Trudny wybór. Dom czy mieszkanie ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Trudny wybór. Dom czy mieszkanie ?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

Temat: Trudny wybór. Dom czy mieszkanie ?

Witajcie. Mam dylemat...
Razem z mężem obecnie wynajmujemy mieszkanie w Warszawie i tutaj też pracujemy. Chcemy w końcu przeprowadzić się do czegoś własnego. Naszym dylematem jest to że posiadamy dość sporą działkę pod Warszawą, a dokładniej pod Grodziskiem Mazowieckim. (około 2-3 km piechotą do Grodziska). a od zawsze ciągneło mnie do miasta, nie wyobrażam sobie mieszkania na wsi. Co prawda od zawsze marzyłam o własnym domku, a własna ziemia pozwala na zrealizowanie takiego marzenia. Jednak przerażają mnie długie dojazdy do Warszawy pociągiem i jeszcze uzależnie od rozkładu ich jazdy. Obecnie w okolicy naszej działki są pustki jednak nadzieją jest to że sporo osób pragnie mieszkać na przedmieściach i trochę okolica się zaludni.
Z jednej strony nie chę mieszkać na wsi, a z drugiej wole mieć dom niż mieszkanie w Warszawie. Co inneg mieć mieszkanie w spokojnej okolicy Ursynów, Wilanów, jednak ceny też są niczego sobie...
Co o tym sądzicie? Myślicie że trochę narzekam ? Wiadomo że zbudować dom w Warszawie to nie jest realne chyba że nagle wygram los na loterii ;P

[tu był nieregulaminowy link]
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Trudny wybór. Dom czy mieszkanie ?

Ja jestem zwolenniczką domu. Nawet za miastem. Dlaczego? Bo oprócz tego, że teraz pragniesz miejskiego życia, a dom to wieloletnia inwestycja, zapragniesz spokoju. I jeśli masz działkę w naprawdę ładnej okolicy, warto!
Ten dom po pierwsze będzie wasz, po drugie nie będzie męczących sąsiadów. Wolność. Będziecie sobie mogli wiercić w ścianach o każdej porze i nikomu nic do tego. Albo być głośno w sypialni i mieć pełną swobodę wink

Naprawdę, te dojazdy są tego warte, bo cena działek wzrasta, a mieszkania, to teraz drogie klitki i zero przytulności. Przemyśl to, bo naprawdę warto , a na pewno to zdecydowanie lepiej mieć coś własnego, na co się pracowało, mieć świadomość więzi z miejscem. I choć teraz to może się wydawać słaby argument, to po ciężkim dniu pracy docenicie własny kąt, w którym nikomu nie musicie się z niczego tłumaczyć. I wasze dzieciuchy, jak już będą (no chyba, że już są), będą miały spokojne, zdrowe środowisko do rozwoju, bez tych wszystkich spalin, hałasu.
Ja sama wychowywałam się w domku na obrzeżach. Mało kto mnie odwiedzał. Ale jeśli już, ludzie zachwycali się spokojem. Tym, że grilla można zrobić, komary tną jak wściekłe, jest klimat do rozmów i normalnego życia smile

3

Jeżeli masz dobre połączenia pociągiem, to dlaczego nie? Z tego co widzę, to pociąg z Grodziska do centrum Warszawy jedzie ok. 40 minut. Jeśli masz samochód, to te 2-3 km do stacji kolejowej pokonasz szybko. Gdybyś nawet miała dom w samej Warszawie, to też nie jest powiedziane, że nie będziesz tak dużo czasu tracić na dojazd. Tutaj raczej musisz patrzeć pod innym względem niż tylko dzielące kilometry.

"I guess all I can do is embrace the pandemonium; find happiness in the unique insanity of being here, now."

