Samotna mama ... Kompleksy ... Brak wiary w siebie... - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Samotna mama ... Kompleksy ... Brak wiary w siebie...

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

1 Ostatnio edytowany przez metoyou (2015-08-11 18:20:19)

Temat: Samotna mama ... Kompleksy ... Brak wiary w siebie...

zacznę od tego ,że nie chce mi sie żyć.nie potrafię wziac sie w garść może potrzebuje wsparcia ,pomocy ,albo jestem tak beznadziejna?Wychowywalam sie Wdomi gdzie ojciec pił ,była bieda i brak zainteresowania.Związałam się z bardzo nie odpowiednim facetem w którego jeszcze darze uczuciem chociaż nie potrafię tego zrozumieć.Przez prawie 7lat wiecznie trafiał do więzienia ,a ja czekałam. Związek burzliwy rozstania,powroty,kłótnie ,miłość,pieniądze , zdrada,narkotyki,koledzy na pierwszym miejscu ,a ja zakochana.Zaszlam w ciąże on w więzieniu po taz setny mnie oszukał ,teraz jestem u rodziców z synkiem.Z nim nie chce być,zreszta nie wiadomo za ile lat bedzie..Jestem bardzo nieszczęśliwa.Nie potrafię sie z tym wszystkim pogodzić ,że tyle lat z kimś takim,że kochałam,teraz mam dziecko,nie mam pracy,nie mam za co utrzymać dziecko,siebie i rachunki.Nie potrafię tego poskładać wszystkiego,nie mam pomocy i jestem ze wszystkim sama.Nie wiem od czego zacząć i gdzie pójść .Na dodatek po ciąży została mi waga ,nie potrafię schudnąć ,mam myśli zeby odebrać sobie życie bo przecież wszystko jest nie tak jak być powinno!Mam super synka,ale nie mogę zapewnić mu tak wszystkiego jakbym chciała :-( pogubiłam sie w tym wszystkim...jestem zamknięta w sobie,mam 28lat a czuje sie na duzo więcej ,nic mnie nie cieszy ,ta cała sytuacja mnie dobija.Moje koleżanki co chwila poznają nowych facetów ,a ja chciałabym tego jednego z którym mogłabym stworzyć dom i czuć sie bezpiecznie.Nie rozumiem dlaczego nie jest nam pisany:-( pisze to w skrócie i chaotycznie . Może ktoś doświadczony lub chcący napisać radę ,dobre słowo byłby w stanie podnieś mnie na duchu ... W moim życiu duzo więcej przykrych doświadczeń i cierpienia ,ale zeby to opisać ...

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Samotna mama ... Kompleksy ... Brak wiary w siebie...

Masz dla kogo żyć więc bądź dzielna i szukaj pozytywnych rozwiązań. Swojemu synkowi zapewnij to co najważniejsze, Ciebie-dobrą, troskliwą, kochającą matkę, tego mu nic nie zastąpi. Twoi rodzice są jacy są ale chyba nie zostawią Cię na lodzie razem z ich wnukiem.

3

Po pierwsze nawet nie myśl o samobójstwie.
A jeśli chodzi o resztę, musisz zacząć pracować nad pewnością siebie, ale też pamiętaj, że tylko i wyłącznie Ty odpowiadasz za obecny stan rzeczy, trzeba było się wcześniej zastanowić dokładnie jakie preferencje ma spełniać partner, by był ten jedyny, bo na własne życzenie się z nim związałaś i nikt nie pchał Cię w jego łapy. Ale by cokolwiek poprawić musisz zmienić swoje myślenie o jakieś 120 stopni, a co najważniejsze być o wiele bardziej pewną siebie i optymistycznie patrzeć na otaczający Ciebie świat.

4

Napisz, czy skończyłaś studia, ewentualnie jakoś kursy, jak u Ciebie ze znajomością języków obcych oraz jakie masz dotychczasowe doświadczenie zawodowe. Daleko masz do jednego z dużych miast (Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków, Łódź, Gdańsk)? Najważniejsze, abyś znalazła pracę i zwiększała swoje kompetencje. Na jakiego rodzaju wsparcie możesz liczyć od rodziców? Będzie ciężko, ale inaczej raczej nie zmienisz swojej sytuacji. Odpowiedz na te pytania, to można będzie doradzić coś konkretnego.

