Kobiety publiczne, ktore cenicie/lubicie najbardziej - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Kobiety publiczne, ktore cenicie/lubicie najbardziej

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 55 z 57 ]

Temat: Kobiety publiczne, ktore cenicie/lubicie najbardziej

Ja moge z reka na sercu wymienic:
Martyne Wojciechowska- za jej pasje, podroze, za to, ze w tak ciekawy sposob przedstawia zycie kobiet na krancach swiata (dla porownania podam przyklad Cejrowskiego, ktory wg mnie nie za bardzo ma szacunek do ludzi,ktorych kulture pokazuje w tv-te jego zagladanie do garow, wyjmowanie z rak pozywienia strasznie mnie to irytuje), no i ogolnie jest sympatyczna
Magde Gessler- bardzo ja lubie- za inteligencje,za ''obytosc'', za to, ze zna jezyki i zna sie na gotowaniu, ogolnie bardzo ja podziwiam
Ize Kune- fajnie gra, a mimo to nie gwiazdorzy,nie widac jej na sciankach, czy w brukowcach
A Wy macie jakies swoje typy?

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili

07.05.2013- Czarus smile
12.09.2019- Fabian smile
Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez kammiś (2015-12-13 00:54:56)

Odp: Kobiety publiczne, ktore cenicie/lubicie najbardziej

Dla mnie wzorem, kobieta ktora jest dla mnie idealem jest nikt inny jak Ewa Łętowska.
Za co podziwiam?
1. Za wykształcenie i wiedze, za wyksztalcenie i wiedze i jeszcze raz za wyksztalcenie i wiedze.
2. Za tyle sukcesow:
- profesor
- profesor PAN
- pierwsza RPO
- sedzia NSA
- sedzia TK
- wykladala na Sorbonie
3. Za zycie - poswiecenie zycia osobistego rozwojowi zawodowowemu i wybor fajnego meza (juz niezyjacego). Profesor Łętowski.
4. Za nieugietosc w sprawach zwiazanych z polityka.
Przy niej kazda inna kobieta w moich oczach pozostaje w cieniu. Te wszystkie medialne gwiazdki, aktoreczki, cholera wie kto.
Nigdy profesor nie dorownam - marze o tym zeby kiedys poznac, moze sie uda. Chyba umre z wrazenia big_smile
Jako ze podalam Pania Profesor to innych nie wymienie, bo nikt (z kobiet) nie jest moim zdaniem godzien stanac na rowni z Nia.

"Nawet najmniejszy kot jest arcydziełem natury".

3

Danutę Hubner- za wiedzę,za to,że mimo,że jest ekspertem od polityki regionalnej,że zorientowana jest w wielu istotnych sprawach-to jest skromną,pracowitą osobą.
Olgę Tokarczuk-za język,za opinie,z którymi nie można się nie zgodzić,za odwagę w ich wygłaszaniu czy pisaniu.
Agnieszkę Holland- za wyobraźnię,talent,pracowitość i umiejętność mówienia o swoich prywatnych sprawach w sposób ciekawy,mało celebrycki i po prostu mądry.

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

Simonę Kossak: za życie (R.I.P)
Agnieszkę Radwańską: za inteligencję, nie tylko sportową smile

Hrvatska Ljubavi Te!
Wierzę w miłość od pierwszego spojrzenia,
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

5

Krystynę Pawłowicz - za inteligencję, odwagę, umiejętność inwestowania w metale nieszlachetne i fryzurę,
Beatę Szydło - za ładne kostiumy i broszki,
Joannę Szczepińską - za wierność i miłość,
Beatę Kempę - za śliczny uśmiech i dbałość o pamięć tych co zginęli,
i wiele innych.

6

złata napisał/a:

Krystynę Pawłowicz - za inteligencję, odwagę, umiejętność inwestowania w metale nieszlachetne i fryzurę,
i wiele innych.

Ahahahahahaha big_smile

7

Ja cenię Martynę Wojciechowską.
Nie boi się wyzwań.I jak już ktoś napisał jej programy nie są takie jak Cejrowskiego.
Ma szacunek dla ludzi do których jeździ.
Joanna Senyszyn.
Zawsze mówi co myśli.
Kammiś jeśli ktoś ceni panią Kempę i Pawłowicz to bądź tolerancyjna.
Jeszcze mamy demokrację na razie i można sobie lubić kogo się chce.

