36 lat - zachodzić w ciążę, czy już za późno? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » 36 lat - zachodzić w ciążę, czy już za późno?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 33 ]

Temat: 36 lat - zachodzić w ciążę, czy już za późno?

Hej, mam problem, po 12 latach związku moj facet nagle zapragnął bysmy mieli jednak potomstwo, a nigdy wcześniej żadne z nas nie chciało. Twierdzi, że dorobił się juz wszystkiego i teraz już nic go nie czeka w życiu więc czas na dziecko - ot, taka filozofia. Normalnie bym go wyśmiała, ale kiedy powiedziałam, ze też w zasadzie chcę mieć, to od razu zaczął się zachowywać zupełnie inaczej, jest szczesliwszy, spiewa, przytula mnie, co chwila coś o tym mówi. Więc doszłam do wniosku, że nie tylko mu chodzi o finanse i inne przyziemne sprawy, ale widocznie tego mu brakowało jednak w życiu tylko nic nie mowił. Przyznam ze sama sie nad taką opcją zastanawiam od jakiegoś czasu, bo nagle wszystkie moje kolezanki zaciążyły. Starsze i młodsze. Ale jednak boję się podjąć tego kroku, boję się, że może pójść coś nie tak, itd, itd. Czy któraś z was zdecydowała sie na dziecko w "podeszłym" wieku 35+ ?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: 36 lat - zachodzić w ciążę, czy już za późno?

Może źle to odebrałam, ale:

1. On chce dziecka, bo "już nic go nie czeka w życiu ".
2. Ty chcesz dziecka, bo "nagle wszystkie moje kolezanki zaciążyły".

To nie są dobre przesłanki do podejmowania decyzji o dziecku.

Abstrahując od powyższego uważam, że 36 lat to nie jest wiek, który dyskwalifikowałby Cię w kwestii rodzenia dzieci. Musisz jednak wziąć pod uwagę, w tym wieku płodność już nie jest taka jak u 25-latki, nasienie też może być już "przerzedzone", więc może trzeba będzie próbować trochę dłużej. No i jest jeszcze parę zagrożeń związanych z różnymi chorobami dziecka, ale o tym zapewne już wiesz.

"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz."
Anthony de Mello

3

U mnie to na pewno cos na zasadzie zrywu, że one mają fajne dzieciaki, i ja tez chcę, no bo jak nie teraz to kiedy? To jego "nic nie czeka w zyciu" wydaje mi sie trochę taką zasłoną dymną, bo widze jakiego fizia dostał na punkcie swojego 2-letniego bratanka. On nie ma żadnych rozterek, a ja mam. Dla mnie trudne jest samo podjęcie decyzji - "od dzisiaj robimy dziecko". Teraz wydaje mi się ze typowa wpadka to błogosławieństwo, nie trzeba nic decydować. Cieszyłam sie dosłownie jeden dzień,a potem już same rozterki. Nie mam z kim o tym pogadać, a ciągle o tym myślę.

4

anitrax napisał/a:

Twierdzi, że dorobił się juz wszystkiego i teraz już nic go nie czeka w życiu więc czas na dziecko - ot, taka filozofia.

Korzystaj .
Po 40tce stwierdzi ze jeszcze wszystko co dobre czeka go w zyciu ale juz nie z toba..

5

anitrax napisał/a:

Hej, mam problem, po 12 latach związku moj facet nagle zapragnął bysmy mieli jednak potomstwo, a nigdy wcześniej żadne z nas nie chciało. Twierdzi, że dorobił się juz wszystkiego i teraz już nic go nie czeka w życiu więc czas na dziecko - ot, taka filozofia. Normalnie bym go wyśmiała, ale kiedy powiedziałam, ze też w zasadzie chcę mieć, to od razu zaczął się zachowywać zupełnie inaczej, jest szczesliwszy, spiewa, przytula mnie, co chwila coś o tym mówi. Więc doszłam do wniosku, że nie tylko mu chodzi o finanse i inne przyziemne sprawy, ale widocznie tego mu brakowało jednak w życiu tylko nic nie mowił. Przyznam ze sama sie nad taką opcją zastanawiam od jakiegoś czasu, bo nagle wszystkie moje kolezanki zaciążyły. Starsze i młodsze. Ale jednak boję się podjąć tego kroku, boję się, że może pójść coś nie tak, itd, itd. Czy któraś z was zdecydowała sie na dziecko w "podeszłym" wieku 35+ ?

