Kontrowersyjny spot promujący badania piersi - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Kontrowersyjny spot promujący badania piersi

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 56 do 78 z 78 ]

56

Odp: Kontrowersyjny spot promujący badania piersi

Trochę nam się rozjechał temat - od spotu do odczuć po mastektomii. Fajnie smile
Problem kobiet po amputacji piersi tkwi w stereotypie, przez który czują się gorsze. Tak jest nie tylko w przypadku Amazonek. Człowiek wymyślił sobie normy i piętnuje każdą inność. Amazonki zrzeszają się, żeby się wspierać, żeby wiedzieć, że nie są odosobnione. Nie zapominajmy też o przyczynie amputacji. Rak, to życie na kredyt, ogromna trauma, a leczenie, to ból fizyczny i psychiczny. Kto lepiej zrozumie człowieka jeśli nie ten, który znalazł się w podobnej sytuacji.
Myślę, że panowie ze spotu nie mają pojęcia jak czują się kobiety, które cudem przeżyły raka piersi. Wysłanie do nich sygnału, że w porę nie zadbały o męskie zabawki uważam za absurd.

Zobacz podobne tematy :

57

ewelinaL napisał/a:

Myślę, że panowie ze spotu nie mają pojęcia jak czują się kobiety, które cudem przeżyły raka piersi. Wysłanie do nich sygnału, że w porę nie zadbały o męskie zabawki uważam za absurd.

RAmen

58

Poprawność czy niepoprawność polityczna? Zajrzałam do Słownika Języka Polskiego:

poprawność polityczna - unikanie wypowiedzi lub działań, które mogłyby urazić jakąś mniejszość, np. etniczną, religijną lub seksualną.

Jestem dumna, że zostałam zaliczona do osób empatycznych. Dziękuję za słowa uznania.

W moim otoczeniu jest sporo kobiet po pojedynczej lub podwójnej mastektomii, stąd wiem, jakie były i są ich wrażenia, ich lęki po operacjach. Propagowanie przekonań, iż po mastektomii są mniej kobiece, pomocnym im nie jest (innym kobietom też nie), podobnie jak twierdzenie, że człowiek bez protez nie może żyć normalnie. Cóż… kolejny stereotyp.

Zapytałam też, jak odebrały spot będący tematem wątku. Jedyna odpowiedź, która nie łamie regulaminu forum brzmiała: „Obrzydliwy”.

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

59 Ostatnio edytowany przez lilly25 (2016-12-17 19:13:53)

Moim zdaniem niesmaczna jest w tym spocie posrednia sugestia, ze najwazniejszy jest nie brak cierpienia spowodowany choroba piersi, a nawet zagrozenie zycia, tylko to ze piersi wzbudzaja takie zainteresowanie mezczyzn, i ze kobieta wraz z utrata piersi moze utracic rowniez to ich zainteresowanie (jakby w takich przypadkach nie bylo wazniejszych rzeczy roll ).

60

ewelinaL napisał/a:

Panowie maja raka prostaty. Fajnie jest przypisywac prawo do rozumienia cierpienia jedynie swojej plci.

61

Iceni napisał/a:
ewelinaL napisał/a:

Panowie maja raka prostaty. Fajnie jest przypisywac prawo do rozumienia cierpienia jedynie swojej plci.

Ja myślę, że przypisywanie sobie jakiegokolwiek cierpienia, o którym się nie ma pojęcia jest nieporozumieniem. Odczuć kobiet chorych na raka piersi nie umiałabym sobie nawet wyobrazić, a co dopiero faceci. Mogę się tylko obawiać cudzych przeżyć i postarać się ich uniknąć.

