Co teraz jecie? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 55 z 116 ]

Temat: Co teraz jecie?

Ja sałatkę z mozzarelli i pomidora, z bazyliowo-czosnkowym pesto i gruboziarnistą solą.

(Podpatrzyłam podobny wątek na innym forum - luzacki, ale i inspirujący wink Po prostu jak coś jemy, to piszemy, co jemy big_smile Jeśli ktoś zauważy u kogoś interesującą potrawę, może poprosić o przepis - UWAGA: przepisy podajemy w odpowiednich wątkach tego działu, nie tutaj!)

Zapraszam do zabawy smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Co teraz jecie?

Chleb razowy żytni (własnej roboty smile) i pastą z cieciorki (produkcja córki). Pycha!

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

3

A dzień dobry

Piję kawusię i zastanawiam się co  by tu chapnąć. tongue
Bo słodkie już zjadłam,ale teraz czas na coś konkretnego.

Pozdrawiam

4

niestety kupna, bo wylecialam z domu w ostatniej chwili i zapomnialam lunchu z lodowki - salatka z wedzonym lososiem (takim podziabanym), jajkiem, ogorkiem, salata lodowa i pomidorem. Byl tez dolaczony jakis maly sosik do polania i cytryna - w sumie niezle wyszlo:)

A co to jest cieciorka???

Ten najwiecej mowi o przeszlosci, kto nie ma planow na przyszlosc

5

Cieciorka? Takie coś:
http://i.pinger.pl/pgr283/406e8bbc0015b7d14b5fea3a/cieciorka.jpg

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

6 Ostatnio edytowany przez Mussuka (2013-10-28 12:14:19)

Dzieki, teraz juz wiem i chyba nawet widzialam u nas w sklepach. A przepis na paste z tych nasionek mozna prosic, czy to tajemnica pilnie strzezona:))?

Edit - niestety to co widzialam to tylko podobnie wyglada, nasionek tej Coronilli niestety nie dostane, chyba, ze w sklepie ogrodniczym.

7

Wygląda jak orzeszek laskowy,a jaki smaczek tego?

8

Zupa cebulowa, ziemniaki z koperkiem i jajko w koszulce z sosem holenderskim.

9

Wołowina duszona z sumakiem (przyprawa), pieprzem i solą, kasza jęczmienna gruba, mizeria.

10

A ja jem orzechy włoskie. Jeszcze wilgotne, skórka ładnie schodzi, palce pokaleczone - czyli największy urok października big_smile

11

Iceni napisał/a:

A ja jem orzechy włoskie. Jeszcze wilgotne, skórka ładnie schodzi, palce pokaleczone - czyli największy urok października big_smile

Zaraz po słoneczniku smile dłubie i wcinam jak porąbany za to rzadziej po papierosa sięgam wink 
A na obiad Karkówka w sosie pomidorowo-paprykowym ,frytki, buraczki ..

"Ce­lem nasze­go życia nie po­win­no być po­siada­nie bo­gac­tw, lecz bo­gac­two bycia."- E.Fromm

12

Iceni napisał/a:

Uwielbiam! <3

13 Ostatnio edytowany przez Margolinka (2013-10-28 17:42:49)

Oooooo karkóweczka, frytki i buraczki...pyyyycha smile
Ja dzisiaj wcinałam zupę z dyni, z imbirem i chili big_smile
Też dobre smile
Orzechy włoskie (co prawda już suche) też dzisiaj chrupałam i jeszcze pestki z dyni smile

"Mądrego widać, głupiego słychać."

14 Ostatnio edytowany przez Iceni (2013-10-28 19:20:17)

Mussuka napisał/a:

Dzieki, teraz juz wiem i chyba nawet widzialam u nas w sklepach. A przepis na paste z tych nasionek mozna prosic, czy to tajemnica pilnie strzezona:))?