Macierzyństwo to spory wysiłek i duża zmiana w życiu, zwłaszcza dla kobiety, dlatego warto podjąć przemyślaną decyzję. Niestety też, niezależnie od wieku, zawsze może coś pójść "nie tak".
Dodatkowo im później, tym trudniej, sama mam synka (wcześniak, ale zdrowy i prawidłowo się rozwija) urodzonego po 40 i widzę, ile energii potrzebuję by o niego zadbać.
Samo zajście w ciążę też może nie być najłatwiejsze, choć nie jest za późno, 36 lat to jeszcze nie starość. My staraliśmy się przez kilka lat i udało się z nienacka, dopiero wtedy, gdy pogodziliśmy się, że się nie uda.

Na Twoim miejscu nie martwiłabym się ani wiekiem, ani tym, że coś może się nie udać. Jeśli jesteście pewni, że chcecie być rodzicami, to jesteście gotowi i już.
Przyjemności z procesu twórczego życzę wink
I, oczywiście, wszystkiego najlepszego.

6

W celu rozwiania wątpliwości dotyczących możliwości zajścia w ciążę najlepiej iść do ginekologa i zrobić niezbędne badania. Reszta, a więc motywacja to coś, czego chyba osoby postronne nie powinny oceniać, mimo wszystko.

7

anitrax napisał/a:

Podeszły wiek? Moja teściowa urodziła moje "Cudo" w wieku 44 lat i zapewniam cię, że wtedy medycyna nie stała na tak wysokim poziomie. I zeby nie było... Moje "Cudo" ma jeszcze o rok młodszą siostrę !!

Nieraz sama się zastanawiam, jak ona to zrobila smile Jednak gdy na nią patrzę to widzę, że są kobiety "budynie" i są twarde jak skała. Ona należy do tych drugich. Dziś ma 92 lata i jeżdzi na rowerze, mieszka sama i radzi sobie doskonale ze wszystkim.

8

Dzięki za dodanie otuchy. Byłam u lekarza kilka miesięcy temu, mówił ze jesli będę chciała zachodzić w ciążę to do 40 mogę spokojnie próbować, bo dopiero później układ hormonalny zaczyna szwankować. U mnie wszystko jak z zegarku na razie.

Chciałam tez dodac, ze gdyby nie czytanie forów internetowych różnej maści nawet bym nie pomyslała, ze może byc aż tyle wątpliwości. Fizycznie jestem w rozkwicie jeśli można tak powiedzieć, mam sto razy lepszą kondycję niz w wieku 20+, bo ostatnich 10lat poświęciłam na sport, poza tym żyję o wiele bardziej "higienicznie" niz dajmy na to na studiach, o niebo lepiej sie odżywiam itd.

Dzięki Salomonka, własnie mi przypomniałaś moje harde babki i matkę, same mocne kobiety, w sumie nie obawiam się wcale, ze nie dam rady fizycznie, itd. W mojej rodzinie dwie ciotki rodziły pierwsze dzieci bez żadnych komplikacji w wieku 34 i 35 lat.

Jesli macie dla mnie jakieś rady to nie krępujcie się smile

9

Moja mama gdy mnie rodziła miała 42 lata, nie uważam że to za późno smile.

10

Julia Robert ma 51 lat i spodziewa się 4-go dziecka smile

11

W tych czasach tak się wszystko poprzesuwało, że chyba już nikogo nie dziwi ciąża w takim wieku. Jak dla mnie to właśnie fajny moment, bo ludzie są już zazwyczaj ustabilizowani, żyją na jakimś poziomie. Jeśli lekarz nie widzi przeciwwskazań i naprawdę chcecie zakładac rodzinę to czemu nie? smile

12

Jakie za późno?! Działaj! Trzymamy kciuki!

13

Bardzo sie cieszę że dzisiaj akurat sie odezwałyście, bo byłam całe przedpołudnie u koleżanki co ma 6 miesięcznego synka. Co za cudna istota ten mały- sama słodycz, jestem w nim ciężko zakochana. Myślę, ze nie będę sie dłużej wahać, czy warto czy nie. W planie mamy rozpoczęcie starań o potomka od urlopu, czyli od połowy czerwca, wcześniej zrobię badania, a od paru tygodni jem wszystkie witaminki. Dam wam znać gdy sie te nasze starania powiodą big_smile

14 Ostatnio edytowany przez Oen_242 (2019-03-21 23:38:15)

anitrax napisał/a:

moj facet nagle zapragnął bysmy mieli jednak potomstwo, a nigdy wcześniej żadne z nas nie chciało. Twierdzi, że dorobił się juz wszystkiego i teraz już nic go nie czeka w życiu

Czas położyć się do trumny. A nie, czekaj, można mieć jeszcze dziecko...!

