Wyjazd za granicę - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Wyjazd za granicę

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

Temat: Wyjazd za granicę

Za 1,5 roku planuję wyjechać do Irlandii gdzie pracuje mój chłopak. Muszę się usamodzielnić i znaleźć jakąś pracę, chce zacząć żyć na własny rachunek, teraz jestem na utrzymaniu rodziców.. Uczę się angielskiego, myślę że za 1,5 roku będę się już potrafiła porozumieć się z ludźmi. Mam pytanie do tych, którzy kiedyś tak jak ja zaczynali życie na emigracji. Gdzie szukać pracy, czy trudno się gdzieś zaczepić, jak się przygotować? Mogę nawet tam sprzątać byle mieć jakiś swój własny grosz. Przyznam, że boję się, ale wiem że bardzo chce.

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Aida88 (2015-02-19 14:52:09)

Odp: Wyjazd za granicę

Hej Aniu. Mieszkalam w Irlandii przez 7 lat, wiec mysle, ze moge ci cos doradzic. Przede wszystkim powinnas nauczyc sie jezyka angielskiego w stopniu komunikatywnym. Czasy kiedy mozna bylo wyjechac bez jezyka juz dawno minely. Teraz mnostwo ludzi potrafi porozumiewac sie tym jezykiem,  bez niego jest bardzo trudno znalezc jakakolwiek prace. Na pewno w nauce pomoze ci ogladanie filmow po angielsku, czytanie ksiazek ( mozesz zaczac od tych dla dzieci )i gazet, na yt mozesz znalezc filmiki dla poczatkujacych nauke jezyka ( wpisz english beginners). Dobrym pomyslem byloby praktykowanie rozmowy rowniez. Mysle, ze jak nauczysz sie troche mowic mozesz smialo probowac znalezc prace w hotelu na sprzataniu :)Jesli masz wiecej pytan to smialo pisz z checia odpowiem smile pozdrawiam cieplutko

PS. A w jakim miescie mieszka Twoj chlopak?

3

Odp: Wyjazd za granicę

Dzięki wielkie za odpowiedź, chłopak pracuje w Dublinie, więc mam nadzieję, że nie będzie aż tak trudno. Angielskiego się uczę, ale boję się mówić, to mój największy problem i właśnie tego się obawiam.. A nie mam za bardzo z kim ćwiczyć rozmów.

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » Wyjazd za granicę

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018