sposoby by partner zaczął się starać- jak kiedys.. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » TRUDNA MIŁOŚĆ, ZAZDROŚĆ, NAŁOGI » sposoby by partner zaczął się starać- jak kiedys..

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 47 ]

Temat: sposoby by partner zaczął się starać- jak kiedys..

Witam.
spotykam się z partnerem od 6 miesięcy, na początku wiadomo cudowne początki. Przyszła codzienność. Zmieniło sie.
Ja zakochałam się, on nie wiem? Nie mówi o uczuciach, czasem widze to w gestach.. ale teraz- coraz mniej. nawet trudno odpisać jest na smsa na 'dobranoc'.
Po tygodniu płaczu postanowiłam się wziąć w garść,  przestać płakać, odpisywać po sekundzie na jego wiadomości, czekać aż zaproponuje więcej niż 1 spotkanie w tyg (ja swoje już się naprosiłam)

Chciałabym mu dac do zrozumienia, że MOZE MNIE STRACIC ale nie przez sms albo mówiąc mu: Zostaw mnie itd.
Uczuciowo...jakimiś gestami, nie wiem. Nie mam doświadczenia. Jeżeli mnie zostawi oczywiściebędzie cieżko, i nie ukrywam, ze boje się tego- ale lepsza gorzka prawda niż słodkie kłamstwo...A ile może się starać kobieta? Płakać? Martwić się? Być na każde zawołanie?

koniec tego....

może macie jakieś sposoby? By partner zobaczyl, że wszystko może tak łatwo się rozpaść i że trzeba się starać.
+Rozmowy nic nie pomagają, to jest typ zamkniety w sobie. a kiedy ja mówie, że COŚ się zmieniło- on, że jak zwykle wymyślam.

BARDZO PROSZE O RADY

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: sposoby by partner zaczął się starać- jak kiedys..

Co Was łączy?

Nie ma sposobów aby on się zachowywał jak Ty sobie tego życzysz smile

3 Ostatnio edytowany przez Ola_la (2014-06-04 06:29:31)

a ja mysle ze wlasnie przesadzasz wymyślasz i troszkę go osaczasz
daj mu odetchnąć odsapnąć od siebie
daj mu się wykazac:) jak zatęskni to sam zacznie o ciebie zabiegac
zresztą 6 miesięcy to sa początki i kiedy ma być super jak  nie teraz na początku związku
zresztą może wypowiedzą się tu mezczyzni z ich punktu widzenia
ale jesteście 6 miesięcy i ty już potrafilas plakac tydzień czasu? to ja mysle ze z każdym facetem będzie ci zle bo chcesz sama nie wiesz czego
albo to nie facet albo ty musisz sobie poukladac w swojej glowie kim jesteś jakie masz plany marzenia cele a nie uczepić się na mezczyznie
sorki ale to wygląda na desperacje i brak własnego zycia
albo jesteś za mloda na związek taki poważny co bardziej prawdopodobne
a ile masz lat
no i skoro tak jest ze jedno spotkanie w tygodniu na twoja prosbe, ze nie odpisuje na smsy to mysle ze mu nie zależy po prostu i to nie jest to nie ten facet
ale to musisz z nim pogadać szczerze

Nie chodzi, żeby sie tak zachowywał, tylko chciałabym uciec od tego, że on myśli, że jestem na każde jego zawołanie. To moja wina, że tak się stało.. wiem.

Co nas łaczy? Dobre pytanie, z moejj strony na pewno miłość. z jego ? nie wiem. Prosiłam, starałam, latałam .. wszystko- żeby więcej mówił o uczuciach bo nie ma takiego związku w którym nic kompletnie się nie mówi... ale takiego charakteru jeszcze nie widziałam. Zamkniętość w sobie 90%. jestem także jego dziewczyna mozna powiedzieć- pierwszą. Poprzednia zostawiła go po miesiącu.