8 Ostatnio edytowany przez Averyl (2015-12-18 11:00:12)

Ewika99 napisał/a:

Magde Gessler- bardzo ja lubie- za inteligencje,za ''obytosc'', za to, ze zna jezyki i zna sie na gotowaniu, ogolnie bardzo ja podziwiam

Jak osoba tak utuczona (otyłość jest chorobą) może wypowiadać się o jedzeniu??? Kiedyś słyszałam, że była na super diecie i schudła, ale nie umiałam stwierdzić, która gruba Gessler na zdjęciu jest już tą odchudzoną. Nie wiem, jakie zna języki, ani jaką "obytość" reprezentuje, ale w telewizji jak pokazują zapowiedzi jej programów - jest wulgarna, kłótliwa. Jest takie powiedzonko, że szewc bez butów chodzi, ale w jej przypadku to jest niesmaczne wink

"Myślę, że każdy inteligentny człowiek jeśli mówi, że nie jest feministą, to się kompromituje, bo feminizm jest za równouprawnieniem. Prawa kobiet to prawa człowieka, po prostu" Maja Ostaszewska

9 Ostatnio edytowany przez kammiś (2015-12-19 02:55:06)

niki71 napisał/a:

Nie boi się wyzwań.I jak już ktoś napisał jej programy nie są takie jak Cejrowskiego.
Joanna Senyszyn.
Zawsze mówi co myśli.

Mamy demokrację i może mnie bawić to co chce.
Jestem tolerancyjna, bo niczego nikomu nie zabraniam. Śmiać mi się jeszcze wolno.

PS Wolę Cejrowskiego. Nie zgadzam się z nim światopoglądowo ale jego styl bycia i stosunek do ludzi jest bardziej zbliżony do mojego big_smile
Strasznie mi się podobało jak zjechał tę dzi*** z Big Brothera czy tam innego programu. Frytka czy jak jej tam. Toż to śmiał się jej prosto w oczy, że puszczalska jest.

Joanna Senyszyn nie zawsze mówi co myśli. Zapominasz że jest politykiem. Naiwność. Znam osobiście jej byłego asystenta i wiem że się mylisz. Polityka to kalkulacja. Jakby mówiła co myśli już dawno by wypadła z wszelakiej gry.

10

złata napisał/a:

i wiele innych.

Złata-może byś po prostu w ramach doceniania nauczyła się poprawnie pisać nazwisko swojej idolki.Bo ja zastanawiłam się chwilę kto to jest JOANNA SZCZEPIŃSKA.
O jakiej wierności i miłości piszesz w kontekście rzeczonej? Możesz rozwinąć?
Do reszty się nie odniosę-rozumiem,że jaj sobie robisz:)

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.

11 Ostatnio edytowany przez niki71 (2015-12-19 18:05:36)

kammiś napisał/a:
niki71 napisał/a:

Joanna Senyszyn.
Zawsze mówi co myśli.

Mamy demokrację i może mnie bawić to co chce.
Jestem tolerancyjna, bo niczego nikomu nie zabraniam. Śmiać mi się jeszcze wolno.

PS Wolę Cejrowskiego. Nie zgadzam się z nim światopoglądowo ale jego styl bycia i stosunek do ludzi jest bardziej zbliżony do mojego big_smile
Strasznie mi się podobało jak zjechał tę dzi*** z Big Brothera czy tam innego programu. Frytka czy jak jej tam. Toż to śmiał się jej prosto w oczy, że puszczalska jest.

Joanna Senyszyn nie zawsze mówi co myśli. Zapominasz że jest politykiem. Naiwność. Znam osobiście jej byłego asystenta i wiem że się mylisz. Polityka to kalkulacja. Jakby mówiła co myśli już dawno by wypadła z wszelakiej gry.

Ja lubię Senyszyn.  Nie interesuje mnie kammiś twoje zdanie na jej temat, ani kogo znasz czy nie znasz.
Tak samo jak twój kot,facet i ojciec.
W każdym temacie to samo.
Dziewczyno załóż bloga i będziesz tam pisać TYLKO o sobie.

12

złata napisał/a:

Krystynę Pawłowicz - za /.../ umiejętność inwestowania w metale nieszlachetne i fryzurę,

Nie obraź się, ale po przeczytaniu tego, przyszło mi do głowy, że mamy strasznie proste społeczeństwo... jeśli można kogoś cenić za fryzurę, czy broszkę.

