Odżywki białkowe w diecie - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 20 ]

1 Ostatnio edytowany przez KGB (2015-01-06 07:46:38)

Temat: Odżywki białkowe w diecie

Dziewczyny rozpoczęłam sezon na fit wink i o ile ćwiczenia nie są dla mnie problemem i dają mi dużą frajdę to zmorą jest dla mnie dieta. Dotychczas przy redukcji posiłkowałam sie białkiem naturalnego pochodzenia jajka, serem wiejski etc.  ale zastanawiałam się czy nie wpisać do swojej diety zamiast jednego posiłku odżywki.

Czy któraś z was stosowała, stosuje? Jak to pić, kiedy ?
Jaki mają wpływ na zdrowie?

Cel bez planu jest tylko marzeniem
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Odżywki białkowe w diecie

Wpływ na zdrowie ma taki sam jak sery czy jogurty. To także jest produkt przetwórstwa mlecznego. Tak, tak odżywki białkowe powstają w mleczarniach... A polega to na tym, że.... podczas produkcji twarogów zostaje produkt niegdyś opadowy czyli serwatka. Serwatka jest płynem składającym się z około 15% białka, a reszta to cukry mleczne. Z takiej serwatki pozbywa się laktozy która jest ciężko strawna i zostaje proszek o zawartości białka od 70 do nawet 90% w zależności od metody otrzymywania. Odżywki białkowe są łatwostrawne, dlatego zalecane są małym dzieciom uczulonym na pokarm matki (tak mleko zastępcze to odżywki białkowe, tyle że są to hydrolizaty najdroższe rodzaje odżywek, ponieważ są one już wstępnie strawione enzymatycznie) oraz rekonwalescentom po operacjach ponieważ szybko wspomagają regenerację mięśni. Dodatkowo działają immunostymulująco. Ogólnie odżywki białkowe mają same pozytywne cechy póki stanowią uzupełnienie diety, a nie jej podstawę (choć w niektórych stanach klinicznych stanowią jedyne źródło żywienia). Nie należy kupować najtańszych odżywek ponieważ pełne są one sztucznych dodatków. Właśnie ze względu na narzekania konsumentów pojawiły się już odżywki pozbawione sztucznych słodzików, a słodzone stewią lub ksylitolem. Ze smakowych najbardziej naturalne są czekoladowe ponieważ smak im nadaje kakao. Reszta to wiadomo sztuczne aromaty, ale jak osiągnąć smak ciastek z kremem w produkcie mlecznym? Smakowe produkty mleczne przecież także zawierają sztuczne aromaty. Zawsze wyjściem jest kupienie odżywki naturalnej, bez żadnych dodatków i samemu zmieszanie jej z kakaem lub np. z owocami i zmiksowanie razem w blenderze. Ogólnie śmiech mnie ogarnia jak słyszę, że są to sztuczne produkty. Są tak samo sztuczne produkty, jak ten naturalny spożywany kefirek. Ja polecam firmę Scitec Nutrition. Mają kilka wersji swych białek, dla niektórych mogą być za słodkie, ale jest też wersja niskosłodzona bez aspartamu.

3

Marcjano bardzo Ci dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

Cel bez planu jest tylko marzeniem

4

Jeśli chodzi o walory smakowe, to próbowałam (z ciekawości) różnych wersji i powiem szczerze, że osobiście nie byłabym w stanie tego pić - jak dla mnie odżywki białkowe są zbyt mdłe.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

5

Lubie budzenie się z tego zimowego koszmarku gdzie nie ma prawie słońca. W tym roku nie było na szczęście dużo śniegu, ale i tak zima jest słaba Wiosna to czas odnowy smile Ćwiczenia to super sprawa. Przypływ endorfin zawsze poprawia nastrój i ta satysfakcja po zakończeniu ćwiczeń. Super! Odżywka białkowa, to dobra sprawa http://www.uns-supplements.com/pl/p/GoodNight-Pro-1800g/132

6

Marcjano już chyba wszystko, co było trzeba napisał. Dodam jeszcze, że odżywki nie trzeba koniecznie pić samej, jako osobny posiłek. Dobrze smakuje jak się wsypie miarkę do owsianki na przykład. Można robić koktajle na jej bazie.

Co do picia samej odżywki - rozrobić można z wodą albo mlekiem. W mleku są cukry proste w sporej ilości, więc na diecie Low Carb raczej z wodą.

"Si vis pacem - para bellum"

7

Odżywki są idealną rzeczą w momencie kiedy nie jesteś w stanie zjeść normalnego posiłku ponieważ jesteś najedzona lub nie znalazłaś czasu na zrobienie posiłku. Trzeba pamiętać tylko że proszek nie zastąpi normalnego jedzenia.

8

Hej smile Ja stosuję odżywki białkowe z Ostrovit WPC80, znajdziecie je w sklepie internetowym e-forma.pl . Są dobrym zamiennikiem za posiłek np. w pracy albo w podróży. A zrobienie go w shakerze to moment i posiłek gotowy, a smaki można zamieniać więc odżywka się tak szybko nie znudzi, polecam smile

9

Ostrovit jest tani i dobry.

