Mój wiersz pt. "Jestem nocą". - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 27 ]

1

Temat: Mój wiersz pt. "Jestem nocą".

Jestem nocą

Dlaczego właśnie Ty w ciemności do mojego serca pukasz?
Dlaczego wciąż miłości w takiej mrocznej duszy ciągle szukasz?
Twoje myśli są jak biel,
Tak więc nigdy nie pokocham Cię!

Bo... jestem nocą!
Jak wytłumaczyć Tobie, że
Jestem nocą!
A nie słonecznym dniem!
Jestem nocą!
Moje serce – zimna czerń!
Jestem nocą!
Lecz nie próbuj się zmienić w mój sen!

Dlaczego ciągle kochasz mnie? Naprawdę tego nie rozumiem.
Dlaczego nie chcesz odejść żeby innej szukać w ludzkim tłumie?
Te pytania dręczą mnie,
Więc odpowiedź szybko znaleźć chcę.

Bo... Jestem nocą!
Tylko to i więcej nic!
Jestem nocą!
Wszystko powiedziałam Ci!
Jestem nocą!
Już tłumaczyć nie mam sił.
Jestem nocą!
Już zamknęłam swego serca drzwi!

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Mój wiersz pt. "Jestem nocą".

Mi się podoba. I dzięki, przy okazji poznałem nowy termin: Synestezja, dość niesamowite...

3

Na pewno dość ciężkie do wyobrażenia sobie jak to jest... smile Cieszę się, że mój wierszyk Ci się podoba, bo szczerze mówiąc wcześniej jakoś tak nie poddawałam ocenie moich prac literackich, Pozdrowki smile

4

Wiersz jest świetny porusza mnie do głębi mojego jestestwa , naprawdę zazdoszczę Ci ,że ktoś darzy Cię takim uczuciem za komentarz do mojego wiersza dzięki , Ma to dla mnie bardzo duże znaczenie pozdrawiam gośks

5 Ostatnio edytowany przez Naprędce (2016-07-10 20:55:42)

Trochę nie rozumiem :) Ale niezależnie od tego kto jest autorką, to z tego co zrozumiałem autorka jest niedowidząca, więc wyobraziłem sobie, że to jest recytowane lub odgrywane na "Niewidzialnej Wystawie" w Wawie.

6

To z pewnością nie jest wiersz.
Nie ma tu kompozycji wiersza,rytm i rymy są przypadkowe.
Widać brak pracy nad słowem:"wciąż miłości (...) ciągle szukasz"

Naprędce-gdzie Ty tu synestezję widzisz?

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

7 Ostatnio edytowany przez Naprędce (2016-07-10 22:27:18)

Nie napisałem że tu widzę, ale że przy okazji się o niej (synestezji) dowiedziałem.

"O synestezji – wywiad z Katarzyną Maliszewską" (autorką chyba)

8

Naprędce napisał/a:

Nie napisałem że tu widzę, ale że przy okazji się o niej (synestezji) dowiedziałem.

"O synestezji – wywiad z Katarzyną Maliszewską" (autorką chyba)

Aha.Po prostu dzięki temu,że włączyłeś kompa i chciałeś przeczytać dział debiuty,otworzyła Ci się strona startowa,jakąkolwiek tam masz ustawioną,i akurat był artykuł o synestezji big_smile
Bardzo logiczna analogia.Aż warto było o niej tu wspomnieć smile

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.

