Zostawił mnie, bo uczucie się wypaliło - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Zostawił mnie, bo uczucie się wypaliło

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

Temat: Zostawił mnie, bo uczucie się wypaliło

Cześć smile Piszę do Was z moim problemem: byłam z partnerem przez 2 lata po dwóch latach rozłąki (on zerwał). Na samym początki trudno mi było zdobyć zaufanie do niego, jednak po dłuższym czasie mi przeszło, jak widziałam jak nam się układa. W ciągu ostatniego roku bardzo zaangażowałam się w życie uczelniane, co spowodowało, że chodziłam zmęczona i zdenerwowana, jednakże zawsze starałam się znaleźć czas dla niego. W ciągu ostatnich paru miesięcy parę razy się pokłóciliśmy, jednakże uważałam, że to były tylko drobne sprzeczki jak to w związkach bywa. Wiele razy przyłapywałam się na myśli, żeby go sobie odpuścić, jednak zaciskałam zęby i mówiłam, że warto mimo wszystko dbać o ten związek. Wyjechaliśmy na wakacje, w połowie pobytu było widać, że coś z nim nie tak. Starałam się coś z niego wydobyć, udało nam się porozmawiać, powiedział o swoich wątpliwościach, wyjaśniliśmy pewne sprawy i wszystko wróciło do normy. Wróciliśmy z wakacji, a on stwierdził, że to nie to, nie tego szuka, jego uczucie się wypaliło etc. Pytałam, gdzie zrobiłam błąd, co mu nie odpowiada, czy jest jakaś osoba trzecia. Stwierdził, że jestem wspaniała, nigdzie błędu nie popełniłam i nie ma nikogo. Pytałam, czy przemyślał dobrze decyzję - tak. Tego samego dnia przywiózł do mnie moje rzeczy ze swojego mieszkania - dosłownie wszystko, co było ze mną związane.
Nie wiem, co mam o tym myśleć. Od rozstania minął tydzień, nie płaczę w poduszkę, jednak są momenty, kiedy rozdziera mnie ból. Podejrzewam, że decyzję podjął już przed naszym wyjazdem. Nie odzywam się do niego, nie szukam kontaktu. Myślicie, że przyjdzie moment, że on się ocknie, że popełnił błąd? Poradźcie.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Zostawił mnie, bo uczucie się wypaliło

Hej. Troche Cie rozumiem, bo mnie również chłopak zostawił ostatnio po 1,5 roku.
Wiesz co, wydaje mi się, że chłopak Ci powiedział prawdę. Ponoć jeśli facet się naprawdę zastanawia i jest w stanie uciąć ta znajomość, jest tego pewien, to to zrobi i nie wróci. Mówił mi to mój psycholog. Jeżeli coś chcesz w tej sprawie zrobić,to jedynie tyle żeby mu pozwolić żyć bez Ciebie. Jeżeli zateskni i którejs nocy stwierdzi, ze Cię naprawdę kocha, to wróci. Nie narzucaj mu sie, a czas pokaże. Sama czekam, może tp głupie w mojej sytuacji jednak..

3

zabcia12345 napisał/a:

Hej. Troche Cie rozumiem, bo mnie również chłopak zostawił ostatnio po 1,5 roku.
Wiesz co, wydaje mi się, że chłopak Ci powiedział prawdę. Ponoć jeśli facet się naprawdę zastanawia i jest w stanie uciąć ta znajomość, jest tego pewien, to to zrobi i nie wróci. Mówił mi to mój psycholog. Jeżeli coś chcesz w tej sprawie zrobić,to jedynie tyle żeby mu pozwolić żyć bez Ciebie. Jeżeli zateskni i którejs nocy stwierdzi, ze Cię naprawdę kocha, to wróci. Nie narzucaj mu sie, a czas pokaże. Sama czekam, może tp głupie w mojej sytuacji jednak..

Z tym się powoli zgadzam. Mówił, że jestem wspaniała, że nie żałuje tamtych dwóch lat, ale jednak to nie to. Na parę dni przed wziął się na odwagę i powiedział, że boi się zrobić głupstwo zostawiając mnie. Po czym się poprawiło. Na chwilę.

4

Wygląda na to, że przemyślał sprawę skoro tak szybko oddał Ci rzeczy.

5

Może po prostu dla niego to nie było "to".
Moim zdaniem zachował się w porządku wobec Ciebie, kulturalnie Ci powiedział o co chodzi, oddał rzeczy.
Czasem relacja się nie udaje.

Nie martw się,  jeszcze kogoś poznasz.

6

Wiele razy przyłapywałam się na myśli, żeby go sobie odpuścić, jednak zaciskałam zęby i mówiłam, że warto mimo wszystko dbać o ten związek.

Dla mnie samo to zdanie znaczy, że dobrze, że cię zostawił. Nie wyobrażam sobie, żeby być w związku z kimś, gdzie muszę "zaciskać zęby", żeby z tym kimś być, że bez zaciskania zębów to bym z nim nie była. Skoro muszę zaciskać zęby, żeby z kimś być, to chyba go nie kocham, nie?

Owszem, czasem trzeba się spiąć i przejść trudne sytuacje, ale u was nie było trudnej sytuacji. Drogi wam się rozeszły. Spełnialiście swoje potrzeby przez ten czas, dawaliście sobie to, co było wam potrzebne, braliście to, czego potrzebowaliście. W którymś momencie to przestało wystarczyć, stąd też twój brak przekonania do związku i jego wahanie.

