Jaką pościel najczęściej wybieracie? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Jaką pościel najczęściej wybieracie?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 48 ]

1

Temat: Jaką pościel najczęściej wybieracie?

Do tej pory zwykle kupowałam pościel z bawełnianej satyny (jedwabna jest piękna, ale jak dla mnie zbyt śliska i zimna) lub z dobrej jakości kory, za to całkiem niedawno odkryłam korę satynową. Kora jest praktyczna, satyna elegancka, a ta tkanina jest jak wash&go, czyli 2w1 wink - wygląda porządnie i naprawdę ładnie, jest zbita, trwała, miła w dotyku, a przy tym nie trzeba jej prasować, a jeśli już, to wystarczy tylko lekko przejechać żelazkiem. W tej chwili mam już kilka takich kompletów, wszystkie w nasyconych barwach i widzę, że barwniki podczas prania nie schodzą. Jak dla mnie, było to prawdziwe odkrycie sezonu wink.

Co prawda nie lubię pościeli z flaneli, ale widziałam zimową uszytą z cienkiego polaru i zastanawiam się jak się pod nią śpi i ogólnie jak się sprawdza.

A Wy? Jaką pościel preferujecie, a tym samym najczęściej wybieracie?

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jaką pościel najczęściej wybieracie?

Zdecydowanie bawełniana smile
miałam okazję spac kiedyś pod satynową,nie to nie dla mnie - latem fajna bo chłodzi,zima juz nie,ale najgorsze było to że ucieka,bo jest śliska smile
pościeli z kory nie uzywałam juz kilka lat smile
a z flaneli jak dla mnie jest nie ciekawa,na poczatku ładna potem się mechaci,i za goraco pod nią

3

Większość pościeli póki co to moje prezenty ślubne, więc są to zestawy najczęściej z dobrej jakości bawełny lub z bawełny satynowej smile
Jestem z nich zadowolona, dobrze się piorą, szybko schną, nie mam żadnych problemów smile

Jako panna miałam jedną poszewkę polarową - sprawa fenomenalna w zimie - ciepełko, ale mimo płynu to płukania często się elektryzowała, bywało, że czasem "kopałam" otoczenie na potęgę big_smile

4

lena812 napisał/a:

miałam okazję spac kiedyś pod satynową,nie to nie dla mnie - latem fajna bo chłodzi,zima juz nie,ale najgorsze było to że ucieka,bo jest śliska smile

Z opisu wynika, że to była satyna jedwabna, bawełniana nie jest ani zimna, ani tak śliska. Rzeczywiście ten materiał bardzo pięknie wygląda, ale nie każdy lubi właśnie ten jej chłód i śliskość, choć z drugiej strony znam osoby, dla których są to największe atuty pościeli wink.

Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

5

satynową bawełnianą mam ale też sie nie sprawdziła smile leży głęboko schowana smile

6

Bawełnianą z piękne wyhaftowanymi wzorami, przywiozłam cały zapas z Anglii, opłacało się:)

7

satyna z bawełną - bardzo lubię, nie jest dla mnie za zimna, a bardzo przyjemna, a najnowszym sypialnianym odkryciem, dzięki któremu nie chce mi się wstawać, jest prześcieradło z polarem, nie pamiętam, jak dokładnie się nazywało, ale jest tak ciepłe i przyjemne.... smile polecam!

8

Bawełnianą- białą. Wzięłam od babci smile Ona co prawda zrobiła kult z "pościelowania" bo chyba tak mogę nazwać tę odrębną dziedzinę, jaką było krochmalenie, maglowanie big_smile Ja  oczywiście tych wszystkich czynności nie wykonuję- jedynie pranie i suszenie smile

9

Satyna jesli chce podgrzac atmosfere w sypialni big_smile (moj maz kocha satyne w sytuacjach lozkowych)
Bawelniana zakladam kiedy oboje mamy ochote poczuc sie w domu jak w cieplym gniazdku smile

Kiedy się urodziłam, diabeł spojrzał, skrzywił się i mruknął...szlag konkurencja big_smile

10

W kwesti wizualnej ubóstwiam jedwabną satyne, (wygodna tez jest) ale elegancja I klasa. Bawełniana satyna jest rowneiz bardzo przyjemna i praktyczna.Sama bawełniana posciel takze przyjemna.
Pod polarową to sie czuje jakbym byla kocem polarowym okryta ale jest bardziej cieplejsza z racji ,ze jest grubsza ,bardzo miła w dotyku i miekka.
W kazdym razie chyba mam posciele z kazdego lub wiekszsci materiału,i prawie kazde preferuje,lecz nie pamietam nazwy tego materiału (moze kora?) jest sztywna, nieprzyjemna i wole jej unikac

11

Zależy czy zimą czy latem. Latem dobra będzie z satyny lub bawełny, a zimą z froty.