Edit - niestety to co widzialam to tylko podobnie wyglada, nasionek tej Coronilli niestety nie dostane, chyba, ze w sklepie ogrodniczym.

Mussuka, u was to się prawdopodobnie "kikherne" nazywa, a pasta z tego to hummus - ciecierzyca + pasta z ziarna sezamowego (tahini) + dodatki (czosnek/przyprawy/chili/oliwki itp)

https://d1imyvuvi3ivmy.cloudfront.net/v1/8798/M4.jpg

Jeśli gdzieś blisko ciebie jest sklep z artykułami orientalnymi to i hummus powinien być wink i tahini.

15

Pierogi z kapustą i grzybami. 2 godziny lepienia (sprzątanie zostało na kolejną godzinę) i 15 minut jedzenia smile A ja ich nawet nie lubię tongue

16

Bezwstydnie opycham się waflami zbożowo-ryżowymi. Od kilku miesięcy nie mogę bez nich żyć. Zapomniałam o chipsach, paluszkach, ciastkach. Geniusz wymyślił te wafelki smile

17

Z ryzem ostroznie. Kumuluje arsen z wody, nawet ten ryz z ekologicznych upraw. W Danii sa oficjalne ostrzezenia, zeby ryzu nie jesc wiecej niz raz w tygodniu.
Ale jak mawial moj znajomy - nie pij, nie pal, zdrowa umrzesz.

Ciecierzyca ( kik?rter po dunsku, chickpeas po angielsku) moze byc sucha, jak groch, w puszce, jak fasolka, albo jakby prazona - tej nie trzeba gotowac, jest pyszna na sucho. To typowo muzulmanska roslina, upowszechnila sie wlasnie dzieki bazarom. A moda przyszla i do nas.
Tradycyjnie je sie z ryzem i przyprawami, jakby risotto. Moge sie spytac o przepis. Do tego moze byc mieso w jakby sosie, a wszystko je sie za pomoca plackow o ksztalcie nalesnika. Placki - czapati z ciasta jak na pierogi - suche, nieslodkie, smazone na plaskiej patelni (brzeg wysokosci 1 cm). Wszystko ostro przyprawione.

18

Ależ Wy dziwadła jecie tongue lol.

Jedynie Vinnga coś normalnego ulepiła big_smile.

Co prawda o tej godzinie już po nic nie sięgam, a mam wielką ochotę na cukierka, po którego musiałabym zejść na dół.
A dwie godziny temu wcinałam ciemny chleb ze śmierdzącym camembertem (takim Fabrique en Normandie) i pomidorem, oprószyłam to solą gruboziarnistą. Pycha big_smile!

Nie traktuj życia zbyt serio. I tak żyw z niego nie wyjdziesz.

Ludzie, którzy nie lubią kotów, zawsze myślą, że ta niechęć jest jakąś szczególną zaletą

19

Dziś na obiad musaka bułgarska smile Trochę ciężka potrawa, ale muszę gotować kuchnię bułgarską, gdyż mój mąż jest Bułgarem. Specjalny przepis od teściowej.

20

Aktualnie marchewkę.

Niezależność- cudowna sprawa.

21 Ostatnio edytowany przez Mussuka (2013-10-29 12:53:23)

Iceni napisał/a:
Mussuka napisał/a:

Mussuka, u was to się prawdopodobnie "kikherne" nazywa, a pasta z tego to hummus - ciecierzyca + pasta z ziarna sezamowego (tahini) + dodatki (czosnek/przyprawy/chili/oliwki itp)

https://d1imyvuvi3ivmy.cloudfront.net/v1/8798/M4.jpg

Jeśli gdzieś blisko ciebie jest sklep z artykułami orientalnymi to i hummus powinien być wink i tahini.

Aaa, hummus to owszem jest ale tego kikherne nie spotkalam wczesniej. Wygooglowalam, ale lacinska nazwa wyszla mi nieco inna niz tej ciecierzycy. Ale jest takie cos w sklepach, musze nabyc i sprobowac.