4

My mamy w planach przeprowadzę do domu po rodzicach, ale to stary budynek, ogrzewany węglem, nie jest to wygodne tym bardziej, że czas dojazdu do pracy sporo może zajmować, a zimą ktoś musi ogrzewać, ale z drugiej strony to zawsze coś swojego z działką... i też mamy dylemat... Chociaż skłaniam sie jednak ku temu, że lepiej mieć dom:)

Jeśli twój mąż lubi majsterkować a ty lubisz kwiaty w ogrodzie to wybór jest prosty.

w bloku to nawet muzułmanscy imigranci nie chca mieszkac

7 Ostatnio edytowany przez kammiś (2016-04-10 04:54:45)

cslady napisał/a:

Jeżeli masz dobre połączenia pociągiem, to dlaczego nie? Z tego co widzę, to pociąg z Grodziska do centrum Warszawy jedzie ok. 40 minut. Jeśli masz samochód, to te 2-3 km do stacji kolejowej pokonasz szybko. Gdybyś nawet miała dom w samej Warszawie, to też nie jest powiedziane, że nie będziesz tak dużo czasu tracić na dojazd. Tutaj raczej musisz patrzeć pod innym względem niż tylko dzielące kilometry.

Wez pod uwage tez to ze z pociagu bedzie musiala jeszcze dotrzec do pracy - pewnie metrem. I potem przejsc. Wiec robi sie tego wiecej. smile

Ja na 1 roku studiow dojezdzalam na uczelnie z malego miasteczka do Wroclawia - nie bylam gotowa do opuszczania rodzinnego domu. I wiem jak bardzo te dojazdy mnie wykanczaly.
Jezeli autem, to byly korki. Na 8 rano? Poltorej godziny albo i wiecej. Wszak Wroclaw to najbardziej zakorkowane miasto wink
Jezeli pkp - pociag jechal pol godziny, ALE od stacji dzieli dom rodzicow wlasnie ze 2-3 km. Autem ok, ale problem z parkowaniem. A potem trzeba jeszcze z pkp dojechac na uczelnie.
Meczylam sie mocno, mimo ze mialam zajecia tylko 3 razy w tygodniu (bez wykladow 2).  I rozklad nie byl idealny.
Jesli jestes gotowa wstawac po 5 zeby dojechac do pracy na 8- ok. No chyba ze Twoje miejsce pracy jest zaraz przy pkp.
W Wawie masz metro, dziewczyno. Ile ja bym oddala za metro we Wro... Marzenie. Nawet auto bym odstawila jakby mi zrobili stacje blisko domu i blisko uczelni wink

Wez pod uwage dostepnosc uslug. Nie wiem jak u Was, a w tej dziurze gdzie moi rodzice mieszkaja (i TO ma prawa miejskie!!!!) nie ma ZADNEJ calodobowej apteki. Pech chcial ze raz czegos potrzebowalam - jechalam 12 km o 1 w nocy. Suuuper atrakcja.
Wez pod uwage to ze nawet z taksowka moze byc ciezko - ja sama znam ten bol.

Nie bierz pod uwage tylko tego czy dom czy mieszkanie, czy cisza czy spokoj, wez tez pod uwage stracony czas na dojazdy. A ten moze byc baaaardzo duzy - 3 godziny dziennie (liczac po poltorej w jedna strone), 15 godzin w tygodniu.
Mnie to wykonczylo, przeprowadzilam sie i jestem szczesliwsza. Mimo ze mam niewielkie mieszkanie, sasiadow (oni sa ok), zanieczyszczenie.

A, i pamietaj ze jesli sie rozpada i jesli bedziesz chciala isc pieszo - buty pewnie bedziesz miec uwalone po kostki. A jesli bedziesz jechac autem to zadna myjnia nie pomoze.
I nie bedzie oswietlenia.

Znam to - moi starzy sie wybudowali pod lasem. Dom jest cudny, okolica jest cudna, ale co z tego, jak sie czlowiek umeczy tak ze tylko klnie pod nosem w korku albo ogladajac bloto na aucie. Albo jadac w ciemnosciach bez zadnej lampy i modlac sie zeby cos mu pod kola nie wlazlo.

Z osobistego doswiadczenia nie polecam.

"Nawet najmniejszy kot jest arcydziełem natury".

