jaki kierunek wybrac jesli sie jest malo zdolnym - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » jaki kierunek wybrac jesli sie jest malo zdolnym

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 25 ]

Temat: jaki kierunek wybrac jesli sie jest malo zdolnym

Skonczylam liceum, zdalam mature....i utknelam :-)  Dwa razy rozpoczynalam studia, z ktorych rezygnowalam, bo byly dla mnie za ciezkie... Czy jezeli sie jest osoba malo zdolna, dla ktorej nauka to meczarnia, mimo, ze ma sie checi, ale poprostu do glowy nie wchodzi...to jest sens wgl rozpoczynac studia? Myslalam, ze moze studium... Ale kierunek, ktory mnie interesuje podobno maja likwidowac... Bylam na biol chemie, kierowalam sie w strone medycznych kierunkow...moze przekwalifikowac sie na humanistyczne studia...ale nie mam matury sad co byscie zrobili w takiej sytuacji? Moze poprostu szukac jakies pracy fizycznej?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: jaki kierunek wybrac jesli sie jest malo zdolnym

A poprzednie kierunki studiów interesowały Cię choć trochę? Tzn. czy w trakcie nauki (i nie tylko) miałaś ciągoty do zajmowania się tematem? Lubiłaś o tym czytać, oglądać programy, wyszukiwać nowinki w Internecie?

Generalnie radzę każdemu, by studiował to, co lubi. We własnej rodzinie mam przykład, że dwukrotne podjęcie studiów, które tak naprawdę nie interesowały, zakończyło się dwukrotną porażką. Nawet jeśli sam kierunek uznawany jest ogólnie za "przyszłościowy". Obecnie szacowny krewny studiuje to, co go zawsze ciekawiło i tak zlatuje mu właśnie V rok dziennych na dobrej państwowej uczelni.

Zawsze możesz też spróbować studiować jakiś obcy język. Myślę, że jest to umiejętność przydatna i dostępna każdemu człowiekowi. I dostępna do wypróbowania na rozmaitych kursach. Z tym że zakłada dużo powtarzania albo zakuwania.

3

Przede wszystkim zastanów się czy naprawdę chcesz studiować, czy chcesz to robić, bo taki jest ogólny trend? Zwłaszcza jeśli sama piszesz, że nauka to dla Ciebie męczarnia. Można oczywiście znaleźć kierunki, przez które można się w miarę łatwo "prześlizgnąć", ale czy o to chodzi? Po takich studiach z reguły masz tylko papier. I kilka lat "w plecy", które mogłabyś spożytkować na naukę konkretnego zawodu.
To nie wstyd nie mieć studiów. Lepiej znaleźć konkretne zainteresowania, uzdolnienia i pójść w tym kierunku. To nie muszą być przecież studia.

4 Ostatnio edytowany przez monisia130995 (2014-11-10 22:39:35)

Ja nie poszlam teraz na studia. Nie moglam sie zdecydowac na kierunek. Dopiero teraz wybralam to co nawet chcialabym studiowac. I mam zal ze rok temu tego nie zauwazylam. . .Ale to wydaje sie takie latwe, a nie wiem czy sobie poradze i czy latwo bedzie mi wrocic do nauki.

5

Studia związane z medycyną są bardzo trudne. Ale jeśli nie poszłaś na studia, to masz czas i możesz jeszcze się zastanowić. Na wielu kierunkach nie ma specjalnych wymagań i wystarcza matura podstawowa. Zgadzam się z poprzednimi opiniami, wybierz to co lubisz, bo inaczej na pewno będzie Ci ciężko skończyć te studia. Życzę powodzenia smile.

Żyj i daj żyć innym...

6

Droga autorko, nie myśl o sobie w takich kategoriach. Myślę, że po prostu nie znalazłaś jeszcze rzeczy, która byłaby dla ciebie interesująca. Jestem zwolenniczką teorii, że każdy sukces to 99% pracy i 1% talentu. Gdy odkryjesz to, co Cię kręci, to nawet nie poczujesz, że pracujesz. To będzie dla Ciebie przyjemnością.

1. Próbuj, próbuj i jeszcze raz próbuj. Daj sobie szansę poznać wiele rzeczy. Jeżeli czegoś chociażby nie muśniesz, to nie możesz stwierdzić, że to nie jest dla ciebie. Może opowiesz nam o swoich zainteresowaniach?

