jak ocieplić kontakt z 'teściową'? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » jak ocieplić kontakt z 'teściową'?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

1

Temat: jak ocieplić kontakt z 'teściową'?

Od roku mieszkam z chłopakiem u niego w mieszkaniu. mieszkanie jest bardzo małe. to kawalerka z tym że jeden pokoj został podzielony na dwa. Jego mama prawie wogóle ze mną nie rozmawia. Niby jest dla mnie miła, ale to wygląda tak, że ona przychodzi np o 20. Mówi 'dzień dobry' i zamyka sie w pokoju ;/ nigdy nie wymieniłam z nią więcej jak 3 zdania. Źle się czuję w takiej sytuacji. Ona siedzi zamknięta w swoim pokoju, my w swoim.Nie gotuje, nie sprząta, nic nie robi. Robie to ja. Nie kupi nawet papieru toaletowego jak się skończy. Nie podoba mi się jej stosunek do mnie. Ona jest dobrą kobietą, ale bardzo nieśmiałą mimo że ma te 45 lat. Marzy mi się że przychodzi do domu pijemy razem herbate ona opowiada jak było w pracy i normalnie jak normalni ludzie rozmawiamy.
Chciałabym złapać z nią kontakt, ale nie wiem jak już zagadać, jak nawiązać rozmowe, nie umiem z nią rozmawiać. no bo od roku jestem i nie wykazała żadnej chęci. trochę czuję się jak intruz ale z drugiej strony mieszkam z chłopakiem, jest nam dobrze ze sobą. boli mnie to że nikogo z jego rodziny nie znam. on jak przyjeżdżamy do mnie to poznał moją 30osobową rodzinę (wliczajac wujki ciotki itd). z wszystkimi rozmawia na luzie, jest akceptowany od strony mojej rodziny. ja akceptowana się nie czuję. marzy mi się z nim ślub, ale boli mnie to że teściowie nie rozmawiają ze mną... sad

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: jak ocieplić kontakt z 'teściową'?

A może razem z chłopakiem zaprosicie ją na wspólny niedzielny obiad. Moze zróbcie z tego taką tradycję i będzie okazja do pogadania. Albo zapytaj, co mogłąbyś ugotować, bo nie masz pomysłu.Zapytaj, co lubi jeść i tak się jakoś rozmowa potoczy.  Albo powiedz jej, ze upiekłaś ciasto i czy mogłabyś przyjść i z nią go zjeść. Albo jak ona kupuje jakieś gazety lub czyta książki to zapytaj czy Ci pożyczy. I zawsze jest jakiś powód do rozmowy. A skoro jest nieśmiała a Ty nie wiesz, jak do niej podejść to poproś chłopaka, zeby Ci w tym pomógł. On ją w końcu lepiej zna, więc wie o czym gadać.
Ajak mama wchodzi do domu io mówi "dzień dobry" to zapytaj od razu, jak było w pracy. Takie dzowne to, bo ja z moją przyszłą teściową mam swietny kontakt. Głównie mój chłopak do mnie przychodzi, ale jak ja jestem u niego to zawsze sobie pogadamy albo piszemy smsy i jest naprawdę fajnie.
Myślę, ze takimi małymi kroczkami dojdziesz do celu. Trzymam kciuki i życze powodzenia.

3

Odp: jak ocieplić kontakt z 'teściową'?

Piszesz że wstydliwa. Może po prostu się wstydzi zacząć rozmawiać. Zacznij z nią sama rozmowe :-) lub powiedz chłopakowi o tym niech jej delikatnie to powie że czujesz się z tym źle. Jako jego matka chciała by dla syna jak najlepiej więc powinna coś zrobić w tym kierunku. No chyba, że jest przeciwna temu związkowi...

4

Odp: jak ocieplić kontakt z 'teściową'?