Pisząc o profilaktyce raka prostaty poruszasz kolejny, poważny problem. Mężczyźni nie opowiadają o słabościach, to niemęskie. Chyba trudno byłoby znaleźć mężczyznę, który opowie o problemach z prostatą. Być może (nie będę nabierać pewności w praktyce) wypowiedź w stylu: "Idź się zbadaj, bo boję się, że ci nie stanie.", skłoniłaby partnera do badania. Faceci są inni i na inne argumenty reagują. Ale jako kobieta potrafię tylko wykrzesać z siebie obawę, że bliski mi facet będzie cierpiał, że go zabraknie, że się o niego martwię. Jakoś aspekt seksualny w obliczu poważnej choroby jest dla mnie mniej ważny.
Uważam, że spoty promujące akcje skierowane do danej grupy społecznej powinny być konsultowane z ich odbiorcami. Tak samo jak bezsensu jest tworzenie filmu dla młodzieży bez jej udziału, czy emerytów z pominięciem ich zdania, tak samo kobieta (jeżeli nie jest ekspertem, lekarzem) nie zrobi dobrego materiału bez odpowiedniej konsultacji na temat, o którym nie ma pojęcia.

62

EwelinaL, czy według ciebie istnieje poprawnie ułożone zdanie w jakimkolwiek nowożytnym języku, które nie jest seksistowskie/homofobicze/rasistowskie/hejterskie i może zostać wypowiedziane przez białego heteroseksualnego mężczyznę?

Ja byłbym jednak za tym, żeby dorosłych ludzi traktować jak dorosłych. Jak w takich przypadkach krzyczą "muh feelings" to problemem jest działanie ich mózgu, a nie sama wypowiedź.

63 Ostatnio edytowany przez ewelinaL (2016-12-25 00:07:35)

underdog napisał/a:

EwelinaL, czy według ciebie istnieje poprawnie ułożone zdanie w jakimkolwiek nowożytnym języku, które nie jest seksistowskie/homofobicze/rasistowskie/hejterskie i może zostać wypowiedziane przez białego heteroseksualnego mężczyznę?

Oczywiście, że istnieje. "Masz ładne buty" - na przykład;)
Ogólnie, to... trochę pohejtuję. Pierwsze, co uderzyło mnie w Twojej wypowiedzi to fraza "nowożytny język", która w zestawieniu z Twoją stopką, brzmi odrobinę sprzecznie. Ale nie wnikam.

underdog napisał/a:

Ja byłbym jednak za tym, żeby dorosłych ludzi traktować jak dorosłych. Jak w takich przypadkach krzyczą "muh feelings" to problemem jest działanie ich mózgu, a nie sama wypowiedź.

Napiszę tak. Jeżeli czyjś mózg jest nadwyrężony borykaniem się z chorobą, przerabia trudne sytuacje i analizuje przykre scenariusze, to zdrowy osobnik może, nikt mu nie zabroni, dołożyć rozterek. Może, ale nie musi.
Po to dorośliśmy, żeby nie zachowywać się jak rozpieszczone dzieci i umieć przewidzieć konsekwencje naszych poczynań.

64

Oczywiście, że istnieje. "Masz ładne buty" - na przykład;)

No popacz, na zachodzie to już by powiedzieli, że to 'rape culture', a my jednak sto lat za murzynami (rasizm!).

Ogólnie, to... trochę pohejtuję. Pierwsze, co uderzyło mnie w Twojej wypowiedzi to fraza "nowożytny język", która w zestawieniu z Twoją stopką, brzmi odrobinę sprzecznie.

Nowożytny = używany gdziekolwiek na świecie, teraz. Ogólniejsze, niż "w języku polskim"/ "w języku angielskim", więc tutaj akurat dałem ci fory, a nie argumentowałem ad "w dzisiejszych czasach".

Napiszę tak. Jeżeli czyjś mózg jest nadwyrężony borykaniem się z chorobą, przerabia trudne sytuacje i analizuje przykre scenariusze, to zdrowy osobnik może, nikt mu nie zabroni, dołożyć rozterek. Może, ale nie musi.
Po to dorośliśmy, żeby nie zachowywać się jak rozpieszczone dzieci i umieć przewidzieć konsekwencje naszych poczynań.

