sposoby na bole miesiaczkowe - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 15 ]

Temat: sposoby na bole miesiaczkowe

Hej!
Zalozylam ten watek bo na pewno wiele  z nas probowalo kiedys sie uporac z bolem miesiaczkowym a tabletka nie pomagala lub nie chcemy ich tak duzo brac.
Wlasnie leze i probuje wytrzymac ;(
Moglybysmy stworzyc taki bank pomyslow zeby sie ratowac w tych trudnych chwilach - zawsze sie moze przydac  wink
Moze zaczne - ja okladam sie dwoma termoforami - jeden pod plecy, drugi na brzuch. Takie naprawde gorace ze az parzy - tylko to mi pomaga sad
Nie mam sposobu jak jestem poza domem a tabletka nie dziala. A mam z tym problemy bo kiedys z tego bolu zemdlalam, innym razem musialam wezwac pogotowie. A wolalabym tego uniknac smile
Czekam na Wasze sposoby smile

"Nawet najmniejszy kot jest arcydziełem natury".
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: sposoby na bole miesiaczkowe

Tabletki antykoncepcyjne sa chyba najlepszym sposobem. Sama nie funkcjonowalam kiedys przez pierwsze dwa dni okresu, dopoki nie zaczelam wlasnie brac tabletek. Bol praktycznie nie istnieje, intensywnosc okresu zmniejszyla sie do minimum

16.05.2016 2:12 Majeczka, nasz caly swiat <3<3<3

3 Ostatnio edytowany przez Nektarynka53 (2014-12-26 21:35:54)

Poza domem przychodzą mi na myśl termofory o których wspomniałaś. Dodatkowo pomaga ciepła kąpiel (niegorąca !) z 40 min., ćwiczenia (przysiady, koci grzbiet itp.), picie rumianku. Wszystko co rozluźni Twoje mięśnie gładkie brzucha. Zauważyłam, że ograniczanie przetworzonych produktów spożywczych (czekolady itp.), tłustych serów, alkoholu i kawy przed miesiączką powoduje o wiele słabsze bóle w moim wypadku.

4

Duza ilosc wody niegazowanej tez pomaga, i zmniejsza krwawienie

16.05.2016 2:12 Majeczka, nasz caly swiat <3<3<3

5

u mnie sprawdza się niestety tylko nospa sad

6

Ejjj dziewczyny to Wy jestescie szczesliwe!
Tylko no spa? U mnie w ogole nic nie daje!
dostalam tabletki na recepte - spasmolina i diclac duo. Jakos dzialaja, ale slabo. W pierwszych dniach musze brac ibuprofen. Ale nie ibuprom tylko ibuprofen, taki na recepte.
sad

7

Spróbuj Nimesil ,myślę że pomoże ,

Im więcej poznaje ludzi,tym bardziej wolę  psy

8

U mnie też jest zawsze bardzo boleśnie, masakrycznie wręcz. Właściwie to nie mam lepszego pomysłu niż termoforek. Chociaż z tym, jak i z gorącą kąpielą radziłabym uważać, bo można dostać krwotoku.

Przyznam szczerze, że zawsze uśmiechałam się lekko pod nosem, gdy pani od WF-u mówiła, że aktywność fizyczna zmniejsza ból podczas tych dni. Do czasu. Miałam na studiach jogę w ramach fakultetu i nieobecności są praktycznie niedozwolone, więc "doczołgałam" się z okresem. Na początku bolało nawet trochę bardziej, ale po zajęciach było naprawdę dużo lepiej. Taki szok i niedowierzanie. wink Reasumując, joga jest dobra. smile

9

daenerys7 napisał/a:

U mnie też jest zawsze bardzo boleśnie, masakrycznie wręcz. Właściwie to nie mam lepszego pomysłu niż termoforek. Chociaż z tym, jak i z gorącą kąpielą radziłabym uważać, bo można dostać krwotoku.