"Myślę, że każdy inteligentny człowiek jeśli mówi, że nie jest feministą, to się kompromituje, bo feminizm jest za równouprawnieniem. Prawa kobiet to prawa człowieka, po prostu" Maja Ostaszewska

13 Ostatnio edytowany przez Paweło (2015-12-19 19:25:13)

Ja cenię Agnieszkę Holland, Wandę Nowicką, Agatę Passent, Martynę Wojciechowską oraz Monikę Płatek

Transhumanista "Starzenie się to odwieczna choroba choroba która należy w końcu wyleczyć"
http://www.youtube.com/watch?v=RGdaHHHHWoA
http://www.transhumanism.pl/ (strona niekomercyjna)
"Człowiekowi mądremu cała ziemia jest dostępna, gdyż ojczyzną szlachetnej duszy jest cały świat" Demokryt

14

Gojka, dzięki za upomnienie i znajomość moich upodobań. Czasami, chyba faktycznie niepotrzebnie odreagowuję. Averyl, nie obrażam się, każdy ma prawo do własnych opinii, czy rozumienia bądź interpretacji wypowiedzi.

15

A ja bardzo lubię i cenię Dorotę Wellman. Za to, że (przynajmniej tak mi się wydaje) jest "babą z jajami". I że swoje poglądy potrafi wyrazić prosto i dosadnie. I że widać, że naprawdę lubi siebie.

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

16

Nie mam osobnej kategorii na kobiety które do czegoś doszły.
W sumie Bienkowska zaszła dość daleko , Senszyn w jakiś chory sposób jest zabawna ale też i inteligentna.
Bawi mnie oburzenie poseł Kempy.
Ale nie sadze ze te sztuczne podziały mają sens.

Jedną z nielicznych zalet głupoty jest to , że nie można nią się zarazić.

17

Złata - ale o co chodzi z tymi broszkami? Szczerze powiedziawszy, nigdy mi się to nie rzuciło w oczy, ot kobieta z nadwagą i w nudnym urzędowym kostiumie. Nawet jeśli pokazują ją w TV to przecież takich detalików nie widać. Czym się wyróżniają te broszki - są z metalu, porcelany, malowane, artystyczne? (Jak dla mnie to (pra)babciny styl) - co cię tak ujęło w tych broszkach?

18

Jest taka kobieta, to pani Ania Dymna, wyjątkowy człowiek z wielkim sercem.

jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda

19

złata napisał/a:

Gojka, dzięki za upomnienie i znajomość moich upodobań. Czasami, chyba faktycznie niepotrzebnie odreagowuję. Averyl, nie obrażam się, każdy ma prawo do własnych opinii, czy rozumienia bądź interpretacji wypowiedzi.

A czy ja gdzieś pisałam o tym,że znam Twoje upodobania?
Odreagowuj sobie na zdrowie ale może posty pisz bardziej merytoryczne albo staraj się zrozumieć to co tu jest napisane.
Poprosiłam byś rozwinęła myśl o Joannie Szczypińskiej,że podziwiasz ją za wierność i miłość? Za wiernośc komu i miłość do kogo?
Czy sugerujesz,że pozostałe wymienione przez Ciebie są niewierne,np swoim mężom? I że ich nie kochają? smile

20

Averyl, tak, cenie Magde Gessler. Dlaczego osoba z nadwaga nie moze wypowiadac sie na temat jedzenie? Toz to niemal jak absurd. Uwazam, ze zna sie na jedzeniu i na tym, co robi. Zreszta, przekula swoje umiejetnosci w sukces, wiec to najlepszy dowod. Nie wierze, ze za jej powodzeniem stoi tylko i wylacznie nazwisko jej meza. Gdyby nie miala pojecia o gotowaniu, to i nazwisko by nie pomoglo. A ze jest nieraz wulgarna w programie? Przeciez kazdy czlowiek chyba rozumie, ze ma to na celu podniesienie ogladalnosci.
Nie negujcie nawzajem swoich wyborow, dlaczego akurat ta, a nie inna kobiete cenicie najbardziej. Kazdy ma prawo cenic i LUBIC taka osobe, jaka mu sie podoba, niekonicznie przeciez musiala ta osoba dostac Nobla. Mozna kogos po prostu lubic, ot tak. Za sam sympatyczny wyglad na przyklad. Anna Dymna to rowniez kobieta, ktora cenie. Jest ciepla, robi cos dla innych, nie dla kariery. Taka osoba jest tez Ewa Blaszczyk. Ktos pisal o Dorocie Wellman- ja kiedys tez ja lubilam, wlasnie miedzy innymi za to, ze nie ma kompleksu ''wiekszego ciala''. Niestety, zaczelam odnosic wrazenie, ze tak bardzo podchodzi do siebie z dystansem, tak czesto podkresla, ze jest puszysta i nie ma z tym problemu, ze chyba ten problem faktycznie ma i tylko stwarza pozory. Czesto tez jest agresywna (slownie) w stosunku do rozmowcow, co w zawodzie dziennikarki jest dla mnie nie do przyjecia. Ale to tylko moje zdanie.

