Jak olać to, co myślą inni? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Jak olać to, co myślą inni?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: Jak olać to, co myślą inni?

Witam smile Od razu zaznaczę, że problem, który opiszę nie jest dla mnie faktorem rujnowania życia(nie mam depresji, ani większych problemów natury psychicznej), ale trochę mi jednak doskwiera. Nigdy nie byłam duszą towarzystwa, ani divą, ale co mnie irytuje to moja skłonność do zamartwiania się tym, co myśli o mnie osoba, w której towarzystwie akurat przebywam. Doszłam ostatnio do wniosku, że wszelkiego rodzaju spotkania towarzyskie - imprezy, dyskoteki to powinna być dla mnie przyjemność i radość, a ja je traktuję trochę jak sprawdzian. Bo jak to tak można, żeby druga osoba nudziła się w moim towarzystwie?? Czy ładnie się wysławiam, czy zadaję jej odpowiednie, nie natarczywe pytania, czy aby nie za dużo mówię o sobie? MATKO BOSKA, a jeśli myśli sobie, że jestem taka czy owaka?? Mam świadomość, że powinnam mieć wyje*** na to, bo tak naprawdę nikt sobie nie zaprząta głowy moją osobą. Ludzie, których znam albo mnie lubią, albo mają w pupie big_smile Nie mam wrogów, mam kilka koleżanek, ale wolę samotność, bo siedzenie przed TV, czytanie fajnych książek i samotne wyjścia na siłownię bardziej mnie relaksują niż gadanie z ludźmi. Właśnie dlatego te ucieczki dają mi ulgę, bo nie muszę się przed nikim gimnastykować. Taka strefa komfortu. Ale, kurde, nie można tak siedzieć całe życie. Pójdę do pracy kiedyś, tam mogę zostać zrujnowana i zawalona robotą za 100 osób, bo będę chciała zrobić dobre wrażenie ogarniętej, pracowitej, solidnej kobiety a'la Winkelreid. Mam dosyć "specyficzną" mamę, która uparcie twierdzi, że moja niedoskonałość zostanie zweryfikowana przez społeczeństwo, jeśli sama nie wyprostuję swoich wad i niedociągnięć. W święta dostałam ochrzan za swoje wiecznie, uparcie nieprzerwane singielstwo, spowodowane chyba tym siedzeniem w domu i sporadycznym wyjściem do innych mord. Wniosek taki, że do krytyki jestem przyzwyczajona od małego. Ale męczy mnie to, chcę to zmienić. Macie jakieś złote myśli/sposoby, żeby dać sobie w życiu więcej luzu?

"Aby żyć, trzeba się buntować" - Albert Camus
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak olać to, co myślą inni?

co to znaczy "faktor rujnowania życia" ?

3

To coś, co decyduje o tym, czy życie jest zrujnowane, czy nie ;p

"Aby żyć, trzeba się buntować" - Albert Camus

4

W pewnej książce, której tytułu nie pomnę jest cały program ćwiczeń mających wyrabiać obojętność na opinię i reakcję innych ludzi.
Sam tego nie robiłem, chociaż kusi, ale znam ludzi którzy przeszli cały cykl i są zachwyceni.
Zadania jakie pamiętam, to
-pytanie przypadkowych ludzi o godzinę stojąc pod jakimś dużym publicznym zegarem (np.na dworcu)
-pytanie o drogę dokądś tam, a po uzyskaniu informacji pójście w przeciwnym kierunku
-kwestowanie do czapki na jakiś absurdalny cel, typu nowy kapelusz dla Papy Smerfa
Brzmi idiotycznie, ale podobno działa cuda.I robi się to z kimś, bo samemu cholernie ciężko się przełamać.

5

Też zawsze przejmuje się tym co inni mówią, jednak w pracy to standard, że jak coś źle się zrobi to szefowa drze mordę i trzeba to przeżyć, przyjąć na klatę wink Dlatego życie nas samo uczy postrzegać ten świat. Wiadomo, że każdy lubi znajdować się w centrum zainteresowania, jednak nie każdy odczuwa swobodę wylewania potoku słów i żeby to jeszcze było interesujące, zabawne i w ogóle... Świat akceptuje Cię taką jaka jesteś smile nie zmieniaj się dla nich, ciesz się z tego co masz.

''Nadzieja pomaga iść naprzód; wytrwałość - stać, a odwaga wracać'' ~ Władysław Grzeszczyk
pitagoras napisał/a:

W pewnej książce, której tytułu nie pomnę jest cały program ćwiczeń mających wyrabiać obojętność na opinię i reakcję innych ludzi.
Sam tego nie robiłem, chociaż kusi, ale znam ludzi którzy przeszli cały cykl i są zachwyceni.
Zadania jakie pamiętam, to
-pytanie przypadkowych ludzi o godzinę stojąc pod jakimś dużym publicznym zegarem (np.na dworcu)
-pytanie o drogę dokądś tam, a po uzyskaniu informacji pójście w przeciwnym kierunku
-kwestowanie do czapki na jakiś absurdalny cel, typu nowy kapelusz dla Papy Smerfa
Brzmi idiotycznie, ale podobno działa cuda.I robi się to z kimś, bo samemu cholernie ciężko się przełamać.

Hahahaha, od razu przypomina mi się moje dawne harcerskie życie big_smile big_smile z pewnością mam już taki cały cykl za sobą, w życiu nie robiłam głupszych (dziwniejszych) rzeczy niż w harcerstwie big_smile

'You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
Be free with your tempo be free be free
Surrender your ego be free be free to yourself'

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Jak olać to, co myślą inni?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021