8

No wiadomo, ile ludzi tyle spostrzeżeń i przemyśleń. Ja kammiś w sumie na takie oczywiste, a bardzo praktyczne i potrzebne rzeczy w pierwszej chwili ne zwracam w ogóle uwagi... dopiero po czasie dociera... no tak cisza, spokój, mniejszy hałas, własny ogródek, więcej miejsca, ale ile czasu pracując w mieście niby nieopodal spędzałoby się w tym domu, skoro czas dojazdu do pracy pewnie wydłuży się znacząco? wiadomo zależy jeszcze gdzie. Ale właśnie trzeba patrzeć zdrowo myśląc i dobrze wszystko przeanalizować zanim decyzję się podejmie

9

Nie wyobrażam sobie wrócić do mieszkania w bloku... cudownie mi z własnym ogródkiem przy domu.

10

Jeśli stać,to najpierw mieszkanie,a z czasem budowa domu i wynajęcie mieszkania wink

Stronger and stronger ...

11 Ostatnio edytowany przez ZuzkaMerk (2016-06-03 12:29:19)

My z mężem długo mieszkamy w bloku i teraz jak jestem w ciąży, zdecydowaliśmy się na kupno domu. Nie chcieliśmy budowac, bo nikt na to nie ma czasu, a że znaleźliśmy cudowne domki na osiedlu pod dębami w Starej Miłosnej. Piękne miejsce, dużo zieleni, własny ogród. Myślę, że mieszkanie jest ok , ale jak już jest dziecko to zawsze chciałam, żeby mogło bawić się cały dzień na zewnątrz, gdy jest ładna pogoda smile

12

Z Warszawą jest tak, że niezależnie gdzie mieszkasz to i tak musisz tracić na dojazdy mnóstwo czasu. Też jesteś uzależniona, ale nie od pociągów a od korków. Masakra. Ja bym wybrała domek, nawet w Grodzisku, bo i tak i tak musisz dojeżdżać. Oczywiście zależy też w której części Warszawy pracujesz. Dom to ogromna wygoda, zwłaszcza jak masz już własną działkę. A Warszwa wcale nie jest tak fajna na dłuższą metę... Wiem, bo mieszkałam parę lat i uwierz, po jakimś czasie pragniesz ciszy i spokoju smile

[tu był uporczywie wstawiany, nieregulaminowy link]

13

Weź pod uwagę też właśnie inne rzeczy, jak to, gdzie jest szkoła (jeśli dzieci), apteki, lekarz, sklepy itd. Ja nigdy nie chciałam mieszkać w domu smile może kiedyś mi się odmieni, ale lubię odgłosy miasta, lubię wiedzieć, że w tym budynku jest jeszcze ktoś poza mną, wszędzie blisko, metro pod blokiem, więc łatwiejszy dojazd, ludzie chętniej odwiedzają, bo nie muszą jechać gdzieś 1,5 godziny.

people make mistakes
fathers mothers
people make mistakes
you are not alone

14

Jeszcze 20 lat temu marzyłam o domku z ogródkiem. Teraz... dojrzałam do tego, ze to nie jest dobre miejsce dla mnie. Nadal dobrze się tam czuje ale...
Właśnie, tutaj jest kilka ważnych ale:
w domu i w około wszystko robię ja; odśnieżam, grabie, kosze, remontuje, naprawiam, ogrzewam itp. Mam teraz problemy z kręgosłupem i na pewno nie byłabym w stanie ogarnąć tego wszystkiego, co należy robić przy własnym domu, ogródku, terenie. W mieście: o kl. schodową dba administrator,  wszelkie usterki ogrzewania, kanalizacji itp dba adm. Odśnieżanie, sprzątanie klatki, koszenie, przycinanie, odszczurzanie itp... dba adm.
Ja tylko o swoje mieszkanko.
Z czasem tracimy zdrowie, siły. Owszem, fajnie siedzieć na tarasie w towarzystwie kwiatów i patrzeć na ogródek i przystrzyżoną trawę, albo zimą siedzieć przy kominku. Tylko, że my to wszystko musimy robić sami, każdego dnia przez całe życie. A za 20-40 lat już nie będzie w nas tyle energii i zdrowia i miło by było, aby ktoś to za nas zrobił, a my tylko na tym tarasie usiądziemy.

Jeśli się smucisz, to żyjesz przeszłością.
Jeśli się boisz, to żyjesz przyszłością.
Jeśli jesteś spokojny, żyjesz teraźniejszością. Lao Tzu

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Trudny wybór. Dom czy mieszkanie ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018