5

,,prosiłam starałam, latałam .. wszystko,, - to błąd
a przepraszam jeśli cie uraziłam jakims stwierdzeniem

mariola856 napisał/a:

a ja mysle ze wlasnie przesadzasz wymyślasz i troszkę go osaczasz
daj mu odetchnąć odsapnąć od siebie
daj mu się wykazac:) jak zatęskni to sam zacznie o ciebie zabiegac
zresztą 6 miesięcy to sa początki i kiedy ma być super jak  nie teraz na początku związku
zresztą może wypowiedzą się tu mezczyzni z ich punktu widzenia
ale jesteście 6 miesięcy i ty już potrafilas plakac tydzień czasu? to ja mysle ze z każdym facetem będzie ci zle bo chcesz sama nie wiesz czego
albo to nie facet albo ty musisz sobie poukladac w swojej glowie kim jesteś jakie masz plany marzenia cele a nie uczepić się na mezczyznie
sorki ale to wygląda na desperacje i brak własnego zycia
albo jesteś za mloda na związek taki poważny co bardziej prawdopodobne
a ile masz lat
no i skoro tak jest ze jedno spotkanie w tygodniu na twoja prosbe, ze nie odpisuje na smsy to mysle ze mu nie zależy po prostu i to nie jest to nie ten facet
ale to musisz z nim pogadać szczerze

ja mam 21 a on 23. |Oczywiscie, ze rozmawiałam.. próbowałam- ale on jak zwykle swoje ''że ja wymyślam''.A takie zlewki jego powodują właśnie to, że ja zaczynam szaleć na jego punkcie. A akurat to spotkanie, które ma sie odbyć u mnie to - on spytał ''czy sie widzimy''

7 Ostatnio edytowany przez Jozefina (2014-06-04 06:34:43)

Po pierwsze to są początki, kiedy ma być cudownie jak nie teraz? Choć może macie odmienne poczucie cudownosci? Po drugie skoro jest zmiana to nie mów mu że Coś się zmieniło tylko powiedz Co się zmieniło. Bo ogólniki nic nie dają.
No i to jest twój chłopak a nie żaden partner

8

On się nie zmieni, taki jest. A Ty się za bardzo starasz i jesteś tym zmęczona, nie dziwię Ci się bo też bym był... Może on wcale nie chce związku? Piszesz cudowne początki, czy wtedy był inny?

Cudowne początki/ co się zmieniło:

-Na pewno to, że kiedyś po kilka razy chciał się spotykac, proponował. Kiedy ja coś zaproponowałam- godził sie.
-pisał często o tym jak zamieszkamy razem itd, bo mieliśmy od października być razem w pokoju...
-chciał przedstawić mnie swojej mamie, zabrac do swojego rodzinnego miasta. a Teraz teksty typu: jak się bardziej postaram to mnie zobacze jego rodzinne miasto (Chociaż on ma takie żarciki, bardziej chodzi o ten poczatek: jak się bardziej postaram.. )
-sam pisał czesto smsy, pytał co u mnie. Teraz problemem jest odpisanie na któryś...
-kiedy nastapiła jakaś niezręczna sytuacja w której jakby się pokłocilismy, wiedziałam, że on się odezwie pierwszy i może to dawało mi dużo do zrozumienia, że mu zalezy- chociaż w taki sposób jeżeli nie mówi, ze mu sie podobam- zalezy mu na mnie itd teraz potrafi się nie odezwać cały dzień, a kiedy ja wyciągnę ręke( bo zdaje sobie sprawę, że te kłotnie to z mojej zazdrości,poczucia niskiej wartości itd..) i spytam się: dlaczego się nie odzywa- on ' a Ty czemu. Też sie nie odzywałas itd'
-inne są nasze rozmowy. Chociaż zawsze były bardziej przyjacielskie, a nei typu słoneczko kochanie, tylko buraku itd- to teraz daje się odczuć kompletnie zanik tego. Nie umiem tego opisać, to się czuje
...

Jego przyjaciel mi powiedział, chociaż nie zwierzałam się mu aż tak, że jestem bardzo ładna i powinnam go pokokietować. Bo on jest bardzo prosty.. Ale nie umiem, jak ? Nie wiem..

10

Powiem tak, jak mi zależy na kobiecie to się staram... i ona nie musi szukać rad na forum jak mnie do tego sprowokować smile to się po prostu dzieje.

