Za trzy tyg mam cesarkę,co zabrać do dzieciaka? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Za trzy tyg mam cesarkę,co zabrać do dzieciaka?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

Temat: Za trzy tyg mam cesarkę,co zabrać do dzieciaka?

Witam;-)Mam pytanie do dziewczyn ktore rodzily,lub które na dniach szykują się do porodu.Będę mieć cesarkę i dowiedziałam się że gdy wszystko pójdzie dobrze,jest się w szpitalu zaledwie 3 doby.Mam już torbę spakowaną ,zabrałam wszystko co mi będzie potrzebne:podkłady,podpaski,staniki i koszule do karmienia itp,dla malej:pampersy,chusteczki nawilżające,krem na posladki,itp......Nie wiem jakich rozmiarów ciuszki zabrać?Mam dużo pajacyków,kaftaników,spioszków rozm od 62,nie zakupilam 55-60,nigdzie nie widzę takich małych.Moja córa urodziła się 55 cm,myślę ze druga nie będzie dużo mniejsza,ale obawiam się zew te rozmiary będą za duże...Jakie wy zabieracie i co ?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Za trzy tyg mam cesarkę,co zabrać do dzieciaka?

Dla Ciebie: gacie wink Wielkie, babcine, albo chociaż takie z wysokim stanem, mięciutkie gacie. Te wszystkie nisko wycięte nad łonem majtki bardzo boleśnie wrzynają się w ranę po cc.

Dla dziecka - niedrapki i przewiewne pajacyki. Rozmiarówka i tak z każdej firmy wypada inaczej, więc za wiele Ci nie pomożemy. Weź, co masz, a po powrocie do domu ze spokojem dokupisz bardziej dopasowane (w razie czego).

3

W zadnych gaciach nie chodze,Ty o kozie,ja o wozie;-)

4

To podpaski będziesz na szelkach nosiła?????

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

5

a nie prościej dowiedziec się w szpitalu co zabrac dla dziecka? w szpitalu w którym ja rodziłąm ubranka daje szpital
swoje są potrzebne na wyjscie

co do tych gaci big_smile wybacz ale chyba stringów po porodzie nie załozysz? wink kup sobie siateczkowe chociaż mi one nie pasowały,były niewygodne i nosiłam zwykłe bawełniane

6

Witaj!

Chyba najlepiej jest zadzwonić do szpitala, w którym będziesz rodzić i dowiedzieć się co oni zapewniają, a co Ty powinnaś mieć ze sobą smile wszędzie jest inaczej

Co do gaci big_smile u mnie w szpitalu był zakaz noszenia bielizny. Ta wielka podpacha trzyma się między nogami. Po porodzie, tym bardziej po cc, nie będziesz śmigać jak mały sachodzik, a raczej drobić kroczki jak gejsza smile Podpacha nie wypadnie smile 
I ja sama  tak chodziłam pierwszy dzień. Drugi dzień po cc (mimo zakazu) założyłam majtki siateczkowe (Seni z tego co pamiętam). Takie majtki mają wysoki stan, są przewiewne i w żaden sposób nie podrażniają rany po cc i pozwalają jej oddychać. Majtki zwykłe bawełniane założyłam dopiero w domu, ale nie było to za bardzo wygodne, bo podrażniały ranę po cc.

Pozdrawiam i szczęśliwego rozwiązania życzę smile

7

ogólnie majtki nawet te siateczkowe zakazują nakładać,
ale jakoś nie mogłam chodzić z podpaską między nogami i podtrzymywać ją sobie ręką big_smile
dlatego majtki nosiłam zresztą jak każda kobieta na oddziale ,sciągane były tylko na obchód

8

Ale ten zakaz gaciowy to tylko po cesarce czy po naturalsie też? yikes

PS. Przepraszam za off ale intryguje mnie ta bieliźniana historia.

Matylda
16.01.15

9

Kap po naturalnym porodzie też wink

10 Ostatnio edytowany przez Madzia92 (2014-09-11 09:28:19)

Bo zamiast gaci zalecją długie koszule nocne / ciązowe jak zwał tak zwał ;D

ja majtki zakładałam , ściągałam na obchód , pierwsza doba te siateczkowe takie , kolejne te moje normalne bawełniane z tymże duzo wcześniej kupiłam swobie w sklapie takie wysokie z pełną pupą nie za obcisłe mocno ..takie wygodne i mogło byc byle na obchód je ściągnąć . Trzymac sobie podpaske tak non stop ? nie umiałabym no sorry ...

A dla maluszka to szpiatal z reguły daje ciuszki a twoje własne sa potrzebne tylko do wyjścia smile szczerze mówiąc rozmiar 62 podwiniesz i tez będzie dobry a gdyby był mocno za duzy dokupisz sobie rozmiar 56 bez problemu po wyjściu do domu prawda? ewentualnie ktoś jak będziecie w szpitalu ;D

szczęśliwego rozwiązania !:)

Aha jestem po CC ;p

19.10.2010 r 1750 g 46 cm szczęścia o imieniu Nadia Kocham najmocniej :*
28.10.2016 r 1700 g 47 cm  synuś Fabianek :*

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Za trzy tyg mam cesarkę,co zabrać do dzieciaka?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018