9

Niezupełnie. Moja strona startowa to Twój profil! Otworzyłem przeglądarkę, z Twojego profilu trafiłem na debiuty i ten wiersz czy piosenkę, następnie wklepałem pierwszy wers w przeglądarkę i trafiłem po sznurku do wywiadu o synestezji, na koniec zastanowiłem sie jaki kolor ma liczba 102.
  Reszta jest pomrocznościa jasną. Pasi teraz? ;)

10

Naprędce napisał/a:

Niezupełnie. Moja strona startowa to Twój profil! Otworzyłem przeglądarkę, z Twojego profilu trafiłem na debiuty i ten wiersz czy piosenkę, następnie wklepałem pierwszy wers w przeglądarkę i trafiłem po sznurku do wywiadu o synestezji, na koniec zastanowiłem sie jaki kolor ma liczba 102.
  Reszta jest pomrocznościa jasną. Pasi teraz? wink

Ach,cudowny przykład męskiego,analitycznego umysłu smile
Chciałem se zaszpanować synestezją-że takie trudne słowo a ja je znam, a że nie bardzo jak miałem to powiązać to cuś pierdzielnąłem i za cholerę nie wiem jak wybrnąć.
Dla mnie bomba big_smile

11 Ostatnio edytowany przez Naprędce (2016-07-11 16:19:05)

Naprędce napisał/a:

...przy okazji poznałem nowy termin: Synestezja..

gojka102 napisał/a:

Chciałem se zaszpanować synestezją-że takie trudne słowo a ja je znam,

Przy okazji pierwszy raz poznałem kobietę, której mozna zaszpanować nawet nieznajomością czegoś big_smile
Gojka, poznajmy się- NIE ZNAM jeszcze wiele takich trudnych słów. Będziemy wymarzoną parą!
EOT

12 Ostatnio edytowany przez Kleoma (2016-07-11 20:08:24)

Gojka 102

Myślę, że zbyt naprędce napadłaś na Naprędce. smile
I wyszło nieprzyjemnie.

Czytając jego komentarz pomyślałaś, że on w tym wierszu dopatrzył się synestezji.
On odpowiedział Ci skąd te synestezje ale dalej nie zrozumiałaś.
To pozwolę sobie się wtrącić i po kolei wyjaśnić. Abyś miała właściwy pogląd na wypowiedź Naprędce.

Naprędce wpisał w wyszukiwarkę tekst wiersza.
Wyszło mu, że autorką jest pani Kasia Maliszewska, przyjaciółka niewidomej pani Moniki i jest to tekst piosenki.
Jeśli ktoś chce się dowiedzieć czegoś o pani Kasi i wpisze jej nazwisko w wyszukiwarkę to ukazuje się tekst wywiadu z nią gdzie jest o synestezjach.
I stąd Naprędce komentując wiersz dodał także to, że przy okazji wgłębianie się w twórczość autorki dowiedział się o takim czymś niesamowitym wedle niego jak synestezja. A nie, że w wierszu jest synestezja.

Nie było tu próby szpanowania ze strony Naprędce nieznanym, rzadko używanym słowem.
Po prostu chciał autorce oznajmić, że była inspiracją dla niego aby zapoznać się ze znaczeniem tego słowa.

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

13

Nie

14

tfurco. To jest ... niezłe! Naprawdę!

Dawaj tego więcej. Rzucę moim krytycznym okiem. wink

15 Ostatnio edytowany przez gojka102 (2016-07-12 11:19:03)

Kleoma napisał/a:

Gojka 102

Myślę, że zbyt naprędce napadłaś na Naprędce. smile
I wyszło nieprzyjemnie.

Czytając jego komentarz pomyślałaś, że on w tym wierszu dopatrzył się synestezji.
On odpowiedział Ci skąd te synestezje ale dalej nie zrozumiałaś.
To pozwolę sobie się wtrącić i po kolei wyjaśnić. Abyś miała właściwy pogląd na wypowiedź Naprędce.

Naprędce wpisał w wyszukiwarkę tekst wiersza.
Wyszło mu, że autorką jest pani Kasia Maliszewska, przyjaciółka niewidomej pani Moniki i jest to tekst piosenki.
Jeśli ktoś chce się dowiedzieć czegoś o pani Kasi i wpisze jej nazwisko w wyszukiwarkę to ukazuje się tekst wywiadu z nią gdzie jest o synestezjach.
I stąd Naprędce komentując wiersz dodał także to, że przy okazji wgłębianie się w twórczość autorki dowiedział się o takim czymś niesamowitym wedle niego jak synestezja. A nie, że w wierszu jest synestezja.

