Poglądy polityczne a atrakcyjność panów w oczach pań - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Poglądy polityczne a atrakcyjność panów w oczach pań

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 55 z 80 ]

1

Temat: Poglądy polityczne a atrakcyjność panów w oczach pań

Witam drogie Panie (Rodzynków Forów również),

od czasu wyborów, dość intensywnie obserwuję politykę i zauważyłem jedną, dość wyraźną prawidłowość. Mianowicie, im mężczyzna bardziej zorientowany na prawo, tym bardziej skrajne emocje wzbudza u kobiet. I tak, panowie jak Korwin czy Berkowicz, będą mieli zarówno rzesze wielbicielek, jak również będą znienawidzeni przez feministki, nie szczędzące wobec nich nawet pełnych kłamstw. Centrowcy to tacy przeciętniacy, którzy będą mieli żony, czasem bardziej męskie od siebie (Hołownia) jednocześnie wzbudzając średnią niechęć przy Czerskiej; kończąc na lewicowcach, którzy wierzą, że postulat luźnego prawa aborcyjnego pozwoli im stracić cnotę a i tak zostają miłymi chłopaczkami do poklepania po główce.

Ciekaw jestem, czy Wy również macie takie spostrzeżenia.

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez MagdaLena1111 (2020-10-14 20:11:14)

Odp: Poglądy polityczne a atrakcyjność panów w oczach pań
Grasse napisał/a:

Witam drogie Panie (Rodzynków Forów również),

od czasu wyborów, dość intensywnie obserwuję politykę i zauważyłem jedną, dość wyraźną prawidłowość. Mianowicie, im mężczyzna bardziej zorientowany na prawo, tym bardziej skrajne emocje wzbudza u kobiet. I tak, panowie jak Korwin czy Berkowicz, będą mieli zarówno rzesze wielbicielek, jak również będą znienawidzeni przez feministki, nie szczędzące wobec nich nawet pełnych kłamstw. Centrowcy to tacy przeciętniacy, którzy będą mieli żony, czasem bardziej męskie od siebie (Hołownia) jednocześnie wzbudzając średnią niechęć przy Czerskiej; kończąc na lewicowcach, którzy wierzą, że postulat luźnego prawa aborcyjnego pozwoli im stracić cnotę a i tak zostają miłymi chłopaczkami do poklepania po główce.

Ciekaw jestem, czy Wy również macie takie spostrzeżenia.

Np. ja nie mam takich spostrzeżeń.

Berkowicza musiałam wyguglać, a Korwina, owszem kojarzę, ale budzi u mnie zażenowanie i chęć szybkiego zapomnienia, iż jest moim rodakiem :-/

PS. Coś w tym może jednak jest. Ostatnio po wygranej Igi Świątek pełno memów różnych było i taki zapamiętałam z podpisem, który brzmiał mniej więcej: „O taka, Iga Świątek, karierę robi, turnieje wielkoszlemowe wygrywa, a mogłaby za radą Czarnka dzieci rodzić”.
Tak, że faktycznie niektórzy prawicowi politycy ciśnienie potrafią podnieść ;-)

3 Ostatnio edytowany przez Lucyfer666 (2020-10-14 20:32:00)

Patrząc na trend to kobiety zazwyczaj popierają lewicowe ugrupowania, bądź ugrupowania, które proponują lewicowe rozwiązania.
Korwin i Berkowicz (aka Korwin junior) to akurat tragiczne przykłady.
Niemniej owe "skrajne emocje" raczej wynikają z naturalnie wynikającego konfliktu światopoglądowego, jak i podejścia, często niestety, emocjonalnego do tematu ,bez głębszego spojrzenia.
Sam u wielu grup sobie nawarzyłem piwa w ramach tej rywalizacji, ale i tak warto było smile

MagdaLena1111 napisał/a:

Tak, że faktycznie niektórzy prawicowi politycy ciśnienie potrafią podnieść ;-)

Od kiedy pronatalistyczna postawa jest agendą prawicy?
Swoją drogą Czarnek jest, jaki jest, każdy widzi, tak w tym przypadku nie powiedział czegoś specjalnie szokującego czy kontrowersyjnego.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel.
Cel ten to Ojczyna, dla której chcemy żyć i pracować.

4

A Korwin ma jakieś problemy z kobietami? Wianuszek dzieci z kimś napłodził, a i na zdjęciach zawsze wianuszek dzierlatek.

To już jest koniec, Piękna przyjaciółko To już jest koniec Moja jedyna przyjaciółko, koniec
Koniec naszych rachub niespełnionych Koniec tego, co trwa nieporuszone Nie umkniesz, ani nie zdziwisz się, to koniec Już nigdy nie spojrzę w oczy twoje...ponownie
Podszedł do drzwi Zajrzał do środka "Ojcze?" "Tak synu?" "Chcę cię zabić" "Mamo...chcę cię...przelecieć"

5 Ostatnio edytowany przez Grasse (2020-10-14 20:37:31)

Z tą wypowiedzią Czarnka na temat rodzenia, to przypadkiem nie kolejne kłamstewko Michnika jest? Osobą niewątpliwie kontrowersyjną jest, ale z tego co wiem, jego żona jest wykładowczynią na KUL i jest on z niej bardzo dumny.