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili

07.05.2013- Czarus smile
12.09.2019- Fabian smile

21

Margaret Thatcher - za stanowczość, odwagę i siłę.

22

Ewika99 napisał/a:

A ze jest nieraz wulgarna w programie? Przeciez kazdy czlowiek chyba rozumie, ze ma to na celu podniesienie ogladalnosci.

Oczywiście, że tak. Jeśli ktoś sądzi, że kreacja pewnej postaci na wizji = rzeczywistość, to jest strasznie naiwną osobą. Wystarczy sobie obejrzeć amerykańskie programy kulinarne z Gordonem Ramsayem, którego autorytetu chyba nikt nie kwestionuje. A na wizji co chwilę wulgaryzmy lecą. Mam wrażenie, że jego ulubione słowo to "f**k". Polskie programy typu "Kuchenne rewolucje" są wzorowane na tych amerykańskich, więc i główna bohaterka musi być jakoś "charakterystyczna" i musi dostarczać widzom emocje. Co nie zmienia faktu, że mówi tym ludziom czystą prawdę, nie jest to "jeżdżenie" po nich dla zabawy i oglądalności. Niektórzy z tych restauratorów są tak beznadziejni, że bez krzyku nie zrozumieją. big_smile

Ogólnie bardzo podziwiam kobiety, którym udało się porozwijać własne firmy zatrudniające dużo osób. Zwłaszcza w polskich warunkach, które nie sprzyjają przedsiębiorcom i wymagają kombinowania.

"I guess all I can do is embrace the pandemonium; find happiness in the unique insanity of being here, now."

23

Ewika99 napisał/a:

Averyl, tak, cenie Magde Gessler. Dlaczego osoba z nadwaga nie moze wypowiadac sie na temat jedzenie? .

Nie, nie neguję - każdy może podziwiać kogoś, kto wg jego zasad jest wartościowy, mnie raczej zdziwiło, że ktoś kto źle się odżywia, doprowadził się do stanu chorobowego - otyłość, nie umie się odchudzić - mimo swojej wiedzy kulinarnej, doradza innym jak/co jeść(... by się utuczyć???)

Z tych kobiet, co były wymienione - to najbardziej mi się podoba Margaret Thatcher, wiedziałam o niej film i kobieta mi bardzo zaimponowała, co do innych publicznych osób, to nie znam ich aż tak, by podziwiać.

24

Averyl, ale Magda Gessler nie jest specjalistka od zdrowego zywienia, nie jest nawet wegetarianka. Ona pokazuje, jak gotowac w miare normalne posilki. Dla ludzi, ktorzy nie maja obsesji na punkcie zdrowego zywienia (nie oszukujmy sie- wiekszosc Polakow jednak preferuje polska kuchnie). Zreszta, uzywa przeciez dobrych jakosciowo produktow. Jest boczek i BOCZEK. Poza tym jest wlascicielka kilku(nastu?) restauracji, wiec trudno wymagac, by propagowala kuchnie fit. Chyba troche pomylilas role, jaka ma Magda Gessler w polskiej gastronomii. Owszem, jest kobieta puszysta, ale nie uwazam, by miala jakas duza nadwage. Jest juz w takim wieku, gdzie kobieta moze miec zwyczajnie problemy z przemiana materii, czasu sie nie oszuka. Mnie osobiscie podoba sie jej styl ubierania sie, dodatki, jakie nosi. Ale to kwestia gustu.

