pedagogika wczesnoszkolna- co o tym sądzicie? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » pedagogika wczesnoszkolna- co o tym sądzicie?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 23 ]

Temat: pedagogika wczesnoszkolna- co o tym sądzicie?

Witam. Chciałam się spytać, czy jest tu ktoś, kto studiuje pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną?
Co możecie powiedzieć o tych studiach? W tym roku idę na to, to jest pewna i przemyślana decyzja i moim marzeniem jest uczyć dzieci w klasach 1-3. Może ktoś mógłby mi powiedzieć, jak wyglądają takie studia, czy przedmioty są ciekawe, czy więcej jest takiego logicznego myślenia, czy jednak wkuwania na pamięć? Ogólnie im więcej informacji o tych studiach tym lepiej.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :-)

"Liczy się nie to, kim ktoś się urodził, ale kim wybrał, by być."
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: pedagogika wczesnoszkolna- co o tym sądzicie?

Studia miłe łatwe i przyjemne tym bardziej jeśli ktoś lubi dzieci.
Jednak...to zawód kompletnie bez przyszłości. Moje koleżanki po takich studiach są bezrobotne.
Szkoły się zamyka, klasy mają coraz mniej uczniów, coraz mniej ludzi decyduje się na dzieci...

Pomyśl nad czymś bardziej przyszłościowym.

"No cóż, ten, który kocha, powinien dzielić los tego, kogo kocha." /Woland

3

tak ja tez jestem po studiach takich, ogolnie studia sa łatwe, można je pogodzić nawet z wychowywaniem dzieci swoich, ale z praca jest bardzo ciężko, mowie to na swoim przykładzie ale i na przykładzie koleżanek które od kilku lat maja dyplom, nie maja mezow dzieci a i tak nie maja pracy  w tym zawodzie tylko np. w sklepie
ale skoro to twoje marzenie to idz studiuj może akurat tobie się uda
ale jest przesyt na rynku pedagogów
na pamięć nie ma dużo wkuwania, to naprawdę łatwe studia

Ja już byłam na przyszłościowych studiach i mało co bym się nie wykończyła na nich. Dlatego teraz idę na to co mnie na prawdę interesuje.
Ja myślę, że to zależy od wytrwałości osoby w dążeniu do celu, jeżeli chodzi o pracę. Niektórzy łatwo się poddają i biorą pracę taką jaka jest, a później już nie szukają dalej tego czego chcieli, odpuszczają. Jeżeli miałabym patrzeć, tylko na te kierunki, po których jest super płatna praca i dużo tej pracy jest to bym do końca życia męczyła się w takiej pracy i nie cieszyło by mnie to wcale.

W sumie to po prawie każdym kierunku jest mnóstwo absolwentów a pracy mało, więc myślę, że nie warto się załamywać smile

Ale dziękuję za odpowiedzi smile

5

zaklopotana123451 napisał/a:

Ja już byłam na przyszłościowych studiach i mało co bym się nie wykończyła na nich. Dlatego teraz idę na to co mnie na prawdę interesuje.
Ja myślę, że to zależy od wytrwałości osoby w dążeniu do celu, jeżeli chodzi o pracę. Niektórzy łatwo się poddają i biorą pracę taką jaka jest, a później już nie szukają dalej tego czego chcieli, odpuszczają. Jeżeli miałabym patrzeć, tylko na te kierunki, po których jest super płatna praca i dużo tej pracy jest to bym do końca życia męczyła się w takiej pracy i nie cieszyło by mnie to wcale.

W sumie to po prawie każdym kierunku jest mnóstwo absolwentów a pracy mało, więc myślę, że nie warto się załamywać smile

Ale dziękuję za odpowiedzi smile

Jesteś jeszcze bardzo młodziutka i naiwnie myślisz.
Fakty są jakie są a ty im zaprzeczasz. Znam bardzo dobrze środowisko nauczycieli i wychowawców i wiem,że po takich studiach nie ma pracy.

Pomyśl nad takim kierunkiem który by Cię interesował i była by jakakolwiek szansa na znalezienie zatrudnienia po studiach. Powodzenia!