Chociaż przyznam, że dosyć często przeciwieństwa się przyciągają, miałem okazję poznać Konfederatę, który jest w związku z mocno lewicową dziewczyną.

6

Grasse napisał/a:

Chociaż przyznam, że dosyć często przeciwieństwa się przyciągają, miałem okazję poznać Konfederatę, który jest w związku z mocno lewicową dziewczyną.

Poglądy polityczne nie definiują tego, czy ktoś jest dobrym, bądź złym człowiekiem do życia codziennego big_smile
A o skrajnościach jeszcze nie mówimy wink

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel.

7

Grasse napisał/a:

Z tą wypowiedzią Czarnka na temat rodzenia, to przypadkiem nie kolejne kłamstewko Michnika jest? Osobą niewątpliwie kontrowersyjną jest, ale z tego co wiem, jego żona jest wykładowczynią na KUL i jest on z niej bardzo dumny.

Hahaha :-D Też znam taką parę.

Z Czarnkiem to jest tak, że facet wcale nic szokującego, ani odkrywczego nie mówi, ale on po prostu nie potrafi wysławiać się dyplomatycznie, ale odnoszę wrażenie, że to taki standard w polskiej polityce i czym ktoś mniej ma w sobie subtelności i wyczucia tym lepiej.

8

MagdaLena1111 napisał/a:

Z Czarnkiem to jest tak, że facet wcale nic szokującego, ani odkrywczego nie mówi, ale on po prostu nie potrafi wysławiać się dyplomatycznie, ale odnoszę wrażenie, że to taki standard w polskiej polityce i czym ktoś mniej ma w sobie subtelności i wyczucia tym lepiej.

Bo on nie jest od dyplomacji wink Wie co mówi i jak mówi, i nie robi tego przypadkowo. Tak poza tym o ile go nie trawię, to prywatnie nie miał facet lekko w życiu. Z tego co słyszałem towarzysko w młodości musiał się zająć rodzeństwem i dał radę. Nie jest to typ lewicowej popierdułki, która dużo krzyczy za pieniądze rodziców.

To już jest koniec, Piękna przyjaciółko To już jest koniec Moja jedyna przyjaciółko, koniec
Koniec naszych rachub niespełnionych Koniec tego, co trwa nieporuszone Nie umkniesz, ani nie zdziwisz się, to koniec Już nigdy nie spojrzę w oczy twoje...ponownie
Podszedł do drzwi Zajrzał do środka "Ojcze?" "Tak synu?" "Chcę cię zabić" "Mamo...chcę cię...przelecieć"

9

Od dyplomacji to nikt nie pobije Sasina wink

10

lewicowe czy prawicowe, poglądy muszą świadczyć o ogarnianiu większej całości, a to się Panom politykom rzadko zdarza.
al mnie na plus jest Radosław Sikorski, bo kest ineteligentny, umie ogarniać rzeczywistość i ma nerwy na wodzy.  Obecny prezydent jest antytezą wszystkiego co cenię w mężczyznie.
CezaregoTomczyka jeszcze cenię i senatora Jackowskiego. Korwin jest uroczy, ale ograniczony mocno. coś jak skok do wyglądającego głęboko a płytkiego basenu na główkę.
Nie trawię marszałka Senatu smile. Z młodego pokolenia najstraszniejsi goście są w Solidarnej Polsce smile

Zaskakująco wielu ludzi uważa, że przeczytanie każdego słowa nie jest niezbędne do zrozumienia tekstu...

11

Lucyfer666 napisał/a:

a tam w dyplomacji...gość ma na koncie wiele innych sukcesów, organizację lotu do Smoleńska, wybopry kopertowe i niezabezpieczenie kopalni przed koroną. stąd  sie rozpełzło. proponuję na placówkę do Białorusi lub do Moskwy dać.

Zaskakująco wielu ludzi uważa, że przeczytanie każdego słowa nie jest niezbędne do zrozumienia tekstu...

12

Ela210 napisał/a:
Lucyfer666 napisał/a:

a tam w dyplomacji...gość ma na koncie wiele innych sukcesów, organizację lotu do Smoleńska, wybopry kopertowe i niezabezpieczenie kopalni przed koroną. stąd  sie rozpełzło. proponuję na placówkę do Białorusi lub do Moskwy dać.

Aż tak nienawidzisz Rosjan? big_smile

13

Ela210 napisał/a:

lNie trawię marszałka Senatu smile)

Naród, w swej niewypowiedzianie ogromnej mądrości wink Grodzki w swych przemowach cechuje się olbrzymim przerostem formy nad treścią smile

14

To jest pytanie w stylu tego czy kobiety lubią bad boyów...
I tak i nie. Tacy skrajni prawicowcy można powiedzieć że są w swoich poglądach ugruntowani,stanowczy, bojowniczy, głośno wykrzykujący swoje racje - funkcja wywoływania emocji jest. A patrząc na chłodno to mają często zabetonowane głowy, klapki na oczach a krzyczą o rzeczach o których pojecie mają znikome. I to już tym bardziej inteligentnym i zdroworozsądkowym kobietom może nieco zawadzać wink

15

Ras napisał/a:

Absolutnie nie, to nie ma nic wspólnego.