07.05.2013- Czarus smile
12.09.2019- Fabian smile

25

Blake lively-idealna aktorka ,piękna ,zadbana,ciepła ,naturalna,ma super poczucie humoru i dystans do siebie.Podoba mi sie w niej podejście do rodziny i kobiecość !!

Kaś

26

bezapelacyjnie Anna Dymna. Niesamowicie życzliwa, ciepła, dobra, otwarta, empatyczna, mądra, wrażliwa, skromna kobieta. Dowód na to, że anioły są na świecie smile

27

Ewika99 napisał/a:

Averyl, ale Magda Gessler nie jest specjalistka od zdrowego zywienia, nie jest nawet wegetarianka. Ona pokazuje, jak gotowac w miare normalne posilki. Dla ludzi, ktorzy nie maja obsesji na punkcie zdrowego zywienia (nie oszukujmy sie- wiekszosc Polakow jednak preferuje polska kuchnie). Zreszta, uzywa przeciez dobrych jakosciowo produktow. Jest boczek i BOCZEK. Poza tym jest wlascicielka kilku(nastu?) restauracji, wiec trudno wymagac, by propagowala kuchnie fit. Chyba troche pomylilas role, jaka ma Magda Gessler w polskiej gastronomii. Owszem, jest kobieta puszysta, ale nie uwazam, by miala jakas duza nadwage. Jest juz w takim wieku, gdzie kobieta moze miec zwyczajnie problemy z przemiana materii, czasu sie nie oszuka. Mnie osobiscie podoba sie jej styl ubierania sie, dodatki, jakie nosi. Ale to kwestia gustu.

Tez ja uwielbiam, ma kobieta jaja:) a formula progamu jest jaka jest, on ama gys takim polskim Ramseyem wiec trudno, zeby na cacy cacy wszystko bylo. Niemniej niejednej knajpce sporo pomoga, osobiscie bylam w 3-ch porewolucyjnych restauracjach i oblozenie jak w szczycie sezonu. Oczywiscie zalezy to od samych wlascicieli, nie tylko Magdy. Ubiera sie czy raczej ubieraja ja przepieknie, brzuch ma a jakby go nie bylo. A za takie wlosy jak jej dalabym sie zywcem pokroic:)

Ten najwiecej mowi o przeszlosci, kto nie ma planow na przyszlosc

28 Ostatnio edytowany przez Ola_la (2015-12-22 10:29:21)

Anna Dymna, Krystyna Janda, Olga Tokarczuk, Martyna Wojciechowska, To wspaniałe madre kobiety. Jeszcze dużo dobrego dla Polski robi Ewa Błaszczyk, ktora dzieki swojej determinacji doprowadziła do powstania pierwszej kliniki dla dzieci w śpiączce.

29

Margaret Thatcher, Oriana Fallaci za to że miały odwagę być konsekwentne w tym co robiły.

30

mariola856 napisał/a:

Anna Dymna, Krystyna Janda, Olga Tokarczuk, Martyna Wojciechowska, To wspaniałe madre kobiety. Jeszcze dużo dobrego dla Polski robi Ewa Błaszczyk, ktora dzieki swojej determinacji doprowadziła do powstania pierwszej kliniki dla dzieci w śpiączce.

To co napiszę na temat Błaszczyk i jej kliniki to opinie ludzi mających tam dzieci i opinie lekarzy tam nie pracujących ale bardzo kompetentnych.
Pani Błaszczyk-tak jak i wielu innych założyła klinikę w konkretnym celu-żeby przede wszystkim pomóc swojej córce będącej w śpiączce.Wybacz,znam parę osób,które otworzyły ośrodki rehabilitacyjne mając chore dzieci i dla mnie tacy ludzie tworzą coś przede wszystkim dla siebie.W drugiej kolejności dla innych.
Do tego,rozgłaszanie faktu wybudzenia kolejnego dziecka w Budziku jest manipulacją.Bo z opinii lekarzy wiadomym jest,że dziecko będące w śpiączce po tym akurat urazie wiadomo,że jest w stanie się samodzielnie zregenerować i to niezależnie czy będzie w Budziku czy gdzie indziej.
Dlatego warto,jeśli już dawać nadzieję w przypadkach trudnych rodzicom chorych dzieci a nie po prostu tak ściemniać.
Znam pacjentkę będącą w Budziku,która wybudziła się kiedy rodzice stamtąd ją zabrali i umieścili w szpitalu neurologicznym.Ale klinika sobie przypisała ten sukces.Podobnie jest z kilkoma dziećmi "uznanymi" za wybudzone.To,że mają otwarte oczy niczego nie dowodzi-bo wyniki badań wskazują na to,że są nadal w śpiączce.