"No cóż, ten, który kocha, powinien dzielić los tego, kogo kocha." /Woland

Przemyślałam wszystko bardzo dobrze i nie ma takiego kierunku poza właśnie pedagogiką. I naiwnie nie myślę, tylko optymistycznie i z wiarą we własne siły smile Jeżeli coś się kocha i robi się coś z pasją, to się jest w czymś dobrym i  prędzej czy później zostaniemy docenieni przez pracodawców, trzeba tylko walczyć i się nie poddawać. I ciągle się szkolić.

7

Zakłopotana ja jestem zdania, byś poszła na to, co Cię interesuje. smile Ja skończyłam pedagogikę (licencjat) w tym roku. Co prawda nie tą specjalizację, którą Ty wybrałaś - ukończyłam reskę z dodatkami. .Wiesz, o pracę jest ciężko, zwłaszcza jeśli chodzi o kierunek wczesnoszkolna. Mało dzieci, szkół i w ogóle sama wiesz jak to jest. Nie będę Ci mówić. Ale mam propozycję , połącz pedagogikę z elementami z zakresu psychoterapii, psychologii i innymi naukami a na pewno jakoś się w przyszłości wszystko ułoży. To prawda, że wczesnoszkolna jest łatwym kierunkiem - wręcz zabawą - wiem, bo obracam się w kręgu pedagogicznym i studenckim wink. Jest tam wiele zabaw, śpiwow, nauka pisania odpowiednio liter, cyfer i takie tam wink

Ale rób to co kochasz i nie poddawaj sie wink Ważne byś pedagogikę połączyła z innymi specjalnościami wink Np. po wczesnoszkolnej idź na mgr na inny specjalizację - terapia, reska, gerontogogika itd. wink

Najtrudniejszy jest dialog z samym sobą.

8 Ostatnio edytowany przez zaklopotana123451 (2014-07-24 16:23:50)

Suzan_444 napisał/a:

Zakłopotana ja jestem zdania, byś poszła na to, co Cię interesuje. smile Ja skończyłam pedagogikę (licencjat) w tym roku. Co prawda nie tą specjalizację, którą Ty wybrałaś - ukończyłam reskę z dodatkami. .Wiesz, o pracę jest ciężko, zwłaszcza jeśli chodzi o kierunek wczesnoszkolna. Mało dzieci, szkół i w ogóle sama wiesz jak to jest. Nie będę Ci mówić. Ale mam propozycję , połącz pedagogikę z elementami z zakresu psychoterapii, psychologii i innymi naukami a na pewno jakoś się w przyszłości wszystko ułoży. To prawda, że wczesnoszkolna jest łatwym kierunkiem - wręcz zabawą - wiem, bo obracam się w kręgu pedagogicznym i studenckim wink. Jest tam wiele zabaw, śpiwow, nauka pisania odpowiednio liter, cyfer i takie tam wink

Ale rób to co kochasz i nie poddawaj sie wink Ważne byś pedagogikę połączyła z innymi specjalnościami wink Np. po wczesnoszkolnej idź na mgr na inny specjalizację - terapia, reska, gerontogogika itd. wink

Dziękuję za tą odpowiedź smile
Zdaję sobie sprawę z tego, że będę musiała się dokształcać dalej i też właśnie myślałam, żeby na magistra wziąć opiekuńczą pedagogiką z terapią. Do tego jakieś wolontariaty, może koła naukowe. Wiem, że jeśli będzie to mój wymarzony kierunek to nie będę musiała się zmuszać do nauki aż tak bardzo i z przyjemnością będę dowiadywać się nowych rzeczy. Bo mam porównanie z tym, jak kiedyś się męczyłam na studiach, bo źle wybrałam i nikomu tego nie życzę.

A myślisz, że jeśli będę miała tylko licencjat z wczesnoszkolnej to będę mogła uczyć w szkole normalnie ? Bo zależy mi na tym, a nie chce, żebym dopiero później dowiedziała się o tym, że np. nie mam kwalifikacji dobrych do tego.

9 Ostatnio edytowany przez Suzan_444 (2014-07-24 19:50:37)

Hm... Wydaje się mi, że ten tytuł mgr jest jednak potrzebny do tego, byś mogła uczyć w szkole. Licencjat to tylko taka "przepustka", ale jesteś bliżej niż dalej smile. Licencjat da Ci tytuł zawodowego licencjata  z pedagogiki. Abyś mogłą w pełni cieszyć się pracą pedagoga, potrzebny jest jednak tytuł mgr. Tak się mi wydaje. wink

Mam nadzieję, że owe studia spodobają się Tobie. Ciesz się nauką, praktykami, które będziesz miała i czasem studenckim, który już nigdy nie wróci. smile No chyba, że w wspomnieniach smile.  Nie daj się i studiuj to co kochasz smile
Jak będziesz miała jakieś pytania, to śmiało pytaj wink W końcu jestem zawodowym licencjatem big_smile.