Wiadomo, że bronisz stabilizacji. Że po co kończyć coś, co było okej. Ze tęskni się za kimś, do kogo się przyzwyczaiło i z kim się spędziło pięknie czas i ma się wspaniałe wspomnienia.

Ale też jest tak, że uczucia mają swoją dynamikę. Zmiany przychodzą i marzę o takim społeczeństwie, które przestanie wierzyć, że jeśli miłość, to na zawsze, a jak nie na zawsze, to nie była miłość. Marzę o takich ludziach wokoło, którzy potrafią popatrzeć na kogoś, kto mówi "chcę odejść"  i oprócz żalu i smutku czuć też wdzięczność za to, że ta osoba towarzyszyła im w życiu, dzieliła się czymś pięknym a teraz wyrusza dalej. Marzę o takim społeczeństwie, gdzie jest się z kimś dlatego, że uważa się tę osobę, za najpiękniejszą, najciekawszą, najważniejszą i gdzie szanuje się potrzeby i uczucia tej osoby. I gdy nadchodzi czas, że obie osoby nie czują tego co wcześniej, dziękują sobie nawzajem, życzą sobie wszystkiego dobrego i rozchodzą się w poszukiwaniu swojego szczęścia gdzieś indziej. Nie podważa to czasu, który spędzili razem, ani tego, co od siebie wzięli. Po prostu wiedzą, że są na tyle ważni, mocni, wartościowi,pewni tego, że zasługują na miłość, że czyjeś odejście nie jest jak strata nogi.

people make mistakes
fathers mothers
people make mistakes
you are not alone

7

Kiedy facet odchodzi i nie ma innej kobiety to nie sądzę aby wrócił.
On zamknął etap w którym byłaś Ty.
Nie czekaj,bo mozesz nigdy sie nie doczekać.

8

Monoceros, pięknie powiedziane. Zgadzam się :-)

Autorko, moje przedmówczynie już udzieliły Ci dobrych rad. Nie czekaj na niego. Podziękuj mu za to, że był szczery w stosunku do Ciebie, choć wiem, że to trudne zadanie dla Ciebie na obecną chwilę. Mieliście piękny czas a teraz trzeba to zamknąć. Nie zmusisz go do związku, możesz jedynie uszanować jego decyzję i skupić uwagę na sobie i innych poza nim.

Osobiście, mam wątpliwości co do separacji w związkach i zaczynaniu po niej wszystkiego na nowo. Nie znam związków, które po separacji poukładały się szczęśliwie, ale mogę się mylić. Rada ode mnie: jeśli macie siebie nawet tymczasowo tak bardzo dość, że decydujecie się na separację, to równie dobrze możesz się pożegnać i podziękować za wspólny czas.

Nie martw się, poukładasz się na nowo. Siły i wytrwałości życzę :-)

Nie obiecuję, że będzie łatwo.
Ale obiecuję, że będzie warto
smile

9 Ostatnio edytowany przez Peter_35 (2016-10-05 22:54:22)

Ciężko cokolwiek wywnioskować z tego co napisałaś. Powody mogą być różne. Począwszy od tego,że nie miałaś czasu dla niego, zbyt małe zaangażowanie w związek z Twojej strony aż po odkochanie się. Ot po prostu stwierdził,że nie czuje do Ciebie już nic. I do tego w tej sytuacji nie ma Twojej winy. Tak czasami bywa. W moim przypadku to samo było. Albo pojawiła się inna osoba, która wpłynęła na taką a nie inną jego decyzję choć nie przyznaje się do tego. Ale to tylko moja sugestia i taką wersję trzeba sprawdzić. Myślę, że rozstanie trzeba jakoś przejść a na to potrzeba trochę czasu. Nie kontaktuj się z nim. Jak mu będzie zależało to sam to zrobi. Teraz trzeba zadbać o siebie i iść naprzód czyli szukać tego jedynego.

10

Anabell27 daj sobie czas. Dwa lata z kimś to całkiem długo. To, że nie macie ze sobą kontaktu, to tylko dobrze dla Ciebie. Unikasz w ten sposób niepotrzebnego zamętu, rozbudzania nadziei. Warto obecny czas przeznaczyć na zatroszczenie się o siebie. Co lubisz robić? Jakie masz pasje? Z kim dano nie miałaś kontaktu, a może chciałabyś go odświeżyć?
Zobaczysz, że przyjdzie moment, że poczujesz się lepiej :-)

Dar rozstania - http://www.izanowalska.pl/
Zamknij za sobą przeszłość i rusz po szczęście.

11

Spotkałam się z nim. Porozmawialiśmy, przyznałam się do swoich błędów i stwierdziłam, że szkoda, że wcześniej tego nie zauważyłam. Byłam uśmiechnięta, podziękowałam za szczerość oraz powiedziałam, że jakby miał kiedyś jakiś problem, to może się do mnie odezwać, bo nie mam do niego żalu o nic.

12

Fajnie to brzmi, anabell. Takie to dojrzałe, gratuluję. smile

people make mistakes
fathers mothers
people make mistakes
you are not alone

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Zostawił mnie, bo uczucie się wypaliło

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018