ciagle zmeczenie przy depresji - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » ciagle zmeczenie przy depresji

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

Temat: ciagle zmeczenie przy depresji

Mam depresje i na nic nie mam sily.Zmuszam sie wrecz do codziennych zyciowych czynnosci.Ktos tez tak ma?

sztuką życia jest cieszenie się i z tych małych i z tych dużych rzeczy
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: ciagle zmeczenie przy depresji

To normalne przy depresji. Chodź dalej do psychologa i pracuj, pracuj, pracuj. Nad sobą oczywiście wink

a chodzisz do psychologa? Napisz coś wiecej o swoim stanie.

4

Eli , ja tak miałam i powiem szczerze , że czasem znów mnie dopada . Dla mnie najlepszym lekarstwem na to , jest wyjście z domu , zmuszam się do wypadów np. do koleżanki , czy na zakupy . Ciężko jest ale mi pomaga , walczę z tym bo 4 i 2 lata wcześniej straciłam ochotę na cokolwiek , boję się że sens zycia znów mi gdzieś umknie .

Nic nie zadowoli tych, których niewiele też nie zadowala.

5

U mnei to normalny stan ducha,ale on powraca kiedy jest to złe przesilenie- jesienno zimowe.jestem ospała ,nie mam na nic ochoty,i nie wiem co bybyło gdybym rano nie piła kawki .Padłabym od razu.

6

Eli1980 napisał/a:

Mam depresje i na nic nie mam sily.Zmuszam sie wrecz do codziennych zyciowych czynnosci.Ktos tez tak ma?

To jeden z (wielu) objawów depresji. Ale nie jest to jedyne kryterium diagnostyczne tej choroby.
Czy depresję masz zdiagnozowaną przez psychiatrę, czy pisząc "depresja" masz na myśli obniżony nastój i brak motywacji?

Jeśli masz zdiagnozowaną depresję-jak się leczysz i od jak dawna?

Jeśli nie byłaś u lekarza a stan utrzymuje się ponad 2 tygodnie idź  do psychiatry (nie psychologa). Wspólnie zadecydujecie co robić dalej i jaka forma terapii będzie dla Ciebie najlepsza-psycholog czy może-tymczasowo leki, które Cię trochę aktywizują, dodadzą  motywację do działania.

http://www.youtube.com/watch?v=LXzchCVb7Ag

"Ten, który walczy z potworami powinien zadbać, by sam nie stał się potworem.
Gdy długo spoglądamy w otchłań, otchłań spogląda również w nas.

7 Ostatnio edytowany przez Bożena (2009-12-03 17:33:28)

panna_truskawka napisał/a:

a chodzisz do psychologa? Napisz coś wiecej o swoim stanie.

choruje na depresje od wielu lat.Cieagle czuje sie zmeczona,nic mi sie nie chce,uwazam  ze jestem do niczego  i moje zycie tez i ze to sie nie zmieni.Pozdr

Roxana napisał/a:

Eli , ja tak miałam i powiem szczerze , że czasem znów mnie dopada . Dla mnie najlepszym lekarstwem na to , jest wyjście z domu , zmuszam się do wypadów np. do koleżanki , czy na zakupy . Ciężko jest ale mi pomaga , walczę z tym bo 4 i 2 lata wcześniej straciłam ochotę na cokolwiek , boję się że sens zycia znów mi gdzieś umknie .

Masz racje ze z tym walczysz.Brawo.Sprobuje.

aleksandra06 napisał/a:

U mnei to normalny stan ducha,ale on powraca kiedy jest to złe przesilenie- jesienno zimowe.jestem ospała ,nie mam na nic ochoty,i nie wiem co bybyło gdybym rano nie piła kawki .Padłabym od razu.

Ja nie moge pic duzo kawy bo potem mam niepokoj.Jedna i wiecej nie.No,jak jest to przesilenie to czlowiek szczegolnie zle sie czuje.Pozdr.

Tosia napisał/a:
Eli1980 napisał/a:

To jeden z (wielu) objawów depresji. Ale nie jest to jedyne kryterium diagnostyczne tej choroby.
Czy depresję masz zdiagnozowaną przez psychiatrę, czy pisząc "depresja" masz na myśli obniżony nastój i brak motywacji?

Jeśli masz zdiagnozowaną depresję-jak się leczysz i od jak dawna?

Jeśli nie byłaś u lekarza a stan utrzymuje się ponad 2 tygodnie idź  do psychiatry (nie psychologa). Wspólnie zadecydujecie co robić dalej i jaka forma terapii będzie dla Ciebie najlepsza-psycholog czy może-tymczasowo leki, które Cię trochę aktywizują, dodadzą  motywację do działania.

Lecze depreche u psychiatry 0d 5 lat,przedtem mialam nerwice depresyjna.Dostaje antydepresanty i one mi troch epomagaja.

