Terapia Doktora Gersona - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

1 Ostatnio edytowany przez Serious (2009-12-29 13:09:17)

Temat: Terapia Doktora Gersona

Chciałabym się podzielić z Wami niezwykłą terapią Doktora Gersona , którą odkryłam w książce "Terapia Dr Gersona. Leczenie raka i innych chorób przewlekłych". Podejście doktora Gersona do tematu zdrowia  jest zupełnie odmienne od podejścia tradycyjnej medycyny, niezwykle istotne jest zatem zrozumienie jego podstawowych założeń. Głównym celem terapii jest odbudowa sił obronnych całego organizmu, który jest wówczas w stanie sam się uleczyć. Niewiarygodne możliwości samoleczenia organizmu, w pełni wykorzystywane w tym programie, są poważnie zaniedbywane czy nawet odrzucane przez medycynę konwencjonalną. Wielu pacjentów wybiera program Doktora Gersona będąc w głębokim kryzysie zdrowotnym z powodu sensowności terapii i wiarygodniej obietnicy wyzdrowienia.

Celem terapii jest walka z przyczyną a nie skutkiem choroby. Skupia się na dwóch aspektach które definiuje jako główne przyczyny chorób: zanieczyszczeniach (toksemii) i niedoborach. Obie są skutkiem współczesnego, dalekiego od naturalnego sposobu życia. Obie są, związane ze współczesną dietą i zanieczyszczeniem środowiska. Jednym z największych zagrożeń w nowoczesnej diecie jest sód (sól) - substancja której bardzo trudno uniknąć. Mięso to dziś podstawowy składnik standardowego jadłospisu, jednak niewielu wie, że nadwyżki białka zwierzęcego stają się truciznami w naszym organizmie. Kolejny poważny problem stanowią  liczne dodatki do żywności, których liczba waha się obecnie wokół 4000 !!! Groźne są też kosmetyki : jednym z najgroźniejszych kosmetyków są antyperspiranty bowiem zawierają blokujące układ limfatyczny aluminium. Ciało nie może uwalniać się przez nie od toksyn !

Standardowy program terapii Dr Gersona przewiduje cztery rodzaje soków: sok marchewkowy, marchewkowo-jabłkowy, pomarańczowy i tzw. zielony sok. Oprócz soków chory otrzymuje codziennie trzy pełne, smakowite, wegetariańskie posiłki przyrządzone według zasad kuchni Gersona w taki sposób, aby jak największa ilość cennych odżywczych składników była zachowana. Bardzo ważna jest detoksykacja organizmu za pomocą lewatywy z kawy.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Terapia Doktora Gersona

wiem ze powstają kliniki w europie  na Węgrzech i Słowacji

3

Odp: Terapia Doktora Gersona
merkaba napisał/a:

wiem ze powstają kliniki w europie  na Węgrzech i Słowacji

Istnieją takowe kliniki jednak koszt jest duży. Czytałam, że bardzo dużo osób podejmuje terapię w domu.

"Terapia sama w sobie wymaga ogromnego codziennego nakładu pracy. Każdy jeden dzień (od godz 6.00 do 22.00), przez wiele miesięcy wygląda mniej więcej tak:
- 13 razy szklanka świeżo wyciśniętego soku z warzyw i/lub owoców,
- 13 razy dziennie mycie wyciskarki,
- 3-6 razy lewatywa z kawy
- 3 specyficzne posiłki dziennie.

Wszystkie produkty muszą być świeże i EKOLOGICZNE. To daje łącznie ponad 200 kg ekologicznych warzyw i owoców miesięcznie. Aby ta terapia odniosła skutek, osoba chora powinna być w pełni obsługiwana, odpoczywać i nie robić nic, albo robić bardzo niewiele."

Należy zaznaczyć, że Terapia Gersona jest jedynie fragmentem procesu zwanego holistycznym leczeniem nowotworów. Choć można i należy przeprowadzać Terapię Gersona w warunkach domowych, wciąż pamiętać należy o pozostałych elementach leczenia holistycznego: medycynie wibracyjnej lub energetycznej, uzdrawianiu emocjonalnym, oraz terapii umysłowej.

Co sądzicie?

Czy ktoś z was wie na ten temat coś więcej? może ktoś ma jakieś doświadczenia lub słyszał od znajomych o skuteczności Terapi Gersona?

Cel bez planu jest tylko marzeniem

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2018