Ślub w 4/5 miesiącu ciąży - kwestia spowiedzi/rozgrzeszenia - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Ślub w 4/5 miesiącu ciąży - kwestia spowiedzi/rozgrzeszenia

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: Ślub w 4/5 miesiącu ciąży - kwestia spowiedzi/rozgrzeszenia

Sytuacja wygląda tak: mieliśmy zaplanowany ślub na sierpień 2016 i ogarnięte podstawowe sprawy: salę, DJ, termin w kościele, termin na kurs przedmałżeński... Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że spodziewamy się dziecka. Planowaliśmy inaczej, ale jest, jak jest i cieszymy się z tego... Obawiam się (poza reakcją rodziców, którzy zachwyceni nie będą) tylko kwestii dotyczących ślubu... Chcemy go przełożyć na Wielkanoc (koniec marca) albo na początek kwietnia, bo na jeszcze wcześniejszy termin to chyba nie damy rady organizacyjnie.

W ogóle chyba najbardziej obawiam się rozmowy z księdzem... Bo - chociaż może dla niektórych to zabrzmi głupio - my oboje jesteśmy wierzący i bardzo nam zależy na ślubie kościelnym. I naprawdę długo i uparcie walczyliśmy o to, żeby zachować tę czystość do ślubu - niestety jesteśmy tylko ludźmi i zwyczajnie stało się. Zresztą - ślub wzięlibyśmy już dawno, gdyby tylko jedni i drudzy rodzice nie upierali się przy wielkim weselu, które jak wiadomo - równie wiele kosztuje. Ale teraz będą ważniejsze wydatki niż wesele (przynajmniej my tak uważamy).

Ale do sedna: czy macie jakieś doświadczenie w takich sprawach? Czy księża robią dużo problemów z takim ślubem? I jak wygląda kwestia uzyskania rozgrzeszenia przy spowiedzi przedślubnej? My mieszkamy razem, i to się raczej do ślubu nie zmieni, ale z dalszym współżyciem zamierzamy się powstrzymać. Czy to, że jestem w ciąży może spowodować, że nie dostaniemy rozgrzeszenia?

Będę wdzięczna za Wasze rady.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Ślub w 4/5 miesiącu ciąży - kwestia spowiedzi/rozgrzeszenia

Ludzie normalnie dostają rozgrzeszenie, za seks przed ślubem, a Ty nie dostaniesz, bo dziecko jest w drodze? Nie będzie problemów, chyba, że ksiądz jest chamski, a wtedy po prostu idzie się do innego. Ślub odbywa się normalnie, a różnica jest taka, że przyjęło się, że suknia nie może być biała. Nie wiem, czy nadal ludzie się do tego stosują. Przestań zaprzątać sobie głowę takimi rzeczami.

3

Dziewczyny biorą normalnie ślub w ciąży.Byłam świadkową koleżanki która ślub brała w 4 miesiącu i nie było problemu ze spowiedzią.
Kolor sukni nie ma znaczenia,nawet w welonie biorą.Bez przesady czasy się zmieniły.

P.s .Nie lepiej z tym ślubem poczekać do rozwiązania ?

4

Nie chcemy czekać do rozwiązania, bo w terminie wcześniej planowanego ślubu (czyli w sierpniu) wypadnie termin porodu, potem we wrześniu mam Lekarski Egzamin Końcowy i zamierzam do niego podejść, a od października idę na staż do szpitala - więc lepszego momentu raczej nie będzie, niż ten czas ciąży smile poza tym ślub i tak był planowany, więc wolimy go przyspieszyć niż odkładać w czasie.

Problemem może być jedynie reakcja rodziców zarówno moich, jak i Narzeczonego... Chociaż ustaliliśmy już, że jeśli nas skreślą (a znając ich taka opcja nie jest niemożliwa), to wtedy już weźmiemy ślub najszybciej jak to możliwe, bo odpadnie nam kwestia organizowania wesela czy przyjęcia.

Co do tej spowiedzi, to już słyszałam różne opcje: że nie dają rozgrzeszenia, a jeśli nawet dają, to jest tylko jedna spowiedź tuż przed ślubem... A nam naprawdę zależy na tym, żeby w okresie ciąży móc korzystać z sakramentów...

5

To tylko zalezy na jakiego księdza traficie.Jak będzie robił jakieś problemy idzcie do innego.

6

Nie powinniście mieć żadnych problemów. Gorzej, gdybyście chcieli ochrzcić dziecko nie mając ślubu, bo wtedy wielu księży zgłasza sprzeciw.

7

Ostatnio w gronie bliższych i dalszych znajomych słyszałam o wielu ślubach, gdzie panna młoda była w ciąży i problemów nie było. Kilka(nascie) lat temu było jeszcze ograniczenie, że nie może byc welonu lub typowo ślubnej-białej sukni. W kwietniu brała ślub moje kuzynka, której synek miał już wtedy skończone 3 latka, a ze swoim narzeczonym mieszkali razem już około 4 lat i brała ślub w białej sukni, w prawdzie bez welonu tylko z taka białą spinką z kwiatem we włosach, ale nie wiem czy to z rozkazu księdza czy po prostu welon jej się nie podobał. Ksiądz nie robił im żadnych problemów. Pewnie zależy na kogo sie trafi

8

Z rozkazu księdza welonu nie można?
Nie przesadzacie czasem?
Czasy się zmieniły, ślub i tak był planowany, więc w czym problem.
A jeśli ksiądz nie będzie chciał dac rozgrzeszenia, to jakoś wytrzymacie chyba do marca bez sakramentów? No albo bez seksu, musicie wybrać smile

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Ślub w 4/5 miesiącu ciąży - kwestia spowiedzi/rozgrzeszenia

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018