Nie było tu próby szpanowania ze strony Naprędce nieznanym, rzadko używanym słowem.
Po prostu chciał autorce oznajmić, że była inspiracją dla niego aby zapoznać się ze znaczeniem tego słowa.

Zaraz,zaraz Kleomo bo chyba nie skumałam.
Czyli "tfurca" to Katarzyna Maliszewska?
Zatem jest to piosenka,więc dlaczego "tfurca" napisał,że jest to jego wiersz?
Tfurca posiada własną stronę,gdzie dzieli się z czytelnikami swoimi utworami.Mam wieć pytanie: czego tfurco oczekujesz umieszczając tu te piosenkę?

Co do naprędce-nie mam zwyczaju,czytając wiersz wrzucać go do wyszukiwarki by sprawdzić czy aby na pewno wiersz jest tego a nie innego autora,czy może został zerżnięty,stąd moja nieświadomość skąd naprędce czerpie swą wiedzę o synestezji.Przypuszczam,że nie tylko moja...

16

Gojka 102

Z tego jakby wynika, że tfurca to pani Kasia.
Lub tfurca nie jest panią Kasią i to wtedy już pod paragrafy podlega.

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

17

Proszę, jak to się człowiek całe życie uczy.

Ale moją opinię "niezłe" podtrzymuję!

18

gojka102 napisał/a:

Co do naprędce-nie mam zwyczaju,czytając wiersz wrzucać go do wyszukiwarki by sprawdzić czy aby na pewno wiersz jest tego a nie innego autora,czy może został zerżnięty,stąd moja nieświadomość skąd naprędce czerpie swą wiedzę o synestezji.Przypuszczam,że nie tylko moja...

Gojka, mógłbym odebrać te słowa jako kontynuację Twojego podejścia do mojej obecności tutaj, ale dopuszczam możliwość, że jednak nie kierujesz się złą wolą i spróbuję Ci o wyjaśnić.
Zdarzyło mi sie w necie widzieć awanturę wynikającą z przypisania sobie autorstwa utworu, który jak sie później okazało był dziełem innej osoby.
Jednak tym razem wklepałem w wyszukiwarkę fragment tej- jak sie okazało -piosenki, tylko dlatego że mi się spodobała... a mając świadomość tego, że ludzie zamieszczają dość często swoje utwory w necie, na blogach itp., spodziewałem się znaleźć inne utwory tego autora/tej autorki i je sobie poczytać.

19

Naprędce napisał/a:
gojka102 napisał/a:

Gojka, mógłbym odebrać te słowa jako kontynuację Twojego podejścia do mojej obecności tutaj, ale dopuszczam możliwość, że jednak nie kierujesz się złą wolą i spróbuję Ci o wyjaśnić.
Zdarzyło mi sie w necie widzieć awanturę wynikającą z przypisania sobie autorstwa utworu, który jak sie później okazało był dziełem innej osoby.
Jednak tym razem wklepałem w wyszukiwarkę fragment tej- jak sie okazało -piosenki, tylko dlatego że mi się spodobała... a mając świadomość tego, że ludzie zamieszczają dość często swoje utwory w necie, na blogach itp., spodziewałem się znaleźć inne utwory tego autora/tej autorki i je sobie poczytać.

Żeby była jasność: mnie Twoja obecność absolutnie nie przeszkadza-ja odnoszę się jedynie do tego co napisałeś.Na pierwszy rzut oka nic nie wskazywało na to,że wiersz ma związek z synetezją.Bo-ja jak sam napisałeś-nie ma:)
Zatem odebrałam to jako chęć popisania się trudnym słówkiem:)
Nie mam złej woli bo jesteś dobrym człekiem przecież.
Czytając od jakiegoś czasu zamieszczaną tu twórczość nie spodziewam się   szesnastozgłoskowców trocheicznych czy jedenastozgłoskowców jambicznych więc nie wydaje mi się by takie tu zapiseczki ktoś zamieszczał na bardziej specjalistycznych forach o poezji.

