z teflonem z kropelką oliwy i będzie pycha smile

Fajne przepisy , pozdrawiam smile.

70

Ja dzien zaczynam od wypicia filiżanki cieplej mocnej czarnej kawy, jem jakieś dwie kanapki albo dla urozmaicenia muslli z mlekiem. Zdaża się też tak że obejde się zupełnie bez śniadania a pierwszym spożytym posiłkiem staje się objad. U was/każdego pewnie jest inaczej. Pozdrawiam:-)

71 Ostatnio edytowany przez Karolka221 (2011-09-04 19:33:31)

-cornflakes lub jakieś inne płatki z mlekiem,
- kanapeczki z białym serem i miodem,
- kanapeczki z wędlinką,
- jajko na miękko,
- czasem też jajecznica na maśle

72

Ja najczęściej na śniadanie jem musli (crunchy)  z jogurtem. Najlepiej czekoladowe firmy sante- pyszne smile. Do tego zielona herbata i jakiś owoc smile

73

Dzisiaj na śniadanie było musli z mlekiem. Z dodatkiem płatków czekoladowych.. Naszło mnie na coś z czekoladą big_smile

74

Najczesciej na sniadanie jem platki owsiane blyskawiczne,do ktorych wrzucam garsc roznych orzechow,czy suszonych owocow,pol banana i jogurt
a jak mam ochote na cos innego to grzanke z oliwa i pomidorem
czasami w niedziele nalesniki robie na sniadanie

75

aha:D ja od kiedy pamiętam jem płatki z mlekiem. Nigdy chyba nie jadłam nic innego:P Chyba czas to zmienić!

76

ingrid_b - ja gdzieś czytałam, że płatki mają tyle substancji odżywczych, że można je wcinać codziennie przez całe życie i to jest dobra dieta...;) Nie bez przyczyny poleca się je dzieciakom - są mega zdrowe, pewnie zależy jeszcze jakie, w każdym razie nie musisz nic zmieniać w Twojej diecie śniadaniowej...;)

na sniadanko jem ciemne pieczywo z bialym serkiem lub chuda szynka, herbate slodze tylko pol lyzki do smaku, ciezko bylo mi sie przestawic, ale wzbogacilam swoja diete o warzywa, owoce, ryby, nabial, ograniczylam slodkie, bo niestety kocham slodycze wiec calkowite zrezygnowanie z nich nie wchodzilo w gre:) i czuje sie o wiele lepie, widac nawet efekty:) poczatki zawsze sa ciezkie liczy sie silna motywacja i dazenie do celu:)

78

Tissa-pocieszyłaś mnie:) ale chyba jednak coś zmienię, bo już się trochę znudziłam:P w sumie to musi być przyjemne taka celebracja śniadania, pewnie dobrze nastawia do całego dnia, a ja niestety zawsze rano jestem zła bo niewyspana i się śpieszę:(

Ale ogólnie jestem fanką ciepłego mleka, więc bardzo dużo go spożywam, co podobno nie ma dla dorosłej osoby żadnej wartości odżywczej, że tylko dla dzieci.

79

Ostatnio płatki owsiane na mleku polane syropem z malin z malinami (domowej roboty) pycha;))

80

Dzień zawsze zaczynam od oczyszczenia organizmu z toksyn. Piję szklankę wody z cytryną, osobiście polecam staropolankę. Do tego jogurt naturalny, banan, płatki owsiane i łyżeczka konfitury, bez różnicy jakiej. Pyszne śniadanko i do tego sycące!;))

81 Ostatnio edytowany przez n_talcia25 (2011-10-10 20:36:45)

moje sniadanie jest robione jak sie wyspie tongue

jak jestem wyspana to z rano lubie dobrze zjesc! bo w koncu sniadanie to wazny posilek na poczatek dnia big_smile i uwielbiam robic omlety!
mam zamrozona taka mieszanke ( marchew, pieczarki, kielki, por i inne warzywka) jak kto lubi...
no i do miski wrzucam rozbite jajka i wrzucam mieszanke warzywna i ser-normalny w plasterkach rwe rekoma, wrzucam na rozgrzana paletnie z maselkiem i smaze jak nalesniki! potem nakrapiam sosem tabasco z miodem i gotowe!! ser pieknie sie ciagnie i zarabiscie smakuje! jak kto lubi to jezcze dodaje albo kielbaske albo szyneczke... zalezy co jest w lodowce tongue

lubie tez chlebek optaczany w jajku z bazylia i smazony na patelni!
sandwiche z serem i szynka!