10

A co możecie doradzić jeśli chodzi o następne cykle z odżywkami białkowymi. Stosować jedną sprawdzoną odżywkę np. Ostrovit z e-forma.pl czy lepiej zamieniać odżywki na inne?

W przypadku suplementów jest dokładnie tak samo jak z każdym innym produktem = tanio nie oznacza jakości. Nie będę się tu rozpisywał w jaki sposób poszczególni producenci zwłaszcza krajowi osiągają tak imponujące wyniki na zawartość WPI w swoich produktach.
Poza tym jeśli coś super smakuje a do tego idealnie się rozpuszcza to....sugeruję zmianę suplementu. wink

"Tolerancja jest cechą ludzi bez przekonań" Gilbert Keith Chesterton

12 Ostatnio edytowany przez Martainn (2015-07-20 09:18:47)

Niby dlaczego? Technologia instanizacji jest na takim poziomie, że słaba rozpuszczalność suplementów białkowych w ogóle nie powinna mieć miejsca. To samo smak. Wystarczy samemu dodać odpowiedniego aromatu, żeby z odżywki naturalnej zrobić bardzo dobrą smakowo. I to u siebie w domu. Dlaczego więc producent miałby tego nie potrafić mając znacznie lepsze możliwości technologiczne? To nie 10 lat temu, gdzie odżywka smakowała jak gips.
Producenci zwłaszcza krajowi nie produkują sami WPI tylko zamawiają np. z Glanbii, tudzież Carberry. Żaden polski producent poza niszowymi i nie bierze surowca z polskich mleczarni. Wszędzie praktycznie jest Carberry. Nawet w tych firmach typu UNS.
Drogo też nie oznacza jakości. Niektórzy nawet nie ukrywają się z tym, że zawartość białka podbijają glicyną ładując jest tam po kilka gramów na 100g produktu, a białko potrafi kosztować 200 zł za 2kg, gdzie w badaniach potem ma 50-60g białka na 100g produktu. Cena w tej branży o niczym nie świadczy, co nie jeden i nie dwa razy wykazały badania.

M?rtainn napisał/a:

Niby dlaczego? Technologia instanizacji jest na takim poziomie, że słaba rozpuszczalność suplementów białkowych w ogóle nie powinna mieć miejsca. To samo smak. Wystarczy samemu dodać odpowiedniego aromatu, żeby z odżywki naturalnej zrobić bardzo dobrą smakowo. I to u siebie w domu. Dlaczego więc producent miałby tego nie potrafić mając znacznie lepsze możliwości technologiczne? To nie 10 lat temu, gdzie odżywka smakowała jak gips.
Producenci zwłaszcza krajowi nie produkują sami WPI tylko zamawiają np. z Glanbii, tudzież Carberry. Żaden polski producent poza niszowymi i nie bierze surowca z polskich mleczarni. Wszędzie praktycznie jest Carberry. Nawet w tych firmach typu UNS.
Drogo też nie oznacza jakości. Niektórzy nawet nie ukrywają się z tym, że zawartość białka podbijają glicyną ładując jest tam po kilka gramów na 100g produktu, a białko potrafi kosztować 200 zł za 2kg, gdzie w badaniach potem ma 50-60g białka na 100g produktu. Cena w tej branży o niczym nie świadczy, co nie jeden i nie dwa razy wykazały badania.

Najprostszym sposobem stosowanym przez producentów jest proces, który nazywa się powtórnym azotowaniem, teoretycznie niezbędny do uzyskania 'sterylnego' produktu, praktycznie umożliwiający procentowe zejście z realnej zawartości białka w testach.
Sporo w życiu tego spożyłem i teraz mniej więcej wiem kto jest jakościowo wątpliwy a kto każe sobie dopłacać za logo. Ja nikomu nie polecam żadnych konkretnych produktów ale jeśli chodzi o WPI czy nawet WPC to z doświadczenia wiem, że produkty za wielkiej wody są lepsze dlatego warto dopłacić kilka PLN więcej i mieć pewny produkt. Taka sama historia z wszystkim P-W.

14

Gdzieś dzwonią, ale do końca nie wiesz gdzie. Azotowanie nie jest metodą produkcji białek. Azotowania używa się w produkcji maszyn. Owszem, stosuje się metody oznaczania zawartości białka za pomocą badania sumy związków azotowych w białku, czyli aminokwasów. Ale nie tylko. Np. kreatyna też podbija bilans azotowy białka. Zawartość białka w produkcie podbija się pojedynczymi aminokwasami oraz kreatyną. Najpopularniejsza jest glicyna. Część producentów nawet się z tym nie kryje, że dodatkowo dodają glicynę np w ilości 13-15g na 100g produktu, a to podbicie ilości białka już o 10g, czyli realnie pełnowartościowego białka jest tam o 10g mniej niż na etykiecie. Firmy zza oceanu, a w szczególności z Kanady przodują w zaniżaniu ilości białka w produkcie. Mistrzem jest np. Inner Armour gdzie w dość świeżych badaniach białka było tam ledwo 30%, zamiast deklarowanych 70%. Takie same wpadki mieli Gaspari, BSN, Syntrax, czy chociażby .