PS. Nie daj się starszym pedagogom, którzy twierdzą, że są alfą i omegą. A uwierz mi, takich w życiu spotkasz, być może już na praktykach.

Ale chodzi mi o to, czy jeżeli będę miała licencjata z wczesnoszkolnej a magistra np. z opiekuńczej + terapia, to czy wtedy będę mogła normalnie w szkole uczyć. Czy muszę mieć licencjat i magistra w wczesnoszkolnej.  Bo magistra robić będę na pewno tylko czy kontynuacja musi być, czy jednak mogę inną pedagogikę wziąć ?

Dziękuję, jak będę miała jakiś problem to się odezwę. Nie boję się i wiadomo, wszędzie są ludzie, którzy uważają się za niewiadomo kogo. Ale nie ma co się przejmować takimi smile

11

To musisz mieć magistra z wczesnoszkolnej chyba. Tak myślę. Jestem pewna wręcz  na 99%.

No to widzisz, to w takiej sytuacji ciężko poszerzyć swoje kwalifikacje smile

13

No to zaproponuję Ci jeszcze taką edukację jak studium czy podyplomówki smile. Oczywiście jeśli będziesz chciała, miała czas i pieniądze. smile

No tak, tylko takie opcje zostają. Trzeba będzie pomyśleć o tym. Ale na razie celem jest licencjat wczesnoszkolna i przedszkolna smile Powolutku aż dojdziemy na sam szczyt big_smile

15

Pewnie. Dasz radę. Powolutku, małymi krokami smile Byle do przodu big_smile

A co myślicie o studiach magisterskich  - terapia pedagogiczna? Wiecie może coś na ich temat? Jakie dają kwalifikacje i co można po nich robić ? Chodzi mi o połączenie licencjat: pedagogika wczesnoszkolna, magisterka: terapia pedagogiczna

Dziękuję z góry za pomoc smile

17

Do tego zdecydowanie trzeba mieć powołanie wink
Jednak zgadzam się, że to zawód mało przyszłościowy. A co mnie w tym dziwi, to mimo tego, że zamykane są szkoły i przedszkola, to ten kierunek jest mega oblegany.
Ja jestem po pedagogice opiekuńczo-wychowawczej (licencjat). Wiem, że po tym też może być różnie z pracą, ale teraz wybieram się na geragogikę (pedagogika osób starszych). TO jest przyszłość, bo Polska jest społeczeństwem starzejącym się i usługi w kierunku osób starszych na pewno zaczną się rozrastać wink Domy spokojnej starości, kluby seniora - takie instytucje będą potrzebne.
Tak więc moim zdaniem, zamiast ciągle skupiać się na dzieciach, trzeba patrzeć na to co naprawdę będzie potrzebne, a opieka nad osobami starszymi, czy też terapia tych osób to zdecydowana przyszłość w Polsce jak i poza nią wink Choć nie da się ukryć, że do takiej pracy również trzeba mieć powołanie i pasję, bo nie każdy się nadaje.

18

ja jestem pedagogiem i szczerze mówiąc nie miałam problemów z pracą. Oczywiście to zależy od tego, jaką uczelnię wybierzesz i od tego gdzie mieszkasz. W większym mieście nie ma problemów z pracą, a w tym roku w związku z ustawą o 6-latkach w szkole,potrzebują pedagogów. Studia nie są trudne, ale praca specyficzna. Nie należy też zapominać, że to sfeminizowany zawód,  być może Tobie nie będzie to przeszkadzała, ale mnie owszem.

19

Ja uważam, że praca się znajdzie zawsze - spełniaj marzenia! Ta branża  jest wymagająca, ale też na pewno satysfakcjonująca. Ja też zawsze chciałam pracować w edukacji, dlatego zaczęłam robić licencjat z pedagogiki i są to studia bardzo ciekawe. Moim zdaniem nie można się poddawać, ktoś musi w oświacie pracować i to muszą być ludzie z misją. Już myślałam, że nigdy swoich ambicji zawodowych nie spełnię, ale okazało się, że można licencjat zrobić online na WSKZ, także korzystam i wierzę, że przyszły pracodawca dostrzeże mój upór w dążeniu do celu. Za Ciebie też trzymam kciuki, grunt to rozwijać się w kierunku, który nas interesuje.