12

Ja kupiłam fajną pościel bawełna satynowa z spam i jestem bardzo zadowolona. Kupiłam ją w sklepie internetowym i jestem bardzo zadowolona z obsługi jak i pracy pracowników. W sumie doradzili mi jaką pościel kupić i też kupiłam na prezent bardzo fajne ręczniki w tackach. Z tego co wiem to flanela bardzo fajna pościel na zimę jest w sam raz. Pozdrawiam

13 Ostatnio edytowany przez Olinka (2014-04-01 13:55:01)

Najlepsza jest polska pościel z dobrych materiałów a nie kupywana w marketach farbowana jakąś słabą farbą która jest niezdrowa.

--------------
[spam]

14

najczęściej z kory, satyna jest dla mnie nieprzyjemnie śliska, ciągle się ściąga, jedna wielka masakra hmm

15

Tylko czysta bawełna, cieniutka na lato, a grubsza i bardziej miękka na zimę. Satyny i bawełny satynowej nie znoszę, bo zaraz się zsuwa i jest mi zimno. A pościel z kory wydaje mi się jakaś taka drapiąca, nawet jeśli jest bardzo dobrej jakości.

16 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2014-10-21 11:19:27)

Ja najczęściej wybieram pościel bawełnianą, zwłaszcza w spam bo tutaj jest naprawdę duży wybór i bardzo atrakcyjne, nowoczesne wzory. Dzięki tej pościli moja sypialnia również lepiej się prezentuje.

17 Ostatnio edytowany przez Olinka (2015-06-24 12:25:43)

Ja korzystam z pościeli [spam]. Mają bardzo wysoką jakość gatunkową. Używam bardzo długi czas i się nie spierają. Oczywiście widać że się je używa ale kolor jest trwalszy. Mają wielki wybór jak i również dla dzieci. Ostatnio zamówiłam dla córeczki nawet z wróżką. Pozdrawiam

18

Od jakiegoś czasu używam pościeli z satyny bawełnianej. Kiedyś używałam pościeli z kory, ale pościel satynowa oczywiście z czystej bawełny jest dużo bardziej przyjemna dla ciała. Jedyny minus takiej pościeli w porównaniu z pościelą z kory to konieczność prasowania. Jeśli ktoś nie cierpi prasować pościeli wtedy polecam korę bielawską.

[tu był niedozwolony link]

19 Ostatnio edytowany przez Olinka (2015-08-26 10:51:06)

Ja od dziecka spałam pod bawełnianą pościelą i może dla tego jestem zdania, że jest ona najlepsza wink Jakiś czas temu wyprowadziłam się z domu rodzinnego i chcąc nie chcąc musiałam się zapatrzyć w nową pościel. Oczywiście wybór padł na bawełnę wink Przeglądając oferty znalazłam ciekawy sklep internetowy - [spam]. Możesz tam zajrzeć, mają ciekawy wybór, no i ceny przyzwoite.
Mam nadzieję, że pomogłam. Pozdrawiam smile

20

KamKryst napisał/a:

Od jakiegoś czasu używam pościeli z satyny bawełnianej. Kiedyś używałam pościeli z kory, ale pościel satynowa oczywiście z czystej bawełny jest dużo bardziej przyjemna dla ciała. Jedyny minus takiej pościeli w porównaniu z pościelą z kory to konieczność prasowania. Jeśli ktoś nie cierpi prasować pościeli wtedy polecam korę bielawską.

Obecnie "przestawiłam się" właśnie na satynę bawełnianą, tym bardziej, że wzory jakie proponują producenci takiej pościeli są dużo ciekawsze. Jeśli kora, to właśnie bielawska - jest lepsza jakościowo, dużo delikatniejsza i znacznie bardziej przyjemna w dotyku.

21 Ostatnio edytowany przez Olinka (2015-09-15 19:54:41)

Od kilku lat kupuję pościel satynową bawełnianą i taką polecam. Jest duży wybór rozmiarów i wzorów na rynku, więc można bez problemu coś dla siebie wybrać. Jest przyjemna w dotyku, ale nie śliska. Polecam artykuł na ten temat na blogu: [niedozwolony link]
Co do użytkowania - oczywiście gniecie się bardziej niż flanelowa czy z kory, ale ja sobie z tym radzę. Poszwę na kołdrę po wypraniu równo rozwieszam na suszarce, a potem składam wygładzając ręką i chowam do szafy ( oczywiście już po wysuszeniu smile  ), aby się uleżała. Prasuję tylko poduszki. Wygląda super.