a jak jestem nie wyspana to mi wszystko jedno lol
parowke zgrzewam, albo poprostu kanapki
twarozek, ser, szyneczka, albo na latwizne -platki z mlekiem i dosypuje kakao!

a z napoi? kawa rozpuszczalna z smietanka, herbatka mietowa/melisa, kakao albo na szybko z pluszu rzenszen albo multiwitamine!

82

Ja na śniadanie jadam ... mięcho. Postać dowolna, najchętniej to, co sama upiekę, bo jakość wędlin zostawia wiele do życzenia. Z braku mięcha w postaci czystej może być parówka lub pasztet. Ale tu mam wymagania- parówki tylko Jedynki, pasztety tylko PROFI. Nie pogardzę rybką i serkiem wiejskim. Absolutnie nie tykam słodkiego i mleka. Po słodkim mam zamułkę, mleka mój organizm nie toleruje. Nie jadam białego pieczywa, używam śladowych ilości masła, ale prawdziwego, nie jadam jajek, bo nie lubię. Do każdego posiłku zjadam coś warzywnego. Nie jest to jakaś wymyślna dieta... Ale tak mam

83

lubię muesli z jogurtem, do tego wkrojony banan, jak mam więcej czasu to robię też pastę jajeczną - pychota - lub twarożek z cebulką smile

84

Niestety najczęściej obiad jest moim pierwszym posiłkiem. Ale bez kawy z domu nie wyjdę, więc chyba kawa.

85

Na śniadanie jej dużo urozmaiconych pokarmów. Trochę wędliny, czasami jajko, obowiązkowo pomidor albo ogórek, ciemne pieczywo, biały ser z dżemem. Na drugie śniadanie staram się zabierać z domu kanapki, ale kiedy nie mam czasu na ich przygotowanie, kupuję sobie w pobliskiej piekarni dobre ciastko, np. w piekarni u Siódmiaka.

86

Hi dear,
In breakfast I take two slice of bread, one egg, one apple, and one cup of green tea.
I think it is the best diet for the breakfast.

87

Hmmmm   mam uczulenie na mleko, ser biały sad, jogurty owocowe...jadam sałatki warzywne, z tuńczykiem, czasem jajecznice, czasem jajka na twardo, kanapki z szynką.

88

Najczesciej parowki z waza, plus jogurt(czasami)
oawiam sie tych parowek,mowi sie iz wiekszosc ma wsobie o wiele mniej miesa niz powinny..

89

Ostatnio w moim menu śniadaniowym są wszelkiego rodzaju serki wiejskie, białe + dodatki (warzywa + coś owocowego np. dżemik). Generalnie staram się jeść obfite śniadania, a im dalej za dnia tym posiłki mniejsze, aż na noc coś skromnego aby sie nie objadać. Choć trwało to u mnie aby się przestawić na taki system smile

90

kanapki z ciemnego pieczywa z szyneczka,pomidorkiem,ogorkiem itp
jajecznice z szynka,warzywami
omlet na slodko badz jak jajecznica z warzywami

91

Ja rano pije kakao i do tego jakieś ciacho, dziś np ptyś a wczoraj pączek.
Żyje w przekonaniu że z rana sobie można pozwolić na coś co się lubi a może zaważyć na sylwetce czyli coś tuczącego bo metabolizm lepszy i to się spali po pary godzinach:) A na moją figurę nie narzekam bo ważę 49 kg:)

92

Mój zestaw dzisiejszy obejmował słodkie omlety ... ehh, ale w końcu śniadanie najważniejszy posiłek dnia, a więc można zjeść sobie więcej, a potem im bliżej kolacji tym mniej smile i jakoś się trzymam smile

93

Ja teraz, gdy się odchudzam, to na śniadanie jem zazwyczaj albo omlet np z pomidorami (pożywne i naprawdę dobre dla figury podobno) albo jajko na miękko, kilka rzodkiewek.. albo surówkę z warzyw (drobna porcja) i kanapkę z purpeminkla z wędliną.

