problem ze znalezieniem nowej pracy pomimo doświadczenia - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » problem ze znalezieniem nowej pracy pomimo doświadczenia

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: problem ze znalezieniem nowej pracy pomimo doświadczenia

Jestem osoba wykształconą z kilkuletnim doświadczeniem zawodowym.
Z ostatniej pracy zrezygnowałam ze względu na niskie zarobki, ale radziłam sobie dobrze, a miałam tej pracy bardzo dużo.
Teraz szukam czegoś podobnego i nie mogę znaleźć...
Byłam na kliku rozmowach kwalifikacyjnych - jednak przez stres tak naprawdę nie potrafię przedstawić tego co mam do zaoferowania...

jak sobie radzić ze stresem na rozmowach kwalifikacyjnych by zaprezentować się z dobrej strony?

oraz drugie pytanie - do tej pory szukam pracy na zasadzie - pojawia się ogłoszenie to na nie aplikuję - może ktoś zna jakieś skuteczniejsze metody?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: problem ze znalezieniem nowej pracy pomimo doświadczenia

Cześć,

problem może leżeć w tym, że najpierw się zwolniłaś, i szukasz dopiero po fakcie. To
może odstraszać pracodawców.

Na stres mogę poradzić wcześniejsze przygotowanie, czyli zrobienie sobie takiej małej symulacji w głowie chociażby z najczęściej zadawanych pytań. Takie rozmowy są w sporej części przewidywalne, a takie przygotowanie dużo daje, gdyż nie szukasz wtedy odpowiedzi "naprędce", co znacznie zmniejsza stres. Jest sporo stron i artykułów na ten temat + masz doświadczenie więc warto po każdej rozmowie zanotować sobie pytania które padły i zestawić ze swoimi odpowiedziami na nie. Wtedy zobaczysz, jakich pytań udzieliłaś "na gorąco" a jakich udzieliłabyś po zastanowieniu się.

Aplikacja na istniejące już oferty jest najlepszym sposobem, ale możesz również założyć profil na portalu związanym z karierą.

3

Można jeszcze popytać znajomych czy nie słyszeli o jakiejś ofercie pracy.

Na stresowe sytuacje  podczas rozmowy o pracę chyba nie ma konkretnego sposobu. Stres niewielki nawet byłby wskazany.
Na duży stres polecam uśmiech na wstępie. Jeśli masz kłopoty z zaprezentowaniem tego, co umiesz, to wcześniej przygotuj się do takiej rozmowy.
Zadaj sobie hipotetyczne pytania i udziel na nie najlepszych odpowiedzi. Praca nad wizualizacją może przynieść rezultaty. Podczas rozmowy  będziesz dążyć, żeby odpowiedzieć w taki sposób,w  jaki sobie wcześniej wymyśliłaś.

4

A jak z Twoim wcześniejszym zatrudnieniem? Spójrz na swoje CV i zastanów się, czy nie ma tam wpisanych kilku, kilkunastu pracodawców a staż/okres pracy u każdego z nich średnio wynosił pół roku. Jeżeli tak, to nie dziw się, ale po prostu odstrasza to pracodawców.

Jeżeli masz taką sytuację, to musisz trochę tego powykreślać, ponieważ będziesz miała tylko problemy ze znalezieniem pracy.

5

Bartma napisał/a:

Jeżeli masz taką sytuację, to musisz trochę tego powykreślać, ponieważ będziesz miała tylko problemy ze znalezieniem pracy.

Nie radzę wykreślać. Gorsze od częstych zmian pracy są przerwy w zatrudnieniu.

6

Jedynym lekarstwem to odbyć tych rorzmów jak najwięcej, po pięciu mniej więcej sama zoabczysz, że przestajesz się bać, bo nie ma czego, trzeba uwierzyć w siebie !!! A stres i nerwy w takich sytuacjach to coś zupełnie normalnego, więc dalej do przodu !!!

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » problem ze znalezieniem nowej pracy pomimo doświadczenia

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018