20

Nie no... nie przesadzajmy. To, że  to ktos tam gdzieś zaspiewal jeszcze nie czyni z tego piosenki big_smile

Swoja drogą, jeżeli melodia jest równie udana jak tekst... big_smile

No, ale żeby nie było - ja się nie znam big_smile

21

wierszoklectwo to fajna zabawa smile
Witaj w klubie big_smile

22 Ostatnio edytowany przez Priscilla (2016-07-18 01:05:26)

gojka102 napisał/a:

Czytając od jakiegoś czasu zamieszczaną tu twórczość nie spodziewam się   szesnastozgłoskowców trocheicznych czy jedenastozgłoskowców jambicznych więc nie wydaje mi się by takie tu zapiseczki ktoś zamieszczał na bardziej specjalistycznych forach o poezji.

W kontekście dyskusji śmiem przypuszczać, że Naprędce usiłowałaś przypisać swoje własne motywy, to się nazywa projekcja. Przepraszam, ale nie umiałam sobie odmówić wink.

23

Priscillo droga
o polskich systemach wersyfikacyjnych takich jak trochej czy jamb trzeba mieć pojęcie by zdać maturę z polskiego .
Każdy kto zdawał maturę musiał się z tym zetknąć więc poleciałaś z tą projekcją jak gołąbek pokoju.
Zdawałaś maturę?I nie pamiętasz? smile

gojka102 napisał/a:

Priscillo droga
o polskich systemach wersyfikacyjnych takich jak trochej czy jamb trzeba mieć pojęcie by zdać maturę z polskiego .
Każdy kto zdawał maturę musiał się z tym zetknąć więc poleciałaś z tą projekcją jak gołąbek pokoju.

Gojko, wolałbym, aby nasi maturzyści mieli w małym palcu opanowane zasady polskiej ortografii i gramatyki.
Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać smile

Hrvatska Ljubavi Te!
Wierzę w miłość od pierwszego spojrzenia,
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

25

Wielbicielu,
oczywiście możesz woleć.Ja także wolałabym by od maturzystów wymagano innych rzeczy.
Myślę jednak,że takie "wolenia" MEN ma w głębokim poważaniu.
Twoja wola nie zmieni też faktu konieczności przyswojenia przez przyszłego maturzystę takich pojęć jak trochej,jamb czy amfibrach.

Ja maturę zdawałam wieki temu i każdy kto sobie na maturze z polskiego wybrał analizę wiersza MUSIAŁ znać takie pojęcia.

Nie przepraszam-umiem się powstrzymać wink

26

Nie no, spokojnie. Każdy może mieć jakieś hobby, zawsze to lepsze niż nie mieć żadnego. Zakladam, że ani z gojki Paganini nie jest, ani ze mnie Matejko to może i nasz Kochanowski sobie dalej wiersze tworzy wink

27 Ostatnio edytowany przez Priscilla (2016-07-19 11:50:46)

gojka102 napisał/a:

Priscillo droga

To ciekawe, bo w szkole nikt nigdy znajomości tych pojęć ode mnie nie wymagał, choć być może dlatego, że nikt też nie polecał brać się na maturze za analizę wiersza, a tę na szczęście zdałam, zresztą śpiewająco. Dopiero znacznie później, już samodzielnie i z zupełnie innych pobudek, wgryzłam się w temat.
Za to zagadnienie synestezji jest mi znane od dawien dawna, być może dlatego nie przyszłoby mi do głowy wytykać komukolwiek, że użycie tegoż pojęcia jest popisywaniem się wiedzą.
Żeby jednak było jasne - po prostu nie rozumiem co miałaś na celu i gdyby nie Twoje ataki na Naprędce, w ogóle nie poruszałabym tematu.

Przepraszam za off top.

Posty [ 27 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018