15

anitrax napisał/a:

Moja siostra ma 41 lat i nie ustaje w staraniach smile

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

16 Ostatnio edytowany przez tajemnicza75 (2019-03-22 18:36:37)

jaanna napisał/a:
anitrax napisał/a:

Twierdzi, że dorobił się juz wszystkiego i teraz już nic go nie czeka w życiu więc czas na dziecko - ot, taka filozofia.

Korzystaj .
Po 40tce ztwierdzi ze jeszcze wszystko co dobre czeka go w zyciu ale juz nie z toba..

A co to ma do rzeczy?

Dodam, że moja szwagierka urodziła pierwsze dziecko w wieku 40 lat, zdrowe i cudne... jest jej wielką dumą. Moja koleżanka urodziła po 40-tce. Nie ukrywam, ze akurat jej było bardzo ciężko ze względu na słaby stan zdrowia, ale skoro Ty masz się jak 20-tka to Ciebie nie dotyczy. Moja mama urodziła brata w wieku 37 lat. Wtenczas to był wyczyn, ale dziś medycyna idzie do przodu. Bądź pod stała kontrolą lekarza i pochwal się jak Wam się uda "wyprodukować" http://emotikona.pl/emotikony/pic/dziecko-w-luzeczku.gif .

Jeśli się smucisz, to żyjesz przeszłością.
Jeśli się boisz, to żyjesz przyszłością.
Jeśli jesteś spokojny, żyjesz teraźniejszością. Lao Tzu

17

W wieku 34 lat urodziłam trojaczki (zupelnie naturalna ciąża, nigdy żadnych  hormonów). Dziewczyny mają juz 4latka i są  zdrowe.

To my tworzymy nasze własne przeznaczenie...

18 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2019-12-04 09:05:40)

Najlepiej porozmawiaj z jakąś położną, ona przygotuje Cie do porodu, zleci niezbędne badania i zadba o bezpieczny poród. Ja z mężem chodzimy do [spamik się wkradł] w Lublinie i jesteśmy bardzo zadowoleni.

19

Moja bratowa pierwsze dziecko urodziła w wieku 41 lat i od razu po roku zdecydowała się na drugie drugie. Obecnie to największe  jej szczęścia.

20

ja mam te same myśli a mam 34.. mój partner 35 uwaza ze jego czas na dzieci sie skonczyl i nie chce..

21

Myślę, że to nie jest za późno. Po prostu przemyślcie sobie czy naprawdę chcecie, z całym "dobrobytem" tego inwentarza, czy to po prostu kaprys ostatniego okresu "wszystko już widzieliśmy, wszędzie już byliśmy". Bo dzieciak, jak już się pojawi zmieni Wam całe życie, na zawsze. Z reguły ani na gorsze, ani na lepsze - po prostu zmieni. Czy na pewno chcecie innego życia, może nie chcecie rezygnować z obecnego?

Przemyślcie, pogadajcie ze sobą na spokojnie, nie jedźcie tylko na emocjach i instynktach, która Wam się narodziły w jednej chwili. Może ja do tej sprawy podchodzę trochę jak do jeża, ale mam wrażenie, że warto przegadać wcześniej. Ja zawsze wiedziałam, że kiedyś chce dzieci, mój mąż też, a i tak zapobiegawczo pytałam go z nim godzinami - żeby po prostu powiedział mi co myśli, co czuje w danych kwestiach. Co zrobicie jak dziecko okaże się chore, co zrobicie jeśli okaże się, że ciąża z tych bardzo trudnych i będziesz musiała cały czas leżeć (czy on o tym pomyślał i nagle mu się nie odwidzi ten cały pomysł z dzieckiem), jak on widzi zajmowanie się dzieckiem a jak Ty, jak widzicie podział urlopów rodzicielskich, dzielenia się opieką, zajmowaniem domem, jak on widzi wspieranie Cię w macierzyństwie, jak wyobraża sobie bycie dobrym ojcem, kto będzie wstawał w nocy, kto może pracować zdalnie, kto się zajmie dzieciakiem jak Ty zechcesz do pracy etc.

