Co mam zrobic ???Blagam o rade - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Co mam zrobic ???Blagam o rade

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: Co mam zrobic ???Blagam o rade

Witam wszystkie panie.
Moim problemem jest moja kobieta a raczej jej podejście do życia.
Jestem z Kobieta w związku od 6 lat, na razie żyjemy bez ślubu lecz w niedalekiej przyszłości czemu nie.
Problem się zacza w momencie kiedy zwolnili ja z pracy z powodu redukcji etatów , zawsze jej tłumaczyłem , ze  tego typu firmy nigdy nie liczą się z pracownikiem , lecz ona twierdziła inaczej aż tu nagle dostała list z wypowiedzeniem.
Kolejna praca była w jakimś hotelu ale tylko na 3 mies . W tym momencie pracuje ona w firmie gdzie bylem kierowca około 5 lat temu staram się jej wytłumaczyć ,ze praca w tej firmie nie daje jej niczego i ze każdy możne tam pracować nawet nie w pełni normalna, jest to hurtownia książek gdzie ona ma tylko zadanie spakować ja i wysłać klientowi.
  Kilka razy pytałem ja o CV a raczej co w nim napisze w przyszłości bo mamy jeszcze po te 30 lat a ona nawet nie ma zamiaru poszukać czegoś innego powiedział bym normalnego, zawsze tłumaczy się tym ,ze jest jej tam dobrze bo może zawsze z kimś pogadać i ma tam dobre koleżanki.
W tym roku dostałem kontrakt na wyjazd do kanady za konkretne pieniądze lecz martwię sie jak ona znajdzie prace bo w Kanadzie nie chcą obcokrajowców ze słabym wykształceniem lub doświadczeniem zawodowym.
żeby było jasne nie zależy mi na pieniądzach które ona zarobi ponieważ sam zarabiam nie najgorzej martwi mnie jedynie jej podejście do wszystkiego a tym bardziej do kupna domu gdzie kiedyś ja spytałem "tak dla jaj "w jaki sposób chciała by kupić dom na kredyt skoro nikt jej go nie da odpowiedziała z obojetnascia to będę wynajmowała a z reszta to facet powinien utrzymać dom.
  Ze wszystkim ma zapal nie do wytłumaczenia ,prawo jazdy,szkoła ,itd itp .Mieszkamy w angli a ona dalej ledwo  po angielsku kiedy poprosiłem ja żeby poszła do szkoły zawsze jakaś wymówka czasem ze nie ma pieniędzy albo co innego kiedyś powiedziałem ,ze dam jej pieniądze na szkole to odpowiedziała ze nie chce mojej kasy ,ze stać ja.
Pracuje od poniedziałku do soboty to zawsze mi robi wyrzuty bo pracuje w soboty ona chce posiedzieć ze mną tłumaczę jej , ze pieniądze z nieba nie leca i jak bym zarabiał tyle co ona nigdy bym niczego  nie kupił ani nie osiągną
Sa miliony takich przykładów długo by wymieniać, jak ja zmotywować sam nie wiem co mam robić ,czy aż tak się różnimy

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Co mam zrobic ???Blagam o rade
mario30 napisał/a:

jak ja zmotywować sam nie wiem

Powiedziała Ci otwarcie, jak rozumie zadanie swoje i Twoje. Co więcej chcesz wiedzieć? Po co chcesz ją zmotywować? Chcesz żeby była kimś innym niż jest? Żeby była niezależna i goniła za pieniędzmi, zamiast polegać na Tobie?

A może zapytaj siebie o uczucia do Niej? Może to nie problem zmotywowania Jej, a akceptacji dla Niej takiej, jaka jest.

BÓG jest wzorem mądrości: mnóstwo dzieci, żadnych alimentów, żadnej żony i żadnej teściowej. Objawia się wybranym, rozmawia z nielicznymi i wpuszcza do swoich wielu mieszkań kogo chce.  I dzięki tej Bożej Mądrości niektóre dzieci darzą Go Zaufaniem, Uwielbieniem i Miłością. Pozostali próbują rzucać kamieniami Panu Bogu w okna i trafiają kulą w płot swojego własnego ograniczenia.

3

W dość dosadny sposób dajesz jej do zrozumienia że jest gorsza od Ciebie a tak wcale nie powinno być. Spróbuj z nią rozmawiać ale bardziej w ten sposób że może powinna zacząć rozglądac sie za nową pracą która zagwarantuje jej jakąkolwiek przyszłość lub coś  stylu że w dotychczasowej pracy się marnuje a Ty wierzysz że stać ja na więcej.

4

ja myslę że juz wiele zrobiłeś aby dać jej do zrozumienia że powinna zrobić coś więcej ze swoim życiem.
jest po prostu osoba która nie ma ambicji i raczej to się nie zmieni. Dla niej jest wazne tylko aby pracować mieć jakiś grosz i tyle. Nie wazne gdzie pracuje.
Ja osobiście też nie rozumiem takiego podejścia. a szczególnie jeśli chodzi o język.
Sama mieszkam za granica i nie wyobrazam sobie nie mówić po Angielsku.

5

Zmienić możesz tylko siebie.
Jeżeli Ona nie czuje potrzeby zmiany pracy, nauki języka to pewnie nie zrobi tego bo Ty tego chcesz.
Zastanów się co w niej lubisz, co w niej kochasz, podziwiasz i czy chcesz tak żyć. Masz dwa wyjścia zmienić partnerkę lub swoje oczekiwania. Inaczej będziesz sie męczył.

6

Jesteś z nią 6 lat, więc pewnie znasz już ją nienajgorzej(tym bardziej, że jak piszesz mieszkaliście razem), i jesli do tej pory twoje zaczepki o jej rozwój czy zapał do pracy, życia nie przyniosły skutku, to marnie to widzę. Ona widocznie taka jest-minimalistka. A skoro tak cię to dręczy, to zastanów się dobrze, czy chcesz spędzić z nią kolejne lata swojego życia? Skądś się biorą twoje rozważania, być może uczucia maleją?

7

Tendre77 napisał/a:

Zmienić możesz tylko siebie.
Jeżeli Ona nie czuje potrzeby zmiany pracy, nauki języka to pewnie nie zrobi tego bo Ty tego chcesz.
Zastanów się co w niej lubisz, co w niej kochasz, podziwiasz i czy chcesz tak żyć. Masz dwa wyjścia zmienić partnerkę lub swoje oczekiwania. Inaczej będziesz sie męczył.

Święte Słowa. Chcieć można za siebie, ale nie za kogoś. Wymagania i oczekiwania zmiany są tak naprawdę sygnałem braku akceptacji, a więc sygnałem braku miłości.

BÓG jest wzorem mądrości: mnóstwo dzieci, żadnych alimentów, żadnej żony i żadnej teściowej. Objawia się wybranym, rozmawia z nielicznymi i wpuszcza do swoich wielu mieszkań kogo chce.  I dzięki tej Bożej Mądrości niektóre dzieci darzą Go Zaufaniem, Uwielbieniem i Miłością. Pozostali próbują rzucać kamieniami Panu Bogu w okna i trafiają kulą w płot swojego własnego ograniczenia.

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Co mam zrobic ???Blagam o rade

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018