Za mna gotowany bob "chodzi" ale to juz nie ten czas:(

22

oscypka z żurawiną <3

23

Pomelo i winogrona. smile

24

Wielokropek napisał/a:

Pomelo i winogrona. smile

Wielokropku, czy cieciorka i ciecierzyca to to samo? bo mi wikipedia dwie nazwy lacinskie podaje.

25

Tak. Cieciorka i ciecierzyca to ta sama roślina (przynajmniej według mojej wiedzy).
Gdy córka poda mi przepis na pastę, którą zrobiła, wyślę Ci mail'em (by tutaj, zgodnie z prośbą Baby, nie zaśmiecać wątku) - jej skład i skład humusu, o którym wyżej pisałyście, jest inny. smile

26

Właśnie przymierzam się do naleśników z musem brzoskwiniowym smile.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

27

Chrupiącą bułkę z masłem i kabanosy drobiowe.

28 Ostatnio edytowany przez AnnaRe (2013-10-29 17:09:08)

Hmmmm.....same pyszności tu wypisujecie, aż mi ślinka na samą myśl leci. A ja niestety jeszcze w pracy i na dodatek na diecie więc w między czasie podjadam suszone jabłka:)

29

kawka i wafelek goralki takie slodkie co nie co

30

ja w obecnej chwili jem paluszki z sezamem które uwielbiam.

Zauroczenie Tobą przeistoczyło się nagle w kxxx silną miłość.  ?  Namiętności Jego pocałunku nie da się ubrać w słowa. Za każdym razem jest coraz bardziej niesamowity.  Bez Ciebie nie chcę przeżyć ani jednej chwili, bo nie ma nikogo takiego jak Ty. ONLY GOD CAN JUDGE ME

31

Mieszanka warzywna z patelni lekko doprawiona - najbardziej lubię brokuły... i herbata czarna słodzona miodem i z cytrynką.
Prosto ale jak miło smile

Olivier :* urodzony 23.01.2014, waga 3700 g, długość 58 cm

Oleg :* urodzony 04.11.2015, waga 3400g, długość 54 cm

32

Mussuka napisał/a:

Za mna gotowany bob "chodzi" ale to juz nie ten czas:(

Bób się świetnie zamraża. Później smakuje identycznie jak świeży. Przemyśl do lata i zrób zapasy, żeby za rok za Tobą nie chodził tongue

33 Ostatnio edytowany przez femte (2013-10-29 23:12:25)

Chlebus. 13 woltowy, rozowy, hiszpanski.Mniam, mniam.
Lepszy byl australijski shiraz, tez rozowy

34

Oj kurczę,zamiast iść spać jem sarmi.Kupiłam je dziś w Lidlu i zupełnie o nich zapomniałam.Pychotka.Znowu muszę iść umyć zęby...

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.
gojka102 napisał/a:

Oj kurczę,zamiast iść spać jem sarmi.Kupiłam je dziś w Lidlu i zupełnie o nich zapomniałam.Pychotka.Znowu muszę iść umyć zęby...

Zapewne się skompromituję, ale czym jest sarmi?

Hrvatska Ljubavi Te!
Wierzę w miłość od pierwszego spojrzenia,
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

36

Sarmi to takie małe gołąbki robione z liści winogron,w które zawijany jest ryż.Najbardziej lubię te bez mięsa ale jest też opcja z mięsem.
Nie skompromitowałeś się,wszak to nie jest polska kuchnia,nie każdy musi to danie znać i je lubić.

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.

37

Mam taką straszną ochotę na kapuste z grochem! big_smile Ale mnie naszło.
A tu frytki na szybko, jak zwykle. Zdrowo i kolorowo ;/

Umieć żyć to najrzadziej spotykana umiejętność na świecie.