Ras napisał/a:

I tak i nie. Tacy skrajni prawicowcy można powiedzieć że są w swoich poglądach ugruntowani,stanowczy, bojowniczy, głośno wykrzykujący swoje racje - funkcja wywoływania emocji jest. A patrząc na chłodno to mają często zabetonowane głowy, klapki na oczach a krzyczą o rzeczach o których pojecie mają znikome. I to już tym bardziej inteligentnym i zdroworozsądkowym kobietom może nieco zawadzać wink

Skrajnej prawicy w Polsce nie ma i nie będzie. Jest Konfederacja i jest ona na prawo od PiS, ale nie dlatego, że są skrajni, tylko dlatego, że PiS jest lewicą i to coraz bardziej również w kwestiach światopoglądowych. Prędzej w Europie zachodniej, jako przeciwsiła wobec tego, co tam się dzieje.

16

jako ludzi, lubię i osobiście też poznałam. ale jak już nawet Wołodia nie ma pomysłu jak Łukaszenkę wynieść,to Sasin dałby radę smile nawet wtedy można mu te 70 milionów odpuścić.

17

Grasse napisał/a:

od czasu wyborów, dość intensywnie obserwuję politykę i zauważyłem jedną, dość wyraźną prawidłowość. Mianowicie, im mężczyzna bardziej zorientowany na prawo, tym bardziej skrajne emocje wzbudza u kobiet. I tak, panowie jak Korwin czy Berkowicz, będą mieli zarówno rzesze wielbicielek, jak również będą znienawidzeni przez feministki, nie szczędzące wobec nich nawet pełnych kłamstw

Pomijając fakt, że taki Korwin to charyzmatyczny lider, inteligent, jeden z najbogatszych. posłów tej kadencji itd...

Centrowcy to tacy przeciętniacy, którzy będą mieli żony, czasem bardziej męskie od siebie (Hołownia) jednocześnie wzbudzając średnią niechęć przy Czerskiej; kończąc na lewicowcach,

I znowu przykłady oparte na politycznym celebrycie.

Ile punktów do atrakcyjności dodaje bycie kucem? No właśnie... pewnie nawet odejmuje big_smile

18

Ras napisał/a:

Słuszne spostrzeżenie smile Sam nie wiem, co bardziej uważać za istotne, ale obawiam się, że jednak to drugie mocno mnie zniechęca.

Co do dyplomacji, to rzadko który polski polityk potrafi się wypowiadać dyplomatycznie..

"Będziesz stale cierpiał, jeśli będziesz reagował emocjonalnie na wszystko(...), prawdziwa siła zawiera się w obserwowaniu wszystkiego z boku, ze spokojem i logiką" - Bruce Lee

19

Grasse napisał/a:
Ras napisał/a:

Absolutnie nie, to nie ma nic wspólnego.

To ma przełożenie niemal 1:1, pozwoliłem sobie trochę zmodyfikować Twojego pierwszego posta:

Mianowicie, im mężczyzna bardziej wpisuje się w stereotyp bad boya, tym bardziej skrajne emocje wzbudza u kobiet. I tacy panowie będą mieli zarówno rzesze wielbicielek, jak również będą znienawidzeni przez feministki, nie szczędzące wobec nich nawet pełnych kłamstw. Grzeczni chłopcy to tacy przeciętniacy, którzy będą mieli żony, czasem bardziej męskie od siebie (Hołownia) jednocześnie wzbudzając średnią niechęć przy Czerskiej; kończąc na incelach, którzy wierzą, że postulat luźnego prawa aborcyjnego pozwoli im stracić cnotę a i tak zostają miłymi chłopaczkami do poklepania po główce.

To jest co prawda generalizowanie, ale coś się poza tym nie zgadza?

20 Ostatnio edytowany przez Winter.Kween (2020-10-15 01:06:00)

Korwin jest brzydki i stary i dziwnie mowi, przyklad slady. Berkowicz widze, ze z lekka bardziej normalny z wygladu, ale i tak zadny piekny to on nie jest.
Trudno oczekiwac zeby kobiety zdrowe (feministki czy nie) lecialy na Korwina, kiedy  on ma zdanie o kobietach takie, ze nie sa mu rowne.
Moze ktos sie zgodzic w jakis kwestiach z nim, ale zeby leciec na niego? To juz swiadczy o wewnetrznym problemie. To sa klauni jacys, nawet nie da sie powaznie tych ludzi wziac bo poziom jest tak niski. Mowia ludzie, ze Trump ma niski poziom i glupio wyglada, ale Korwin to przebija.