31

Tak się zastanawiam, po co to wszystko gojka napisałaś?
dla informacji, dla satysfakcji ...
Fantastyczna sprawą jest klinika Budzik. Fantastycznie, że powstała, że działa, że niesie nadzieję.

32 Ostatnio edytowany przez adiafora (2015-12-22 18:51:54)

in_ka napisał/a:

Fantastyczna sprawą jest klinika Budzik. Fantastycznie, że powstała, że działa, że niesie nadzieję.

no właśnie, czy to ważne z jakich pobudek powstaje coś dobrego? Jeśli Ewa Błaszczyk jest egoistą i zrobiła to przede wszystkim dla siebie, to życzę sobie, abyśmy wszyscy byli takimi egoistami i wprowadzali w czyn podobne projekty smile

33

Kobiety, które cenię?
Z Polek, najbardziej chyba Marię Skłodowską-Curie.
Za determinację w zdobywaniu i wykorzystywaniu wiedzy oraz odwagę w przeciwstawieniu się stereotypowi roli kobiety w społeczeństwie i rodzinie.
Z tych żyjących, jak najbardziej Anna Dymna. Kobieta, której trudno zarzucić cokolwiek w związku z jej powołaniem niesienia skutecznej pomocy niepełnosprawnym dzieciom.
Jest przykładem człowieka, która wie, że jest człowiekiem. Nie zaś tylko fragmentem drabiny ewolucji życia, w którym nie ma miejsca dla słabych i chorych.

facet po przejściach

34 Ostatnio edytowany przez lilly25 (2015-12-22 20:35:30)

Doda - za styl zepsutej, aroganckiej s***.
Senyszyn - za smieszny glos ktory zawsze wprawia mnie w dobry nastroj.
PJ Harvey - za muzyke.
Wislawa Szymborska - za poezje.

35

adiaphora napisał/a:
in_ka napisał/a:

no właśnie, czy to ważne z jakich pobudek powstaje coś dobrego? Jeśli Ewa Błaszczyk jest egoistą i zrobiła to przede wszystkim dla siebie, to życzę sobie, abyśmy wszyscy byli takimi egoistami i wprowadzali w czyn podobne projekty smile

Otoz to, wazne co dobroczynnosc za soba niesie. Pamietajmy o tym rowniez przy okazji Jurka Owsiaka. Chociaz kobieta nie jest;)

36

in_ka napisał/a:

Nigdy nie robię takich rzeczy by mieć satysfakcję.
Ja, z racji tego czym się zsjmuje mój mąż, wiem o Budziku po prostu trochę więcej.Warto by informować kiedy  uda się dziecko wybudzić w klinice, że jego przypadek dla średnio doświadczonego lekarza wskazywał-także na podstawie badań-że dziecko się wybudzi będąc nawet we własnym domu.
To po prostu byłoby uczciwsze i tyle.
W klinice na przykład leży rehabilitacja ale rodzice małych pacjentów nie mogą wziąć rehabilitanta z zewnątrz.
Inko, ja nie neguję idei-ja wskazuję na jej braki.Mam wrażenie, źe kierujesz się poglądem pewnego księdza, ktory stwierdził,że prezydenta nie wolno krytykowac bo jest ochrzczony.
Mussuka-ja się wypowiadam w temacie, w którym się orientuję.
Nie jeżdźę po Owsiaku "bo tak"-jeśli nie mam żadnych sprawdzonych info to się nie odzywam.

37 Ostatnio edytowany przez in_ka (2015-12-23 11:07:31)

Mussuka napisał/a:
adiaphora napisał/a:
in_ka napisał/a:

Otoz to, wazne co dobroczynnosc za soba niesie. Pamietajmy o tym rowniez przy okazji Jurka Owsiaka. Chociaz kobieta nie jest;)

Pamiętajmy koniecznie o Dobroczynności, chociaż co do Owsiaka to przypominać nie trzeba. Co roku Orkiestra pięknie gra smile

38

in_ka napisał/a:
Mussuka napisał/a:
adiaphora napisał/a:

Pamiętajmy koniecznie o Dobroczynności, chociaż co do Owsiaka to przypominać nie trzeba. Co roku Orkiestra pięknie gra smile

mam tylko nadzieje, ze zagra i w 2016 i pomoze uratowac kolejne dzieci i starsze osoby. Wesolych i spokojnych Swiat.