94

pchelka_1989 napisał/a:

Generalnie troche brakuje mi pomysłów na urozmaicone śniadania. Chodzi mi o dość zdrowe jedzonko. Może podzielicie się swoimi pomysłami na śniadania? Nie chodzi mi o jakieś odtłuszczone śniadania, albo o produkty, których nawet nie dostane w moim mniejszym mieście wink Przykłady moich śniadań:

- jajecznica na maśle z serem żółtym + 2 kromki pełnoziarnistego chlebka
- omlet z szynką, pieczarkami i serem żółtym (wychodzi mi taki nijaki, bez duszy, suchy i jakby bez smaku, ale to zawsze jakaś odmiana)
- ser biały chudy + 2 kromki pełnoziarnistego pieczywa
- jogurt naturalny lub activia owocowa + musli czekoladowe
- 2,3 kromki pieczywa pełnoziarnistego lub 2 bułki + szynka, ser żółty, pasztet ze śliwką lub pomidorowy, serek śmietankowy do smarowania
- pieczywo + serek wiejski
- pieczywo + sałatka z tuńczyka
i ? i na tym moje pomysły się kończą smile

Podajcie kilka swoich przykładowych śniadań smile W końcu to najważniejszy posiłek dnia smile

Żeby olet wyszedł Ci dobrze to weź jajka oddziel żółtko od białka. Rozdziel to na dwie miseczki. Następnie weź mikser lub blender. Najpierw zmiksuj żółtka potem białka. Przelej jedno do drugiego. Wylej na patelnie- możesz wrzucić szynkę kawałki pieczarek, ser co chcesz. Smaż na małym ogniu. Koniecznie przykryj pokrywką. Omlet trochę urośnie. Przewróć go na drugą stronę i przykryj znowu pokrywką. Urośnie. Potem nic tylko daj go na talerz. Posp dodatkami (ja najczęściej daje pomidora z zieloną cebulką) i gotowe smile Nie wychodzi suchy i jest puszysty.

Ja najczęściej na śniadanie jem

kiedy mam czas i jestem w domu:
parówki w pomidorach
tosty
jajecznica
omlet
czasem zwyczajnie jajka na miękko
płatki w mlekiem
sałatki
twarożek z warzywami.
Jeżeli jem pieczywo to albo chleb żytni,albo ciemny słonecznikowy.Czasem bułka pełnoziarnista.

Jeżeli jestem na uczelni to zazwyczaj pełnoziarnista ciemna bułka z twarożkiem, czasem z pastą jajeczną.

95

Ja polecam pobuszować na blogach kulinarnych - tam mają mnóstwo pomysłów na nietypowe śniadania smile Od najróżniejszych past kanapkowych, przez milion pomysłów na placuszki, po setki sposobów podania jajek wink

96

2 kromki pieczywa tostowego z sałatą, rzodkiewką, ogórkiem, szczypiorkiem i ketchupem lub 2 kromki pieczywa tostowego z nutellą:)

97

żyworódka napisał/a:

Chłopczyku, TU nie biuro matrymonialne.    sad
Poszukaj odpowiednie forum.

hehe dlaczego akurat szuka w temacie o śniadaniach? big_smile

podziwiam te z Was które mają czas na przygotowywanie bardziej skomplikowanych śniadań, u mnie niestety wyglądają nieskomplikowanie, kanapki albo płatki z mlekiem (polecam wersję płatki+mleko+świeże owoce)

kiedyś zacznę wcześniej wstawać i też tak będę szaleć jak Wy wink

98

Witam. . Co ja jem na śniadanie? Zazwyczaj mam ochotę na cos lekkiego albo słodkiego wiec zamiast kromki z szynka zazwyczaj smaruje kremem orzechowym albo dżemem. Do tego kubek herbaty czy jakiejś kawki.
Czasami płatki na mleku.
Jakis serek ,jogurt ,a czasami grzanki z serem żółtym.
Moje Śniadanie na ogół jest syte,co być powinno...