Te incele to kto? Chyba nie ludzie typu Biedron, ktory jest atrakcyjnym i zajetym gejem albo Trzaskowski, ktory jest przystojny, bogaty i ma zone... Jezeli kobiety na nich leca przez ich poglady to z samej definicji nie sa incelami.

Jezeli chodzi o politykow to nie po to sa zeby byli rozchwytywani przez baby. Jezeli chodzi o temat, nazwe tematu:  Poglądy polityczne a atrakcyjność panów w oczach pań.
To dla mnie jak mi facet przychodzi i mowi 'jestem lewicowcem' 'jestem konserwatysta' 'jestem republikaninem' 'jestem anarchista' 'jestem socjalista'... To moze byc moim kolega, ewentualnie kochankiem, ale zadnego zwiazku na powaznie z taka osoba nie bedzie. Jest to dla mnie totalnie nieatrakcyjne.

'To go back, you must go through yourself, and that way no man can show another.'

21

Lucyfer666 napisał/a:

Niemniej owe "skrajne emocje" raczej wynikają z naturalnie wynikającego konfliktu światopoglądowego, jak i podejścia, często niestety, emocjonalnego do tematu ,bez głębszego spojrzenia.

Moim zdaniem różne opcje polityczne światopoglądowo tak się ze sobą rozmijają, że nawet w zwykłych, codziennych sprawach trzeba mieć w sobie mnóstwo dobrej woli i tolerancji, żeby umieć to ze sobą pogodzić, jeśli staje się po przeciwnych biegunach. Mało tego, są takie kwestie, odnośnie których w ogóle nie jest to możliwe. 

Niemniej wydaje się, że to zjawisko, czyli branie pod uwagę politycznych poglądów mężczyzn w aspekcie potencjalnego wejścia z kimś w głębszą relację, w ostatnim czasie bardzo przybrało na sile. Być może dlatego, że mamy ogólny trend do podsycania społecznych niepokojów i braku szacunku dla odmiennych poglądów, co może przekładać się także na związki, równocześnie polityka mimo wszystko bardziej niż kiedyś obecna jest w naszym życiu, także w rozmowach, a przede wszystkim coraz więcej kobiet jest politycznie świadomych, co z kolei wytrąca mężczyznom możliwość narzucania własnych przekonań i poglądów.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

22 Ostatnio edytowany przez Misinx (2020-10-15 07:15:34)

Winter.Kween napisał/a:

Korwin jest brzydki i stary i dziwnie mowi, przyklad slady. Berkowicz widze, ze z lekka bardziej normalny z wygladu, ale i tak zadny piekny to on nie jest.
Trudno oczekiwac zeby kobiety zdrowe (feministki czy nie) lecialy na Korwina, kiedy  on ma zdanie o kobietach takie, ze nie sa mu rowne.
Moze ktos sie zgodzic w jakis kwestiach z nim, ale zeby leciec na niego? To juz swiadczy o wewnetrznym problemie. To sa klauni jacys, nawet nie da sie powaznie tych ludzi wziac bo poziom jest tak niski. Mowia ludzie, ze Trump ma niski poziom i glupio wyglada, ale Korwin to przebija.

Te incele to kto? Chyba nie ludzie typu Biedron, ktory jest atrakcyjnym i zajetym gejem albo Trzaskowski, ktory jest przystojny, bogaty i ma zone... Jezeli kobiety na nich leca przez ich poglady to z samej definicji nie sa incelami.

Jezeli chodzi o politykow to nie po to sa zeby byli rozchwytywani przez baby. Jezeli chodzi o temat, nazwe tematu:  Poglądy polityczne a atrakcyjność panów w oczach pań.
To dla mnie jak mi facet przychodzi i mowi 'jestem lewicowcem' 'jestem konserwatysta' 'jestem republikaninem' 'jestem anarchista' 'jestem socjalista'... To moze byc moim kolega, ewentualnie kochankiem, ale zadnego zwiazku na powaznie z taka osoba nie bedzie. Jest to dla mnie totalnie nieatrakcyjne.

Władza jest afrodyzjakiem, a polityk, zwłaszcza o znanym nazwisku zawsze będzie się wielu osobom kojarzył z "władzą", nawet jeśli jej realnie nie będzie posiadał. Poza tym władza i polityka jest często też utożsamiana z pieniędzmi. I to wszystko wystarczy, żeby największy oszołom typu Korwin zawsze znalazł sobie jakieś grono "wielbicielek". To jest historia stara jak świat (polityki) smile. I tutaj barwy polityczne nie mają znaczenia. Nie ważne czy ktoś jest faszystą, czy lewicowcem.