39

Mussuka napisał/a:
in_ka napisał/a:
Mussuka napisał/a:

mam tylko nadzieje, ze zagra i w 2016 i pomoze uratowac kolejne dzieci i starsze osoby. Wesolych i spokojnych Swiat.

oczywiście, że zagra dla Potrzebujących !- Wesołych  Świąt big_smile

40

Mussuko,
jeszcze jedno bo nie zrozumiałam:co ma wspólnego dobroczynnoś z budzikiem?
Przecież klinika ma kontrakt z NFZ czyli to tak jakby lekarza rodzinnego uważać za dobroczyńcę bo nas przyjął albo pogotowie bo nas zabrało do szpitala po wypadku.Jakoś nikt tymi kategoriami nie myśli.
Klinika wykazuje specjalistów w kontrakcie, dostaje za to okresloną punktację co przekłada się na pieniądze, ktore daje NFZ.

41

gojka102 napisał/a:

Mussuka-ja się wypowiadam w temacie, w którym się orientuję.
Nie jeżdźę po Owsiaku "bo tak"-jeśli nie mam żadnych sprawdzonych info to się nie odzywam.

gojka, ale ja Ci tego wcale nie zarzucam:) a Owsiaka wspomnialam z zupelnie innego powodu.

Co do Budzika, moze poprzedniczkom chodzilo bardziej o sam pomysl zalozenia takiej kliniki, o inicjatywe a nie o jej aktualne funkcjonowanie i finanse.

Ja bym jeszcze Ochojska dorzucila do tego zacnego grona.

42 Ostatnio edytowany przez in_ka (2015-12-23 11:46:05)

gojka102 napisał/a:

(...)
jeszcze jedno bo nie zrozumiałam:co ma wspólnego dobroczynnoś z budzikiem

Klinika "Budzik" w Warszawie - pierwsza w Polsce placówka, do której trafiają już mali pacjenci w śpiączce funkcjonuje również dzięki Państwa hojności. Dzięki Państwa wsparciu, pomocy Darczyńców, Firm i Fundacji powstał projekt, jakiego nie było w naszym kraju. Środki na rzecz wspierania Kliniki Budzik zbiera Fundacja Akogo.
chyba jednak gojka ma ...

43

Mussuka, a dlaczego Orkiestra miałaby nie zagrać?

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

44 Ostatnio edytowany przez Martainn (2015-12-23 12:16:38)

in_ka napisał/a:

chyba jednak gojka ma ...

Ale tak funkcjonuje każda placówka służby zdrowia. Każda dostaje kasę od darczyńców, czy można przekazać 1%. Na zwykły szpital również. Np. dla naszego szpitala spore fundusze przekazał były piłkarz Edi Andradina, gdzie leczyło się jego dziecko. Do Budzika nic nie mam, wręcz przeciwnie. Wybudził się tam chłopak z naszego miasta po bardzo ciężkim wypadku.

45

bbasia napisał/a:

nie wszystkim niestety pasuje osoba Pana Owsiaka i jego dzialalnosc:(

46

Mussuka napisał/a:
bbasia napisał/a:

Władze, a przynajmniej część z nich chce to mocno utrudnić. Szczególnie ci najbardziej "wierzący". Niektórzy mimo wszystko twierdzą, że WOŚP wspierali i wspierać będą, jak choćby minister Radziwiłł.

47 Ostatnio edytowany przez gojka102 (2015-12-23 12:25:18)

Otóż to  Marcinie
otóż to Inko:)
Każda NFZ owska instytucja dziękuje swoim sponsorom w podobnym stylu-bo wolno jej po prostu ubiegać się o dobrowolne datki.
Ale mam takie niejasne wrażenie na podstawie Twoich poprzednich postów, że nie miałaś pojęcia, że klinika to po prostu firma, która przynosi zyski, że jej pracownicy otrzymują pensje i nikt tam charytatywnie nie pracuje.