99

Uwielbiam kanapki. Najlepiej z jakąś pożywną pastą i do tego wszystko, co mam w lodówce. Czasem przyrządzam sobie jakąś sałatkę w stylu greckiej, nie mogę teraz jeść nabiału, więc zastępuję go tofu (Polsoja) pod różnymi postaciami- zamiast fety, zamiast twarożka... Zaczynają się już smaczne ogórki i pomidory, z czego niezmiernie się cieszę smile. Do tego zamiast kawy piję Yerba Mate. Najbardziej lubię śniadania- ze wszystkich posiłków...

100

No tak, ja często nie mam czasu na zjedzenie śniadania w domu, dlatego przed pracą lecę do pobliskiej restauracji. Szczególnie polecam sałatki z krewetkami albo z łososiem. Są pyszne!

101

Na śniadanie pyszna bułeczka ziarnista (bo zdrowa i mniej przetworzona), a do tego sałatka z owocami morza. Pycha!

102 Ostatnio edytowany przez Lena (2012-06-15 22:47:48)

Ogólnie to na śniadania jadam to, na co mam ochotę. Jednak najczęściej są to po prostu jakieś płatki na mleku lub inne "szybkie" dania. Staram się nie zapominać o pierwszym posiłku dnia, ponieważ jest on bardzo ważny i niezbędny. Takim moim zwyczajem, przyzwyczajeniem, jest to, że dodaję do np. owych płatków spam, a jest to środek wspomagający dietę (choć ja specjalnej diety nie mam, raczej zapobiegawczo i na wszelki wypadek stosuję). Ten środek nieźle sprawdza się także jako zagęszczacz do różnych potraw, więc konsystencja sprzyja temu, że potem po prostu nie chcę aż tak jeść. Dlatego też następny posiłek jadam później, w wolnej chwili, gdy ją znajdę... smile

103

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Ten posiłek powinien zaspakajać 40% dziennego zapotrzebowania energetycznego. Nie mogę wyjść z domu jeśli go nie zjem! Na pierwsze śniadanie - zjadam musli lo orkiszowe z mlekiem, a na drugie zawsze mam owoc/owoce, jogurt z otrębami i kanapkę.

Groszkowa napisał/a:

Na pierwsze śniadanie - zjadam musli lo orkiszowe

kupiłam ostatnio musi orkiszowe polskie owoce i sa tak pyszne, że ostatnio tylko nimi się zajadam! smile i nie mają wreszcie rodzynek jak inne musli wink
ale ogólnie to ja jem albo kanapki, często kanapki z... owocami - serio, nie wiem skąd to się bierze ale lubię na chleb położyć sobie plasterki bananów, truskawek i tak wszamać...może się wydawac dziwne połączenie, ale ja lubię.
musli też wszelkie, czasem sama składam z różnych ziaren i płatków - do tego mleko roślinne, najczęściej ryżowe ale lubię też owsiane, z braku laku sojowe
ja mam więcej czasu to koktajle sobie robię
+ witamina B i lacibios femina a ostatnio debutir lekarz mi przepisał (jakieś problemy wrzodowe hmm)

105

Kawa z mlekiem
otręby z jogurtem i owocami
ewentualnie jeszcze jakaś kanapka z mięsem i warzywem

106 Ostatnio edytowany przez Groszkowa (2012-06-30 16:09:15)

Ja też otręby z jogurtem lub granole z mlekiem smile w ostatnich dniach musiałam już zmienić "jadłospis".

107 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2012-12-20 14:56:24)

Moje śniadania to np. mleko z musli i owocami, ostatnio z truskawkami, albo jajko gotowane na miękko z kromką chleba żytniego z masłem i kiełkami lub omlet na maśle z pomidorami. Wiem jak ciężko czasami wymyślić fajny posiłek, smaczny a do tego zdrowy, dlatego często szukam po prostu pomysłów w sieci. Blogi kulinarne są niewyczerpanym źródłem świetnych przepisów (nie tylko na śniadania), macie jakieś swoje ulubione? A ostatnio korzystam też z kreatorów diety (spamma takie narzędzie) bo na dietetyka mnie jeszcze nie stać, a jednak ciężko sobie samemu ułożyć odpowiednio dopasowaną i zbilansowaną dietę.