"Z gówna bata nie ukręci"  NieGall Anonim

23

Ras napisał/a:

To ma przełożenie niemal 1:1, pozwoliłem sobie trochę zmodyfikować Twojego pierwszego posta:
Mianowicie, im mężczyzna bardziej wpisuje się w stereotyp bad boya, tym bardziej skrajne emocje wzbudza u kobiet. I tacy panowie będą mieli zarówno rzesze wielbicielek, jak również będą znienawidzeni przez feministki, nie szczędzące wobec nich nawet pełnych kłamstw. Grzeczni chłopcy to tacy przeciętniacy, którzy będą mieli żony, czasem bardziej męskie od siebie (Hołownia) jednocześnie wzbudzając średnią niechęć przy Czerskiej; kończąc na incelach, którzy wierzą, że postulat luźnego prawa aborcyjnego pozwoli im stracić cnotę a i tak zostają miłymi chłopaczkami do poklepania po główce.

Przełożyłeś tylko typy panów, nie przekładając typów pań. A'propos bad boy'ów - istotnie, w praktyce, kobiety określające się jako feministki to takie, które pochodzą z przemocowych domów, a zarazem udało im się zdobyć wykształcenie i dobrze zarabiają. Mają już ukuty stereotyp, że przemoc ma płeć męską - i zarazem, mężczyzna, który nie stosuje przemocy, nie jest przez nie traktowany jak prawdziwy mężczyzna.

Winter.Kween napisał/a:

I znów hmm Korwin powiedział też, że nie widział, żeby kobieta latała za facetem, bo ma ładne nogi. To po prostu człowiek starszej daty o wyraziście konserwatywnych poglądach i faktycznie zauważa, że płcie różnią się między sobą.

W praktyce, to stronnictwa lewicowe utrwalają stereotypy na temat płci i to w imię zwalczania tychże stereotypów. Doskonałym przykładem jest tu wspomniana polityka antyprzemocowa. Jeśli przykładowo kobieta stosuje przemoc domową wobec mężczyzny (ujawnia się to coraz częściej), lewica będzie mówić, że nie przemoc, dyskryminacja, manifestacja dominacji tylko skutki działania hormonów - wypisz wymaluj stereotyp kobiety jako istoty kierującej się emocjami zamiast rozumem. Nie słyszałem takich tez od wstrętnego, szowinistycznego Korwina wink

24

Grasse napisał/a:

I znów hmm Korwin powiedział też, że nie widział, żeby kobieta latała za facetem, bo ma ładne nogi. To po prostu człowiek starszej daty o wyraziście konserwatywnych poglądach i faktycznie zauważa, że płcie różnią się między sobą.

Nie, Korwin nie tylko zauważa różnice płci. On na podstawie tych różnic buduje twierdzenia rodem z ubiegłych wieków o wyższości jednej płci nad drugą. Ogólnie facet jest dla mnie obrzydliwy i w sumie nawet pisać mi się o nim nie chce.

25 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2020-10-15 10:19:21)

Co do poglądów politycznych to zdajemy sobie sprawę, że nie każdy interesuje się polityką i w temat zagłębia. Może zadeklarować  poparcie dla tej czy innej osoby, ale ważniejsze jest czym to uzasadnia, na czym mu zależy..
Przyznam za poparcie dla PiS  mężczyzna miałby 100 pkt w dół.. Kobieta zresztą też.

26

MagdaLena1111 napisał/a:

Nie, Korwin nie tylko zauważa różnice płci. On na podstawie tych różnic buduje twierdzenia rodem z ubiegłych wieków o wyższości jednej płci nad drugą. Ogólnie facet jest dla mnie obrzydliwy i w sumie nawet pisać mi się o nim nie chce.

Nie zgadzam się, w taki sposób przedstawiają go pewne portale, które jak już wspomniałem, coraz częściej rezygnują ze sprytnych manipulacji na rzecz otwartych kłamstw. W ogóle, jak fizycznie można głosić wyższość płci, skoro płciowość jest zjawiskiem komplementarnym. Można głosić wyższość rasy, kultury, porównywać zdobycze cywilizacyjne - jest to kontrowersyjne, ale taka ewentualność istnieje.

Dzisiejsza lewica bazuje na projekcji uprzedzeń - jeśli ktoś nie zgadza się ze stwierdzeniem, że źródłem całego zła jest biały, heteroseksualny mężczyzna to lewica uzna go za mizogina, homofoba i ksenofoba.

27

28

Grasse napisał/a:
MagdaLena1111 napisał/a:

Nie zgadzam się, w taki sposób przedstawiają go pewne portale, które jak już wspomniałem, coraz częściej rezygnują ze sprytnych manipulacji na rzecz otwartych kłamstw. W ogóle, jak fizycznie można głosić wyższość płci, skoro płciowość jest zjawiskiem komplementarnym. Można głosić wyższość rasy, kultury, porównywać zdobycze cywilizacyjne - jest to kontrowersyjne, ale taka ewentualność istnieje.

Dzisiejsza lewica bazuje na projekcji uprzedzeń - jeśli ktoś nie zgadza się ze stwierdzeniem, że źródłem całego zła jest biały, heteroseksualny mężczyzna to lewica uzna go za mizogina, homofoba i ksenofoba.

Jak dla mnie to próbujesz walczyć z niewłaściwym postrzeganiem jednej grupy, przy jednoczesnym tworzeniu fałszywego wizerunku drugiej grupy.
Droga donikąd.

