Przejmowanie się wszystkim, nieustanny stres - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Przejmowanie się wszystkim, nieustanny stres

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

1

Temat: Przejmowanie się wszystkim, nieustanny stres

Jedna smutna rzecz powoduje u mnie od razu brak humoru przez cały dzień.
Wszystkim bardzo się stresuję. Wizyta u lekarza (jeszcze większy stres jeśli jest to nowe miejsce, lub nowy lekarz - nie wiem jak tam przebiegają procedury, czy mam podejść do recepcji czy od razu pod gabinet, czy trzeba zapukać, czy lekarz sam zawoła itp.).
Z powodu stresu mam podwyższoną prolaktynę, jakiś czas temu intensywnie wypadały mi włosy.
Jeszcze całe życie przede mną, nie chcę cały czas czymś się stresować i martwić, wiecie jak sobie pomóc?
Póki co chcę obejść się bez wizyt u specjalistów.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Przejmowanie się wszystkim, nieustanny stres

A jak to było z Twoją samodzielnością w późnym dzieciństwie i w wieku nastoletnim?
W moim wypadku do 15-go roku życia, czyli do czasu podjęcia nauki w innej miejscowości po podstawówce, nigdzie nie wolno mi było się ruszać samopas i z tego tytułu miałem podobnie jak Ty.
Myślę, że jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy było to, że gdy miałem ze 3 - 4 lata, mój ojciec po suto zakrapianej imprezie na działkach na obrzeżach miasta, "zgubił" mnie i gdy wrócił do domu beze mnie, mama i babka wpadły w histerię. Do wieczora mnie szukano.
Potem zakazywano mnie i mojemu rodzeństwu "szwendania się" i tak do końca podstawówki.
Do tej pory mój starszy brat dostaje rozwolnienią, gdy musi osobiście coś załatwić w urzędzie.

facet po przejściach

3

Mam identycznie, tak samo sie wszystkim stresuje i przejmuje, nawet wlosy mi tak samo wypadaja. Wyglada to na nerwice lekowa, ale sama bylabym ciekawa, czy mozna sobie pomoc w tej sytuacji bez pomocy specjalistow.

4

Mam tak samo, wlosy tez mi leciały.. Stresuje się wszystkim, mam 20 lat, dziecko,narzeczonego... Np do urzedu to chodze z mama..az wstyd wgl gadac.. A jak mialam pierwsza wizyte u lekarza i wyszlo tak ze musialam isc sama to myslalam ze zemdleje pod tym gabinetem.. Najlepsze z tego wszystkiego bylo to ze lekarz po 20 min rozmowy ze mna przepisal mi psychotropy i tyle bylo z leczenia.. Dno.

''Zazdrość to jeden z objawów niewiary w samego siebie''

5

Excop napisał/a:

A jak to było z Twoją samodzielnością w późnym dzieciństwie i w wieku nastoletnim?
W moim wypadku do 15-go roku życia, czyli do czasu podjęcia nauki w innej miejscowości po podstawówce, nigdzie nie wolno mi było się ruszać samopas i z tego tytułu miałem podobnie jak Ty.
Myślę, że jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy było to, że gdy miałem ze 3 - 4 lata, mój ojciec po suto zakrapianej imprezie na działkach na obrzeżach miasta, "zgubił" mnie i gdy wrócił do domu beze mnie, mama i babka wpadły w histerię. Do wieczora mnie szukano.
Potem zakazywano mnie i mojemu rodzeństwu "szwendania się" i tak do końca podstawówki.
Do tej pory mój starszy brat dostaje rozwolnienią, gdy musi osobiście coś załatwić w urzędzie.

Gdy chciałam coś robić sama pozwalano mi na to, ale też ani nie zachęcano do tego, ani ja nie wykazywałam żadnej inicjatywy.

6

mam podobnie
o dziwo troszke pomaga małe cwiczenie
przed snem pomyśl o 3ch rzeczach które Ci się udało zrobić
jesli chcesz to je zapisuj
w gorszej chwili możesz tedy przeczytac
małe sukcesy dnia codziennego podnoszą na duchu smile

7

Kiedyś też stresowałam się wszystkim, a to dlatego, że rodzice zawsze mówili mi co mam mówić, co mam zrobić, gdzie mam pójść. Gdy już dorosłam i pora przyszła, żeby samej coś załatwiać, to kilka dni wcześniej planowałam krok po kroku i wszystko dokładnie wcześniej sprawdziłam, żeby nie zrobić gafy. Teraz, gdy pracuje i każdego dnia muszę pokonywać stres, nie mam czasu na rozmyślanie, planowanie i idę na żywioł ze wszystkim wink Tak jest zdecydowanie łatwiej, mniej się przejmować, zająć się czymś innym i cieszyć się każdym dniem.

''Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga wracać'' ~ Władysław Grzeszczyk

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Przejmowanie się wszystkim, nieustanny stres

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021