No ale jednak wszędzie widzisz ten straszny seksizm (który oczywiście zawsze jest skierowany przeciwko kobietom big_smile) i tak ci on przeszkadza.

65

underdog napisał/a:

No ale jednak wszędzie widzisz ten straszny seksizm (który oczywiście zawsze jest skierowany przeciwko kobietom big_smile) i tak ci on przeszkadza.

Wszędzie??? Doprawdy?

Kurczę, jakby Ci to wytłumaczyć...
Niestety wizja filmu nie wybiegła na tyle daleko, żeby przewidzieć odczucia kobiet po mastektomii. Możemy udawać, że nic się nie stało. Wmawiać sobie, że negatywne opinie wygłaszają wszędzie dopatrujące się seksizmu feministki, ale nie zmieni to faktów. Po obejrzeniu tego spotu kobiety po leczeniu raka piersi i amputacji mają prawo poczuć się podle.
Porozmawiaj chociaż z jedną kobietą, która nie ma piersi. Spytaj, co przeszła, jak wpływa chemia na organizm i psychikę, co się czuje, gdy wypadają włosy, co znaczy żegnać się na zawsze z bliskim, żyć ze świadomością, że może nie wychowa się własnych dzieci. I co można poczuć, kiedy po wygranej walce kilku facetów mówi, że piersi są fajne, bo podskakują w biegu.
Kolejna sprawa. Wmówmy kobietom, że ich piersi są tak ważne, że nie warto bez nich żyć.

66 Ostatnio edytowany przez Husky (2016-12-25 23:30:29)

Underdog - już rozumiem twój nick.
Mój pies ma więcej empatii od ciebie hmm

Najbardziej mnie denerwuje, że obrońcy tej reklamy powołują się na "głupią poprawność polityczną", podczas kiedy nikomu tutaj nie przeszkadza pochwała istnienia piersi (przez kobiety czy mężczyn, nieważne)
Sęk w tym, że jest to poroniony pomysł, żeby w ten sposób promować badania.
I tyle

jak to _v_ napisała,
ramen

67

No i? To mała dziewczynka, żeby trzeba ją głaskać po główce, bo koleżanka przyszła do szkoły w markowych jeansach, a ona nie ma (zakazałabyś reklamy jeansów?)?

Nie mam żadnej znajomej, która nie ma piersi, ogólnie praktycznie nie mam znajomych, a jakoś moimi uczuciami się nikt nie przejmuje.

68

praktycznie nie mam znajomych

Nie dziwię się.

69

Husky napisał/a:

Nie dziwię się.

hahahaa

i niech tak pozostanie,bo inaczej trzeba będzie współczuc znajomym wink

70 Ostatnio edytowany przez underdog (2016-12-25 23:54:03)

Husky napisał/a:

Nie dziwię się.

:*

Jeśli trzeba podnieść sobie ego, zawsze polecam się na przyszłość.

Husky napisał/a:

Underdog - już rozumiem twój nick.
Mój pies ma więcej empatii od ciebie hmm

W takim razie słabo znasz angielski.

Husky napisał/a:

Sęk w tym, że jest to poroniony pomysł, żeby w ten sposób promować badania.

Mi akurat przeszkadza to, że na to idą publiczne pieniądze.

71

Jeszcze jedno przyszło mi do głowy, _v_: nie pomyślałaś, że możesz to pisać do osoby z depresją, która po przeczytaniu tego posta przekonana o swojej beznadziejności? W końcu każdym postem możesz kogoś zranić...

72 Ostatnio edytowany przez ewelinaL (2016-12-26 02:08:08)

underdog napisał/a:

Mi akurat przeszkadza to, że na to idą publiczne pieniądze.

