prezentacja maturalna - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » prezentacja maturalna

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

1

Temat: prezentacja maturalna

na starsze lata zachcialo mi sie chodzic do szkoly chodze eksternistycznie .Mam 52 lata w maju bede podchodzic do matury.Mam napisac prezentacje ale nie wiem jak to sie robi
nigdy nie mialam z tym do czynienia moj temat Spieszmy sie kochac ludzi tak szybko odchodza .
Rozwin mysl ksiedza Jana Twardowskiego w oparciu o wybrane dziela literatury polskiej i swiatowej CZY moze mi ktos podpowiedziec jak sie mam za to zabrac chce sama to napisac aby miec satysfakcje ale jest problem jak to zrobic pozdrawiam

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: prezentacja maturalna
trak46 napisał/a:

na starsze lata zachcialo mi sie chodzic do szkoly chodze eksternistycznie .Mam 52 lata w maju bede podchodzic do matury.Mam napisac prezentacje ale nie wiem jak to sie robi
nigdy nie mialam z tym do czynienia moj temat Spieszmy sie kochac ludzi tak szybko odchodza .
Rozwin mysl ksiedza Jana Twardowskiego w oparciu o wybrane dziela literatury polskiej i swiatowej CZY moze mi ktos podpowiedziec jak sie mam za to zabrac chce sama to napisac aby miec satysfakcje ale jest problem jak to zrobic pozdrawiam

Podziwiam!
Bardzo niewiele osób podejmuje takie wyzwanie po 50. W tym wieku z reguły ludzie to już niestety tylko o wnukach i chorobach myślą.

Życzę powodzenia!!

Proszę o wypełnienie ankiety kobietki 30+, czytające prasę kobiecą i używające kremów przeciwzmarszczkowych:
http://www.ankietka.pl/ankieta/57980/wi … zeniu.html

3

Robie to dla corki niepelnosprawnej razem z nia chodze zaocznie i razem sie uczymy

4

Najpierw trzeba zgromadzić dużo materiałów i napisać konspekt który będzie zawierał literaturę, z której korzysta się pisząc pracę i plan wypowiedzi. Prezentacja trwa 10-15 minut, jest to bardzo krótki czas więc trzeba dość zwięźle mówić jeśli temat jest szeroki. Można korzystać z kartki na której są cytaty- na egzamin trzeba w 2 egzemplarzach przynieść (jeden dla komisji). Mile widziane są też pomoce wizualne i audiowizualne- można przygotować jakieś plansze z obrazkami, slajdy, prezentację zrobioną na komputerze, nagranie z fragmentem filmu/ piosenką, można też coś zaśpiewać, zagrać. Pomoce które ma zapewnić szkoła trzeba zgłosić (termin powinien być podany w harmonogramie dostępnym w szkole gdzie jest zdawana matura), chodzi o sprzęty typu telewizor, magnetofon, itp. Nie ma co się stresować, tym bardziej jeśli zaczyna się pracę nad tym już teraz:). Powodzenia!

5 Ostatnio edytowany przez Celia (2009-09-30 09:17:39)

trak46, w szkole, do której chodzisz, powinni Ci wszystko wyjaśnić na lekcjach j. polskiego. Jeśli tak się nie dzieje, to bardzo źle. Nikt w przygotowaniu prezentacji maturalnej nie jest pozostawiony samemu sobie, wręcz przeciwnie - nauczyciel powinien kontrolować etapy przygotowania ucznia do egzaminu.
Do swojego tematu dobierasz literaturę polską i światową - sama wybierasz, co chcesz, ale pamiętaj, aby wszystkie pozycje były zgodne z tematem. Myślę, że 5-6 będzie dosyć. Na prezentację masz 15 minut, więc nie ma co nakładać sobie wielu przykładów.
Musisz wymyślić sobie jakiś zamysł kompozycyjny całej wypowiedzi, ponieważ na początku stawiasz tezę, którą potem w rozwinięciu musisz udowodnić dobrymi argumentami, czyli odpowiednią literaturą. Twój temat daje naprawdę szerokie pole do popisu.
Potem przygotowujesz bibliografię na piśmie - jedna strona A4 - oddajesz na 30 dni przed rozpoczęciem sesji maturalnej, następnie ramowy plan wypowiedzi (czyli konspekt Twojej prezentacji) - też jedna strona A4 - oddajesz 7 dni przed egzaminem.
Radzę skorzystać ze strony Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, którą podaję poniżej, tam znajdziesz wiele formalnych odpowiedzi.
Jakby co, też służę radą - jestem egzaminatorem. smile

http://www.cke.edu.pl/index.php?option= … ;Itemid=69

Na str. CKE zajrzyj koniecznie do informatora maturalnego.

6

http://matura.kujon.net/txt/10/prezenta … ralna.html

tu jest dużo istotnych spraw, zwłaszcza, jak sobie zaplanować pracę tongue

Doznawać uczuć, kochać, cierpieć, poświęcać się będzie zawsze istotą życia kobiet. 

7

Bardzo Panią dziękuję za pomoc. Jesteście wspaniałe życzę wszystkiego dobrego

8

kochani maturzyści a może zainteresuje was konkurs z super nagrodami można wygrać kamerę, aparaty, IPODY...trzeba tylko nakręcić 60 sek filmik którego akcja toczy się wokół dowolnie wybranej książki z serii ?Matura 2010.Vademecum. OPERON? zresztą zobaczcie sami może przysa się takie dośdwidczenie do matury:))) podaje linka tam jest więcej info
http://www.operon.pl/krec_vademecum

9

Post przeniesiony:

lool2 napisał/a:

jestem tegoroczną maturzystką i choć posty tu dotyczą życia studenckiego, postanowiłam zamieścić swój wątek, ponieważ mój problem wiąże się po części także ze studiami.. aby dostać się na nie muszę zdać maturę, wiadomo. tylko ja mam problem z napisaniem pracy na j.polski, bo kompletnie nie wiem od czego trzeba zacząć! jestem całkiem dobra z polskiego, ale zależy mi na dobrym napisaniu tej pracy, dlatego chyba mam pustkę w głowie.
wybrałam temat- Nieśmiertelni bohaterowie Szekspira. Przedstaw analizę psychologiczną trzech wybranych postaci. Wyjaśnij, na czym polega fenomen wiecznej aktualności dramatów Szekspira.
do tego tematu dobrałam takie postaci- Makbet, Lady Makbet oraz Hamlet. z tej drugiej musiałam zrezygnować, bo powiedziano mi, że lepiej wziąć bohaterów z innych książek. dobrze, gdyby był to bohater z lektury nieobowiązkowej.
potrzebuje tylko (albo aż)  planu, który mógłby mi w tym pomóc... ma ktoś dla mnie jakiś pomysł, radę? może plan..? bardzo proszę!!!

... Mam serce w ogniu i niewiele mam w tym życiu czasu, by żałować czegoś...

REGULAMIN Forum Netkobiety.pl - przeczytaj smile

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » prezentacja maturalna

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021