"oświadczenie o respektowaniu katolickiego charakteru uczelni" - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » "oświadczenie o respektowaniu katolickiego charakteru uczelni"

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

1 Ostatnio edytowany przez kilver (2014-07-18 16:50:57)

Temat: "oświadczenie o respektowaniu katolickiego charakteru uczelni"

Od października będę studiować na KULu. Dokumenty już złożyłam, zostałam przyjęta, ale z racji tego, że jestem osobą niewierzącą muszę napisać "oświadczenie o respektowaniu katolickiego charakteru uczelni" (normalnie składa się odpis metryki chrztu, ale w moim wypadku byłoby to problematyczne, bo takowego nie posiadam).
I tu moje pytanie: macie pojęcie jak coś takiego napisać? Kobieta w dziekanacie (bardzo miła, zresztą) nie bardzo mi to wytłumaczyła (powiedziała dokładnie to, co zawarłam w tytule), a była kolejka więc nie chciałam przedłużać. Myślałam, że napisać po prostu "oświadczam, że ja legitymująca się dowodem osobistym o nr x będę respektować etc." ale nie jestem pewna, czy to odpowiednia forma.
Macie jakieś pomysły? A może ktoś z was składał takie oświadczenie? Będę wdzięczna za odpowiedzi.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: "oświadczenie o respektowaniu katolickiego charakteru uczelni"
kilver napisał/a:

Myślałam, że napisać po prostu "oświadczam, że ja legitymująca się dowodem osobistym o nr x będę respektować etc." ale nie jestem pewna, czy to odpowiednia forma.

Powinno być odpowiednie.
Wynika z niego kto i jakiej treści oświadczenie składa.

3

Nie musisz nawet pisać nr dowodu. Wystarczy im samo zdanie o respektowaniu. KUL nigdy nie robi żadnych problemów, wszystko zawsze da się załatwić smile

4

Pewnie chodzi o takie rzeczy, że jeśli na ćwiczeniach prowadzący powie że aborcja jest bardzo nieodpowiednią rzeczy, to jeślibyś weszła w dyskusję i nie zgodziła się z tym, to natychmiast zostałabyś wyrzucona ze studiów. Podobnie jeśli w czasie egzaminu padłoby pytanie, uzasadnij dlaczego aborcja jest nieodpowiednia, a ty powiedziałabyś że jest odpowiednia, zostajesz wyrzucona.

5

Poważnie trzeba złożyć takie oświadczenie? Wow, zaszokowałam się smile

"Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz"
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"

6

MrSpock napisał/a:

Pewnie chodzi o takie rzeczy, że jeśli na ćwiczeniach prowadzący powie że aborcja jest bardzo nieodpowiednią rzeczy, to jeślibyś weszła w dyskusję i nie zgodziła się z tym, to natychmiast zostałabyś wyrzucona ze studiów. Podobnie jeśli w czasie egzaminu padłoby pytanie, uzasadnij dlaczego aborcja jest nieodpowiednia, a ty powiedziałabyś że jest odpowiednia, zostajesz wyrzucona.

Skończyłam dwa kierunki na KULu i nigdy żaden wykładowca na zajęciach nie wchodził w takowe tematy.
Pierwsze słyszę by ktoś został wyrzucony z KULu za to,że ma inne poglądy i je prezentuje.
Ja także katoliczką nie jestem,nie musiała podpisywać żadnego oświadczenia.Było to co prawda kilkanaście lat temu.

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » "oświadczenie o respektowaniu katolickiego charakteru uczelni"

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021