dziecko bez slubu - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » dziecko bez slubu

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 15 ]

1

Temat: dziecko bez slubu

Tak tylko chciałam zapytać o opinię. Co myślicie o planowaniu dziecka przed ślubem? Ja planuje ślub na maj 20!7 ale o dziecko staramy się już teraz. Ewentualnie w ciąży tylko cywilny żeby problemów z nazwiskiem itp nie było. Nie ch e na szybko wesela organizować żeby nie było ...no nie takie jakbym chciała a wiadomo że na szybko ani sali ani orkiestry dobrej nie zalatwie. Czy w dzisiejszych czasach są jescze negatywne opinie o dziecku bez ślubu? Albo że będą gadać ze to wpadka ? W sumie w nosie to mam, ale ciekawa jestem opinii innych.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: dziecko bez slubu

Zależy od środowiska. Zawsze znajdą się jakieś wiejskie plotkary albo panie z ławeczki na osiedlu, które powiedzą, że wpadka, obraza Boska itp. Ale młodych ludzi nie dziwią raczej dzieci przed ślubem. No i jeszcze twoja rodzina, rodzice, znajomi itp. ty najlepiej wiesz jaką oni się zachowają i jak reagują na podobne sytuacje.

3

Jeśli chodzi o rodzinę to nie ma problemu. Rodzice nie mogą się wnuka doczekać, i tak mieszkam z narzeczonym więc...

4

Zahir napisał/a:

Tak tylko chciałam zapytać o opinię. Co myślicie o planowaniu dziecka przed ślubem? Ja planuje ślub na maj 20!7 ale o dziecko staramy się już teraz. Ewentualnie w ciąży tylko cywilny żeby problemów z nazwiskiem itp nie było. Nie ch e na szybko wesela organizować żeby nie było ...no nie takie jakbym chciała a wiadomo że na szybko ani sali ani orkiestry dobrej nie zalatwie. Czy w dzisiejszych czasach są jescze negatywne opinie o dziecku bez ślubu? Albo że będą gadać ze to wpadka ? W sumie w nosie to mam, ale ciekawa jestem opinii innych.

U nas tak było właśnie.
Zaszłam w ciążę (planowaną), po jakimś czasie ślub cywilny.
Kościelny wzięliśmy dopiero, jak syn miał pół roku. Wesela w ogóle nie było.

5

Można planować wcześniej, ale wiadomo: plany planami, życie życiem.

6

myślę ze czasy się zmieniły i nikogo to nie szokuje ani nie dziwi już

7

Byłam z facetem 5 i pol roku jak zaszlam w ciążę. Planowana wpadka;D a tak serio to chcieliśmy juz dziecko;)
Nie mieliśmy ślubu. Rodzice początkowo byli w szoku, no jak to tak be ślubu? Chcieli żebyśmy chociaż cywilny wzieli . ale ja się nie zgodziłam;) teraz córka skończy roczek, a my się pobierany we wrześniu;) wszystko na spokójnie bez spiny. Po urodzeniu dziecka bez małżeństwa nie problemu z rejestracja, nazwiskiem itp.

Czy ludzie gadali? Niewiem i szczerze to mnie to nie obchodzi.

8

I ja z partnerem planowałam dziecko nie mając jeszcze ślubu. Rodzice oczywiście swoje pogadali I kazali brać ślub ale się nie zgodziłam. Dopiero jak syn miał 8miesięcy pobralismy się. Z rejestracją problemów nie było ale becikowym już tak. wiecznie coś im nie pasowało a słowa "konkubent" i "konkubina"padały dosłownie co kilka sekund. Ubaw z tego teraz mam ale wtedy myślałam że rozniose cały urząd ????

9

Dzisiaj to już chyba takie sprawy nie dziwią. Z jednej strony jestem zwolennikiem brania najpierw ślubu, ale z drugiej jeśli para planuje tradycyjny ślub z weselem, którego nie da się zorganizować w pół roku to potrafię zrozumieć tą silną potrzebę posiadania dziecka.

Jednak różne nieszczęścia się zdarzają i jeśli matka dziecka z jakichś powodów nie będzie mogła wskazać ojca dziecka (śpiączka, śmierć itp) to ojciec dziecka będzie musiał przed sądem dochodzić swojego ojcostwa. Przy małżeństwie jest jednak domniemanie ojcostwa i takim kłopotów nie ma. Dlatego myślę,  że warto rozważyć ślub cywilny w trakcie ciąży (no chyba że da się to jakoś rozwiązać np. notarialnie)

10

Droga Zahir...NIECH sobie inni ludzie gadają i strzepią języki...niestety żyjemy w kraju, gdzie wszystko co odbiega od szeroko pojętej normy jest złe i godne jedynie potępienia. To, ze ktoś chce mieć dzieciątko przed ślubem ze swoją 2 połówką to chyba coś pięknego o ile oboje tego chcą i mają serce na swoim miejscu.
Nikomu NIC do tego, że chcesz dziecka...i jeśli nawet powiedzmy rodzina narzeka, że bez ślubu, że to nie po katolicku...to widać naprawdę jest w tym kraju już źle sad
Jeśli macie wolę posiadania dzieciatka teraz to powodzenia i nie dajcie się wariatom smile

11

ja mysle, ze jak uwazacie ze to czas na dziecko to slub nie ma tu nic do rzeczy:)

12

Jak zaszłam w ciążę to chciałam wziąć z narzeczonym chociaż ślub cywilny, ale szybko zrezygnowaliśmy - po pierwsze pieniądze woleliśmy przeznaczyć na dziecko, a nie na przygotowania ślubu, a po drugie stwierdziłam, że jeszcze ślub zdążymy wziąć, nie ma co się spieszyć. Opiniami ludzi nigdy się nie przejmowałam w tym temacie - oni zawsze będą gadać. A dziecko bez ślubu w tych czasach już nie dziwi tak bardzo jak kiedyś. Ślub kościelny planujemy, ale za rok.

13

No właśnie malamiki, już w dzisiejszych czasach ludzie się tak nie przejmują i nie krytykują ciazy przed ślubem, chybaże w małych miasteczkach... ale nie ma co się tym martwić każdy sam decyduje o swoim życiu

14

ja nie widzę problemu, jeśli dwoje ludzi sie kocha, to mogą mieć dziecko, stworzyć mu rodzinę prawdziwa, a ślubu nie muszą brać, slub to tylko papierek tongue i zmiana nazwiska dla kobiety big_smile

15

Moja córeczka była wpadką, ale nie zdecydowaliśmy się przez to na ślub z moim partnerem. Mimo tego, że byliśmy ze sobą dość długo wcześniej. Postanowiłam, ze nie chce pakować się na siłę w małżeństwo i wszyscy to w koło uszanowali. W nosie mam opinie innych.

Posty [ 15 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » dziecko bez slubu

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2024