Oscar Wilde

38

A ja na boczniaka w panierce smile Czy pójście do warzywniaka o 22 to przegięcie, czy jeszcze nie? big_smile

39

Twaróg 0% + jogurt naturalny 0% + olej lniany + starte na tareczce kaki.
Pyszna papka.

Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem nie gaś nigdy światła nadziei

40

Czekoladki Milkinis z Milki smile
przepyszna przekąska smile

41

juz nic, wszystko co mialam pozarlam:)) pije wode zrodlana niegazowana;)

ale w domu czeka przepyszna zapiekanka ziemniaczano-cebulkowo-lososiowa z dodatkiem swiezego koperku - mniam:)

gojka102 napisał/a:

Sarmi to takie małe gołąbki robione z liści winogron,w które zawijany jest ryż.Najbardziej lubię te bez mięsa ale jest też opcja z mięsem.
Nie skompromitowałeś się,wszak to nie jest polska kuchnia,nie każdy musi to danie znać i je lubić.

Dziękuję za wyjaśnienie. Brzmi smacznie. Spróbuję ich poszukać w Lidlu.

Hrvatska Ljubavi Te!
Wierzę w miłość od pierwszego spojrzenia,
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

43

Owe gołąbki z liści winogron i ryżu to też tradycyjny element kuchni greckiej. Tam to się nazywa "dolmades".
Często można kupić je puszkowane na stoiskach z artykułami śródziemnomorskimi

44

Wafelki śmietankowe marki Carrefour i zapijam herbatką owocową z Rossmanna big_smile.

45

Iceni napisał/a:

Owe gołąbki z liści winogron i ryżu to też tradycyjny element kuchni greckiej. Tam to się nazywa "dolmades".
Często można kupić je puszkowane na stoiskach z artykułami śródziemnomorskimi

No właśnie miałam to napisać.Jadłam jeden raz dolmades w Grecji ale one były z mięsem i jakoś mi nie podchodziły...Do tego były ciepłe a ja jednak wolę je na zimno z oliwą i cytryną.

46

Ja dolmades jadałam w wersji z nadzieniem ryżu z miętą , właśnie na zimno z oliwa i cytryną - dla mnie całkiem interesujący smak smile

A dziś podjadam córce halloweenowy łup! Choć połowę to się smakowo do kosza nadawało, na szczęście są jeszcze porządni ludzie, którzy częstowali dzieciaków prawdziwa czekoladą i zjadliwymi słodyczami, a nie jakimś kolorowanym świństwem tongue

47

Sernik made by teściowa big_smile plus herbata z goździkami, cynamonem, miodem i imbirem smile.

48

Kurczaka a la flaczki smile

49

fryteczki z cukinii smile pycha i bez wyrzutów sumienia smile

50

Osobiście pieczona szynka z chrzanem żurawinowym.

51

Piwo tongue Wasze zdrówko!

52 Ostatnio edytowany przez flores18261 (2013-11-02 18:31:51)

A Ja czekam za dzwonkiem z piekarnika... Mama zrobiła kurczaka ale taki inny według przepisu Marty G. Kurczak z przyprawami i z musztardą niby dobry bo w tv. wyglądał ciekawie i smacznie.

Zauroczenie Tobą przeistoczyło się nagle w kxxx silną miłość.  ?  Namiętności Jego pocałunku nie da się ubrać w słowa. Za każdym razem jest coraz bardziej niesamowity.  Bez Ciebie nie chcę przeżyć ani jednej chwili, bo nie ma nikogo takiego jak Ty. ONLY GOD CAN JUDGE ME

53 Ostatnio edytowany przez Olinka (2013-11-08 17:31:38)

A ja jem nudle zamówione na spam

54

Garść Cookie Crisp córce ukradłam!

Ponoć kradzione nie tuczy  big_smile big_smile

55

Właśnie podgryzam migdały prażone w soli wink. Pychotka! smile

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

Posty [ 1 do 55 z 116 ]

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018