Jak się okaże, że już zajdziecie bez takich dyskusji, to będzie po ptakach - w takiej sytuacji niestety głównie dla Ciebie. Może już to macie omówione, a Ty podałaś tylko ogólne info, nie wiem. W każdym razie ja wałkowałam te wszystkie zagadnienia, bo miałam wrażenie, że panowie bywają (ale tu naprawdę uogólniam) w takich spontanicznych decyzjach bardzo beztroscy i bezrefleksyjni i po prostu o tych praktycznych rzeczach wcześniej mogą nie pomyśleć. I nie chodzi o to, że od razu muszą być najgorsi, czy niekochający, tylko po prostu czasem nie myślą o aspektach praktycznych bo podążają za ideą "ach, zostać ojcem". I nagle okazuje się, że wszystkie aspekty praktyczne musi wziąć na klatę i udźwignąć sama kobieta - musi bo nie ma wyboru, no brzucha sobie nie odczepi.

Absolutnie nie życzę takich czarnych scenariuszy, poza tym żadne z Was nie jest podlotkiem więc swoje rozumy macie. Ale jeśli tego jeszcze nie zrobiliście, naprawdę radzę poważnie pogadać wspólnie o aspektach praktycznych bycia w ciąży i bycia rodzicami. Wszystkiego dobrego!

22

Wiesz, natura jest tu mądrzejsza od nas. Jak miesiączkujesz, to możesz być matką z biologicznego punktu widzenia.
Będziesz mieć 58 w  momencie gdy dorośnie. To jeszcze nie starość.

Ja podlewam czystą wodą
Ziarno które będzie kwiatem
I uważam na zaklęcia
Każde słowo ma swój zapach

23

Chyba jestem za stara jednak

24

anitrax napisał/a:

Chyba jestem za stara jednak

Bo?

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

25

Myślę, że powinnaś sobie darować, skoro masz takie wątpliwości, że zmieniasz zdanie co jakiś czas.
Bez urazy smile

26 Ostatnio edytowany przez anitrax (2019-12-04 11:14:50)

Bo nic z tego nie wychodzi.

Każdy @ to płacz. Przestałam nawet patrzeć na dzieci na ulicy i nie odwiedzam już koleżanek z dziećmi bo mnie to za bardzo boli. W ogóle za dużo mnie kosztuje to wszystko, więc staram się do końca roku i jak nic z tego nie będzie to zamykam biznes.

27

anitrax napisał/a:

Bo nic z tego nie wychodzi.

Każdy @ to płacz. Przestałam nawet patrzeć na dzieci na ulicy i nie odwiedzam już koleżanek z dziećmi bo mnie to za bardzo boli. W ogóle za dużo mnie kosztuje to wszystko, więc staram się do końca roku i jak nic z tego nie będzie to zamykam biznes.

Droga autorko masz co najmniej kilka lat na to by zajść w ciążę, więc dla własnego dobra powinnaś wygasić w sobie te pesymistyczne emocje. Prawdopodobnie towarzyszy Ci ciągły stres związany z obawami o macierzyństwo. Zestresowany organizm jest po prostu nie gotowy na macierzyństwo.  Natura jest bardzo mądra w tej kwestii i znam kilka takich przypadków, gdy kobieta wyciszyła emocje ciąża się pojawiła. Trzymam kciuki smile

28

Saba, tak to mówią wszyscy którzy wiedzą, ze sie staramy o dziecko smile Tylko kurcze cięzko to wyciszyć, przestałam wpisywać w apke kiedy mam okres, bo czekam na dni płodne itd, potem na okres, potem znowu rozczarowanie. Testy owulacyjne ktoś mi polecił zrobić, to dopiero jest stres, kilka dni sprawdzania pod rząd czy jest owulacja. To nie na moje nerwy. Porzuciłam testy i patrzenie jaki to dzień miesiąca, echchchcchch Mój facet mnie wspiera i mowi, ze będziemy próbować do skutku. Wspierają mnie tez dwie przyjaciółki, one mają swoje dzieci więc dla nich to w ogole żaden problem poczekać. Ale one zachodziły od razu, nie wiem co by zrobiły gdyby pól roku i nic. Wiem, ze to teoretycznie krótko, ale od decyzji,  że robimy mija 10 miesięcy, od początku starania 6, dla mnie to najdłuższy rok w życiu.