5

Tomek5 napisał/a:

Napisz, czy skończyłaś studia, ewentualnie jakoś kursy, jak u Ciebie ze znajomością języków obcych oraz jakie masz dotychczasowe doświadczenie zawodowe. Daleko masz do jednego z dużych miast (Warszawa, Poznań, Wrocław, Kraków, Łódź, Gdańsk)? Najważniejsze, abyś znalazła pracę i zwiększała swoje kompetencje. Na jakiego rodzaju wsparcie możesz liczyć od rodziców? Będzie ciężko, ale inaczej raczej nie zmienisz swojej sytuacji. Odpowiedz na te pytania, to można będzie doradzić coś konkretnego.

6

metoyou napisał/a:
Tomek5 napisał/a:

Mieszkam w Gdańsku , doświadczenie głownie w handlu sklepy z odzieżą , biżuteria głownie droższe marki . Niestety studia mnie ominęły ,czego ogromnie żałuje . Kursy mam ,ale typowo związane z kosmetyka , angielski w stopniu komunikatywny -chciałabym pójść na kurs ,marzy mi sie znać go w zaawansowanym stopniu...

7

Andaar napisał/a:

Po pierwsze nawet nie myśl o samobójstwie.
A jeśli chodzi o resztę, musisz zacząć pracować nad pewnością siebie, ale też pamiętaj, że tylko i wyłącznie Ty odpowiadasz za obecny stan rzeczy, trzeba było się wcześniej zastanowić dokładnie jakie preferencje ma spełniać partner, by był ten jedyny, bo na własne życzenie się z nim związałaś i nikt nie pchał Cię w jego łapy. Ale by cokolwiek poprawić musisz zmienić swoje myślenie o jakieś 120 stopni, a co najważniejsze być o wiele bardziej pewną siebie i optymistycznie patrzeć na otaczający Ciebie świat.

Dziękuję , bardzo chciałabym odzyskać pewność siebie , zadbać o siebie , myślec pozytywnie... To prawda nikt mnie w jego łapska nie pchał , samej cieżko mi zrozumieć jak do tego wszystkiego doszło.

8

takiwiatr napisał/a:

Masz dla kogo żyć więc bądź dzielna i szukaj pozytywnych rozwiązań. Swojemu synkowi zapewnij to co najważniejsze, Ciebie-dobrą, troskliwą, kochającą matkę, tego mu nic nie zastąpi. Twoi rodzice są jacy są ale chyba nie zostawią Cię na lodzie razem z ich wnukiem.

Na lodzie nie zostawili , jestem u nich. Ta cała sytuacja mnie dobija ,wiem mam synka i powinnam dać z siebie 100%. Lecz nie potrafię sie pogodzić  moimi wyborami i błędami . To mnie przerasta. Za dużo złego sie dzieje.

9

Nie jest aż tak źle. Moim zdaniem jest sporo miejsc, gdzie mogłabyś pracować obecnie, a tym bardziej po doszkoleniu się. Na Twoim miejscu:
- mocno wziąłbym się za szukanie pracy, mieszkasz w dużym mieście i masz doświadczenie w sprzedaży - na pewno coś znajdziesz, tylko trzeba być wytrwałym, nie załamywać się, no i warto też sobie coś poczytać, co mogłoby pomóc na rozmowie kwalifikacyjnej,
- zapisałbym się na studia zaoczne (według mnie "najbazpieczniejsza" opcja to finanse i rachunkowość, nie powinno być jakoś nie wiadomo jak ciężko, a potem masz wiele możliwości, możesz wziąć kredyt studencki),
- już teraz zacząłbym kontynuować naukę języka angielskiego (napisz do mnie, jeśli chcesz jakieś konkretniejsze rady na temat nauki ang), później warto byłoby rozpocząć naukę jakiegoś "egzotycznego" języka (jest mnóstwo miejsc pracy w ssc (księgowość, administracja, help desk),
- zastanów się nad tym, jak mogłabyś ubrać swój zyciorys w ładną i zwięzłą historię, pamietaj, masz się prezentować z jak najlepszej strony.

To tak na początek. Owszem, ciężko z tym wszystkim, ale to inwestycja na całe życie, a poza tym no pain, no gain. wink

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Samotna mama ... Kompleksy ... Brak wiary w siebie...

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018