2. Studia to nie jest przymus. Zajmij się po prostu działką, która jest dla Ciebie interesująca.

3. Mówisz, że nauka ciężko wchodzi Ci do głowy. Ja też przez pewien czas miałam poważne problemy z koncentracją. Pomógł lekarz. smile Masz problemy ze spaniem albo jesteś przemęczona? Możesz mieć niedobory lub problemy neurologiczne.

7

ja nie rozumiem obecnej paniki i parcia na studia, często bardziej przydatne są konkretne umiejętności. Mam kilku znajomych, którzy poszli do studium policealnego i znaleźli później pracę bez jakichś większych problemów. tylko tutaj ważne jest, żeby wybrać coś, co uczy konkretnych umiejętności i daje jakieś konkretne uprawnienia, jak np. technik informatyk, opiekunka dziecięca lub osób starszych, technik farmaceuta. W większych miastach jest całkiem spory wybór bezpłatnych szkół policealnych. W porównaniu ze studiami, nauki nie ma tam dużo, a wychodzisz z konkretnymi uprawnieniami.

8

Ja jak teraz na to patrzę, to nie wiem, czy było warto iść na studia. Nie wszyscy muszą studiować, pełno jest ludzi po studiach bez pracy albo pracujących w branżach niezwiązanych z kierunkiem studiów. Studia mają to do siebie, że się trzeba mniej lub bardziej uczyć, a prawda jest taka, że dobrze płatnej pracy i tak nie gwarantują.

"Si vis pacem - para bellum"

9

Jak ktoś jest mało zdolny, to powinien sobie odpuścić studia i wziąć się za jakiś konkretny zawód...

Książki są lustrem: widzisz w nich tylko to co, już masz w sobie.

10 Ostatnio edytowany przez monisia130995 (2014-11-18 09:47:38)

Beren132 napisał/a:

Jak ktoś jest mało zdolny, to powinien sobie odpuścić studia i wziąć się za jakiś konkretny zawód...

Ale prawda jest taka, ze na studia ida wszyscy. Nawet ci co ledwo zdali mature, co ledwo przechodzili z klasy do klasy.Znam takie osoby, a na studiach sobie radzili. Wiec to nie jest wyznacznik. Jak ktos jest zdecydowany i chce studiowac to czemu nie. Niech sprobuje - tylko niech wybierze odpowiedni dla siebie kierunek.

11

monisia130995 napisał/a:
Beren132 napisał/a:

Ale prawda jest taka, ze na studia ida wszyscy. Nawet ci co ledwo zdali mature, co ledwo przechodzili z klasy do klasy.Znam takie osoby, a na studiach sobie radzili. Wiec to nie jest wyznacznik. Jak ktos jest zdecydowany i chce studiowac to czemu nie. Niech sprobuje - tylko niech wybierze odpowiedni dla siebie kierunek.

Jak wszyscy zaczną sobie tatuować serduszka na czole też sobie takie zafundujesz? Lepsze dobre wykształcenie zawodowe, niż chu..wy kierunek skończony na Wyższej Szkole czegoś tam...

???? ?? ?? ????? ??? ?? ??? ?????? ?? ?? ????.
???? ?? ??
???? ??? ??? ?? ??? ?????
?? ???????? ??????,???? ??? ???? ?...

12

Lily89 napisał/a:
monisia130995 napisał/a:
Beren132 napisał/a:

Jak wszyscy zaczną sobie tatuować serduszka na czole też sobie takie zafundujesz? Lepsze dobre wykształcenie zawodowe, niż chu..wy kierunek skończony na Wyższej Szkole czegoś tam...

Nie musi to byc "ch..wy kierunek", ale jak ktos dobrze przemysli te decyzje i wie co chce robic w przyszlosci dobry start. A np. Zalozmy ktos ma technika uslug kosmetycznych i to lubi to potem by miec wiecej mozliwosci i uprawnien warto by sie doksztalcal. Albo ktos pojdzie na technika farmacji. Co mu to da? Pracodawca wybierze technika czy osobe po fachowych studiach? A jezeli ktos chce pracowac w biurze. Bez studiow bedzie trudno zdobyc te prace.