29

No teraz to Ty się nakręcasz za bardzo. Przestań robić testy, przestań się przejmować, po prostu kochajcie się co 2-3 dni i wychillujcie. Jak się tak będziesz stresować, to sama będziesz bojkotować swoje starania.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

30 Ostatnio edytowany przez Anetka1 (2019-12-05 15:01:58)

Moja mama zaszła w drugą ciążę w wieku 41 urodzila 42 smile Nie czytaj artykułów w internecie. Znajdź dobrego lekarza który poprowadzi twoją ciążę.. W internecie raczej przesadzają jeśli chodzi o tematy zdrowotne i nie ma się co tym kierować. Jak chcesz przestać się bać to rób badania prenatalne u dobrego lekarza i będziesz spokojniejsza, co wszystkim wyjdzie na zdrowie. Pozdrawiam

31

anitrax napisał/a:

Dzięki za dodanie otuchy. Byłam u lekarza kilka miesięcy temu, mówił ze jesli będę chciała zachodzić w ciążę to do 40 mogę spokojnie próbować, bo dopiero później układ hormonalny zaczyna szwankować. U mnie wszystko jak z zegarku na razie.

Chciałam tez dodac, ze gdyby nie czytanie forów internetowych różnej maści nawet bym nie pomyslała, ze może byc aż tyle wątpliwości. Fizycznie jestem w rozkwicie jeśli można tak powiedzieć, mam sto razy lepszą kondycję niz w wieku 20+, bo ostatnich 10lat poświęciłam na sport, poza tym żyję o wiele bardziej "higienicznie" niz dajmy na to na studiach, o niebo lepiej sie odżywiam itd.

Dzięki Salomonka, własnie mi przypomniałaś moje harde babki i matkę, same mocne kobiety, w sumie nie obawiam się wcale, ze nie dam rady fizycznie, itd. W mojej rodzinie dwie ciotki rodziły pierwsze dzieci bez żadnych komplikacji w wieku 34 i 35 lat.

aliciah napisał/a:

W tych czasach tak się wszystko poprzesuwało, że chyba już nikogo nie dziwi ciąża w takim wieku. Jak dla mnie to właśnie fajny moment, bo ludzie są już zazwyczaj ustabilizowani, żyją na jakimś poziomie. Jeśli lekarz nie widzi przeciwwskazań i naprawdę chcecie zakładac rodzinę to czemu nie? smile

anitrax napisał/a:

Saba, tak to mówią wszyscy którzy wiedzą, ze sie staramy o dziecko smile Tylko kurcze cięzko to wyciszyć, przestałam wpisywać w apke kiedy mam okres, bo czekam na dni płodne itd, potem na okres, potem znowu rozczarowanie. Testy owulacyjne ktoś mi polecił zrobić, to dopiero jest stres, kilka dni sprawdzania pod rząd czy jest owulacja. To nie na moje nerwy. Porzuciłam testy i patrzenie jaki to dzień miesiąca, echchchcchch Mój facet mnie wspiera i mowi, ze będziemy próbować do skutku. Wspierają mnie tez dwie przyjaciółki, one mają swoje dzieci więc dla nich to w ogole żaden problem poczekać. Ale one zachodziły od razu, nie wiem co by zrobiły gdyby pól roku i nic. Wiem, ze to teoretycznie krótko, ale od decyzji,  że robimy mija 10 miesięcy, od początku starania 6, dla mnie to najdłuższy rok w życiu.

Nic się drogie panie nie poprzesuwało. Jest jak było przez tysiące lat czyli kobieta szczyt swojej płodności i warunków do prawidłowego zakończenia ciąży przechodzi mniej więcej w wieku 15-25 lat. Potem to już leci w dół na łeb, na szyję. W wieku 30 lat kobieta ma już tylko 12 % komórek jajowych, a 10 lat później już tylko 3 %. Przy czym są to komórki jajowe, które mają 40 lat...
Jeśli mając 36 lat jesteś zrezygnowana po raptem pół roku próbowania, to faktycznie daj sobie spokój. Badania wskazują, że kobieta w wieku 35-36 ma 95 % szans na zajście w pierwszą ciążę po 3 latach starania Takie są konsekwencje życiowych wyborów, że lata przed 30-tką są na karierę, dorobienie się, stworzenie warunków itd. Jest to oczywista bzdura i samolubstwo, bo dziecku nie trzeba żadnych specjalnych warunków poza kochającymi rodzicami. Ofiarami takiej właśnie filozofii życia padają głównie kobiety, bo facetom w ogóle w życiu jest łatwiej. Tak a propos facetom z wiekiem też spada płodność, a poza tym trzeba brać pod uwagę, że dzisiejsi młodzi faceci w porównaniu ze swoimi ojcami, a dziadkami, to już w ogóle, to zwykłe miernoty pod względem płodności. Wystarczy spojrzeć na badania, które wyraźnie wskazują, że ilość i jakość plemników jakimi dysponują dzisiaj faceci nie ma w ogóle porównania do poprzednich pokoleń. I tak to się ze sobą łączy i jest potem płacz kiedy już się ma doktoraty, mieszkania i stanowiska.

