Domestos do wszystkiego? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Domestos do wszystkiego?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 21 ]

Temat: Domestos do wszystkiego?

Witam wszystkich! Ostatnio miałem bardzo nieprzyjemną rozmowę z moim partnerem. Stwierdził on, że powinniśmy łazienkę i toaletę myć wyłącznie domestosem - i chodzi mu o wszystko - kabinę prsznicową, kibelek, umywalki, baterię prysznicową itd. Stwierdził, że kupowanie środków przeznaczonych to mycia innych części łazienki niż sam kibelek to strata pieniędzy (chociaż nie mamy problemów finansowych). Na nic zdały się moje tłumaczenia, że domestos do mycia kibelka i kamienia jest zbyt silnie żrący żeby myć nim na przykład umwalkę w której codziennie myjemy ząbki! Poza tym zbyt intensywnie pachnie. Chciałem myć łazienkę np. mleczkiem Cif o przyjemnym zapachu, ale mój Paweł jest zbyt uparty! Zabronił mi kupować tego typu preparaty!

Co o tym sądzicie? Czy powinienem posłuchać mojego faceta i myć wszystko Domestosem?  A jeśli to ja mam rację, to jak przekonać tego uparciucha do zmiany zdania? Chcę uniknąc kłótni ale nie mam już siły, chyba po prostu zacznę robić tak jak on chce..

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Domestos do wszystkiego?

domestos tylko do wc,no chyba że raz na jakiś czas jakieś trudne zacieki do usuniecia,
ale nie na okragło,raz że to żre,a dwa masz zamiar wdychać to codziennie?
dom to nie szpital że trzeba na domestosie jechać i mieć wszystko zdezynfekowane

3

Po za tym chlor niszczy zwyczajnie strukturę - np kranów. Nie  polecam domestosa do umywalek itp mleczko spokojnie wystarcza.

4

Domestos to silnie toksyczny preparat, są preparaty dość uniwersalne, ale zdecydowanie domestos do nich nie należy, z jednej strony zabija bakterie,a z drugiej jest toksyczny, paruje, Ty to potem wdychasz...

Po za tym co za różnica czy myjesz wszystko domestosem, czy kilkoma preparatami? Jak używasz jednego zużywasz go więcej, a jak kilku to mniej, ale każdego.

Ja do czyszczenia wanny i umywalki, używam pasty SAMA a kosztuje 3 zł! Resztę rzeczy czyszczę octem. Domestosa praktycznie w ogóle nie używam bo u mnie w domu jest na tyle twarda woda że do czyszczenia kibelka z kamienia używam właśnie octu i bielinki w pastylkach.

Jak już się nie umiecie dogadać i masz myć wszystko jednym preparatem to lepiej kup coś na bazie octu aniżeli domestos.

Chociaż ja bym sobie czegoś takiego wmówić nie dała i facet by oberwał po uszach.

5

Ciekawe ile ta wasza łazienka wytrzyma jak ją będziecie regularnie traktować Domestosem wink Powiedz swojemu facetowi, żeby sobie poczytał skład chemiczny Domestosa i porównał ze składem chemicznym takiego Cifa. Jak nie zrozumie różnicy to ja już nie wiem co by tu mogło pomóc...

6

Niech on zasuwa z tym domestosem codziennie to mu sie odechce czyscic nim wszystko

7 Ostatnio edytowany przez gojka102 (2014-02-11 12:59:38)

Od zawsze stosuję domestos do niemal wszystkiego.Myję nim całą łazienke:umywalkę także.Przecież wystarczy porządnie splukać.Mam bardzo twardą wodę i nic nie sprawdza się lepiej w kabinie prysznicowej.Domestosem myję też terakotowr podłogi i ściany, kuchenkę, piekarnik i zlew kuchenny.
I żyjemy wszyscy:-)
Moja łazienka wytrzymuje to już pięć lat a poprzednia wytrzymał dziesięć.

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

8

Proponuję jeszcze domestosem ząbki umyć będą bez kamienia i śnieżno białe wink no masakra jakaś domestos służy do mycia WC nie wyobrażam sobie zapachu chloru unoszącego się w całym mieszkaniu, na zakamieniałą kabinę, baterie itp, polecam aktywną pianę z serii Lidla W5

Żyj chwilą, jakby to była ostatnia chwila Twojego życia
  Janis Joplin
GG 48984653

9

emi1182 napisał/a:

Proponuję jeszcze domestosem ząbki umyć będą bez kamienia i śnieżno białe wink no masakra jakaś domestos służy do mycia WC nie wyobrażam sobie zapachu chloru unoszącego się w całym mieszkaniu, na zakamieniałą kabinę, baterie itp, polecam aktywną pianę z serii Lidla W5

Emi
ja Ci nie proponuję co masz czym myć we własnym mieszkaniu więc się odczep.Ty robisz jak uważasz więc dlaczego ja mam robić w moim domu JAK TY UWAŻASZ?
Napisałam odpowiedź na post autorki.Wybacz,że mam inne nież Twoje zdanie.
Próbowałam już wielu rzeczy na zakamienioną kabinę i najlepiej i najszybciej działa domestos.

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.

10

Ja akurat tak jak gojka używam domestosa do całej łazienki.  No może poza podłogą i kafelkami.

Aha no i nie śmierdzi nim bez przerwy, bez przesady. Z resztą ja nie myje lazienki codziennie.

