łysienie plackowate, utrata wlosow jak sobie z tym radzic? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » łysienie plackowate, utrata wlosow jak sobie z tym radzic?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 2 ]

Temat: łysienie plackowate, utrata wlosow jak sobie z tym radzic?

Czesc, chcialam sie zapytac czy sa tu takie osoby jak ja czy moze ktos przez to przechodzi lub przechodzil kiedys.. Mam 18 lat, ponad rok temu zaczelam walke z lysieniem plackowatym, najpierw pojawil sie jeden placek z boku glowy, szczerze przestraszylam sie no bo jaka niby inna reakcja.. Pojechalam od razu za pare dni do dermatologa i dal mi jakies wcierki i tabletki kazal przyjechac za 2 miesiace chyba ze bedzie sie cos dzialo to szybciej. Zaczelam brac to ale wlosy zaczely mi co raz wiecej wypadac placek stal sie tak duzy ze juz nie moglam go zakryc, a oprocz niego pojawilo sie pare nowych malych plackow wiec pojechalam znowu do niej wypisala mi inne leki i znowu nic mi to nie dawalo mialam takie przeswity ze wstydzilam sie wychodzic gdziekolwiek to bylo przed swietami zaczelam opuszczac szkole i siedzialam w domu, moja rodzina, chlopak i jego rodzina bardzo mnie wspierali ale ja tylko czekalam na to az wlosy zaczna rosnac. Bylo co raz gorzej wlosy wszystkie mi wypadly.. pojechalam znowu do dermatologa zrobila wyniki badan i nic zdrowa niby.. wypisala mi leki tak silne ze podraznialy mi skore glowy, no ale to tez nic nie dawalo.. Kazala przyjezdzac co 2 tygodnie na konsultacje, nic nie dawalo, zalatwilam sobie peruke i po swietach i po feriach zimowych poszlam do szkoly ludzie sie na mnie mialam wrazenie dziwnie patrzeli ale przelamalam sie jakos i chodzilam bo chcialam zaliczyc szkole..pozniej zaczely mi wypadac brwi i rzesy, dermatolog kazala mi przyjezdzac 3 razy w tygodniu na lampy.. Nic nie dawalo.. Przed wakacjami powiedzialam ze przestaje sie leczyc, juz mialam wszystkiegondosc wstydzilam sie ze wszystkimi rozmawiac nie mialam znajomych siedzialam jedynie z chlopakiem w domu.. Teraz jest listopad dalej nie mam wlosow chodze w peruce, nie mam rzes, brwi takze ale robie sobie kredka.. Ostatnio odstawilam tabletki antykoncepcyjne bo slyszalam ze to moze byc takze od tego, nie wiem czy jest tu ktos taki jak ja??? Co zrobic zeby odrosly

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Averyl (2015-11-05 22:28:46)

Odp: łysienie plackowate, utrata wlosow jak sobie z tym radzic?

Wiem, że zabrzmi to banalnie, ale nie przejmuj się - im mniej stresu tym lepiej. Może nie będzie to skuteczne, ale nie będzie prowadzić do złych konsekwencji. Jeśli poczytasz sobie fora takie o łysieniu plackowatym, to szybko zorientujesz się, że nie ma prostej, skutecznej metody, za to zdarzają się sytuację, że włosy po prostu odrastają, analogicznie jak wypadły - bez przyczyny.
Większość lekarzy nie ma pojęcia, dlaczego organizm atakuje sam siebie, a z chorób autoimmunologicznych ta jest jakby "kosmetyczna" - tracisz tylko włosy, więc nie ma za bardzo bodźca, by opracować jakieś badania, terapie, itp Jeśli jakaś metoda zadziała - OK, ale jeśli nie, to baw się w królika doświadczalnego - skoro jedne sterydy nie zadziały, to może inne, bo stracisz jeszcze więcej włosów, zdrowie, będzie jeszcze bardziej zdołowana.
Możesz iść do dobrego reumatologa (taki z rejonu, może nie znać się na "dermatologicznych" chorobach), bo to właśnie on zajmuje się różnymi autoimmunologicznymi chorobami
W peruce możesz normalnie funkcjonować, uprawiać sporty, być bardzo atrakcyjną kobietą... i nikt nie będzie o tym wiedział, (być może część zdziwiła się, że najpierw miałaś siano, a teraz masz bujną fryzurę, ale zdecydowana większość kompletnie nie zauważy tego). Teraz robi się bardzo ładne  peruki, ktoś kto nawet wie, nie rozpozna czy włosy rosną na twoje głowie, czy są "założone" big_smile

Co do rzęs - też można sobie kupić, poszukaj w sklepie z perukami, albo dla "amazonek".

Posty [ 2 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » łysienie plackowate, utrata wlosow jak sobie z tym radzic?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024