13

http://www.cyfraplus.pl/ms_galeria/galeria/15567_2.jpg

monisia130995 napisał/a:
Lily89 napisał/a:
monisia130995 napisał/a:

Nie musi to byc "ch..wy kierunek", ale jak ktos dobrze przemysli te decyzje i wie co chce robic w przyszlosci dobry start. A np. Zalozmy ktos ma technika uslug kosmetycznych i to lubi to potem by miec wiecej mozliwosci i uprawnien warto by sie doksztalcal. Albo ktos pojdzie na technika farmacji. Co mu to da? Pracodawca wybierze technika czy osobe po fachowych studiach? A jezeli ktos chce pracowac w biurze. Bez studiow bedzie trudno zdobyc te prace.

Jak ktoś jest niezdolny to na farmację się niedostanie. Za nic w świecie, farmacja to bardzo trudny kierunek, wymaga dużej pracy, cierpliwości i sumienności. A praca w biurze to, żadna kariera... Są u nas takie dziewczyny. Obsługują kserokopiarkę, parzą kawę. Tak panna przynieś, wynieś, pozamiataj.

???? ?? ??

14

Lily89 napisał/a:

http://www.cyfraplus.pl/ms_galeria/galeria/15567_2.jpg

monisia130995 napisał/a:
Lily89 napisał/a:

Jak ktoś jest niezdolny to na farmację się niedostanie. Za nic w świecie, farmacja to bardzo trudny kierunek, wymaga dużej pracy, cierpliwości i sumienności. A praca w biurze to, żadna kariera... Są u nas takie dziewczyny. Obsługują kserokopiarkę, parzą kawę. Tak panna przynieś, wynieś, pozamiataj.

Jezeli tak jest to czemu jak ktos nie moze znalezc pracy to do supermarketu, Macdonaldu idzie? Do biura tak latwo dostac sie nie jest.

15

Zależy do jakiego biura. Jak ktoś mocno chce do tego biura, to niech sobie działalność zakłada i leci. Tylko żeby pracować w biurze też trzeba mieć coś w głowie. A i biuro to dość ogólne pojęcie... Bo o jakie biuro chodzi? Podróży, biuro karier, biuro nieruchomości... Co to znaczy pracować w biurze?

???? ?? ??

16

Wszedzie trzeba miec jakies pojecie o tym co sie robi. Kazdy zawod wymaga pewnej wiedzy.
Ale kazdy ma inne marzenia, aspiracje. Mysle, ze malo komu marzy sie bycie sprzataczka, kasjerka w supermarkecie . . .

17

Mysle ze czasami tez wcale nie głupim pomysłem są szkoły policealne. a takcih teraz nie brakuje i wydaje mi sie ze spokojnie kazdy z nas tutaj znajdzie coś dla siebie.

18

Nie ma według mnie czegoś takie dziewczyny jak bycie mało zdolnym..Zdecydowanie trzeba w siebie uwierzyć i pomyśleć w taki sposób jak właśnie ja - skoro już zdałam maturę to dlaczego miałabym sobie nie poradzić na studiach. : ) studia z tego co słyszę nie są dla zdolnych i mądrych ale po prostu dla wytrwałych

19 Ostatnio edytowany przez Anemonne (2015-07-13 14:09:55)

Zgadzam się trzeba wytrwale dążyć do celu, a się go osiągnie. Poza studiami zawód można też zdobyć w szkole policealnej i ja jakbym miał jakąś polecić to dość ciekawie prezentuje się oferta w [spam].

20

Jak jest się mało zdolnym to się nie idzie na studia!

Jest dużo innych opcji: praca fizyczna, szkoły policealne, technika.

21

Susane napisał/a:

Jak jest się mało zdolnym to się nie idzie na studia!

Jakby każdy szedł tym tokiem rozumowania to studia świeciłyby pustkami wink
Ja znam wiele przypadków gdzie owe osoby za bardzo inteligencją nie grzeszyły a i tak studia pokończyły i te wyższe wykształcenie mają a więc można, wystarczy tak naprawdę dążyć do celu i nigdy się nie poddawać i tyle.