108 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2012-09-24 13:38:00)

Na śniadanie to ważna jest energia np. ryż biały ew. fasola lub jakaś kasza (oczywiście inne składniki też), ale liczy się energia.spam

109

wanilia jak lubisz musli - to koniecznie spróbuj dodać owoce goji Skarby ziemi - są rewelacyjne! I do tego nie są słodzone w czasie suszenia.

110

Groszkowa napisał/a:

wanilia jak lubisz musli - to koniecznie spróbuj dodać owoce goji Skarby ziemi - są rewelacyjne! I do tego nie są słodzone w czasie suszenia.

Fajnie naturalny "słodzik", nigdy o nich nie słyszałam. To pewnie tylko w sklepach ze zdrową żywnością, albo ekologicznych, co ?

PaulaTRELA napisał/a:

Na śniadanie to ważna jest energia np. ryż biały ew. fasola lub jakaś kasza (oczywiście inne składniki też), ale liczy się energia.
Super rozwiązaniem jest tzw. CHLEB RYŻOWY-IRL. No ale trzeba samemu ugotować i upiec (czas?!)...... lol 

muszę zrobić - kocham wszystko co z ryżem smile
ale z tym podnoszeniem poziomu cukru to jakoś mam obawy, może przez otręby tak nie podnosi, bo ogólnie ryż ma wysoki IG. po waflach ryżowych na przykład cukrzyków chyba szlag trafia wink

112

Chochlik napisał/a:

Fajnie naturalny "słodzik", nigdy o nich nie słyszałam. To pewnie tylko w sklepach ze zdrową żywnością, albo ekologicznych, co ?

W wakacje nie mam ochoty na ciężkie pieczywo - jem musli z jogurtem i dosładzam je właśnie produktami ekologicznymi (polecam suszoną żurawinę) oraz owocami.
dziś np. miałam taki zestaw: jogurt kremowy bez laktozy + borówki amerykańskie + żurawina suszona + musli bezglutenowe z owocami goji

Pycha, i na prawdę piękna, smaczna kolorystyczna mieszanka

113

Ten "słodzik" to ksylitol. Raczej trzeba go szukać w sklepach, które mają dział zdrowej żywności lub w specjalistycznych slepach (jest trochę drogi...).

A wracając do tematu - to ja się przerzuciłam na brązowy cukier - kawa z mlekiem sojowym i brązowym cukrem jest THE BEST!

114

Najczęsciej owoce, dziś jadłam wafle ryzowe z serkiem wiejskim:)

115 Ostatnio edytowany przez PaulaTRELA (2012-08-01 14:51:23)

WAFLE  RYŻOWE to sama chemia (ryżu to tam nie ma). Cukier pędzi do góry nadwyrężając trzustkę (ok. 66% wzrostu po spożyciu patrz. glukometr), no i trójglicerydy na twarzy gwarantowane. OMIŃ !! lol ?????

116

Paula, ja jak koleżanka wyżej zjadam codziennie chlebki ryżowe. Wiem, że to nie jest jakieś mega odżywcze, ale mam nietolerancję glutenu, pieczywa, płatków mój organizm nie toleruje. Najłatwiej się wymądrzać, ale czasem chce się zjeść jakąś kanapkę.

117

Śniadanie powinno być pierwszym posiłkiem każdego dnia i dostarczyć potrzebnej energii na cały dzień. Rzeczywistość jest jednak często inna. Często nie zdążymy zjeść śniadania w ogóle, lub zadowolimy się pieczywem posmarowanym "czymś" i zjedzonym w biegu.
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia - uruchamia organizm po ośmiu godzinach snu, kiedy je pominiemy, szybko przyjdzie zmęczenie..
Śniadanie, zawierające składniki, które odpowiadają zasadom Zdrowego wyżywienia, jest niezbędne, aby dostarczyć potrzebnej energii i równowagi psychicznej.
Niemniej jednak przyzwyczajenia ludzi w Polsce dotyczące Odżywiania nie są zbyt zadowalające. Niektórzy nie jedzą śniadania w ogóle, inni zaraz po przebudzeniu zjedzą nieodpowiedni posiłek.:(

118

Groszkowa napisał/a:

A wracając do tematu - to ja się przerzuciłam na brązowy cukier - kawa z mlekiem sojowym i brązowym cukrem jest THE BEST!