11

Po Twoim opisie , jeśli bardzo Ci zależy to przestań się starać .- może się ocknie, ale nie licz na to za bardzo bo coś mi się wydaje że on jest z Tobą tylko dlatego że Ty się starasz a to przyjemne i nikogo innego nie ma w zanadrzu. Innymi słowy on ma Cię coraz bardziej w nosie

12

A mi autorka brzmi jak typ kobiety desperacko-osaczający, co by wyjaśniało wycofywanie się faceta.
Pół roku związku, a tu jakieś tygodniowe płacze i podobne historie, takie to nie zdrowe wszystko nawet na pierwszy rzut oka.
Autorko zajmij się trochę sobą, jakimś swoim hobby, zorganizuj sobie czas i daj się facetowi wykazać a nie cały czas go wyręczasz. Inaczej albo ucieknie, albo w imię wielkiej miłości będziesz wkoło niego skakać, czując się coraz bardziej nieszczęśliwa i niedoceniana.

GG: 1464002
"Nie ma takiej przeciwności, przeznaczenia, losu, które mogą zachwiać postanowieniem zdeterminowanej duszy"

13

agnik napisał/a:

A mi autorka brzmi jak typ kobiety desperacko-osaczający, co by wyjaśniało wycofywanie się faceta.
Pół roku związku, a tu jakieś tygodniowe płacze i podobne historie, takie to nie zdrowe wszystko nawet na pierwszy rzut oka.
Autorko zajmij się trochę sobą, jakimś swoim hobby, zorganizuj sobie czas i daj się facetowi wykazać a nie cały czas go wyręczasz. Inaczej albo ucieknie, albo w imię wielkiej miłości będziesz wkoło niego skakać, czując się coraz bardziej nieszczęśliwa i niedoceniana.

Ale on tego chce. Czyż nie powiedział że w nagrodę za starania będzie mogła zobaczyć jego rodzinne miasto?

14

> bo zdaje sobie sprawę, że te kłotnie to z mojej zazdrości,poczucia niskiej wartości itd..

Myślę sobie że to o czym piszesz (zazdrość, poczucie niskiej wartości) potrafi zniechęcić faceta... Jak chcesz aby się starał zmień to w sobie.

15

prekvapenie napisał/a:

> bo zdaje sobie sprawę, że te kłotnie to z mojej zazdrości,poczucia niskiej wartości itd..

Myślę sobie że to o czym piszesz (zazdrość, poczucie niskiej wartości) potrafi zniechęcić faceta... Jak chcesz aby się starał zmień to w sobie.

Myślę że to o czym pisze może też wynikać z totalnego olewactwa faceta.

Jozefina napisał/a:
prekvapenie napisał/a:

na początku tak nie było, dopiero gdy zaczęło być 'inaczej' między nami ja poczułam się gorsza,  ze jednak nie mogę być kochana przez kogoś

17

problemowanetkobietka napisał/a:
Jozefina napisał/a:
prekvapenie napisał/a:

na początku tak nie było, dopiero gdy zaczęło być 'inaczej' między nami ja poczułam się gorsza,  ze jednak nie mogę być kochana przez kogoś

Hmm... niedobrze. Chociaż nadal uważam że to nie facet powinien odpowiadać za poczucie Twojej wartości, a już na pewno nie po takim krótkim związku. Na pewno możesz być kochana wink

18

problemowanetkobietka napisał/a:
Jozefina napisał/a:
prekvapenie napisał/a:

No i o tym piszę. Naprawdę chcesz go przy sobie trzymać swoimi staraniami? Bo ja gotowa jestem się założyć że jak tylko sobie odpuscisz to on sobie pójdzie

19

Jozefina napisał/a:

No i o tym piszę. Naprawdę chcesz go przy sobie trzymać swoimi staraniami? Bo ja gotowa jestem się założyć że jak tylko sobie odpuscisz to on sobie pójdzie

Dokładnie to samo pomyślałem. Tylko pnetkobietka się stara, jak przestanie to on się nie odezwie bo przecież "telefony działają w dwie strony".

20

prekvapenie napisał/a:
Jozefina napisał/a:

No i o tym piszę. Naprawdę chcesz go przy sobie trzymać
swoimi staraniami? Bo ja gotowa jestem się założyć że jak tylko sobie odpuscisz to on sobie pójdzie

Dokładnie to samo pomyślałem. Tylko pnetkobietka się stara, jak przestanie to on się nie odezwie bo przecież "telefony działają w dwie strony".

