Czy światło pomaga w leczeniu depresji? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Czy światło pomaga w leczeniu depresji?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

Temat: Czy światło pomaga w leczeniu depresji?

Mam takie pytanie, moja koleżanka zachorowała na depresję była u lekarza dostała jakieś leki. Jednak ze znajomymi zaczęliśmy się interesować w tej sytuacji bardziej tym tematem i poszukujemy informacji o tym do jakich bardziej "naturalnych" metod że tak to nazwę powinniśmy sięgać by jej pomóc i stąd pytanie, czy wiecie coś o wpływie światła na leczenie depresji? Zawsze myślałam, że każdy rodzaj światła wpływa pozytywnie na samopoczucie, a ostatnio przeczytałam, że niekoniecznie ( opublikowano nowe wyniki badań na ten temat http://www.homeopatiaok.pl/Portal/Aktua … spx?Id=124 ) no i światło sztuczne może szkodzić. Co o tym sądzicie?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy światło pomaga w leczeniu depresji?
lenka79 napisał/a:

Mam takie pytanie, moja koleżanka zachorowała na depresję była u lekarza dostała jakieś leki. Jednak ze znajomymi zaczęliśmy się interesować w tej sytuacji bardziej tym tematem i poszukujemy informacji o tym do jakich bardziej "naturalnych" metod że tak to nazwę powinniśmy sięgać by jej pomóc i stąd pytanie, czy wiecie coś o wpływie światła na leczenie depresji? Zawsze myślałam, że każdy rodzaj światła wpływa pozytywnie na samopoczucie, a ostatnio przeczytałam, że niekoniecznie ( opublikowano nowe wyniki badań na ten temat http://www.homeopatiaok.pl/Portal/Aktua … spx?Id=124 ) no i światło sztuczne może szkodzić. Co o tym sądzicie?

Lenko, ale tu nie tyle chodzi o rodzaj oświetlenia, ale o to jak długo się przebywa w oświetlonym sztucznie pomieszczeniu.
Lampy do fototerapii mają regulować naturalny rytm dnia i nocy-nadmiar światła jest "odchyłem" od normy.
Depresję sezonową (zimową) wywołuje brak światła słonecznego we wczesnych godzinach rannych. Jego niedostatek powoduje zakłócenie cyklu snu i rytmu wydzielania hormonów (m.in. melatoniny). Zmienia się też stężenie w mózgu serotoniny, która odpowiada za kontrolę nastroju. Zmiany nastroju rozpoczynają się jesienią wraz z nadejściem krótkich dni, nasilają się zimą i znikają wiosną. Depresja sezonowa dotyka co osiemnastego dorosłego człowieka, aż 80 proc. cierpiących z powodu braku światła to kobiety. Dwie trzecie chorych nawet nie wie co im dolega.
Więcej-> http://www.swiatlo.tak.pl/artykuly/depr … presja.php

http://www.youtube.com/watch?v=LXzchCVb7Ag

"Ten, który walczy z potworami powinien zadbać, by sam nie stał się potworem.
Gdy długo spoglądamy w otchłań, otchłań spogląda również w nas.

3 Ostatnio edytowany przez Emilia (2009-12-10 20:22:54)

Słyszałam, że bardzo pomaga. Dobrze że zaczyna się wiecej mówic o temacie depresji, jej początków i metodach leczenia. Dzieki temu jestem wyczulona na wszelkie niepokojace objawy. Pierwsza sprawa to umiejętność radzenia sobie ze stresem- często zapominamy o sztuce( bo to sztuka) relaksacji. Ja kupiłam sobie na spam matę relaksacyjno-masującą, chociaż przez moment zapominam o problemach dnia codziennego

4

Tak światło może pomóc w niektórych postaciach depresji ale światłoterapie również zaleca lekarz  może być jako wspomaganie leczenia depresji lub jeśli to depresja o łagodnym przebiegu,,,jesli stan koleżanki jest ciężki wymagający konsultacji lekarskiej to nie pomorze jej swiatło,, tylko musi brać leki, światło może również zapobiegać depresji,ale jeśli już takowa istnieje,,,To trzeba skonsultować-niefachowo leczona depresja może zakończyć się tragicznie,tym bardziej ze obecne leki mają minimalne skutki uboczne,,,bardziej trują nas antybiotyki i inne leki których lekarze przepisują nam setki,,,

5 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2018-04-05 21:12:58)

Naświetlam się lampą umieszczanie reklam na forum jest płatne. Zaczęłam jeszcze we wrześniu. Poprawa nastroju jest u mnie znaczna - ten sezon zimowy przeszłam najłagodniej w życiu. Wcześniej z powodu braku słońca to zawsze były dla mnie bardzo mroczne miesiące.

6

Tak, światło pomaga, ale nie chodzi tutaj o jarzeniówki o zimnym, sztucznym i białym świetle, ani nie chodzi o zwykłe żarówki. SKoro cierpi na depresję, możecie się wspomagać fototerapią, ale pod okiem profesjonalisty. Poza tym, ani foto, ani aromaterapia nie może być przyjmowana w zamian za leki. Skoro dostała leki - musi je przyjmować.

7

w okresie jesienno zimowym bardzo dobrze na samopoczucie wplywaja regularne krotkie wizyty w solarium. Przy okazji skora nabierze zdrowego kolorytu.

8 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2018-04-05 21:11:44)

Fototerapia światłem jest bardzo skuteczna. Sama korzystam z naświetlania lampą umieszczanie reklam, spamu i linków na forum jest niezgodne z regulaminem. Szczególnie zimą, kiedy słońca jest zawsze mniej, było to dla mnie zbawienne. Sesje są krótkie - moje trwały 10 minut ale miały dla mnie ogromne znaczenie.

9 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2018-04-05 08:15:59)

adiaphora napisał/a:

w okresie jesienno zimowym bardzo dobrze na samopoczucie wplywaja regularne krotkie wizyty w solarium. Przy okazji skora nabierze zdrowego kolorytu.

Już widzę te transparenty: "Pozbądź się depresji, wygraj czerniaka" big_smile

Regulamin naszego forum - tu dowiesz się, czego na Forum nie robimy.
Instrukcja Forum - tutaj możesz nauczyć się, jak funkcjonować na Netkobietach.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

10

Cyngli napisał/a:
adiaphora napisał/a:

Już widzę te transparenty: "Pozbądź się depresji, wygraj czerniaka" big_smile

Może być kombinacja, że na wieść o czerniaku dostaniesz takiej deprechy, że nawet duże naświetlanie nie pomoże.

"Myślę, że każdy inteligentny człowiek jeśli mówi, że nie jest feministą, to się kompromituje, bo feminizm jest za równouprawnieniem. Prawa kobiet to prawa człowieka, po prostu" Maja Ostaszewska

11

najlepiej niech wychodzi na dwor i spacery. wtedy swiatlo najbardziej pomoze.

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » Czy światło pomaga w leczeniu depresji?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018