Temat: Leki na stres

Cześć.Czy możecie mi polecić jakieś tabletki na uspokojenie.Takie,które nie uzależniają a wyciszą mnie.Pójście to lekarza lub teleporada odpadają.Jestem stale zestresowana,niestety mam rówież tendencję do przejmowania się wszystkimi i wszystkim.Dzięki za odpowiedzi.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Leki na stres
Katarzyna019 napisał/a:

Cześć.Czy możecie mi polecić jakieś tabletki na uspokojenie.Takie,które nie uzależniają a wyciszą mnie.Pójście to lekarza lub teleporada odpadają.Jestem stale zestresowana,niestety mam rówież tendencję do przejmowania się wszystkimi i wszystkim.Dzięki za odpowiedzi.

Dlaczego odpada pojscie do lekarza?
I tak nie dostaniesz nic konkretnego bez recepty. Tylko jakies ziolowe rzeczy. Jezeli chcesz faktycznie popracowac nad swoim stresem i przejmowaniem sie, to najlepiej terapeuta.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

3

Katarzyna019 napisał/a:

Niestety skuteczne leki uspokajające albo uzależniają albo otumaniają albo upośledzają czynnosci psychofizyczne. Jest leż grupa leków stosowanych w stresie scenicznym ale bierze się je regularnie.

4

Powinnaś zacząć jednak od lekarza i badań ogólnych może masz coś z cukrem albo tarczycą A może nerwicę. 
Jeśli to niewielki stres pomoże ruch na świeżym powietrzu joga.. jak się odzywiasz?  Doraźnie kup B kompleks magnez elektrolity. Może żeń-szeń?

A słowa same jak motyle sfruwają z warg i lecą w mrok. Któż nam wesołą piosnkę przysłał, Choć mgła i rzeką płynie kra? Nadziei maleńka orkiestra, Co pod batutą serca gra! Nadziei maleńka orkiestra, Co pod batutą serca gra!

5

mam podobnie...  za kilka dni mam ważną rozmowę w sprawie, która mnie właśnie tak stresuje i znając życie poryczę się jak głupia, i będzie jeszcze gorzej niż jest... zastanawiam się czy nie zażyc czegoś bym była bardziej... spokojna.. sad
szkoda, że nie ma czegoś co na kilka godzin wyłącza choć trochę emocje...

6

Katarzyna019 napisał/a:

Moja mama sobie chwali Positivum, ale to tabletki ziołowe, więc raczej na lekki stres. Można też pić herbatki typu  - spokojny sen, spokój i relax, mają podobny skład do tych tabletek, m.in. chmiel i melisa.
Na receptę  - pramolan nie uzależnia

Warto brać omega3 w dużych dawkach, b complex, magnez, lecytynę. Z ziół jeszcze różeniec  górski - rhodiola rosea w tabletkach

7 Ostatnio edytowany przez Priscilla (2021-05-01 02:58:34)

Petra44 napisał/a:

Niestety skuteczne leki uspokajające albo uzależniają albo otumaniają albo upośledzają czynnosci psychofizyczne. Jest leż grupa leków stosowanych w stresie scenicznym ale bierze się je regularnie.

Hydroksyzyna jest skuteczna, a nie uzależnia. Działa wyciszająco i uspokajająco, a przy tym nie upośledza układu nerwowego, dzięki czemu nasz umysł pozostaje w pełni sprawny, zresztą można po niej nawet prowadzić pojazdy. 
Z dostępnych bez recepty (hydroksyzyna tylko na receptę) polecam valused - ma bodajże najwyższą dawkę składników uspokajających. To ziołowy specyfik, działa, ale nie otumania.

8

O właśnie, hydroksyzyna, ten lek miałam na myśli, a nie pramolan.

9

Mi na sters pomaga rumianek i o dziwo bardziej niż leki z apteki.
Też jestem taka,że wszytkim się przejmuję i trochę *trików* już poznałam.Jest taka bardzo łatwa i szybka metoda radzenia sobie w pewnych sytuacjach.Po prostu musisz sama do siebie powiedzieć co w danym momencie czujesz np: Jestem bardzo  zdenerwowana,powtórz 3 razy.Brzmi śmiesznie prawda? Ale jest to matoda polecona przez psychologa i pomaga:)
Pamiętaj,wszyscy jesteśmy ludzmi i osoby z którymi  rozmawiamy to też ludzie.Podczas rozmowy nikt ci głowy nie urwie;)
Powodzenia

10

Też polecam rumianek, zwłaszcza gdy komuś nerwy źle wpływają na układ pokarmowy.