nadwrażliwa mama. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: nadwrażliwa mama.

Dzień dobry. To jest mój pierwszy post. Nadia. Bardzo mi miło. Mam 20 lat.Mam nadzieje iż pomożecie mi rozwiązać mój problem, byłabym bardzo wdzięczna za wszelkie opinie dotyczące mojej sprawy. Więc chciałabym sie podzielić z Wami dręczącą mnie od bardzo dawna sprawą. Z racji tego iż młodość cieszy sie swoimi prawami lubię imprezy, spotkania z przyjaciółmi i inne formy rozrywki, czy to wyjścia na basen/saunę itd.Chłopaka mam od ponad 2 lat.jest ode mnie straszy 5 lat.Wychodzimy razem na dyskoteki, do znajomych, wesela czy inne sytuacje okolicznościowe i nie tylko. przy czym ja jak idę do niego , mogę przebywać tam tylko do 22, z racji tego iż moja matka uważa iz tak właśnie wypada. To i tak dobrze że się zgodziła abym w ogóle do mego K. chodziła bo wiem że uważa iż to facet powinien chodzić do dziewczyny.jest problem z jednym.Chodzi mi o wyjazd ,taki dłuższy, gdzie trzeba się gdzieś na noc zatrzymać.Moja matka uważa że to dopiero po ślubie itd.i że ona sobie tego nie zyczy w związku z tym nie zgadza sie na takowe wyjazdy.Dlatego też nigdzie razem na takie wyjazdy nie jeździmy, mój facet, owszem chce ale ja niestety nie mogę. Jestem z tego powodu podenerwowana.Zaczynam mieć tego dość. Jestem studentką II roku, chciałabym się usamodzielnić, ale wówczas musiałabym zrezygnować ze studiów.Nie wiem co robić, jestem w kropce.Moj facet zaczyna mieć tego dość, ciagle mu odmawiam wyjazdów, bo jak zwykle nie mogę. Boje się tego iż w końcu mnie rzuci bo zacznie miec tego dość.. Napiszcie co o tym myslicie?? widziecie jakies wyjście z sytuacji.?

PS. Zapomniałam napisac o ojcu.Ojciec jest za granicą. Jest jeszcze gorszy niż matka. Ta nadopiekuczośc mnie zabija..Jeśli to ma znaczenie, to jestem jedynaczką.

Własnie szykuja sie ostatni. facet chce mnie zabrać do Warszawy z jego znajomymi na 2 dni. matka sie nie zgodziła. Facet powiedział że jedzie sam jeśli taka sytuacja wynikła. A co ze mną?? mam zostać i płakac w poduszkę...?  Nie wiem co robić..

Pozdrawiam Nadia.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: nadwrażliwa mama.

Po pierwsze: mimo wszystko spróbuj rzeczowo i spokojnie porozmawiać z matką.

U mnie było podobnie. Od zawsze słyszałam tylko, że mowy nie ma żebym kiedykolwiek przed ślubem nocowała z facetem itp. Ale jak już znalazłam tego faceta i nadarzyła się okazja wspólnego wyjazdu, to powiedzieli mi tylko: masz już 20 lat, więc powinnaś sama odpowiadać za swoje życie i ponosić konsekwencje, jeśli się pojawią. Jak zobaczyli, że można nam ufać, tak teraz nie ma problemów z takimi wyjazdami.

Może też jej to powiedz? Że jesteś już dorosła i nie można wiecznie chronić i trzymać pod kloszem.

Chyba jesteś odpowiedzialną osobą, której można zaufać. Powiedz to wszystko i uargumentuj dlaczego tak ci na tym zależy.

3

MIałam podobną sytuację jak a_normalna. Rodzice w pewnym momencie powiedzieli mi że jestem już dorosła i za ewentualne różnego typu wpadki odpowiadam sama. Nie mam z nimi problemu takiego typu jak Ty, ale musiałam sobie zapracować na to. Nie zaczęłam najlepiej takich wyjść ze znajomymi, potem nadrabiałam, i udało się, rodzice mi ufają. Dużo rozmawiaj z mamą, ona zauważy to że już nie masz 15 lat, że jesteś odpowiedzialna sama za siebie. Zrozum też troszkę to że ona chce Cię chronić, ale jeśli bedzie mogła na Tobie polegać to zmieni zdanie.
Na pewno nie rób jej na złość i nie jedz bez jej pozwolenia. To by wszystko zniszczyło.
Życzę powodzenia!

Nigdy Nie Mów Nigdy.Nigdy Nie Mów Zawsze.

4

Proponowałabym porozmawiać z mamą na spokojnie. Wytłumaczyć czego oczekujesz,
że nie jesteś małą dziewczynką i myslisz rozsądnie.

5

Porozmawiaj z mamą, dobrze przygotuj się do tej rozmowy, użyj dobrych argumentów...

Może powiedz jej że: w razie co to jesteś dorosła i to ty będziesz ponosić wszelkie konsekwencje swojego postępowania oraz wstydzić  lub być dumna z siebie, że twoja satysfakcja życiowa i szczęście będzie dla nich też chyba ważne, że kochasz ją szanujesz, ale masz też inne priorytety, a no i co ważne wart podkreślenia, każdy ma swoje życie i musi je przeżyć na swój sposób indywidualnie, przed całym złem świata nikt Cibie nie uchroni...
Te argumenty mnij więcej u mnie pomagały, więc do dzieła wink

"Uśmiechnięci, wpół objęci spróbujemy szukać zgody,
choć różnimy się od siebie
jak dwie krople czystej wody." W. Szymborska

6

Wiesz twoja mama martwi się o twoją przyszłość i stara się chronić, to normalne u rodziców. Zwłaszcza rodzicom jedynaków ciężko jest odciąć pępowinę i zaakceptować fakt, ze ich mała jest dorosłą kobietą, ma chłopaka a słowo sex wzbudza dreszcze.
Zgadzam się z dziewczynami, tylko racjonalna rozmawa z mamą może przynieść efekt. Powiedz jej, że doceniasz to co dla ciebie robi, ale dobrze cię wychowała i teraz zamierzasz z tego skorzystać. Dodaj, zę im wcześniej zaakceptuje twoją dorosłość tym lepiej dla niej samej. Niedługo skończysz studia i tak wyjdziesz z domu. Kochasz rodziców i potrzebujesz ich zaufania na starcie swojej dorosłości. W rodzicach teraz najbardziej potrzeba ci przyjaciół na których zawsze będziesz mogła liczyć.
Mama zrozumie, może nie od razu, ale daj jej trochę czasu. Boi się o ciebie i nie chce cię szybko stracić z domu. Przestaje być dla ciebie najważniejszą osobą i to duże przeżycie. Jeśli teraz zacznie przyzwyczajać się do myśli, że jesteś dorosła to nie przeżyje szoku gdy się wyprowadzisz lub wyjdziesz za mąż.
Życzę powodzenia!

Mind is like a parachute... It works only when open...

7

dziekuję za odpowiedzi, szczególnie za ostatni post który do mnie dotarł, chyba tak to moge napisać..

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018