Złamanie nogi - rehabilitacja po wypadku - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Złamanie nogi - rehabilitacja po wypadku

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

1 Ostatnio edytowany przez kajterka (2009-12-19 17:26:07)

Temat: Złamanie nogi - rehabilitacja po wypadku

Hej,

Kilka dni temu złamałam nogę (narty) , złamanie dość poważne na razie leże i dochodzę do siebie pytanie jak długo może trwać rehabilitacja po tego typu urazie ? Czy któraś z was miała złamaną nogę i w miare szybko wróciła do normlango życia ? Lekarz mnie starszy że 7 miesięcy jak nic mam wyłączone ... Poza tym z opowiesci towarzyszy niedoli w szpitalu słysze ze później i tak często gęsto noga może dawać znać o sobie ....

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Złamanie nogi - rehabilitacja po wypadku

Witaj, to nieciekawie, ze złamalaś nogę sad Ja miałam proste złamanie kosci strzałkowej i miałam miesiąc nogę w gipsie a potem jeszcze 2 tygodnie chodziłam o kulach. A u Ciebie to niebardzo wiem, jak pomóc, gdyż nie napisałaś którą kość złamałaś i czy to złamanie z przemieszczeniem, otwarte, czy będą śruby itp.Bo to są istotne informacje. Ale skoro lekarz Ci powiedział, że tyle miesięcy będzie trwała rehabilitacja to pewnie tak będzie sad trzymaj się.

3

Polecam jechać na czas rehabilitacji do sanatorium smile
Tam szybciej powinnaś dojść do siebie smile

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy:
Cieszyć się bez powodu, Być ciągle czymś zajętym i Domagać się - ze wszystkich sił - Tego, czego Pragnie.

4

witam....ja tez miałam złamana noge w kostce i przez 1 miesiac o kulach w gipsie, pozniej o kulach 15 dni, a pozniej rehabilitacja i powrot do sportu...jestem siatkarką;) zycze szybkiego powrotu do zdrowia...

5

Ja gdzieś w wieku lat 12 złamałam kostkę (chociaż lekarz stwierdził, że to albo lekkie złamanie, bardzo mocne skręcenie, więc nie wiem jak na to patrzeć). Miałam najpierw na tydzień szynę, a potem gips, który miał być na 4 tygodnie, ale po 3 ściągnęli i przez ostatni tydzień zwolnienia ze szkoły na nowo uczyłam się chodzić (łydkę od złamanej nogi miałam o połowę chudszą i przez pierwsze dni wciąż kuśtykałam).
Ale wszystko zależy od powagi złamania, bo ja raczej problemów większych nie miałam (chociaż do dnia dzisiejszego kostka potrafi zastrajkować) i szybko wróciłam do ćwiczeń (wtedy tańczyłam w studiu tańca nowoczesnego).

6

:-)moj tata tez niedawno zlamał noge;/ i to nie na nartach, a po prostu na sliskim lodziie sie przewrocił;( powiem wam noga ciezko mu sie goiła  po operacji,bo ma juz swoje lata, na szczescie poleciłam mu bardzo dobry preparat ktory zazywa regularnie, i noga jest w coraz lepszym stanie i sie zrasta.:))

7

Polecam aplikatory Lyapko. Skracają czas rekonwalescencji po urazach, złamaniach, operacjach, udarach. Na internecie można poszukać więcej informacji.

8

Ha, skąd ja znam ten problem ze złamaną nogą?:) Niestety... Dwa lata temu na snowboardzie złamałam sobie nogę, w gipsie 5 tygodni, w dodatku już zaczęła robić się u nas wiosna (bo na nartach byłam za granicą, pod koniec marca) i aż chciało mi się wyjść na dwór, pójść sobie na spacer itp. A tu o kulach trochę lipa:/ Na szczęście zrosło się bez problemów, ale i tak później jakiś czas chodziłam na rehabilitację. Już nie chciałam czekać na NFZ, bo zanim doczekałabym się, to już dawno zapomniałabym o złamaniu:p Ale na szczęście trafiłam na Pana Studzińskiego, który bardzo szybko postawił mnie na nogi:) Mimo, że okazało się, że powinnam wcześniej zacząć coś robić, jakieś ćwiczenia izometryczne nawet wtedy, kiedy miałam jeszcze gips. Pan Andrzej podobno często jeździł właśnie do takich pacjentów, bo jego firma KRM dojeżdża do pacjentów i często miał takie przypadki. Ale na szczęście u mnie jest już ok i mam nadzieję, że nic mi się już nie stanie:)

9

Ja też miałam taką przygodę tongue Od tego czasu na nartac szczególnie uważam. Jakieś 3 lata temu to było. Narta po prostu uciekła na lodzie, a że stok dość stromy, to poleciałam. Ogólnie 2 miesiące z życia prawie wyjęte tongue Plus taki, że załatwiłam sobie taką ortezę, bodajże pharamedim, dużo wygodniejsza (lżejsza) niż gips, I tak najgorsza tak naprawdę była rehabilitacja, bardzo bolesna.

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Złamanie nogi - rehabilitacja po wypadku

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021