Mój chłopak nie ma z nią dobrego kontaktu. unika jej. jak słychać domofon to on od razu zamyka u nas drzwi. tak żeby nie wchodziła. jest jeden mały problem. jej prawie nigdy nie ma w domu. to wygląda tak że ja wstaje o 6 ide do pracy , ona prawdopodobnie o 7. ja wracam z pracy o 19, gotuje coś tam, sprzątam. ona przychodzi o 21 lub 22. często też się tylko szybko myje i zamyka w pokoju (idzie spać)
więc nie mam możliwości ugotowania czegoś dla niej bo ona nie je (tak jakby poprostu jadła u kogoś, myśle że może mieć jakiegoś mężczyznę i tam poprostu spędza cały swój czas). więc ja nawet nie mam możliwości żeby do niej coś więcej zagadać. i wiecie co ja też jestem nieśmiała więc mnie również ciężko coś tam zagadać do niej. jest tak sztywno.
bardzo bym chciała mieć takie relacje jak ty Agatko. Z książkami już próbowałam ;p dała mi je tak troche bez słowa. robiłam jej herbaty to brała i zanosiła do siebie zamykając drzwi ;/
chłopakowi mówiłam= nie widzi problemu sad
a mi źle! bo jestem bardzo rodzinną osobą a tutaj mam tylko chłopaka. a potrzebuje kogoś takiego jak jego mama, bo brakuje mi mojej. brak mi tych spotkań rodzinnych.

5

Odp: jak ocieplić kontakt z 'teściową'?

A może przełamiesz swoją nieśmiałość,zapukasz do jej pokoju i powesz, ze masz ochotę na taką babską rozmowę.I powiesz, ze brakuje Ci rodziny i nie masz z kim pogadać. Moze ona się też przełamie i jakoś pójdzie. A jak się wstydzisz to moze w ciągu dnia napisz jej sms albo kartkę w pokoju zostaw. Moze to zadziała.

6

Odp: jak ocieplić kontakt z 'teściową'?
cloud napisał/a:

Od roku mieszkam z chłopakiem u niego w mieszkaniu. mieszkanie jest bardzo małe. to kawalerka z tym że jeden pokoj został podzielony na dwa. Jego mama prawie wogóle ze mną nie rozmawia. Niby jest dla mnie miła, ale to wygląda tak, że ona przychodzi np o 20. Mówi 'dzień dobry' i zamyka sie w pokoju ;/ nigdy nie wymieniłam z nią więcej jak 3 zdania. Źle się czuję w takiej sytuacji. Ona siedzi zamknięta w swoim pokoju, my w swoim.Nie gotuje, nie sprząta, nic nie robi. Robie to ja. Nie kupi nawet papieru toaletowego jak się skończy. Nie podoba mi się jej stosunek do mnie. Ona jest dobrą kobietą, ale bardzo nieśmiałą mimo że ma te 45 lat. Marzy mi się że przychodzi do domu pijemy razem herbate ona opowiada jak było w pracy i normalnie jak normalni ludzie rozmawiamy.
Chciałabym złapać z nią kontakt, ale nie wiem jak już zagadać, jak nawiązać rozmowe, nie umiem z nią rozmawiać. no bo od roku jestem i nie wykazała żadnej chęci. trochę czuję się jak intruz ale z drugiej strony mieszkam z chłopakiem, jest nam dobrze ze sobą. boli mnie to że nikogo z jego rodziny nie znam. on jak przyjeżdżamy do mnie to poznał moją 30osobową rodzinę (wliczajac wujki ciotki itd). z wszystkimi rozmawia na luzie, jest akceptowany od strony mojej rodziny. ja akceptowana się nie czuję. marzy mi się z nim ślub, ale boli mnie to że teściowie nie rozmawiają ze mną... sad

Cloud- do ciebie należy pierwszy ruch , nie bedziesz pewna co mysli twoja teściowa dopuki ona ci tego nie powie, porozmawiaj z nią . Obawiam sie jdnak , że ona jest do ciebie wrogo nastwiona . Uważaj ,bo jak sama napisałas ona może traktowac cię jak intruza . Rok to kawał czasu , gdyby cię akceptowała sama by zagadała do ciebie . Obawiam sie , że twoja teściowa nie będzie chciała nawiązać z tobą przyjaźni . Chociaż , kto wie , musisz próbować . 
Ja mam teściową już 19 lat , nie mieszkam z nią , ale gdy jedziemy do niej w odwiedziny , ona ciągle traktuje mnie jak złodzieja , bo syna jej zwinełam .Rodzina męża , w ogóle traktuje mnie jak kogos kto im ukradł skarb. Grunt się jest nie przejmować .

