Odzyskać atrakcyjność - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

Temat: Odzyskać atrakcyjność

Witajcie! Nie urodziłam sie wczoraj, mam 27 lat i zdaje sobie sprawę ( w końcu) ze podstawa szczęścia jest własne zadowolenie z siebie, bycie akceptowanym społecznie dzięki własnemu wyglądowi i intelektowi a także pozycji zawodowej oraz wspaniałe grono ludzi wokół . Ale nie o tym chciałam pisać. Dlaczego tu jestem? Potrzebuje obiektywnej oceny odnośnie sprawy osobistej. Jestem bardzo ładna( raczej byłam), wykształcona, mam fajna i szanowana prace w której liczy sie tylko wygląd. Ale mam jedna wadę. Półtora roku temu przeszłam bardzo ciężka chorobę a jej konsekwencjami psychicznymi było ostre przybranie na wadze. Obecnie potrzebuje stracić 20 kg i potrzebuje na to pół roku. Zauważyłam jak diametralnie zmieniło sie moje życie. Z akceptowanej i adorowanej dziewczyny zamieniłam sie w kogoś komu każdy wchodzi na głowę. Ludzie niepochlebnie wypowiadają sie na mój temat a to wszystko za sprawa wyglądu. Mężczyźni stracili mną zainteresowanie. Ogólnie czuje sie pod tym względem bardzo zle i waga jest wyznacznikiem mojego obecnego życia. Straciłam optymizm, juz nie chodzę na imprezy, basen, randki. Tak jak mówiłam powyżej podjęłam walkę , przez pół roku będę sie odchudzać , problem w tym ze cieżko jest mi w życiu codziennym w tym stanie, mam chyba depresje, nie mogę patrzeć w lustro, rano nie chce wstawać , nigdzie nie chce wychodzić , ubieram sie byle jak a jeszcze niedawno kochałam sie stroić . Jak przetrwać te pół roku? Jak nie myślec o sobie tak negatywnie. Jak nie wstydzić sie wyjsć na ulice by nie zobaczyć kogoś znajomego. Pół roku to dla mnie okropnie długo. Martwię sie ze coś mi umknie, ze stracę tyle czasu, martwię sie ze nie dam rady. Ale z 2-str. To pół roku. Jak docenić siebie? Jak czuć sie w tym okresie dobrze? Zaczyna sie moja półroczna droga do utraty kompleksów a ja nie wiem jak wykorzystać ten czas by jak najmniej zaszkodzić sobie. Na szczęście mam wspaniałych przyjaciół którzy doceniają moja osobowość. Widza ze sie zmieniłam, ale nie dają mi tego odczuć . Co robić w wolnym czasie? Bo z osoby , która robiła wszystko z zadowoleniem i szczęściem zmieniłam sie w kogoś kto wszystkiego unika. Wstydzę sie ludzi, wstydzę sie nawet chodzić na siłownie bo znali mnie jak byłam szczupła. Pomocy! Ps- dla niektórych temat może sie wydać absurdalny i rozumiem to w 100% wtedy nie wypowiadaj sie , mam dosyć krytyki. Jak chcesz mi pomoc to proszę o komentarz.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Odzyskać atrakcyjność

Wszystko jest w głowie !!! Musisz sama zacząć kochać siebie samą. taka jaka jesteś a nie przeglądać sie w oczach innych osób bo grubsza czy szczupła- zawsze bedzie cos nie tak. Zawsze bedzie dla innych nie tak. ale to tylko i wyłacznie od ciebie zależy- jak bedziesz czuła sie sama ze soba.
Nie unikaj przez te pól roku nikogo i niczego. Cwicz. odchudzaj się ;-) I zyj ;-) szkoda czasu na myslenie o sobie zle. żyjesz;-)
ubieraj sie seksownie, nowa fryzura i dbanie o siebie. To podstawa;-)
polub siebue, mow sobie w odbicu ze czujesz sie piekna i chudnij jesli dzieki temu poczujesz sie szczesliwa.
ja po 2 porodach odchudzlam sie i bylam szczupla. przerazliwie i czulam sie okropnie !!! przytylam 7 kg i nagle poczulam w sobie kobiete ;-) wiec ja z 7kg nadwaga czuje sie cudownie, dbam o plaski brzusio i jedrne cialo;-) i to mi wystarczy ;-)
3mam za ciebie kciuki ;-)

3

LalaLove dziękuje Ci za tak pozytywna odpowiedz. Zrobie wszystko co w mojej mocy by podczas diety czuć sie atrakcyjnie:)

4

Witaj
Na wstępie powiem ci że musisz podejść do tego bardziej optymistycznie, mów sobie że nie 20kg musisz stracić " tylko 20kg". Tak jak LalaLove wspomniała "Musisz sama zaczą kochać siebie" bo inaczej możesz wpaść w kompleksy a co gorsze w depresje. Ćwicz regularnie, dbaj o diete, uprawiaj areoby, biegaj, a z biegiem czasu powrócisz do dawnej sylwetki. Piszesz że masz na strate tych "20kg" tylko pół roku, przez ten czas możesz zmienić się o 360° tylko pod warunkiem że tego chcesz bo nikt za ciebie tego nie zrobi.