29

Grasse napisał/a:
MagdaLena1111 napisał/a:

A to co właśnie napisałeś jest mega nieatrakcyjne. Pokazałeś właśnie skrajny pogląd na lewicę atakując skrajne poglądy niektórych lewicowcow.
Takie skandowania świadczą o braku reflekcyjnosci i uproszczeniach. Dla mnie to nieatrakcyjne, ale może  są jakieś, co uznają Cię za macho:)

30 Ostatnio edytowany przez Grasse (2020-10-15 12:43:40)

Ela210 napisał/a:

A to co właśnie napisałeś jest mega nieatrakcyjne. Pokazałeś właśnie skrajny pogląd na lewicę atakując skrajne poglądy niektórych lewicowcow.
Takie skandowania świadczą o braku reflekcyjnosci i uproszczeniach. Dla mnie to nieatrakcyjne, ale może  są jakieś, co uznają Cię za macho:)

Nie mam ambicji macho, a w relacjach damsko-męskich cenie sobie wzajemny szacunek przede wszystkim. A bliskość jako oddanie, a nie zaspokajanie pierwotnych instynktów.

Ogólnie w Europie i USA jest trend, żeby, jakby to powiedzieć, granica "skrajnej prawicy" była znacznie szersza niż "skrajnej lewicy". Zdanie, że "przemoc ma płeć i jest to płeć męska" nie padły z ust radykalnej aktywistki z czerwonymi włosami na irokeza tylko zastępczyni RPO ds. równego traktowania, obecnie coraz bardziej sympatyzującej z oficjalnie prawicowo-konserwatywnym obozem władzy. Aktywistki Feminoteki - również bezkrytycznie podzielające te zdanie - serdecznie witały przybyszów zza Morza Śródziemnego, a chyba nikomu nie trzeba przypominać, jaki jest status kobiety w ich kulturze. Lewica relacje międzyludzkie, również męsko-damskie ocenia w kategoriach klasowych, bez wglądu w cechy indywidualne. Mężczyzna zawsze uciska, kobieta jest uciskana przez mężczyznę, ale uciska zarazem mniejszości seksualne, potem wplata się czynnik rasowy, a na końcu, kiedy są wątpliwości to ewentualnie religię. Z kolei "skrajna" prawica nawołuje, żeby każdego człowieka oceniać indywidualnie. To co napisałem jest oczywiście uproszczeniem, ale w dużej mierze odzwierciedla stan faktyczny.

31 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2020-10-15 14:56:05)

Tak, na transparentach skrajnej prawicy  jest wiele haseł nawołujących do indywidualnego i humanistycznego traktowania ludzi big_smile

https://oko.press/images/2017/11/Faszy%C5%9Bci-na-marszu2-1440x720.jpg

32

Od kiedy faszyzm czy nazizm to skrajna prawica Elu? smile
Nacjonalizm etniczny jest kolektywistyczny.

33 Ostatnio edytowany przez MagdaLena1111 (2020-10-15 15:26:54)

Lucyfer666 napisał/a:

W tej chwili nie ma już podziału na prawicę i lewicę. Są zamiast tego konserwatywni nacjonaliści i liberalni kosmopolitanie.

34 Ostatnio edytowany przez Lucyfer666 (2020-10-15 15:44:52)

MagdaLena1111 napisał/a:
Lucyfer666 napisał/a:

W tej chwili nie ma już podziału na prawicę i lewicę. Są zamiast tego konserwatywni nacjonaliści i liberalni kosmopolitanie.

Nie smile
Równie mylny podział zrobiłaś, jak prawica i lewica smile

Choćby nawet najlepszym dowodem jest narodowy liberalizm, który nijak ma się do przedstawionego podziału smile

35

więc pociesz mnie i powiedz, że nie jest to czołówka słynnego prawicowego Marszu..

36 Ostatnio edytowany przez Lucyfer666 (2020-10-15 15:52:26)

Ela210 napisał/a:

więc pociesz mnie i powiedz, że nie jest to czołówka słynnego prawicowego Marszu..

Nie. To czołówka czarnego sektoru, od którego organizatorzy MN się odcinają.
Z resztą to oni spalili słynną flagę Antifa Żyrardów, co jest pokazane w ramach relacji od pyta.pl.
Czarny sektor zbiera środowiska NOP, Szturm itd. Ogólnie niezbyt fajne towarzystwo, które wprost głosi uspołecznienie własności w ramach argumentu, że gospodarka ma służyć narodowi, cokolwiek to znaczy.

37

Lucyfer666 napisał/a:
MagdaLena1111 napisał/a:
Lucyfer666 napisał/a:

Nie smile
Równie mylny podział zrobiłaś, jak prawica i lewica smile

Choćby nawet najlepszym dowodem jest narodowy liberalizm, który nijak ma się do przedstawionego podziału smile

Tak patrząc, to teraz mamy u władzy w Polsce narodowych socjalistów.
Pamiętasz podział wynikający z perspektywy historii idei, że gdy spojrzymy na to, jak rozwijała się myśl polityczna na Zachodzie przez ostatnie 200 lat, to otrzymujemy w takim wielkim uproszczeniu trójkąt o bokach liberalizm-socjalizm-konserwatyzm?
Mnie chodziło o to, co zastąpiło podział prawica-lewica.