7

Odp: jak ocieplić kontakt z 'teściową'?

strasznie ciężka sytuacja cloud, Twoja przyszła Teściowa może być zazdrosna o syna, w końcu każda matka jest zła na tę kobietę, która zabiera jej synka, szkoda tylko że nie powiedziała nic, tylko przez cały czas milczy, najgorsza jest ta niepewność:-( bo gdybyś już wiedziała co ona o Tobie myśli to wiedziałabyś też na czym stoisz, szkoda że Twój chłopak nie widzi Twojego rozdarcia. Agatka wcześniej udzieliła Ci świetnych porad, możesz z nich skorzystać i miejmy nadzieję ,że coś wskorają. Jeżeli jednak masz możliwość, żeby spedzić z Teściową trochę czasu w niedzielę to spróbuj przełamać nieśmiałość i usiądź obok niej i zacznij po prostu mówić... tak prosto z serca:) życzę Ci powodzenia:)))

8

Odp: jak ocieplić kontakt z 'teściową'?

Bardzo mi przykro ze przytrafila Ci sie taka sytuacja, wydajesz sie bc naprawde fajna dziewczyna! Ten niedzielny obiad to fajny pomysl, ale ejsli nie ma takiej mozliwosci... Ja mysle, że ona sama nie chce z Toba nawiazac lepszych stosunków... jesli Ty robisz jej herbate a ona zabiera ja do siebie... to malo  przyjemne.
Dobrze, że chciaz sie nie czepia...wtedy sytuacja bylaby jescze gorsza.
A moze macie mozliwosc przeprowadzenia sie z chlopakiem do Twoich rodziców?? Piszesz ze macie dobry kontakt z Twoja rodzina?

Cloud glowa do gory!! Sprobuj jescze raz porozmawiac z Chlopakiem, ja wiem ze oni sa z innej planety i nie rozumieja Nas Kobiet bardzo czesto smile ale powiedz mu jeszce raz jak bardzo Ci ciezko. Zaznacz, że dom jest od tego zeby byla w nim wspaniala atmosfera a nie obojetnosc!!

Zycze powodzenia!
Ola

9

Odp: jak ocieplić kontakt z 'teściową'?

Ja tez mieszkam z teściowa i jest bardzo różnie  Jak ona coś potrzebuje to potrafi być miła aż do przesady.A jak jej cos nie na rękę to zołza i czepia się wszystkiego .potrafi nawet stworzyć sytuacje i tak napuścić mojego męża że potem się kłócimy ,Tylko że znam ją już jak RoXana 19 lat i potrafię przewidzieć jej gierki - też zabrałam im największy skarb podobno bo maja jeszcze 2 dzieci i chodzą koło niego na paluszkach .Ale grunt to się tym nie przejmować .

Może powinnaś znaleźć sobie koleżankę ,skoro jej własny syn ją tak traktuje to coś jest nie tak musisz to koniecznie wybadać .
---------------
Tamara

10 Ostatnio edytowany przez koma5 (2009-09-18 16:13:14)

Odp: jak ocieplić kontakt z 'teściową'?

Cloud...Ja to widzę tak...
Masz dopiero 20 lat, a już zdecydowałaś się zamieszkać ze swoim chłopakiem i to w domu JEGO matki. Prawdopodobnie nie wyrażała na to zgody - ze względu na Twój wiek i wielkość mieszkania. Chłopak zamieszkał z Tobą na pewno bez jej pozwolenia. Mimo sprzeciwu - postawił na swoim. Między nimi przecież też nie ma dobrych układów - piszesz, że on zamyka drzwi Waszego pokoju, gdy wchodzi matka. Kobieta czuje się urażona, syn ją zawiódł i swój żal przelała na Ciebie. Nie awanturuje się, nie kłóci, nie dokucza Ci - po prostu zeszła Wam z drogi, nie chce być wspólniczką tego, na co nie dawała przyzwolenia.
Są dwa wyjścia: albo poproś ją o szczerą rozmowę, albo wyprowadź się - zamieszkajcie u Twoich rodziców, bądź wynajmijcie mieszkanie, przecież pracujecie oboje.  Innego wyjścia nie ma. Taka sytuacja trwa już rok i nic nie wskazuje na to, aby samo z siebie się rozwiązało. Kobieta ma prawo decydować, kto mieszka w jej mieszkaniu - możesz czuć się jak intruz, bo chyba trochę nim jesteś.

Dobrym wyjściem byłoby też zapoznanie jej z Twoimi rodzicami. Skoro zdecydowaliście się razem mieszkać, to chyba dość naturalna sprawa?

Ile lat ma Twój chłopak?

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » jak ocieplić kontakt z 'teściową'?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024