I nie będzie godna zobaczyć jego rodzinnego miasta. A ono jakieś specjalne jest? Warte zachodu?

Jozefina napisał/a:
prekvapenie napisał/a:
Jozefina napisał/a:

No i o tym piszę. Naprawdę chcesz go przy sobie trzymać
swoimi staraniami? Bo ja gotowa jestem się założyć że jak tylko sobie odpuscisz to on sobie pójdzie

I nie będzie godna zobaczyć jego rodzinnego miasta. A ono jakieś specjalne jest? Warte zachodu?

mimo, że nie łatwo się czyta te posty... to ostatnie zdanie daje mi dużo do myslenia

22

Jozefina napisał/a:
agnik napisał/a:

Ale on tego chce. Czyż nie powiedział że w nagrodę za starania będzie mogła zobaczyć jego rodzinne miasto?

Wiesz, może to tylko specyficzny żart a może nie. Zależy od tego jaki jest facet.

GG: 1464002
"Nie ma takiej przeciwności, przeznaczenia, losu, które mogą zachwiać postanowieniem zdeterminowanej duszy"

Chciałabym zaryzykować... i powiedzieć mu, bo nigdy tego nei mówiłam jemu.
' że go kocham ! aa jeżeli on nei czuje tego samego by mnei zostawił '
ale boje sie, nie wiem czy to dobry pomysł

24

Zapytaj go kim dla niego jesteś? Jak widzi Waszą przyszłość?

Nie widzę sensu wyznawania miłości, co chcesz tym osiągnąć? Rozkochać go w sobie?

o albo dzisiaj, ja napisałam: gdzie sie podział moj kochany chlopak?
w sumie to dla zartów, bo cos gadalismy ze obiadku nie chciał zrobic dla mnie...
a on:
że nie ma pojecia, nie dbam to się psuję.
i muszę dbać..

26

A dbasz, dbałaś? Napisz szczerze, jak to wyglądało przez cały dotychczasowy związek gdy on dzwonił i chciał się umówić? Od razu się godziłaś? Ile razy Ty sama wyszłaś z inicjatywą spotkania? Jakie są proporcje jednego do drugiego?

prekvapenie napisał/a:

A dbasz, dbałaś? Napisz szczerze, jak to wyglądało przez cały dotychczasowy związek gdy on dzwonił i chciał się umówić? Od razu się godziłaś? Ile razy Ty sama wyszłaś z inicjatywą spotkania? Jakie są proporcje jednego do drugiego?

wydaje mi się, ,ze dbałam. kied do mnie przyjeżdzał zawsze robiłam obiad, kolacje. wychodziłam z inicjatywą też kilka razy jeszcze jak było dobrze.

jutro mieliśmy sie spotkac u mnie na grillu ze znajomymi. Ale chyba odwołam, pierwszy raz nie mam ochoty się z nim spotykać..

28 Ostatnio edytowany przez mavia (2014-06-05 06:45:01)

Witam
Ja napiszę krótko - jeżeli jest prawdziwa miłość między dwojgiem ludzi - nie ma takich pytań , wogóle nie ma żadnych wątpliwości. Czuje się tylko szczęście, spokój i spełnienie w każdej chwili życia.

Tobie radzę - odpuśc sobie tego faceta - szukaj dalej -WARTO !

29

dokładnie odpuść sobie go

no staram się, napisałam: że grill u mnie odwołany i my też się jutro nie zobaczymy.

\Teraz nagle zainteresowanie: dostaje sms: co sie stało. i wiadomości na fb: dlaczego - teraz ja nie odpiszę..

31

Żebyś tylko nie przegięła w drugą stronę, odpuści sobie ciebie po całości, na co komu humorzasta panna?

32

Życzliwa napisał/a:

Żebyś tylko nie przegięła w drugą stronę, odpuści sobie ciebie po całości, na co komu humorzasta panna?

o tak, tak, trzeba to wyposrodkowac

33 Ostatnio edytowany przez problemowanetkobietka (2014-06-06 06:13:51)

no więc tak!!!

