Zagadka nie do rozwiązania... - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » Zagadka nie do rozwiązania...

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

1

Temat: Zagadka nie do rozwiązania...

Witam.

Mam zagadke ludzkosci. Kto ja rozwiaze wygra glowna nagrode a glowna nagroda to wasy i broda wink

Jestem osoba mloda.ale meczy mnie moja cera.Otoz mam cere: naczynkowa- to wiem na pewno poniewaz na twarzy glownie na policzkach, brodzie, okolice nosa mam pelno pajaczkow ktorych normalnie nie widac dopiero po naciagnieciu lekko skory.
Dodatkowo cere tłustą- tak mi sie wydaje dlatego ze po kilku godzinach zaczyna sie swiecic jak stroboskop.
A dodatkowo tradzik, lub kilka dyzurnych krostek.

I jak taka cere pielegnowac? Bo mnie rece, nogi i wszystko inne opada.

Proszę o odpowiedz i dziekuje smile

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Małpa69 (2014-06-02 17:30:44)

Odp: Zagadka nie do rozwiązania...

Trądzik może wynikać z cery naczynkowej, nie widzę to ciężko mi powiedzieć.

Co do cery naczynkowej, uważa się że osoby z tym problemem nie powinny używać peelingów innych niż enzymatyczne. Otóż ja (również mam ten problem) stwierdzam że moja twarz wygląda znacznie lepiej kiedy jednak używam peelingów ziarnistych.

To co jest istotne to także dieta, ostre potrawy, alkohol i w BARDZO dużym stopniu papierochy (paliłam to wiem wink ) mają negatywny wpływ na naczynka, ponieważ wysuszają skórę i powodują większy rumień, przypominam również że to że masz cerę tłustą nie oznacza że jednocześnie nie może być sucha, taki paradoks wink. Dlatego nie powinnaś używać kremów wysuszaczy bo mogą przynieść efekt odwrotny i pojawi się jeszcze więcej sebum.

Najlepiej dla Ciebie abyś używała kremów lekkich lub żelowych, np żelu arnikowego, ważny jest też krem z filtrem. Możesz wzmacniać też naczynka od środka, np witaminą C.

Nie wolno Ci się opalać, powinnaś unikać gorących kąpieli.

Na trądzik i jakieś krostki dobrze działa Normaderm od Vichy.

Możesz też pomóc sobie naturalnie roślinami takimi jak żyworódka, aloes, kasztan, arnika, zastanawiam się czy olej kokosowy by pomógł, wbrew pozorom nie powoduje większego problemu z cerą tłustą, ale oczywiście nakładamy go na noc albo jak nie wychodzimy z domu bo sam w sobie jest tłusty.

Proponuję jednak udać Ci się do dermatologa, bo jeżeli jednocześnie masz trądzik, to być może jest to trądzik różowaty i jak każdy wymaga leczenia i raczej zwykłe kremy problemu nie rozwiążą.

Poproszę wąsy i brodę wink

PS istnieją zabiegi mające zmniejszyć rumień i naczynka, jednak raz to kosztuje, dwa problem zwykle szybko się odnawia i rumień raczej nie zniknie.

A i zwróć uwagę czy pojawianie się krostek nie ma związku z cyklem, u młodych dziewczyn często tak jest z powodu wahań hormonalnych, ja np tak miałam że zawsze przed miesiączką jak byłam młodsza wyłaziły mi krostki głównie na brodzie ;p

3

Dzieki serdeczne za odpowiedz smile popruboje potestuje i zobaczym;)

4

Jeżeli chodzi o pajączki i smarowidła na nie. Uprzedzę Cię żebyś nie liczyła na jakieś spektakularne efekty, to taki typ urody i chociaż oczywiście warto dbać o taką cerę w odpowiedni sposób, nie nastawiaj się że po kremach czy nawet laserze wszystko zniknie i nigdy nie wróci wink

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA TWARZY I CIAŁA » Zagadka nie do rozwiązania...

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018