"żeby wyglądać jak kociak trzeba się najpierw spocić jak świnia? - trzymaj się tego a daleko zajdziesz big_smile

3mam za ciebie kciuki smile

Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

5

Czujesz się zle, więc masz mocna motywację. Pół roku szybko zleci dorzuć do diety bieganie, lub wtedy gdy ją zaniechałaś poświęć wieczorem czas na trochę ruchu. Pomyśl też o letniej karmelkowej opaleniznie, według mnie wygląda się wtedy atrakcyjniej smile

6

Pytanie mam. Sama sobie ustalałaś dietę czy poszłaś do dietetyka? Jeśli sama to radziłbym ci pójśc do dietetyka wink A jeśli nie masz pieniędzy to sprawdź czarnego furiata na fejsie big_smile Ten człowiek to magik big_smile Jak się wstydzisz iśc na poprzednią siłownie to idź do innej! Biegaj, zumba itd ale też możesz podosic ciężary na siłowni ^^ Jak będziesz zdecydowana do powrotu formy lub wręcz będziesz miała obsesję aby do niej wrócic to napewno to zrobisz wink Nie pozostanie Ci nic jak tylko patrzec w lustrze jak piękniejesz big_smile
I mówi ci to sportowy adasiek big_smile

7 Ostatnio edytowany przez polinne12 (2015-07-13 00:48:25)

Kris93 masz racje będę pocić sie jak świnia by wyglądać jak kociak. Gruntownie to przemyślałam, gotowanie, trening, praca pochłoną cały mój czas a czas szybko zleci:)

Rzeka_marzen zaczęłam sie opalac i wyglądam rzeczywiście trochę lepiej:) juz o tym wcześniej pomyslałam

Adasiek poszłam do dietetyka. Teraz tak myśle ze będę trenować i gotować i pracować ze zapomnę by patrzeć w lustro. A po pół roku w nie spojrzę i wiem, ze będę zachwycona. Mam spora motywacje, martwiłam sie tylko ze to jak wyglądam odbije sie na moim otoczeniu i pogorszy mój nastrój. Ale nie mogę płakać nad rozlanym mlekiem tylko muszę zacząć wycierać podłogę ;D sadze ze praca nad sobą sprawi, ze i tak będę sie lepiej czuła bo będę działać , dzień za dniem bliżej sukcesu

8

Polinne12 z takim optymizmem i motywacją osiągniesz swój upragniony cel. Pamiętaj że początki bywają przeważnie trudne więc nie zniechęcaj się jakimiś błachostkami tylko brnij do przodu. Jak coś ci nie będzie wychodzić to przypomnij sobie to co ci napisałem ("żeby wyglądać jak kociak trzeba się najpierw spocić jak świnia") to doda ci motywacji do dalszej pracy w dążeniu do upragnionej sylwetki. Mam nadzieje że dasz rady, bo kto by inny miał dać? big_smile

Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

9

przecież nie każdy musi być atrakcyjny, można być brzydkim i szczęśliwym

10

nika05 napisał/a:

przecież nie każdy musi być atrakcyjny, można być brzydkim i szczęśliwym

No wlasnie!
Gdyby atrakcyjnosc miala byc miarka szczescia, to wiekszosc ludzi chodzilaby po tym swiecie nieszczesliwa, bo od urodzenia mieliby przechlapane i zadnych szans na zmiane oprocz operacji, co i tak nie zawsze gwarantuje dobry wynik!

Nic przeciwko schudnieciu, ja tez dbam o wage, bo nie czulabym sie dobrze z duza nadwaga, zdrowotnie nie i ogolnie nie.
Ale jesli wyglad ma byc jedyna miara wartosci zycia i dobrego samopoczucia, to co zrobisz za 10, 20, 30 lat? Jak sobie poradzisz ze starzeniem sie? Na to nic nie pomoze.
Opieranie swojej wartosci tylko na wygladzie jest glupota, ktora wczesniej czy pozniej Cie doprowadzi do bycia nieszczesliwym, nawet jesli teraz odbudujesz atrakcyjnosc. Obecna sytuacja powinna Ci nasunac refleksje na ten temat, to dobra okazja.

11

Też chciałbym odzyskać a właściwie pozyskać atrakcyjność bo nigdy atrakcyjny się nie czułem, mimo tego że jestem wysoki, szczupły, chodzę do fryzjera, dbam o dłonie. Nie wiem co mógłbym zrobić, bo chyba nie chodzi o wygląd, tylko o to co siedzi mi w głowie, a w głowie siedzi mi niewiele.

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021