Nowa praca - stres i brak wiary w siebie. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Nowa praca - stres i brak wiary w siebie.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: Nowa praca - stres i brak wiary w siebie.

Od niedawna zaczęłam nową pracę - tak naprawdę to wyszło całkiem przypadkiem. Wróciłam niedawno po długiej nieobecności do Polski i przypadkowo spotkałam kobietę (swoją obecną kierowniczkę) i tak się zafascynowała moją pasją i osobą, że kazała przynieść CV. Tak też zrobiłam, gdyż wydawało mi się to mega okazją na zdobycie doświadczenia i pracę w tym co mnie interesuje, oraz w kierunku jaki właśnie ukończyłam na studiach.
Po rozmowie wstępnej kierowniczka szybko ugadała mnie na spotkanie z szefem - który również mega się zainteresował moją osobą i od ręki dostałam pracę (umowa-zlecenie, gdyż dla mnie póki studiuję to najlepsza opcja).
W pracy jestem na dobrą sprawę dopiero od tygodnia, a ja już nie radzę sobie ze stresem. Masa nowych stron i programów, które widzę pierwszy raz na oczy + masa katalogów i innych rzeczy które muszę zwyczajnie nauczyć się na pamięć, ubezpieczenia, rodo i cała masa formalności, których się zwyczajnie nie spodziewałam. Głowa mi pęka, ciągle się boję, że o czymś zapomnę lub zrobię zwyczajnie źle, a to może się w wielu przypadkach wiązać z mega problemami dla biura. Czuję momentami, że mnie to wszystko przerasta, a spamiętanie całości jest niemożliwe w tak krótkim czasie.
Mimo iż wszyscy są dla mnie mili i wiedzą, że się dopiero wszystkiego tutaj uczę, to czuję mega presję - tym bardziej, że aby mnie zatrudnić zwolnili inną kobietę która miała lata doświadczenia w branży. Czuję się jakby pokładali we mnie wielkie nadzieje, a ja mogę zwyczajnie nawalić. Czuję się przez to spięta przy rozmowie z klientem, boję się że o czymś znów zapomniałam lub źle wypełniłam. W domu uczę do późnych godzin nocnych a i tak nic nie pamiętam, źle sypiam i często płaczę z bezradności.
Nie chcę rezygnować po tak krótkim czasie, tym bardziej, że niektórzy by powiedzieli, że to dla mnie praca marzeń. Nie chcę też nikogo zawieźć aby żałowali, że dla mnie zwolnili inną osobę i zaufali. Mimo to nie chcę wykończyć się psychicznie.
Macie jakieś rady jak sobie poradzić z tą sytuacją? Czekać? Rezygnować?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Nowa praca - stres i brak wiary w siebie.

To co teraz czujesz jest naturalne. Jesteś przerażona, kupa nowych rzeczy i programów do nauki, nowi ludzie.. Każdy reaguje inaczej na stres - Ty widać mocno. Ale pomyśl - zwolnić możesz się w każdej chwili - natomiast myślę, że po tygodniu nie możesz się poddać. Jeszcze minie miesiąc czy dwa zanim zaczniesz coś więcej kumać, spokojnie. Ja w obecnej pracy też zajęłam się czymś zupełnie nowym dla mnie, w życiu nie miałam do czynienia z tą dziedziną, ze stresu chciałam uciec. Serio. A po 3 miesiącach zaczęłam już więcej rozumieć, już łatwiej uczyłam się bo więcej rozumiałam. Docenią Cię tam za chęci, za zaangażowanie, za systematyczną naukę - nikt nie wymaga żebyś już śmigała. Pytaj o wszystko ludzi, wykorzystaj swoje pięć minut, jak uznasz że to nie dla Ciebie to odejdziesz , ale najpierw sprawdź sama siebie, daj sobie szansę. Inaczej będziesz mówić za miesiąc zobaczysz smile

Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język - po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.

3

Większosć z nas pewnie miało takie początki, też jak dostałam nagle nową pracę to każdy dzięń to był taki stres, że nie mogłam się w ogóle skupić, było cieżko, może kup sobie jakieś ziołowe tabletki typu spam i bierz przez te kilka dni, jak będziesz spokojniejza to łatwiej Ci będzie skupić się na działaniu a nie na zamartwianiu się. Najgorsze początki jak już się wdrożysz to będzie lepiej smile

4

tak nowa praca, to zawsze stress. A moze dodasz sobie otuchy , jak pomyslisz, ze zawsze poczatki sa poznawcze i troche, to trwa zanim ogarnie sie temat..A czy, upominaja Cie, czy duzo robisz bledow?

https://youtu.be/W8EM0Cs9r1g

...z najlepszych muzyków sceny Polskiej.

5

Summertime napisał/a:

tak nowa praca, to zawsze stress. A moze dodasz sobie otuchy , jak pomyslisz, ze zawsze poczatki sa poznawcze i troche, to trwa zanim ogarnie sie temat..A czy, upominaja Cie, czy duzo robisz bledow?

Teoretycznie prawie wcale nie upominają za błędy. Raz po rozmowie z klientem zwróciła mi kierowniczka uwagę na co następnym razem uważać/ wziąć pod uwagę bardziej, ale niby mówią ciągle, że wszystko jest ok a nawet jak coś by poszło nie tak, to że mam się nie martwić.
Ludzie są super tak samo jak kierowniczka, pewnie między innymi dlatego nie chcę ich zawieźć i tak się stresuję aby wypaść jak najlepiej.

6

Ania_net96 napisał/a:
Summertime napisał/a:

Teoretycznie prawie wcale nie upominają za błędy. Raz po rozmowie z klientem zwróciła mi kierowniczka uwagę na co następnym razem uważać/ wziąć pod uwagę bardziej, ale niby mówią ciągle, że wszystko jest ok a nawet jak coś by poszło nie tak, to że mam się nie martwić.
Ludzie są super tak samo jak kierowniczka, pewnie między innymi dlatego nie chcę ich zawieźć i tak się stresuję aby wypaść jak najlepiej.

No to tylko się ciesz, nie każdy ma tak fajnych współpracowników smile  A stres jest normalny, na początku zawsze jest ciężko, nie da się tego przeskoczyć.

7

Ania smile
To wszystko bardzo dobrze wygląda smile...radzisz sobie smile Jedynie Twoje strachy, szaleją i myślę, że ciśnienie i presja jaką sobie sama nakładasz...tak bardzo Cię dołuje..Być może i nie komfortowo się czujesz, że zwolniono kogoś, a Ty wskoczyłaś na etat tej osoby...

https://youtu.be/W8EM0Cs9r1g

...z najlepszych muzyków sceny Polskiej.

8

Każda nowa praca to stres. Pamieetaj po prostu ze sie uczysz i jak cos zrobisz zle to swiat sie nie zawali. A jak nie ta praca to inna.

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Nowa praca - stres i brak wiary w siebie.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018