Jak chodzić po górach, aby się nie zniechęcać? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » Jak chodzić po górach, aby się nie zniechęcać?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

Temat: Jak chodzić po górach, aby się nie zniechęcać?

Chyba mam słabą psychikę!Wiecie, zawsze jak wędruję i widzę, że jest pod górę, a jeszcze jak jestem na końcu to opadam z sił!Jak pomyślę, że mam gonić tych co są przede mną, to od razu dostaję zadyszki!Powiedzcie jak Wam się udaje radzić sobie z własnym umysłem, żeby się nie poddawać!Jestem ciekawa, bo ja po prostu zamykam oczy, żeby nie widzieć podejścia. Wiem głupi sposób, ale pozwala mi zapomnieć na chwilę o tym wysiłku jaki mnie jeszcze czeka, zanim wejdę na szczyt!

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak chodzić po górach, aby się nie zniechęcać?

Ja mysle,ze jesli jestes fizycznie odpowiednio przygotowana to psychika nie powinna Tobie platac takich figli. I wtedy czy widzisz czekajaca Cie wspinaczke czy tez tego nie widzisz nie ma dla Ciebie znaczenia i powoli poruszasz sie w gore jakby idac na spacer do parku.

No i trzeba poruszac sie wlasnym ustalonym tempem, takim tempem aby wycieczka sprawiala Tobie przyjemnosc, pomimo dlugiego, zmudnego podejscia.

Czesciowa dpowiedz na Twoje pytanie: to dobra forma fizyczna

3

Odp: Jak chodzić po górach, aby się nie zniechęcać?

Czasem, kiedy czuję, że opadam z sił zaczynam coś sobie przypominać, jakąś historię, cokolwiek i intensywnie o tym myślę, potem zaczynam opowiadać ją osobom idącym z tyłu ze mną (takim żółwikom) i przestajemy wtedy wszyscy myśleć o trudnościach. Po prostu w ten sposób odwracam uwagę od wysiłku.

4

Odp: Jak chodzić po górach, aby się nie zniechęcać?

Sposob, ktory podala Emilia jest bardzo dobry. Dodatkowo pomaga wspoltowarzyszom wspinaczki - rewelacja!

Tzw. wizualizacje poleca sie sportowcom podczas startu w zawodach. Polega ona na wyobrazaniu sobie finalu biegu,skoku,przeplyniecia. Skupienie sie na momencie osianiecia celu/szczytu. Przywolywanie przy tym pozytywnych emocji, ktore znamy z poprzednich udanych wspinaczek (wyobrazanie sobie, jak to jest wspaniale byc na szczycie).

Z psychologii sportu znane i szeroko praktykowane sa tzw.programowania, kiedy to "uczymy" nasz umysl na pozytywnego myslenia. W mysl teorii, iz  nasze swiadome mysli maja wpływ na nasze podswiadome dzialanie. Metoda ta polega na treningu wyobrazania sobie (codziennie w okresie przygotowan do startu, np. 10 min) idealnego biegu/przeplyniecia/skoku oraz wiwatow kobicow, radosci z wygranej, dumy i sukcesu. Cos na forme autohipnozy :-)  Metoda ta ma m.in. zwiekszyc wiare zawodnika we wlasne sily, pomoc mu opanowac zdenerwowanie, stres, strach i treme.

Zdarza sie, iz zawodnicy z wysokimi predyspozycjami i najlepszym przygotowaniem fizycznym, odpadaja podczas zawodow. Umysl jest, tak samo wazny jak i cialo, jesli nie wiecej. Pamietajmy o tym, ze to UMYSL kontroluje CIALO.

Odpowiednie przygotowanie psychiczne do wedrowki powinno byc, jednym z punktow na liscie, obok spakowania plecaka...

5

Odp: Jak chodzić po górach, aby się nie zniechęcać?

Carol, to prosze powiedz mi co ja mam odpowiadać jak ktoś mi zadaje pytanie "Daleko jeszcze ?" . Ja zawsze odpowiadałem , że niedaleko , potem śmiech sie u mnie pojawiał.

Jak powiedzieć komuś że droga bedzie trwać ze 4 godziny jeszcze,  a on już nie ma sił, marudzi i jak słyszy taką odpowiedź to jeszcze czuje się bardziej zmęczony.

6

Odp: Jak chodzić po górach, aby się nie zniechęcać?

Nie wiem jaki jest sens zastanawiać się nad tym czy daleko czy nie, w górach jest wyznaczony cel- konkretny szczyt, i po prostu się tam zmierza.Czasem trzeba zrobić postój, jeden, drugi, zaczekac na idących z tyłu, wtedy wędrówka trochę sie wydłuża. No problemem jest rzeczywiście, kiedy ktoś z grupy marudzi. Ja unikam zabierania ze sobą marudników, czasem się dziwię dlaczego, znając swoje możliwości w ogóle chcą jeździć w góry!

7

Odp: Jak chodzić po górach, aby się nie zniechęcać?

Hejka:)   techi wiem jakie to dobijające, jak ktoś zaczyna marudzić "ile jeszcze", albo "już nie mogę, zróbmy przerwę". Choć szczerze mówiąc raczej podróżuję po górkach z zaprawionymi osobnikami, które nawet jeśli im ciężko nie okazują tego;) zresztą czasem każdemu bywa ciężko, ludkami w końcu jesteśmy tylko z ciała i krwi. Mam taką zasadę żeby nie robić częstych przerw, szczególnie przy ostrych podejściach, ale dopiero na wzniesieniu. Czasami muszę się zatrzymać, ale wtedy ciężej jest się znów rozkręcić. Lubie rozmawiać z ludźmi w trakcie chodzenia, ale w pewnym momencie po prostu mogę tylko dyszeć i sapać..Wtedy zachęcić można współtowarzyszy jakimś gestem, odwrócić się, uśmiechnąć powiedzieć "dasz radę" i to jakoś działa:) Najgorzej jest jak współtowarzysza zacznie boleć kolano, co często się zdarza wśród turystów górskich i wtedy zaczyna sie naprawdę kiepsko..

8

Odp: Jak chodzić po górach, aby się nie zniechęcać?

Chwile załamania przy wychodzeniu na górę są straszne. Jeszcze jak się jest na końcu grupki, to zniechęca. Dlatego jak ktoś ma gorszą kondycję i zawsze się "wlecze", to niech idzie przodem. Nie dość, że będzie wyznaczać prędkość, to będzie się lepiej czuć psychicznie, że to wszyscy idą za nim,a nie odwrotnie.
A jak już się nie daje rady, to odpoczynek... czasami lepiej odpocząć i samemu się wspinać za resztą, niż gonić ile tchu - żadna frajda.

9

Odp: Jak chodzić po górach, aby się nie zniechęcać?

Oj znam to, zwłaszcza, że zazwyczaj jak jechałam w góry to akurat słaba kondycja... Chyba warto poćwiczyć przed wyjazdem, być w formie smile Dlatego masakra była dla mnie wejść np na Czarny Staw pod Rysami, ale fakt.. tam droga jest trudna.. jak weszłam, to myślałam, że zemdleję ze zmęczenia.

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » Jak chodzić po górach, aby się nie zniechęcać?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024