48

gojka102 napisał/a:

Otóż to  Marcinie
Każda NFZ owska instytucja dziękuje swoim sponsorom w podobnym stylu-bo wolno jej po prostu ubiegać się o dobrowolne datki.
Ale mam takie niejasne wrażenie na podstawie Twoich poprzednich postów, że nie miałaś pojęcia, że klinika to po prostu firma, która przynosi zyski, że jej pracownicy otrzymują pensje i nikt tam charytatywnie nie pracuje.

U nas cała porodówka jest "zrobiona" dzięki datkom rodziców:)

49 Ostatnio edytowany przez in_ka (2015-12-23 13:07:59)

gojka102 napisał/a:

niejasne powiadasz ...
wyjaśnię, że dość sporo wiem o działaniu kliniki Budzik, ale nie o tym jest mowa w tym wątku,
stwierdziłaś, że klinika nie ma nic wspólnego z Dobroczynnością,
nie zgadzam się gojka z tobą, bo dzięki wielu Darczyńcom, nie tylko z odpisu 1 % ta klinika powstała i działa, nie zaśmiecajmy tego co rzeczywiście w nas ludziach jest dobre, a mianowicie Dar Serc

Mussuka napisał/a:
bbasia napisał/a:

ale zawsze tak było, i co z tego ...

50

Dajcie spokój już z tym Owsiakiem.Owsiak nie jest kobietą smile

51

Taką kobietą którą od zawsze podziwiam jest królowa Elżbieta II, to jak krótko trzyma swoją rodzinę i bliskie otoczeni, Fenomen smile
Królowa Elżbieta to taka matka, z której inne matki mogą brać przykład. Jak kochać dzieci, a jednocześnie jak nimi sprytnie kierować, w sumie dla dobra ich i ogółu smile

52

A co oznacza to "dla dobra ogółu"?Dla jakiego ogółu?
Tak naprawdę nie wiesz jaką jest matką a na jaką się kreuje.

53

gojka102 napisał/a:

A co oznacza to "dla dobra ogółu"?Dla jakiego ogółu?
Tak naprawdę nie wiesz jaką jest matką a na jaką się kreuje.

Kreuje się na taką bardzo zdystansowaną, nieznoszącą sprzeciwu, ale w głębi duszy bardzo kochającą swoje dzieci.
Jest królową, więc jest zobowiązana wybierać dobro ogółu (czytaj dobro Anglii, obywateli). Ale w jej niektórych czynach można się dopatrzeć matczynej miłości.

54

Ludmiłaa napisał/a:

Jest królową, więc jest zobowiązana wybierać dobro ogółu (czytaj dobro Anglii, obywateli). Ale w jej niektórych czynach można się dopatrzeć matczynej miłości.

big_smile
A czy na pewno wiesz jaką funkcję pełni królowa w Anglii? Reprezentacyjną,li i jedynie.
Oznacza,że nie ma możliwości podejmowania żadnych decyzji dotyczących obywateli.

55 Ostatnio edytowany przez Ludmiłaa (2015-12-28 11:44:36)

gojka102 napisał/a:

A czy na pewno wiesz jaką funkcję pełni królowa w Anglii? Reprezentacyjną,li i jedynie.
Oznacza,że nie ma możliwości podejmowania żadnych decyzji dotyczących obywateli.

Ok, oficjalnie ona tylko reprezentuje swój kraj. Tylko tyle i aż tyle. Brytyjczycy uwielbiają tę rodzinę, interesują się tym co u nich, naśladują ich. Każde wydarzenie, przyciąga tłumy zainteresowanych. Tak więc są zobowiązani dawać wzór, przykład ,,wzorowej rodziny'' jest takie powiedzenie ,,jeżeli nie możesz zadbać o wszystko, to chociaż zadbaj o pozory''.
Zazdroszczę jej nawet nie tego, że jest królową, ale tego, że może bezkarnie ingerować w życie swojej  rodziny, wzywać do siebie na dywanik męża, dzieci, wnuki, prawić im kazania i reprymendy, i to skutecznie.
Szanuje ją również za to, że nie oddała korony, jak inne królowe, np Holandii. I za jeszcze wiele innych rzeczy.

Posty [ 1 do 55 z 57 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Kobiety publiczne, ktore cenicie/lubicie najbardziej

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018