Nietypowa wada macicy- macica jednorożna - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Nietypowa wada macicy- macica jednorożna

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 16 ]

Temat: Nietypowa wada macicy- macica jednorożna

Witam. Urodziłam miesiąc temu śliczną córeczkę. Niestety ciąża musiała być przerwana, ponieważ było mało wód płodowych, słabe przepływy pępowinowe, krótka i cienka pępowina... W trakcie wykonywania cc doktor stwierdziła macicę jednorożną, a położna zdziwiła się że donosiłam ciążę do 38 tc ( przy takiej wadzie donoszenie ciąży wynosi ok 40%). Ciekawi mnie bardzo to czy kiedyś będę mogła mieć jeszcze dziecko, czy donosze do terminu i czy w takim przypadku każda moja ciąża skończyła by się cc? Mało jest informacji na ten temat w internecie. Bardzo proszę o odpowiedzi...

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez LeeBee (2014-09-10 21:12:37)

Odp: Nietypowa wada macicy- macica jednorożna

Nie znam tej wady i myślę że powinnaś rozwiać swoje wątpliwości u ginekologa. Ale co do donoszenia nastepnej ciąży to sama chyba jesteś najlepszym przykładem że można donosić ciążę smile

Nie martw się na zapas

3

No tak ale różnie to bywa nie każda ciąża jest taka sama więc mam wątpliwości co do starań o kolejne dziecko w przyszłości nie chce żeby cierpiało gdy jednak okaże się że ciążę trzeba wcześnie rozwiązać.

4

szehi21 no to już po rozmowie z lekarzem będziesz musiała podjąć decyzję czy zaryzykujesz (o ile to ryzyko jest znaczące) czy poprzestaniesz na jednym dziecku.
Nawet w prawidłowo rozwijającej się ciąży coś może się wydarzyć, więc nigdy nie możemy mieć gwarancji że wszystko jest ok.

A co do lekarzy szpitalnych to powiem szczerze, że już nie raz słyszałam jak potrafią wyrokować załamując tym samym pacjentów, a potem jak się pacjenci konsultują z innymi lekarzami to się okazuje, że owszem problem jest ale wcale nie taki straszny.

5

Zgadzam się, ale ciąża u mnie tragicznie przebiegała od samego początku wręcz. Nie chce po prostu żeby się to powtórzyło bo ja nie chce tego przeżywać ani dziecko też... Wada jest ale jak poważna tego nie wiem oczywiście lekarz mi nie powiedział. W ogóle dobrze że powiedział, że mam tą wadę, bo jak miałam pęknięcie torbieli kiedyś to gdybym nie przeczytała karty gorączkowej to bym się nie dowiedziała co mi było, a miał być tylko wyrostek- to wycięli przy okazji...

6

szehi - ja mam tą wadę macicy, dowiedzialam sie o niej przed ciążą bo długo starałam się zajść w ciążę i miałam laparoskopie robioną i wtedy ona wyszła. W moim przypadku macica jest jednorożna dlatego że jeden jajowód nie został wykształcony i nie ma on połączenia z jajnikiem jednym.. Szanse na ciążę mam tylko z jednego jajowodu i jajnika czyli niby 50%.

z taką macicą ciężko zajść w ciążę ( my staraliśmy sie 2 lata, a przewaznie zajmuje to ok 4-5 lat... lekarze mi mówili że szybko się udało)
plus jest jednak taki że każda kolejna ciąża zwiększa szanse na dłuższe donoszenie ciąży.
Ja w pierwszej ciąży wylądowałam w szpitalu w 29 tygodniu, szyjka mi sie skróciła do 0.5 cm (czego nie czułam - ogólnie przy tej wadzie macicy nie czułam żadnych skurczy żadnych bóli itp) od 29 tyg musialam juz zostac w szpitalu, szyjka sie troche wydłużyła i założyli mi krążek (pessar) który się obsunął ale trzymał się na jakiś kościach, ogólnie zdjeli go po 37 tyg i w 38 i 4 dniu miałam planowaną cesarkę.
Lekarze nie chcieli już dłużej czekać bo przy tej macicy jest ryzyko że macica pęknie.

Ogólnie mój lekarz moją sytuacje podsumowuje tak że skoro w pierwszą zaszłam to i w drugą zajdę. Będę musiala sie bardzo oszczędzać, z pewnością od 15 tyg założą mi pessar i szew na szyjce aby jak najdlużej ciążę donosić.
Podobno tą wadę macicy ma dużo kobiet ale nawet o niej nie wie... bo niektore ciąże i rozwiązania są prawidłowe i odbywają sie siłami natury, a jedynie podczas operacji można dostrzec tą wadę. Na usg jej nie widać.

7

mm83, mi też się szyjka skracała ale w 34 tc brałam duphaston, no spe i szyjka się wydłużyła, ale ja miałam troszkę inną sytuację bo moja pępowina miała za małe przepływy, czyli córka nie dostawała odpowiedniej ilości krwi itp. Ogólnie miałam bardzo krótką i bardzo cienką pępowinę to też jest ryzyko tym bardziej że moja córka urodziła się w 38 tc miała 49 cm i ważyła 2,5 kg. To jest mało. Jak się urodziła to była taka chuda jakby dłuższy czas rzeczywiście nie dostawała " jedzenia" kości kolan miała na wierzchu. Na szczęście że mam bardzo dużo pokarmu i Laura bardzo chętnie je, więc nadgania rówieśników smile

8

Ja też brałam luteine adalat i cały czas leżałam w szpitalu chodziłam tylko do toalety i na prysznic..:(
Nospy nie brałam bo skurczy nie miałam..
Co do pępowiny to u mnie było okej ale chyba właśnie dlatego ze moja córka leżała całą ciążę nóżkami w dół i dlatego pępowiny jej starczało wink
lekarze dawali mi szanse max na 2,5 kg dziecko podobno przy takiej macicy to i tak wyczyn;) a moja się urodziła 2960 i 57 dluga ale przez to ze była wysoką to właśnie tą Chudosc było widac policzki zapadnięte nogi jak patyki;) na szczęście też dobrze jadła i teraz ma 1,5 roku i jest idealnym sredniakiem;-)

9

No to rzeczywiście duże dzieciątko smile ciekawi mnie jak bardzo macica jest nie dojrzała nic w tych szpitalach nie mówią...