38

Ela210 napisał/a:

Tak, na transparentach skrajnej prawicy  jest wiele haseł nawołujących do indywidualnego i humanistycznego traktowania ludzi big_smile

Uwazaj, bo w kontrze można wrzucić popisy antifiarzy wink

39

Z uwagi na to, że na palcach jednej ręki można policzyć wypowiedzi odpowiadające na zadane w pierwszym poście pytanie oraz że politycznych wątków mamy na forum aż nadto, uprzedzam, że jeśli ten w dalszym ciągu będzie czymś na kształt politycznej kafejki, zostanie zamknięty.
Z pozdrowieniami, Olinka

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

40

Grasse napisał/a:
Ras napisał/a:

Przełożyłeś tylko typy panów, nie przekładając typów pań. A'propos bad boy'ów - istotnie, w praktyce, kobiety określające się jako feministki to takie, które pochodzą z przemocowych domów, a zarazem udało im się zdobyć wykształcenie i dobrze zarabiają. Mają już ukuty stereotyp, że przemoc ma płeć męską - i zarazem, mężczyzna, który nie stosuje przemocy, nie jest przez nie traktowany jak prawdziwy mężczyzna.

Winter.Kween napisał/a:

W praktyce, to stronnictwa lewicowe utrwalają stereotypy na temat płci i to w imię zwalczania tychże stereotypów. Doskonałym przykładem jest tu wspomniana polityka antyprzemocowa. Jeśli przykładowo kobieta stosuje przemoc domową wobec mężczyzny (ujawnia się to coraz częściej), lewica będzie mówić, że nie przemoc, dyskryminacja, manifestacja dominacji tylko skutki działania hormonów - wypisz wymaluj stereotyp kobiety jako istoty kierującej się emocjami zamiast rozumem. Nie słyszałem takich tez od wstrętnego, szowinistycznego Korwina wink

Znow co? Korwina slowa i to beznadziejnie wypowiedziane w jezyku Angielskim to juz slyszalam z jego UST. Na temat kobiet,
Korwin jest szowinista i to, ze ktos jeszcze w jakies innej ideologii tez jest seksista nie zmienia tego faktu...
Zreszta jest brzydki z twarzy, z glosu, z ubioru, z zachowania... No ogolnie nie jest w niczym atrakcyjny i intelektem nadzwyczajnym tez nie swieci.
Niechby nie byl tym szowinista i tak nie jest atrakcyjny.

Zwyczajnie dobierz kobiete, ktora ma te same poglady.

'To go back, you must go through yourself, and that way no man can show another.'

41

Korwin wywołuje skrajne emocje.
Ale, jego dorobek związkowy:
małżeństw : 3
związków nieformalnych : 2
dzieci : 10

Jest wiele kobiet skłonnych rodzic jego dzieci.
Dużo genów po sobie zostawi, tak jak przystało na samca na szczycie hierarchii plemiennej.

42

Bill.Garret napisał/a:

Dużo genów po sobie zostawi, tak jak przystało na samca na szczycie hierarchii plemiennej.

Dokładnie tak, odniósł ewolucyjny, reprodukcyjny sukces.

43

Mi sie Korwin wydaje atrakcyjny wizualnie nawet pomimo starosci, ale wiele pogladow ( w tym na temat kobiet) mi sie nie podoba.

44

Bill.Garret napisał/a:

Korwin wywołuje skrajne emocje.
Ale, jego dorobek związkowy:
małżeństw : 3
związków nieformalnych : 2
dzieci : 10

Zatem podkreśliłeś to, co już gdzieś wcześniej padło, czyli jakaś pozycja tu miała znaczenie, miejsce w hierarchii, władza zadziałała jak afrodyzjak.
Ale władza to jednak nie poglądy.

Nie mam wątpliwości, że każda zmora znajdzie swojego amatora. Niektórzy są mniej wybiórczy, inni bardziej, każdego pociąga co innego. Taki lajf ;-)
Ciekawe czy to Korwin nie wytrzymywał z tymi kobietami, czy one z nim, tak swoją drogą. Niezły wynik ma to fakt. Ale w kontekście dzieci, to już dawno ludzie zaczęli inwestować w jakość, mniej w ilość, bo i śmiertelność wśród dzieci się zmniejszyła.

45

assassin napisał/a:
Ela210 napisał/a:

Uwazaj, bo w kontrze można wrzucić popisy antifiarzy wink

A idą na czele Marszów  Równości?
Bo tu wydaje mi się że jest jednak czołówka Marszu.