20

Praca - hobby. smile

Pamiętaj, że kiedy potrzebujesz pomocnej dłoni, jest ona na końcu twojego ramienia

Audrey Hepburn

21

[...]  Chodzi mi o połączenie licencjat: pedagogika wczesnoszkolna, magisterka: terapia pedagogiczna

Studia to jedno, a praca - to drugie. Studia w tym sensie, że zależy, cz ktoś studiuje dla wiedzy, czy dla dyplomu.

Do pracy przygotowujemy się nie tylko poprzez studia, ale przede wszystkim przez praktyki i treningi.

Z doświadczenia moich koleżanek ze studiów wynika, że praktycznie zwiększa się szansę na znalezienie pracy, gdy pedagogikę wczesnoszkolną dopełni się oligofrenopedagogiką, terapią pedagogiczną lub psychologią.

Warto pamiętać, że uczymy się całe życie, a nie tylko trzy lata na studiach licencjackich. Kumulacja wiedzy działa jak kumulacja kapitału - wymaga czasu i konsekwencji.

Pracę można znaleźć nie tylko w instytucjach, ale także prywatnie, na przykład jako opiekunka do dzieci.

BÓG jest wzorem mądrości: mnóstwo dzieci, żadnych alimentów, żadnej żony i żadnej teściowej. Objawia się wybranym, rozmawia z nielicznymi i wpuszcza do swoich wielu mieszkań kogo chce.  I dzięki tej Bożej Mądrości niektóre dzieci darzą Go Zaufaniem, Uwielbieniem i Miłością. Pozostali próbują rzucać kamieniami Panu Bogu w okna i trafiają kulą w płot swojego własnego ograniczenia.

22

Animus napisał/a:

[...]  Chodzi mi o połączenie licencjat: pedagogika wczesnoszkolna, magisterka: terapia pedagogiczna

Studia to jedno, a praca - to drugie. Studia w tym sensie, że zależy, cz ktoś studiuje dla wiedzy, czy dla dyplomu.

Do pracy przygotowujemy się nie tylko poprzez studia, ale przede wszystkim przez praktyki i treningi.

Z doświadczenia moich koleżanek ze studiów wynika, że praktycznie zwiększa się szansę na znalezienie pracy, gdy pedagogikę wczesnoszkolną dopełni się oligofrenopedagogiką, terapią pedagogiczną lub psychologią.

Warto pamiętać, że uczymy się całe życie, a nie tylko trzy lata na studiach licencjackich. Kumulacja wiedzy działa jak kumulacja kapitału - wymaga czasu i konsekwencji.

Pracę można znaleźć nie tylko w instytucjach, ale także prywatnie, na przykład jako opiekunka do dzieci.

Bardzo trafnie to wszystko opisałeś, ale post jest sprzed sześciu lat, więc przypuszczam, że autorka dawno podjęła swoją decyzję, a być może pracuje już w zawodzie smile.

23

Priscilla napisał/a:

[...]
Bardzo trafnie to wszystko opisałeś, ale post jest sprzed sześciu lat, więc przypuszczam, że autorka dawno podjęła swoją decyzję, a być może pracuje już w zawodzie smile.

Tak, wiem, odżył jednak w tamtym roku. Jeśli Autorka dostanie wiadomość na  e-maila, to będzie mogła swoje decyzje skonfrontować z tekstem mojego posta.

A jeśli nie Autorka, to mogą skorzystać inni użytkownicy Forum. Dziękuję Ci za komentarz.

BÓG jest wzorem mądrości: mnóstwo dzieci, żadnych alimentów, żadnej żony i żadnej teściowej. Objawia się wybranym, rozmawia z nielicznymi i wpuszcza do swoich wielu mieszkań kogo chce.  I dzięki tej Bożej Mądrości niektóre dzieci darzą Go Zaufaniem, Uwielbieniem i Miłością. Pozostali próbują rzucać kamieniami Panu Bogu w okna i trafiają kulą w płot swojego własnego ograniczenia.

Posty [ 23 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » pedagogika wczesnoszkolna- co o tym sądzicie?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021