Najgorsza jest kora - bardzo nie lubię jej faktury. Lepiej jedwab, ale przyznam, że mam słabość do zimnych kołder. To coś jak z drugą stroną poduszki  smile

[tu był nieregulaminowy link]

23 Ostatnio edytowany przez justynelway (2015-09-17 11:06:07)

nie ma czegoś takiego jak satyna bawełniana tylko tak się przyjęło jakoś, prawdziwa nazwa to bawełna ze splotem satynowym czyli szyta w rąbek, satyna to zupełnie inny materiał smile

Czuć jeszcze zapach ciała w pościeli, co usypia i budzi każdego dnia raniąc wspomnieniem...

24 Ostatnio edytowany przez cslady (2015-12-10 13:41:29)

Ja jestem zwolenniczką pościeli satynowej. Szczególnie z firmy spam, w której od lat kupuje pościel do domu. pięknie wygląda i jest bardzo przyjemna w dotyku.

25

odpada z kory i flaneli. Musi być z porządnej bawełny, o wysokiej gramaturze, najlepiej powyżej 200. I wiadomo, musi pasować do wystroju sypialni. Lubię pościel z Ikei. Ostatnie 2 lata zaopatruję się tam i jestem mega zadowolona z jakości.

26 Ostatnio edytowany przez Anemonne (2016-02-25 10:36:07)

Polecam pościel z satyny bawełnianej, nie jest to pościel śliska, a przyjemna w dotyku i długotrwała. Ja swoją kupiłam na stronie [spam]

27

Ja kupuje tylko bawełnę i bawełnę satynową. Moim zdaniem najlepsze smile Ostatnio kupiłam i jestem bardzo zadowolona z jakości,

28

Satynowa bawelna, a poszewki na poduchy musza byc dwie, a nie jedna wieksza. Zwracam na to uwagę, bo do sypialni wszystko × 2. Narzuta i tu juz poduchy ozdobne.

29 Ostatnio edytowany przez Olinka (2016-06-14 17:38:30)

Do tej pory używałam pościeli z satyny bawełnianej ale teraz zobaczyłam te z efektem 3d i zakochałam się w nich. Są piękne!!! Właściwie jest to chyba bawełna ale idealnie się pod nią śpi. A te cudne wzory wprost oszałamiają.  Do niej mam prześcieradło frotte z gumką, żeby się nie zsuwało z łóżka. Ja kupowałam w sklepie internetowym [spam]. Jest tam bardzo duży wybór i dobre ceny.

30

Tylko i wyłącznie dobrej jakości bawełna, powoli myślę o satynie

Elegancka pościel wykonana z miłej w dotyku tkaniny z przepięknym haftem zaprojektowana zgodnie z najnowszymi kanonami mody. Pościel haftowana jest synonimem ponadczasowego piękna i elegancji. Ciężko uspokoić zmysły po męczącym dniu, a wielobarwne połączenia stymulują niepotrzebnie zmysły. Biała lub jednolita pościel ozdobiona najwyższej jakości haftem przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającej osobie.

[tu był spamerski link - usunięte przez moderację]

32

karolina.bielecka-kruk napisał/a:

Elegancka pościel wykonana z miłej w dotyku tkaniny z przepięknym haftem zaprojektowana zgodnie z najnowszymi kanonami mody. Pościel haftowana jest synonimem ponadczasowego piękna i elegancji. Ciężko uspokoić zmysły po męczącym dniu, a wielobarwne połączenia stymulują niepotrzebnie zmysły. Biała lub jednolita pościel ozdobiona najwyższej jakości haftem przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającej osobie.

Tak się, biedna, naprodukowałaś, a i tak Ci link usunęli, więc tej cudnej, haftowanej pościeli raczej jednak nie sprzedasz big_smile.

33

Cudnie haftowana posciel pozostawia tez cudne slady odcisniete przypadkowo na twarzy
lol

34

taka haftowana to fajny pomysł na prezent. Ja zawsze kupuje bawełnianą a podobno najlepsza jest satyna ale tez sporo kosztuje.

35

Na okres jesienno-zimowy zawsze lubię pościel flanelową smile ten "meszek" daje przyjemne wrażenie ciepła i przytulności.
A na lato najczęściej bawełnę gęsto tkaną.

The past cannot be changed,
forgotten, edited, or erased.
It can only be accepted.

36

a tak rzeczywiście, ja tez mam jeden komplet  właśnie na zimę.  Generalnie, to porządną pościel można niedrogo kupić jeśli śledzicie promocje

37

Ja na zimę mam pościel polarową.

38

Jejku Małpo smile nie wiedziałam, że takie cudności są jak pościel polarowa ?
Dziękuję Ci za inspirację, zaraz sobie pooglądam i pewnie kupię smile

The past cannot be changed,
forgotten, edited, or erased.
It can only be accepted.

39

Satynowa bawełna. Jest praktyczna, nie trzeba jej prasować (a tego nie lubię i nie mam na to czasu). Ważnym kryterium jest dla mnie to, że jest również miła w dotyku. Nie lubię satyny, bo jest po prostu za zimna. A kora jest zbyt szorstka.