Tak więc przede wszystkim pół roku starań w twoim wieku, to po prostu nic. Po drugie, już warto iść do stosownej poradni, gdzie zlecą lub zrobią badania tobie i mężowi pod kątem czynników niesprzyjających zajściu w ciążę. Mąż badał swoje nasienie? Moja żona urodziła nasze pierwsze dziecko w wieku 29 lat. Po roku prób zajścia w ciążę zaczęliśmy w końcu robić badania i okazało się, że trzeba było u żony operacji i to wcale nie takiej błahej. Po operacji i kilkumiesięcznym okresie rekonwalescencji pan doktor nakazał przystąpić do roboty i poszło już w miarę szybko wink Druga ciąża w wieku 35 lat przyszła już bez większych problemów ale to też nie było na pstryknięcie.

To już jest koniec, Piękna przyjaciółko To już jest koniec Moja jedyna przyjaciółko, koniec
Koniec naszych rachub niespełnionych Koniec tego, co trwa nieporuszone Nie umkniesz, ani nie zdziwisz się, to koniec Już nigdy nie spojrzę w oczy twoje...ponownie
Podszedł do drzwi Zajrzał do środka "Ojcze?" "Tak synu?" "Chcę cię zabić" "Mamo...chcę cię...przelecieć"

32

Masz rację Snake, że to krótko. Jak na razie nie potrafię się w ogóle od tego zdystansować i spokojnie sobie żyć licząc na to, ze się uda, dlatego mnie to męczy.
A w ogóle zainspirowała mnie koleżanka o 4 lata starsza, która w zeszłym roku urodziła pierwsze dziecko. Starali się dwa miesiące, więc uznałam, ze może nie jest dla mnie za późno. Wcześniej nie brałam pod uwagę macierzyństwa w ogóle, nie miała tu nic do rzeczy droga kariery, jak to piszesz, bo ta akurat jest u mnie marna.
Oczywiście nie ma reguły bo znam parę starającą się od 2 lat, mają około 30stki. Znam również wiele osób w ich wieku, które powpadały z przypadkowymi osobami na imprezie. Oraz parę, którzy jak u was, po operacji i wielu wielu problemach w końcu mają dziecko, chociaż są młodzi i nic nie wskazywało na problemy zdrowotne. To są naprawdę różne historie. Ginekolog mowił, ze mam sie wyrobić do 40tki, bo po tym wieku są już problemy hormonalne.
Dobrze na mnie działa to forum, bo  jak sie tu wygadam, to jestem spokojniejsza, a wasze wiadomości czytam wszystkie. I oczywiście biorę pod uwagę, ze nigdy się to może nie zdarzyć. Jak i to, że juz zaraz za chwilę będę w ciąży.

33

Nie odpowiedziałaś na pytanie czy twój facet zrobił badania nasienia? Bo wiesz, ty się stresujesz, a dziś faceci mają tak marne nasienie, że nie od rzeczy jest zrobić takie badanie. Poza tym jest taka stara metoda..., po stosunku bioderka i nogi do góry i tak chwilę wytrzymać tongue

To już jest koniec, Piękna przyjaciółko To już jest koniec Moja jedyna przyjaciółko, koniec
Koniec naszych rachub niespełnionych Koniec tego, co trwa nieporuszone Nie umkniesz, ani nie zdziwisz się, to koniec Już nigdy nie spojrzę w oczy twoje...ponownie
Podszedł do drzwi Zajrzał do środka "Ojcze?" "Tak synu?" "Chcę cię zabić" "Mamo...chcę cię...przelecieć"

Posty [ 33 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » 36 lat - zachodzić w ciążę, czy już za późno?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018