I tego się trzymajmy, bo to też argument.
Nie ma co drzeć kotów o racje. Mi też się może wydawać. Liczy się ogół odbiorców. (Albo odbiorca w ogóle.) Jeżeli Ty, który nie znasz nikogo po mastektomii masz wątpliwości, czy publiczne pieniądze zostały dobrze wydane, to ja nie będę więcej wnikać. Gdzieś tam zawiodła fachowość. Zdarza się. Mówi się "przepraszam". Kasuje materiał i brnie do przodu z większym doświadczeniem.
edit.:
Przeczytałam Twoją ostatnią wypowiedź i napiszę tak: "Trzymajmy się tematu!". Po to została zasada wymyślona, żeby osoby z depresją nie przejęły wszystkich tematów.
(Masz problem - rozumiem, kto go nie ma. Załóż wątek, albo napisz w prywatnej wiadomości. Nie róbmy z publicznego forum pola do osobistych wynurzeń .Jeżeli założysz temat z konkretnym problemem, to szybciej i trafniej otrzymasz odpowiedzi.)

73

ewelinaL napisał/a:

Nie ma co drzeć kotów o racje. Mi też się może wydawać. Liczy się ogół odbiorców. (Albo odbiorca w ogóle.) Jeżeli Ty, który nie znasz nikogo po mastektomii masz wątpliwości, czy publiczne pieniądze zostały dobrze wydane, to ja nie będę więcej wnikać.

Jestem anarchokapitalistą, dla mnie problematyczne jest już jakiekolwiek istnienie publicznych pieniędzy.

Co do drugiej części: nie chodziło o moją istniejącą lub nieistniejącą depresję.
W tym temacie krytykuje się problem wrażliwości wobec kobiet po mastektomii, _v_ wykazała się brakiem wrażliwości wobec ludzi, którzy czują się odrzuceni społecznie.

74

underdog napisał/a:
ewelinaL napisał/a:

Nie ma co drzeć kotów o racje. Mi też się może wydawać. Liczy się ogół odbiorców. (Albo odbiorca w ogóle.) Jeżeli Ty, który nie znasz nikogo po mastektomii masz wątpliwości, czy publiczne pieniądze zostały dobrze wydane, to ja nie będę więcej wnikać.

Jestem anarchokapitalistą, dla mnie problematyczne jest już jakiekolwiek istnienie publicznych pieniędzy.

Co do drugiej części: nie chodziło o moją istniejącą lub nieistniejącą depresję.
W tym temacie krytykuje się problem wrażliwości wobec kobiet po mastektomii, _v_ wykazała się brakiem wrażliwości wobec ludzi, którzy czują się odrzuceni społecznie.

No to się nie zrozumieliśmy.
Dla mnie temat się wyczerpał.

75

Piersi są bardzo ważne dla kobiet, dla mnie ale problem polega nie na tym, że w spocie ukazano je w kontekście seksualnym, tylko na tym, że problem pokazano w sposób chamski i seksistowski. Kobiety powinny o siebie dbać ale nie dlatego, że jakiemuś palantowi podoba się jak ich piersi falują podczas biegu.

76

Swanen też to tak widzę ciekawe kto zaprojektował te przesłanie. Mój dobry kolega jest właścicielem małej agencji reklamowej przesłałem mu na telefon spot. Jego reakcja: "zaplułem się ze śmiechu co to za idiota to zrobił. Gdybym ja popełnił taki błąd już dawno bym wyleciał z rynku big_smile"

"Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań"
Tadeusz Kościuszko
"Religia jest dla ludzi bez rozumu"
Józef Piłsudski

77

Krótka piłka czy większa oglądalność spotu przełoży się na jego skuteczność czy będzie wręcz na odwrót.

Prosto z mostu konkretnie bez emocji. Cenię szczerość smile

78

w 75% reklam są podteksty seksualne, półnagie panienki itd. Wiec chyba poszli tym torem ;D

Posty [ 56 do 78 z 78 ]

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Kontrowersyjny spot promujący badania piersi

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018