8 Ostatnio edytowany przez Roxana (2009-12-03 15:15:28)

Eli z tego co wiem  z deprsjii już nigdy się tak do końca nie wychodzi , ale spróbuj zmuszać się do bycia szczęśliwą . Ja kiedyś cieszyłam się z wszystkiego nawet z nowych butów , a teraz jak mam kupić buty to z góry zakładam , że będą nie wygodne, brzydkie i nie ma sensu ich kupować , tak mam z wszystkimi ubraniami i dlatego nie cierpię zakupów.Kiedyś sprzątałam od rana do wieczora jak nakręcona , teraz sprzątam raz w tygodniu bo stwierdziłam że to nie ma sensu , najgorsza jest dla mnie jest niedziela , wtedy szukam nawet najmniejszego śmiecia , bo uważam że w niedzielę dom powinien być nieskazitelnie  czysty , wiem że mam obsesję , ale walczę z nią idąc do szkoły i odcinając się od świata który doprowadził do mojego stanu . Nie możemy się poddawać , bo przed nami życie ,więc trzymaj się jak możesz , a wstając rano nie myśl o smutku , włącz sobie fajną muzykę napewno troszkę pomoże .

Nic nie zadowoli tych, których niewiele też nie zadowala.

9

ja mam większość objawów depresji, i również towarzyszy mi zmęczenie, wstając rano ledwie otwieram oczy... na wykładach prawie zasypiam, w każdej chili marzę tylko o leżeniu... ale powstrzymuje mnie przed tym moje uzależnienie, internet

"Uśmiechnięci, wpół objęci spróbujemy szukać zgody,
choć różnimy się od siebie
jak dwie krople czystej wody." W. Szymborska

10

Eli1980 napisał/a:

Lecze depreche u psychiatry 0d 5 lat,przedtem mialam nerwice depresyjna.Dostaje antydepresanty i one mi troch epomagaja.

warto więc moze pomyśleć
-nad inną przyczyna chronicznego zmęczenia-osłabienie organizmu niedobory mikroelementów, wirusy etc->to wszystko moze wpływać na ciągłe zmęczenie. Proponuję wiec zrobić sobie kompleksowe badania-w tym na poziom hormonów tarczycy.
-nad innym doborem leków bądź dawki - być może okresowo, kiedy aura nie nastraja optymistycznie, możesz zastanowić się nad lekami, które bardziej Cię aktywizują
-nad inną/dodatkową->poza farmakologią bardzo skuteczna może być długoterminową forma terapii, która pomoże uporać się z przyczynami depresji/nerwicy

http://www.youtube.com/watch?v=LXzchCVb7Ag

"Ten, który walczy z potworami powinien zadbać, by sam nie stał się potworem.
Gdy długo spoglądamy w otchłań, otchłań spogląda również w nas.

11

Roxana napisał/a:

Eli z tego co wiem  z deprsjii już nigdy się tak do końca nie wychodzi , ale spróbuj zmuszać się do bycia szczęśliwą . Ja kiedyś cieszyłam się z wszystkiego nawet z nowych butów , a teraz jak mam kupić buty to z góry zakładam , że będą nie wygodne, brzydkie i nie ma sensu ich kupować , tak mam z wszystkimi ubraniami i dlatego nie cierpię zakupów.Kiedyś sprzątałam od rana do wieczora jak nakręcona , teraz sprzątam raz w tygodniu bo stwierdziłam że to nie ma sensu , najgorsza jest dla mnie jest niedziela , wtedy szukam nawet najmniejszego śmiecia , bo uważam że w niedzielę dom powinien być nieskazitelnie  czysty , wiem że mam obsesję , ale walczę z nią idąc do szkoły i odcinając się od świata który doprowadził do mojego stanu . Nie możemy się poddawać , bo przed nami życie ,więc trzymaj się jak możesz , a wstając rano nie myśl o smutku , włącz sobie fajną muzykę napewno troszkę pomoże .

Moja terapeuta twierdzi ze gdy sie ma dperesje  to powinno sie zmuszac do robienia pozytecznych rzeczy bo to pomaga,no i nie robiac nic odpieramy sobie szanse na sukces.Pozdro

12

Kami90 napisał/a:

ja mam większość objawów depresji, i również towarzyszy mi zmęczenie, wstając rano ledwie otwieram oczy... na wykładach prawie zasypiam, w każdej chili marzę tylko o leżeniu... ale powstrzymuje mnie przed tym moje uzależnienie, internet

Ja tez stale  bym tylko spala.to internet dobrze ci robi.

13

to normalne przy depresji. Mozesz sprobowac zazywac Floradix (zelazo + witaminki) , bo zmeczenie moze tez byc winikiem niedoboru zelaza. On jest w plynie, wiec szybko zaczyna dzialac, po tyg juz powinnas miec odpowiedni poziom zelaza. Inne objawy to brak energii, szara cera, drazliwość, nic sie nie chce robic, wypadaja wlosy... zauwaz czy to masz jesli tak, to floradix pomoze. Ja stosuję od dluszego czasu i mi pomaga. A jesli chodzi o depresje to moze jakas terapia swiatlem? taniec tez poprawia nastroj... banany, czekolada...

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » ciagle zmeczenie przy depresji

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018