Racja, stawiając na jakość jedzenia nie musimy rezygnować z jego walorów smakowych. Ja powyższe składniki polecam dodatkowo w wersji eko - z odpowiednimi certyfikatami rzecz jasna, a nie tylko z byle jaką etykietą.

A co do śniadań, to racja. Powinno być odżywcze i bogate w białko. Nigdy nie rozumiem osób, którym wystarczy 1 słodki croissant
i kawka z melkiem

119

Musli, jogurt, sałatka albo jakiś owoc - nic specjalnego smile

120 Ostatnio edytowany przez Anemonne (2012-08-30 09:24:51)

U mnie sprawdza się albo jogurt naturalny i suszone owoce albo kupuję jednorazowo małe płatki

Wstawianie linków jest niedozwolone, zapoznaj się z regulaminem forum / Mod. Anemonne

121

to zależy... jak noc była "wyczerpująca" to obowiązkowo jajecznica na szynce smile
a jak przespana to musli, sałatka owocowa, albo coś po włosku - np. mozarella z pomidorami i bazylią

122

Dzis to bylo grubo. Mleko + dwie lyzki szejka proteinowego w proszku o smaku cappuccino + muesli + garsc orzechow + troche chalwy + garsc platkow kukurydzianeych + lyzka dzemu. Wybeltalam to wszystko w misce. Smakowalo obrzydliwie. big_smile

123

Ja od pewnego czasu jem na śniadanie płatki zbożowe na mleku big_smile a bardzo niedawno odkryłam "czysty" błonnik i do tego dodaję mleko albo jogurt do picia big_smile rewelacja jedno i drugie, zdrowe i długo jeść się po tym nie chce smile

124

Ja bardzo lubię owocowe śniadania - pieczone jabłka, smażone banany, truskawkowe crumble, wszelkiego rodzaju koktajle itp. smile

125

Moje śniadanie - kawa i papieros. Nie lubię, i nie umiem jeść rano. Jest mi po prostu niedobrze hmm więc śniadanie takie prawdziwe jem najwcześniej o 10ej. Najczęściej to kefir z płatkami albo jakaś dobra bułka z ziarnami.

126

Jajka sadzone.
Jajka na miękko.
Sałatka błyskawiczna - jajka na twardo + warzywa ze słoika + majonez.
Szynka podsmażona, na nią plasterek sera, do tego oliwki.
Biała kiełbasa.
Twarożek ze śmietaną i szczypiorkiem.
Twarożek ze śmietaną, rodzynkami i skórka pomarańczową.
Kakao ze śmietanką - to gdy nie mam czasu przeżuwać smile

127

Rano bardzo się spieszę, więc nie mam czasu na jakieś cuda. Najlepsze jest musli z 2% mlekiem, ewentualnie chudym jogurtem. Musli przygotowuję sobie sama z ziaren, które lubię, dodaję też trochę siemienia lnianego (bogactwo kwasów omega) i suszonych owoców. Kupione musli ma z 80% węglowodanów, jest nafaszerowane cukrami, glukozą i innymi niefajnymi rzeczami. Musli z własnoręcznie skomponowanych płatków (kupuję w tzw. zdrowej żywności), daje uczucie sytości, ale i lekkości, mogę spokojnie siedzieć w pracy do południa bez jedzenia. Polecam!

128

A próbowałyście musli Lo? Są bez cukru, wzbogacone w błonnik (w tym beta-glukany).

129

Ja jem musli z jogurtem naturalnym , a inny dzień kanapkę z białą szynką z warzywami lub chudy biały ser z pomidorem wink

130

Hadeska86 napisał/a:

Zgadzam się, ale mogłabyś wzbogacić swoje śniadanko o białko pochodzenia zwierzęcego! Wieprzowinka to daje:)

Wieprzowinka i wieprzowinka co wy w tym widzicie? To same śmieci, świnie wszystko zjedzą nawet gdy są specjalnie hodowane w specjalnych hodowlach przez specjalnych hodowców.!!

Posty [ 66 do 130 z 239 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 4 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2024