Lot z dzieckiem jednego z rodzicow - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Lot z dzieckiem jednego z rodzicow

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

Temat: Lot z dzieckiem jednego z rodzicow

Witam potrzebuje pomocy chciala bym leciec z dzieckiem samolotem nie jestem z jego ojcem on teraz jest w innym kraju . Dziecko posiada dowod tymczasowy czy to wystarczy ? Czy potrzebna jest jakas pisemna zgoda ojca ?

Zobacz podobne tematy :
Odp: Lot z dzieckiem jednego z rodzicow
winna123 napisał/a:

Witam potrzebuje pomocy chciala bym leciec z dzieckiem samolotem nie jestem z jego ojcem on teraz jest w innym kraju . Dziecko posiada dowod tymczasowy czy to wystarczy ? Czy potrzebna jest jakas pisemna zgoda ojca ?

Jeśli tata jest w innym kraju to jeśli chcesz polecieć do kraju UE to dowód wystarczy i jeśli to wakacje to spoko nie musisz informować nikogo.Ale jeśli chcesz wyjechać do pracy i zabrać dziecko to już powinnaś poinformować rodziców, policję o nowym adresie zamieszkania bo ojciec musi go znać.Do kraju z poza UE potrzeba paszportów a na paszport musisz mieć zgodę ojca.Pozdrawiam.

Kiedy pije,pije szczerze,kiedy pije Bóg mnie strzeże.

3 Ostatnio edytowany przez Iceni (2015-05-09 19:17:53)

Dziecko ma twoje nazwisko, czy ojca, czy wszyscy macie takie samo?
Jeżeli dziecko ma inne nazwisko niż twoje powinnaś zabrać akt urodzenia, bo czasem na granicy chcą potwierdzenia, że to twoje dziecko.
Jeżeli to nie jest twoje dziecko lepiej żebyś miała upoważnienie - moja córka ma inne nazwisko niż moje (znaczy po ojcu) i nie raz przy przekraczaniu granicy żądano ode mnie potwierdzenia, że jestem matką. (Latałam UK -PL, nie wiem jak jest w innych krajach, w UK wołano kilkakrotnie ode mnie jakiegoś dodatkowego potwierdzenia oprócz paszportu dziecka)

Im starsze dziecko tym prawdopodobniej mniej tego pilnują, ale z małym dzieckiem, zwłaszcza takim, które jeszcze nie mówi bywają problemy.

4 Ostatnio edytowany przez słodko-kwaśny (2015-05-09 19:55:13)

Iceni napisał/a:

Dziecko ma twoje nazwisko, czy ojca, czy wszyscy macie takie samo?
Jeżeli dziecko ma inne nazwisko niż twoje powinnaś zabrać akt urodzenia, bo czasem na granicy chcą potwierdzenia, że to twoje dziecko.
Jeżeli to nie jest twoje dziecko lepiej żebyś miała upoważnienie - moja córka ma inne nazwisko niż moje (znaczy po ojcu) i nie raz przy przekraczaniu granicy żądano ode mnie potwierdzenia, że jestem matką. (Latałam UK -PL, nie wiem jak jest w innych krajach, w UK wołano kilkakrotnie ode mnie jakiegoś dodatkowego potwierdzenia oprócz paszportu dziecka)

Im starsze dziecko tym prawdopodobniej mniej tego pilnują, ale z małym dzieckiem, zwłaszcza takim, które jeszcze nie mówi bywają problemy.

W UE wystarczy dowód osobisty dla dziecka wydawany na 5 lat.Nie musi nic więcej okazywać jeśli ktoś chce coś więcej zgodnie z prawem unijnym robi to bezprawnie.Ewentualnie z policji potwierdzenie nowego adresu nic więcej.
Ps wyrób sobie kartę NFZ jak ruszasz za granicę jest ważna 1/2 roku wystawiana bezpłatnie i upoważnia do opieki lekarskiej w każdym szpitalu przychodni w UE.

5

A jesteś pewien, że wożenie z sobą aktu urodzenia czy pisemnej zgody ojca jest gorszym rozwiązaniem niż wykłócanie się z urzędnikiem na granicy? tongue
Ile razy podróżowałeś z małym dzieckiem?

Iceni napisał/a:

A jesteś pewien, że wożenie z sobą aktu urodzenia czy pisemnej zgody ojca jest gorszym rozwiązaniem niż wykłócanie się z urzędnikiem na granicy? tongue
Ile razy podróżowałeś z małym dzieckiem?

Tak jestem pewien zabieram w czasie wakacji córkę ze sobą ma 8 lat.Nie latam samolotem ale rejestruje się w hotelach.A gdy jakieś ale jest powołuje się na umowę z schengen.I kończą się pytania mała ma dowód jest pod moją opieką.Koniec dyskusji.Ma tak jak ja dowód kartę NFZ i koniec.

7

No wiesz - hotel a lotnisko to trochę różnica i ze dotyczy to głównie dzieci małych tongue Ale niech ci będzie..

Iceni napisał/a:

No wiesz - hotel a lotnisko to trochę różnica i ze dotyczy to głównie dzieci małych tongue Ale niech ci będzie..

Jeśli zamierzasz pojechać za granicę Uni to kłopot jest paszport bez zgody ojca mało prawdopodobne bez jego zgody nie ma nawet o tym mowy.Ale na wakacje w granicach Uni bez problemu co z różnica samochodem,samolotem?Ale jeśli to nie wakacje ale powiedzmy zmiana życia adresu powinno poinformować się policję i rodziców o zmianie miejsca zamieszkania aby drugi rodzic wiedział gdzie jest jego dziecko.W przeciwnym razie może zgłosić do prokuratury o ściganie miedzy narodowym listem gończym matki/ojca.

9

Dziekuje Wam bardzo wink troszke sie uspokoilam

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Lot z dzieckiem jednego z rodzicow

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021