Przyznam szczerze, że zawsze uśmiechałam się lekko pod nosem, gdy pani od WF-u mówiła, że aktywność fizyczna zmniejsza ból podczas tych dni. Do czasu. Miałam na studiach jogę w ramach fakultetu i nieobecności są praktycznie niedozwolone, więc "doczołgałam" się z okresem. Na początku bolało nawet trochę bardziej, ale po zajęciach było naprawdę dużo lepiej. Taki szok i niedowierzanie. wink Reasumując, joga jest dobra. smile

No, ja na step na studiach chodziłam, bardzo intensywne zajęcia więc takiej opcji nie było. Ale miałam szczęście - babeczka świetna i wyrozumiała, pozwalała przychodzić w inne dni do siebie na zajęcia w ramach odrobienia. step jednak zbyt  intensywny na bóle mięsiączkowe jest chyba, bo tam to niektórzy prawie że na kolanach wychodzili big_smile

co to jest ten Nimesil? Na receptę?

10

Bardzo dobry i bezpieczniejszy od nimesilu jest nalgesin, zresztą ma we wskazańiach bóle miesiaczkowe. Działa już po 20 min dla mnie jest najlepszy. Mozna kupić większa dawkę i na to potrzebna jest recepta albo nalgesin mini bez recepty.

Cel bez planu jest tylko marzeniem

11

Cześć!
Od 2 klasy podstawowki borykam się z ogromnymi bolami brzucha. Co miesiąc dwa dni do wyrzucenia z zyciorysu sad Najbardziej pomaga mi ketonal, ale powoduje bardzo duże wzdecia przez ktore muszę leżeć,  tak mam twardy brzuch. Dopiero teraz, po 25 latach znalazlam rozwiązanie. Chodzę do osteopaty ze wzgledu na kręgosłup i kark, ale przy okazji wizyty wspomnialam o tych bólach i powiedział mi,  że sklejone jelita mogą mieć wpływ na miesiączke. Podobno miałam strasznie twarde i sklejone lita, często bolalo jak mi sciskal brzuch, ale efekt jest taki,  że bardzo mi pomógł.  Co najmniej o połowę mam mniejsze bóle,  biorę mniej tabletek i mogę normalnie egzystowac. Po tylu latach,  ale w końcu przelom smile może i Wam to pomoże,  warto spróbować smile

12

Mi pomaga ibuprom, ale w pierwszych dwóch dniach okresu 1 tabletka to bywa za mało. Poza tym staram się mimo wszystko nie zaniedbywać ruchu. Po nim czuję się znacznie lepiej.

"[...]po raz kolejny upewniłem się w od dawna nurtującej mnie idei, iż życie składać się też może z kilku zdań. Kilka zdań może krążyć wokół ciebie przez całe życie. Od czasu do czasu będą ci je przypominali najzupełniej przypadkowi rozmówcy. Przeczytasz je w codziennej gazecie, w przypadkowo otwartej powieści. Reszta zaś - wszystko, co powiesz i usłyszysz - będą to wariacje na ich temat."

13 Ostatnio edytowany przez Syś (2019-08-13 10:41:14)

Dziurawiec jest bardzo dobry na bóle brzucha i obfite miesiączki. Najlepszy w tabletkach bo dodatkowo poprawi nastrój dzięki hipernycynie. Tylko musicie uważać dziewczyny, które stosujecie  na ból brzucha a nie macie zbyt obfitych miesiączek bo może całkiem zatrzymać okres.

14

Ja zawsze biorę Ibum, ewentualnie termos (ale to rzadko)
Ból miesiączkowy nie jest niczym nienaturalnym, ale jeśli Ty piszesz, że bardzo Cię boli, mdlejesz to radzę się udać do lekarza, gdyż przykładowo na endometriozę choruje wiele kobiet nawet o tym nie wiedząc

15

leżenie w łózku ile sie tylko da, ciepłe termofory na brzuch i okolice nerek, dłuuuugir podpaski i przeciwbóle - ile się da. No i lekkostrawna dieta, bo wtedy nie mam siły na dodatkowe bole żołądkowe

Posty [ 15 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018