10

szehi jak chcesz sie dowiedziec na czym twoja wada polega dokładnie to najlepszym sposobem jest zrobienie laparoskopii (robią 3 dziurki w twoim brzuchu jedna w pępku a druga w okolicach jajników... i tam wszystko wyjdzie
usg niestety ci tego nie pokaże chyba ze wada jest duza i np nie masz calkowicie jednego jajowodu..
u mnie jest tak że jajowód jeden jest okej a drugi wykształcił się tylko taki pipek który nie ma połączenia z jajnikiem i na usg widac ze jajnik ma ujscie do jajowodu ale nie widac juz tego jajowodu całego.. bo niestety tego w usg sie nie zobaczy...

11

A boli ta laparoskopia? Bo ja 3 lata temu miałam operacje pęknięcie torbieli prawego jajnika z resztą od kiedy pamiętam miałam problemy z tym jajnikiem bo bardzo często mnie pobolewał a w karcie wypisowej jest napisane: zastosowano leczenie:  laparoskopia, płyny infuzyjne itd... Ale mam normalnie szew z prawej strony. Czytałam że wada ta też przyczynia się do torbieli...

12

mm83 a jak u Ciebie z miesiączkami? Bo przecież miesiączkę się ma raz z prawego raz z lewego jajnika...

13

Uważam, że skoro raz się udało to nastęnym też. Lekarze lubią straszyć. Mają dowód czarno na biłym, że jest możliwe a usiłoją wmówić, że to się nie zdarzy.

Nowy początek.

14

ja teraz od ponad roku (3 miesiace po porodzie) biorę tabletki antykoncepcyjne, za miesiac planuje odstawić i zaczynamy sie starać o drugie dziecko. Jak sie starałam po laparoskopii to mialam wlasnie miesiączke raz z jednego jajnika a raz z drugiego, zaszłam w ciaze w 6 cyklu starań, z tym ze realnie mozliwe to było co drugi cykl czyli mozna przyjąć ze w 3 miesiącu:)

laparoskopia to  nie boli... oczywiscie zalezy jaka, ale ja mialam tylko 3 nakłucia, jedno w pępku i po jednym w miejscu jajników jakby, ale to dostłownie takie wielkości kółeczka malutkiego, po roku wszystko zniknęło i nie mam śladu gdzie te nakłucia były..:)

AniaFrania gratulacje teraz to juz bedzie dobrze... czy dobrze przeczytalam w innym wątku są bliźniaki?:))

15 Ostatnio edytowany przez Flipcia (2016-02-01 20:43:35)

ciekawa jestem czy Ci się udało zajść w kolejną ciążę. Ja również jestem "jednorożcem". Dowiedziałam się o tym po porodzie, gdy dociekałam skąd takie komplikacje poporodowe (liczne, silne krwotoki, konieczna była transfuzja). Stoję teraz przed taką samą decyzją jak ty stałaś w 2014. Planuję drugą ciążę, ale lekarze odradzają, bardzo pesymistycznie podchodzą do tego, mimo, że pierwszą donosiłam aż do 40 tygodnia.

16

Pierwsza ciąża w 2 cyklu starań, przebiegała ksiazkowo do 32tc, kiedy to córka przestała rosnąć. W 35tc szyjka skrócona 90%, dziecko maleńkie i decydują o cesarce. Cora na szczęście urodziła się zdrowa, jednak maleńka. Lekarz mówi tylko, że mam małą macice i kolejnej ciąży mogę nie donosic. Moja lekarka co wizyta mówi, że macica zupełnie normalna. 3 lata później stwierdzamy, że chcemy drugie dziecko - raz jeden bez zabezpieczenia i jest :-) od 30tc wizyty częściej. 32 tc - syn przestaje rosnąć. CO JEST GRANE?! Znowu?! Leki, stres... Przybierać, przybieral ale nie jak książkowe dziecko. W 38tc wysokie ciśnienie, tydz 39 cesarka - synek 2,5kg, zdrowy :-) i nagle lekarze zaczynają szukać jajnika... Twierdzą że nie ma...No jak nie ma :-/ pytają o przebyte operacje - yy no pierwsza cesarka i nic poza tym, ale o co chodzi? No i popołudniu przychodzi doktor - ma pani macice jednorozna, wada bardzo rzadka, nie ma pani lewego jajnika, szok że przy pierwszej cesarce nikt tego nie zauważył, gratuluję dwójki zdrowych dzieci bo teoretycznie powinna pani mieć problemy z zajściem, gratuluję...
Także tak... Zero problemów z zajściem, miesiączki normalne...wszystko normalnie. A w nieświadomości zylam 30 lat, do ginekologow chodziłam kilku, zawsze prywatnie i stawialam na jakosc. I żaden nic nie zauważył... I chyba dobrze, że nie wiedziałam, bo bym się na drugie bala zdecydować.

Posty [ 16 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Nietypowa wada macicy- macica jednorożna

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021