Jeśli chodzi o wzór-lubię, żeby ładnie komponował się z wnętrzem.

40

Małpa69 napisał/a:

Ja na zimę mam pościel polarową.

pierwsze słyszę o polarowej pościeli!

41

polarowa pościel bywa w Lidlu w sezonie
kupiłam przed ostatnią zimą jeden komplet
dokupiłam również polarowe prześcieradło

i powiem szczerze, ze w lepszej pościeli jeszcze nigdy nie spałam
jest mięciutka, misiowata
bardzo ciepła
a w połączeniu z prześcieradłem daje wrażenie, że jest się otulonym ciepełkiem z każdej strony

ja zwykle śpię nago, nawet w zimie, więc zawsze przykrywam się podwójną kołdrą i jeszcze kocem
dzieki poscieli polarowej mogłam zrezygnować z koca

super rzecz, polecam z całego serca

42

Ja też mam polarową pościel z Lidla. Super jest w zimie.

43

Mam dwa polarowe prześcieradła, ale całej pościeli chyba nawet nie widziałam. A może po prostu nie zwróciłam uwagi? Czy ona się przypadkiem nadmiernie nie mechaci? Polar ma do tego tendencję. Jestem jednak przekonana, że zwłaszcza mój syn byłby zachwycony, a jemu i tak jest w tej kwestii wszystko jedno. Natomiast ja obawiałabym się, że się ugotuję, nawet zimą wink.

44

Olinka napisał/a:

Mam dwa polarowe prześcieradła, ale całej pościeli chyba nawet nie widziałam. A może po prostu nie zwróciłam uwagi? Czy ona się przypadkiem nadmiernie nie mechaci? Polar ma do tego tendencję. Jestem jednak przekonana, że zwłaszcza mój syn byłby zachwycony, a jemu i tak jest w tej kwestii wszystko jedno. Natomiast ja obawiałabym się, że się ugotuję, nawet zimą wink.

na razie korzystałam przez jeden sezon zimowy, prałam kilka razy
mechacenia nie zauwazyłam
i nawet siersc się nie przyczepia

45

najgorsze pościele to te najtańsze ze sztucznych tkanin. Satyna i bawełna są najlepsze, a polarowej jeszcze nie miałam, ale na zimę fajna sprawa. A gdzie kupujecie te polarowe?

46 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2018-05-10 11:09:46)

Szczerze to kupowałam w róznych Ikeach, elweyach i innych chińszczyznach... Próbowałam rózne i mikrofibre i bawełne, bawełne satynową i nie byłam nigdy zadowolona... Czare goryczy przelała cena poscieli w ikei jak byłam ostatnio i sie zalamalam... zmusilo mnie to do poszukiwan nowego sklepu w internecie i trafiłam tak na profil umieszczanie reklam na naszym forum jest płatne i zaryzykowałam - wcześniej nawet dzwoniłam do nich, co to za firma i czy rzeczywiscie maja takie dobre produkty jakimi sie chwalą tongue:P zamówiłam, było niedrogo i powiem jedno: pościel bawełniana - bawełnianej nierówna. póki co jestem zachwycona, jest po kilku praniach i zero róznicy względem tego co było, a udało mi się wrzucić kolorową pościel na wyższą temperature prania (przez przypadek big_smile) ale nic się nie stało

47

Caroline.sweety napisał/a:

Szczerze to kupowałam w róznych Ikeach, elweyach i innych chińszczyznach... Próbowałam rózne i mikrofibre i bawełne, bawełne satynową i nie byłam nigdy zadowolona... Czare goryczy przelała cena poscieli w ikei jak byłam ostatnio i sie zalamalam... zmusilo mnie to do poszukiwan nowego sklepu w internecie i trafiłam tak na profil umieszczanie reklam na naszym forum jest płatne i zaryzykowałam - wcześniej nawet dzwoniłam do nich, co to za firma i czy rzeczywiscie maja takie dobre produkty jakimi sie chwalą tongue:P zamówiłam, było niedrogo i powiem jedno: pościel bawełniana - bawełnianej nierówna. póki co jestem zachwycona, jest po kilku praniach i zero róznicy względem tego co było, a udało mi się wrzucić kolorową pościel na wyższą temperature prania (przez przypadek big_smile) ale nic się nie stało

O, super. może napisz po prostu nazwę sklepu

48 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2019-01-26 20:10:33)

Dla mnie najwygodniejsza jest bawełna. Sama szyję pościele dla naszych dzieci. Sprawa dosyć prosta a w internecie jest masa poradników. Materiały do druku i projekty ostatnio wybieraliśmy wspólnie w drukarniSPAM . Fajna sprawa - można zaangażować dzieciaki smile

Posty [ 48 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Jaką pościel najczęściej wybieracie?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018