M?rtainn napisał/a:

Gdzieś dzwonią, ale do końca nie wiesz gdzie. Azotowanie nie jest metodą produkcji białek. Azotowania używa się w produkcji maszyn. Owszem, stosuje się metody oznaczania zawartości białka za pomocą badania sumy związków azotowych w białku, czyli aminokwasów. Ale nie tylko. Np. kreatyna też podbija bilans azotowy białka. Zawartość białka w produkcie podbija się pojedynczymi aminokwasami oraz kreatyną. Najpopularniejsza jest glicyna. Część producentów nawet się z tym nie kryje, że dodatkowo dodają glicynę np w ilości 13-15g na 100g produktu, a to podbicie ilości białka już o 10g, czyli realnie pełnowartościowego białka jest tam o 10g mniej niż na etykiecie. Firmy zza oceanu, a w szczególności z Kanady przodują w zaniżaniu ilości białka w produkcie. Mistrzem jest np. Inner Armour gdzie w dość świeżych badaniach białka było tam ledwo 30%, zamiast deklarowanych 70%. Takie same wpadki mieli Gaspari, BSN, Syntrax, czy chociażby .

Gdzieś dzwonią, ale do końca nie wiesz gdzie....sami zleciliśmy testy w dwóch niezależnych laboratoriach. Wyniki krajowych producentów poza "RP"(chyba zacznę im kibicować) były niższe od deklarowanych. W przypadku "zachodu" to poza SC (którzy oficjalnie przyznali się do "błędu" podczas procesu produkcji) reszta wypadła ok. Fakt, że nie którzy dowalają ekstra różne gówniane aromatyzery i tym podobne cuda a nie podają tego w opisie - na to rady nie ma.
IA nigdy nie testowałem więc nie wiem, BNS, Synthrax to odpowiedniki tego co u nach sprzedaje się za 50 zł/1 kg więc cudów nie będzie.
Średnio co 6-8 tygodni zmieniam suple i jest kilka produktów, które uważam za dobre i działające. Akurat w kwestii białek to producent z Hiszpanii jest godny uwagi ale też z gamy produktów przeznaczonych na rynek amerykański bo to sprzedają w EU jest właśnie takim Synthraxem za większą kasę - coś ok. 150 zł/1kg.

16 Ostatnio edytowany przez Martainn (2015-07-20 11:00:21)

My wykonywaliśmy kilkanaście takich badaniach w ciągu kilku lat w różnych laboratoriach i w KAŻDYM z badań któraś firma wychodziła zaniżona. Niektóre firmy w każdym badaniu, niektóre w pojedynczych. Firmy które wychodziły dobrze w badaniach metodą oznaczania zawartości związków azotowych, podczas badania składu aminokwasowego okazały się podsypywane glicyną, tauryną i kreatyną. Zawartość azotu jest bardzo mało miarodajnym badaniem i bardzo łatwo wynik zafałszować. Prawdziwe wyniki daje badanie składu aminokwasowego, ale tego nikt nie będzie robił bo jest drogie.

M?rtainn napisał/a:

Prawdziwe wyniki daje badanie składu aminokwasowego, ale tego nikt nie będzie robił bo jest drogie.

Niestety to jest prawda, którą póki co trzeba przełknąć.

18

A co sądzicie o wypreparowanym białku wołowym?
Lepsze? Gorsze? Jeden pies?
Chyba było ostatnio dość modne, lub po prostu marketingowcy usiłowali sprawić, by takie się stało...
Ma porównywalną cenę do serwatkowego, niestety moim zdaniem smakuje paskudnie - np.Scitec tradycyjnie ładuje mnóstwo słodzików i aromatów, a i tak nie udało im się ukryć specyficznego wrażenia, jakie wywiera na kubkach smakowych.
Ja już raczej go powtórny raz nie kupię - słaba rozpuszczalność przepełnia czarę goryczy [dosłownie;) ] ale może zwolennicy takowego się wypowiedzą, jeżeli istnieją ofkors...

19

To zhydrolizowany kolagen (chrząstki, ścięgna itd.) o czym świadczy bardzo wysoka zawartość glicyny. Białko kiepsko przyswajalne, słabo trawione i mało wartościowe. Ja nie polecam. Wartość biologiczna takiego białka jest niska i jeśli już może być do czegoś używane to raczej jako preparat wzmacniający stawy, niż preparat w celu uzupełniania białka w diecie.

20

Jak nie masz problemów z trawieniem i nie chcesz wydawać dodatkowej kasy to koncentraty WPC są rozwiązaniem optymalnym. Ja osobiście wolę WPI.

Vae Victis

Posty [ 20 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018