Postanowilam, zawalczyc o zwiazek jeszcze raz, OSTATNI RAZ. na prawdę trudno jest mi zrezygnować i powiedzieć ' to koniec'

kupiłam pierożki i z taką oto niespodzianką poszłam do niego do akademika. Poszliśmy na piwo później, krótko po krótko- sesja.
Okazało się, że faktucznie nie ma czasu.... nie zdał ciężkiego egzaminu, ma pełno nauki, siedział z laptopoem i widać, że był zmeczony...
za nim przyjecjałam napisałam smsa dla żartów: że będę u niego, czy on tego cche i czy nie chce. i na jego miescu bym się nie cieszyła.
Odpisał wtedy: (chyba sie troszkę przestraszył)  ze stwarzam sztuczne problemy, bledna ocena sytuacji.

Co mnie ucieszyło? to że na wakacje wyjeżdzam za granicę, na zbieranie warzyw z przyjaciolka i jej chłopakiem. i kiedy on nie dostanie się do pewnej szkoły, spytał się: czy by TEZ mogłby jechać wtedy z nami ?(chociaz nie powie tego wprost, widać, że miał na myśli- mnie) pytał dlaczego tak późno przyjechalam, odprowadził mie itd..
jeszcze spytałam: dlaczeg otak rzadko sie widujemy?
a on: że (to racja) to nie jegoo wina... że tak daleko mnieszkam, za bilet musi zapłacić 15 zł w dwie strony, teraz nie pracuje przez sesje...- tego nie powiedzial, ale nie ma za dużo kasy by kilka razy w tyg pozwolic na takie wyjazdy sobie..

nie bronie go..

34 Ostatnio edytowany przez Bullinka (2014-06-06 13:43:28)

Dopowiadasz sobie historie do tego co on ci powiedzial a on pierdoly sadzi jak ogrodnik kapuste.

Moj ma do mnie ponad 500km i jak chcial sie zobaczyc to potrafil sprzedac rzecz, na ktora ciezko pracowal i o ktorej marzyl.

"...kiedy on sie nie dostanie do szkoly..." - a jesli sie dostanie?
Zapytal czy moze jechac z wami, bo masz tam byc nie tylko ty, musi sie wiec liczyc z opinia innych ludzi poza toba.
Niczego sie nie przestraszyl-nie mial ochoty na twoje gledzenie i tyle.

edit: Poczekaj na obrot sprawy, zobacz jak sie bedzie dalej dzialo i nie dopowiadaj sobie niczego do tego co robi. Obserwuj i wyciagaj wnioski a nie wchodzisz w kraine basni kobiecej smile

I'm so lonely, broken angel... Polamano mi skrzydla i odebrano z klawiatury polskie znaki diakrytyczne...
Bullinka napisał/a:

Dopowiadasz sobie historie do tego co on ci powiedzial a on pierdoly sadzi jak ogrodnik kapuste.

)

tzn  ze co ? Robie sobie niepotrzebnie nadzieje, i za wszelką cene próbuje sobie wmówić, że mu zalezy na mnie i czuje coś więcej?

36

Znaczy, ze do jego jednego nic nie znaczacego zdania dopowiadasz cala historie. Mowisz, co on cos mowi czy mysli jakbys nim byla a to jest juz tylko twoja wersja zdarzenia a nie jego.

Radze-odpusc. Nie dzwon, nie pisz, nie narzucaj sie.
Zobaczysz, czy sam bedzie inicjowal rozmowy, spotkania.
Jesli nie-masz odpowiedz. Jesli bedzie-obserwuj co sie dzieje.

I'm so lonely, broken angel... Polamano mi skrzydla i odebrano z klawiatury polskie znaki diakrytyczne...

powiem tak:

od jakiegos momentu kiedy przestałam się odzywać faktycznie widzę, że się zmieniło. Zaczał sie interesować itd, chyba pomaga taka 'olewka' .ale co tu pisać takie rzeczy się czuje.

Jednakże dzisiaj dostał wiadomość i od lipca nie widzimy się 3 miesiące. Boje sie, ja w niemczech w pracy on na drugim końcu polski- douczać się bedzie.