11

Ja nie twierdze ze domestosa ma wcale nie uzywac ale w/g mnie pomijając kibelek mozna go uzyc raz w tygodniu bo chyba bez przesady ale nie ma potrzeby szorowac codziennie wanny domestosem

12

Leno
nie mam co prawda wanny (jeśli już,to w drugim domu cos takiego małego,wannopodobnego) a i brodzika nie szoruję codziennie.Codziennie- zwłaszcza przy takiej pogodzie nasz pies ląduje w brodziku a ja mimo to nie czyszczę go od razu z pietyzmem-raczej spłukuję.Wszelkie łazienkowe utensylia szoruję raz,dwa razy w tygodniu.
Nie wierzę,że ktoś daje radę robić to codziennie:).
Nie przeszkadza mi zapach domestosa absolutnie.

13

Nie no ja tez 2 razy w tygodniu myje dokladnie te wszystkie lazienkowe sprzety smile ale są tacy co to codziennie to robią big_smile
U mnie tez stosowanie domestosow,kretow za czesto wskazane nie jest z/w na oczyszczalnie sciekow przydomową

14

gojka102 napisał/a:

Emi
ja Ci nie proponuję co masz czym myć we własnym mieszkaniu więc się odczep.Ty robisz jak uważasz więc dlaczego ja mam robić w moim domu JAK TY UWAŻASZ?
Napisałam odpowiedź na post autorki.Wybacz,że mam inne nież Twoje zdanie.
Próbowałam już wielu rzeczy na zakamienioną kabinę i najlepiej i najszybciej działa domestos.

podobnie jak Ty odniosłam się do autorki bo trochę to śmieszne że jej partner każe myć wszystko domestosem smile

Moje zdanie jest takie że jeśli środek służy konkretnie do WC to go tak używam czyli zgodnie z przeznaczeniem, do czyszczenia kurzy,podłóg i okien mam inne środki i mi akurat zapach domestosa bardzo przeszkadza, wręcz mam odruch wymiotny ....  jeśli wam pasuje to ok smile

Janis Joplin
GG 48984653

15

ja właśnie nie zgodziłabym się chociażby na ten smród
wczoraj czysciłam fugę w łazience właśnie domestosem zero kamienia,on nie ma takiego aż smrodu jak zwykły domestos a jednak jeszcze go dzisiaj czuję
tak więc u mnie domestos ma rzadkie zastosowanie,a jak już to głównie do WC

16

Raz na jakiś czas warto jest potraktować całą łazienkę domestosem..
a także zlew w kuchni, gdzie niestety jest najwięcej zarazków..oglądałam ostatnio taki program gdzie robiono badania co do bakterii w domu i kibelek bardzo dobrze wypadł w porównaniu ze zlewem kuchennym...alternatywą dla domestosa jest mycie domowej roboty miksturą z sody i soku z cytryny smile

17

Lucyme- a jak wykonać taką miksturę możesz podać proporcje

Janis Joplin
GG 48984653

18

domestos do zlewu ze stali raczej dobry nie jest
te białe emaliowane czasem myłam domestosem jak były pozółkłe
to samo na wannę plastikową on też nie zadziała

19 Ostatnio edytowany przez Małpa69 (2014-02-13 13:23:40)

Rozumiem raz na jakiś czas żeby odkazić, ale tylko domestos? to chore. Tyle się mówi że mocna chemia jest dla nas szkodliwa, po co to? Gwarantuję że kamień w łazience wyczyścić można bez problemu octem, szybko i sprawnie, nawet najbardziej uporczywy kamień odpuści. Mam potwornie twardą wodę w domu, jak wyjechałam to po tygodniu muszla klozetowa była cała kamieniu, wystarczył ocet, na baterie łazienkową i zacieki również, tanio, ekologicznie i zdecydowanie zdrowiej.

20

W kuchni warto domestos wlać do samego odpływu, by rury przeczyścić..
Mój tato jest fanem herbat i jego zlew metalowy robi się prawie czarny po wylewaniu niedopitych herbat.. jak jestem u niego polewam to domestosem i w 2 minuty zlew błyszczy i wygląda jak ze sklepu..także testowałam i wiem, że nic się nie dzieje..tylko ja ubieram rękawiczki, bo ręce to na pewno by ucierpiały na takim czyszczeniu..ale niech każdy stosuje go gdzie chce:)

Ocet też świetna sprawa do kamienia zwłaszcza..ja nim raz na jakiś czas czajnik czyszczę..gotując właśnie ocet, śmierdzi i trzeba uważać by się nie sztachnąć oparami..do kafelek też ekstra.

Proporcje na miksturę z sody i cytryny to na oko, wsypuję do miseczki 2-3 łyżki sody i wyciskam cytrynę, można też rozcięczyć odrobiną wody by było bardziej wydajne.

A jeszcze by pozbyć się bakterii z metalowych części w naszym domu takich jak baterie zlewozmywakowe, klamki..itp, można do spryskiwacza takiego jak do kwiatków lub po jakieś chemii wlać wodę z dodatkiem nakrętki płynu do płukania ust smile ja mam taką gotową miksturkę w szafce z inną chemią- świetnie też działa to do usuwania zapachów po np.siuśkach kota oczywiście najpierw czyścimy i na sam koniec spryskujemy (mam 2 koty i kilka razy miałam niemiłą przygodę)

jak macie też jakieś fajne sprawdzone patenty na sprzątanie to podzielcie się :0

21 Ostatnio edytowany przez Olinka (2020-04-15 15:01:39)

No do wszystkiego to na pewno się nie nadaje... Ja nienawidzę tego zapachu. Nie wszystkie płyny do dezynfekcji tak pachną. A co stosujecie do odkażania powierzchni w obecnej sytuacji, żeby wyeliminować wirusa? Coś specjalnego? Na  są środki do dezynfekcji rąk i nie tylko.

Posty [ 21 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Domestos do wszystkiego?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018