22

Te kierunki policealne (technik farmacji, technik ratownictwa itp) też potrafia być wymagające. Pamiętam jak współlokatorka ryła na blache wszystkie nazwy leków i ich własciwosci, ich nauczycielka twiedziła ze w tym zawodzie nie ma miejsca na pomyłkę i czy to studium czy studia oni musza to wiedziec.

Sama skonczyłam technika informatyka w innej szkole, nie znalazłam pracy w zawodzie (bo jednak szuka sie programisty, administratora itd min z inż) aaaleee nauczyłam sie dużo praktycznych rzeczy wiec nie żałuje. smile

Co do pytania w wątku, skoro jestes dobra z biol-chem to idz w tym kierunku. Poszukaj np. studium medycznego (bardzo dobre studium med jest w Puławach ale moze i blizej swojej okolicy coś znajdziesz). Do matury mozesz podejsc za rok (dopiero z matura mozna wziac udział w rejestracji na studia), jesli studium cie nie zainteresuje to i tak mysle ze nauczysz sie czegos pragmatycznego (np. 1a pomoc) wiec nie jest to czas stracony.

Nie załamuj się, w końcu znajdziesz to w czym sie dobrze czujesz wink tez miałam ten problem, wiele osób nie wie na co sie zdecydować.

~*~*~*~

23

Trudne kierunki studiów wybierałaś, więc się nie dziwię, że cieżko było. Napisałaś ze nie lubisz sie uczyć wiec po co się zmuszać. Idz w doświadczenie w niektórych branżach cenniejsze od wiedzy

24

monisia130995 napisał/a:

Przez takie własnie podejście skończenie studiów teraz nic nie znaczy. Bo każdy czy się nadaje, czy nie coś studiuje. Bez sensu. Prawda jest taka, że czasem bez studiów jest łatwiej znaleźć pracę niż po. Jeśli ktoś nie ma drygu do nauki i jest niej zdolny to też nie bardzo się nadaje do powiedzmy pracy w biurze. A do pracy bardziej "fizycznej" przecież papierka mieć nie trzeba. To po co to?
Część takich ludzi oczywiście zyska upragniony certyfikat, ale będzie na każdym przedmiocie ściągała . I po co to?
Jeśli umie się jakiś zawód czy coś praktycznego i robi się to dobrze to papier nie jest potrzebny.

25 Ostatnio edytowany przez pomocnikgargamela (2015-08-13 19:44:20)

Polecam PRAWO. Po tym co ostatnio widzę uważam, że nawet średnio rozgarnięta małpa skończy te studia z oceną co najmniej dobry+*.

* - nie mówię o uczelniach prywatnych, gdzie oceny są tak dobre, jak wysoka jest terminowość wpłat, tylko o najlepszych państwowych Uniwersytetach.

Nielubiemuchy napisał/a:

Przez takie własnie podejście skończenie studiów teraz nic nie znaczy. Bo każdy czy się nadaje, czy nie coś studiuje. Bez sensu. Prawda jest taka, że czasem bez studiów jest łatwiej znaleźć pracę niż po. Jeśli ktoś nie ma drygu do nauki i jest niej zdolny to też nie bardzo się nadaje do powiedzmy pracy w biurze. A do pracy bardziej "fizycznej" przecież papierka mieć nie trzeba. To po co to?
Część takich ludzi oczywiście zyska upragniony certyfikat, ale będzie na każdym przedmiocie ściągała . I po co to?
Jeśli umie się jakiś zawód czy coś praktycznego i robi się to dobrze to papier nie jest potrzebny.

Już teraz studia wyższe znaczą niewiele, a ciekawie to się zrobi za 20 lat, jak na rynek wypłynie największa liczba absolwentów zbyt mądrych na pracę przy szpadlu, zbyt głupich na jakąkolwiek inną.
Wtedy to się specjalistom będzie dobrze żyło. Na ulicy 1.000 gabinetów lekarskich, 2.000 kancelarii prawniczych, 10.000 nauczycieli, zaś jeden hydraulik i jeden elektryk. A że taki magyster nawet żarówki sobie nie zmieni, to będzie głodował miesiąc, żeby temu elektrykowi zapłacić.

Posty [ 25 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » jaki kierunek wybrac jesli sie jest malo zdolnym

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018