Związek na odległość to niestety nie związek.. jeszcze tak krótki staż- 6 miesięcy.

38

a co poradzicie w przypadku gdy te 2 osoby mieszkają ze sobą w obcym państwie i nie mają kompletnie innych znajomych, są zdani wyłącznie na siebie...non stop....

na początku bardzo się starał, bardzo mu zależało, w tej chwili tylko sie kłocimy.

Nie wiem jak to zmienić. Podkreślam, że nasza sytuacja była od samego początku bardzo skomplikowana w związku z tym, że musieliśmz bardzo wcześnie zamieszkać ze sobą.

39

Nie klocic się?

'She's the kind of girl you dream of'
"Mało pewne siebie kobiety zawsze będą biec za tym, czego nie mogą mieć, szukać czegoś czego nie ma."
Nie ma możliwości obdarzenia najgłębszym uczuciem jakim dysponuje człowiek, kogoś, kto nie jest dla ciebie dobry i traktuje cie nie tak jak byś chciał. Zakochanie w wyobrażeniach.
|Tylko pod mailem|

jak byście się poczuli?

umawiacie się z kimś, w sumie ta osoba nie jest pewna na 100% czy da radę bo coś ma do załatwienia- okej to zrozumiałe. Jest następny dzień dochodzi ta godzina, , czekacie na jakąś wiadomość, smsa dostajecie ale takie ;pierdy pierdu; . Myślicie, że ten ktoś jedzie do Was: piszecie w końcu kiedy wychodzić po ta osobe. i nagle.....

yy ' nie zdązyłem'
gdybyście się nie spytali, byście nei wiedzieli, że jednak dzisiaj ze spotkania nici. i nie ma co odwoływać planów

41

No szok-następna dziewczyna,ktora nie umie oswoic się z myślą,ze faceci lubią sami zdobywać.Juz w tak mlodym wieku musisz się uganiac za facetami-wspolczuję Ci,bo co bedzie póżniej.Moze daj im odsapnac od siebie,bo mam wrazenie,ze ich tłamsisz.

42 Ostatnio edytowany przez problemowanetkobietka (2014-06-19 13:16:38)

czyli co? sad
Nie potrafię chyba tak...
Napisał, to czy w takim razie widzimy się jutro? ja odpisałam: że szczerze nie mam ochoty po raz kolejny być olana bo znów wypadnie coś. a on, że 'szkoda'

aż trzymam telefon w ręku by odpisać: dobra to jutro.

Strasznie się boję, że mogę jego stracić... czy po prostu się nie odzywać już

43

Nie odzywaj się do niego,szkoda Twojego czasu-gdy facet jest naprawdę zaangażowany ,nic mu nie bedzie w stanie przeszkodzic,aby móc sie z Toba spotkac.A po co Ci namiastke-poczekaj na prawdziwe uczucie.Niech Cię nie zadawalają tylko ochłapy czyjegos czasu.

44

Poza tym zrewiduj ,czego Ci brakowało w Twoim życiu,ze łapiesz się trudnych zwiazków?Ze to Ty musisz zabiegac?

nie wiem.. może działa to tak, że komuś zawsze chociaż trochę zależy bardziej niż tej drugiej osobie.
Tą osobą jestem zdecydowanie ja, której bardziej zalezy...
Wiem, że połknęłam haczyk. Czym bardziej on trzyma mnie na dystans tym bardziej ja 'szaleje'.

nigdy nie miałam problemów z facetami, ale jak poznałam jego to wiedziałam, że to TEN, w którym się niestety zakochałam... nie umiem tego olać. chociaż jego przyjaciele mnie zapewniali, że on ma TRUDNY charakter

46

A wbrew pozorom,to wazne co mowią ludzie,ktorzy go znają.A po co Ci trudny partner,czy to wlasnie Cie kreci?Pomysl czy taki schemat jest w Twojej rodzinie,o czyją miłosc musialas zabiegać?Bo zobacz -teraz powielasz ten schemat.Uwierz mi nie ma nic bez przyczyny.

Posty [ 47 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » TRUDNA MIŁOŚĆ, ZAZDROŚĆ, NAŁOGI » sposoby by partner zaczął się starać- jak kiedys..

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018