46

Elu, a z ciekawości Ty brałaś udział w tego typu marszach (niezależnie od strony).
Bo prawdę powiedziawszy zawsze w tego typu przypadków, jest on dzielony na odcinki, gdzie każdy ma swoją czołówkę. Reszta to praca fotografa (nie pokazuje ludzi za sobą) i odpowiedniej narracji.
I tak - Antifiarze też mają swoje czołówki.

47

Odnosząc się do tytułu wątku, panowie o poglądach prawicowych są dla mnie nieatrakcyjni i jeżeli te ich skłonności ujawnią się na etapie randkowania to są z miejsca skreślani.

48

M!ri napisał/a:

Odnosząc się do tytułu wątku, panowie o poglądach prawicowych są dla mnie nieatrakcyjni i jeżeli te ich skłonności ujawnią się na etapie randkowania to są z miejsca skreślani.

Ale dlaczego? smile

49

Lucyfer666 napisał/a:
M!ri napisał/a:

Ale dlaczego? smile

Ponieważ poglądy polityczne to nie tylko wybór takiej czy innej partii. Za tym idzie cały światopogląd i poglądy na inne istotne kwestie, a nawet można to ekstrapolować na cechy osobowości. Po co wchodzić w konfliktowy związek i robić sobie pod górkę jak można wybrać kogoś kto jest podobny do nas?

50

M!ri napisał/a:
Lucyfer666 napisał/a:
M!ri napisał/a:

Ale dlaczego? smile

Ponieważ poglądy polityczne to nie tylko wybór takiej czy innej partii. Za tym idzie cały światopogląd i poglądy na inne istotne kwestie, a nawet można to ekstrapolować na cechy osobowości. Po co wchodzić w konfliktowy związek i robić sobie pod górkę jak można wybrać kogoś kto jest podobny do nas?

Dokladnie tak!

51

Tylko, że w dzisiejszych czasach, prawicowość nie oznacza założenia, że facet utrzymuje rodzinę, a kobieta siedzi w kuchni, a raczej skupia się na komplementaryzmie płci. Ostatnie wybory doskonale to pokazały, gdzie najlepiej wykształconą potencjalną Pierwszą Damą okazała się Karina Bosak.

Zresztą, mistrzostwem świata była akcja feministek przed drugą turą - Kobieto, nie wiesz jak zagłosować, głosuj na Trzaskowskiego, bo przystojniejszy hmm Bez względu na to, jak lewica będzie się wypierać, jest to podważenie zdolności racjonalnego myślenia. Pomijając szczegół, że Duda jest wyższy wink

52

M!ri napisał/a:

Dziwne, poglądy polityczne pań, na które łaskawie łypałem prawicowym okiem w ogóle mnie nie interesowały. Moja małżonka najczęściej głosowała na oczywistą lewicę.

53

Właśnie mnie to zastanawia, bo poglądy były ostatnią rzeczą jaka mnie obchodziła, tak długo, jak nie były to jakieś radykalkzmy.

54 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2020-10-17 11:30:59)

Grasse napisał/a:

Tylko, że w dzisiejszych czasach, prawicowość nie oznacza założenia, że facet utrzymuje rodzinę, a kobieta siedzi w kuchni, a raczej skupia się na komplementaryzmie płci. Ostatnie wybory doskonale to pokazały, gdzie najlepiej wykształconą potencjalną Pierwszą Damą okazała się Karina Bosak.

Zresztą, mistrzostwem świata była akcja feministek przed drugą turą - Kobieto, nie wiesz jak zagłosować, głosuj na Trzaskowskiego, bo przystojniejszy hmm Bez względu na to, jak lewica będzie się wypierać, jest to podważenie zdolności racjonalnego myślenia. Pomijając szczegół, że Duda jest wyższy wink

:DDD serio, Karina Bosak z Z Ordo Iuris?
jakbym już miała podziwiać czyjeś osiągnięcia to żony Hołowni, bo  skonczenie prawa na UW i jakiś nieznamy Uniwersytet na Florydzie to żadne osiągnięcia nadzwyczajne. Chociaż są miejsca w Polsce,  gdzie cokolwiek made in USA robi wielkie wrażenie.
Na mnie natomiast większe robia finansowe powiązania tej organizacji. i przesłuchiwanie studentów.. tego nie było nawet za komuny.
Możesz przytoczyć jakieś prace naukowe tej najbardziej podziwianej za wykształcenie przez Ciebie Pani? smile

55

Snake napisał/a:
M!ri napisał/a:

Dziwne, poglądy polityczne pań, na które łaskawie łypałem prawicowym okiem w ogóle mnie nie interesowały. Moja małżonka najczęściej głosowała na oczywistą lewicę.

Ale łykałeś okiem na zewnętrze a nie wnętrze. Chyba.
Przecież za poglądami politycznymi stoi też pewna wizja świata i system wartości. Wydaje mi się, że jednak trudno na codzień żyć z kimś, kto kieruje się innymi wartościami. Czym bardziej skrajne poglądy w przeciwnych kierunkach, tym trudniejsze się to staje.

Posty [ 1 do 55 z 80 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Poglądy polityczne a atrakcyjność panów w oczach pań

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018