Moja matka zaczęła pić... - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Moja matka zaczęła pić...

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

Temat: Moja matka zaczęła pić...

Wszystko zaczęło się jakieś 3 miesiące temu, kiedy mój tata wyjechał ze znajomym do Niemiec remontować jacht naszego wuja. Moja mama zaczęła częściej wychodzić z koleżankami, właściwie to każdy wieczór spędzała przy kieliszku. Od kilku lat nie mieszkam z rodzicami, więc na początku myślałam, że to dobrze, że spotyka się z dziewczynami, że nie siedzi przed tv itd. Teraz niestety nie wygląda to tak różowo, bo byłam w poprzedni weekend u niej i nie mogłam uwierzyć własnym oczom. Moja mama, która zawsze przyjmowała mniej jak najważniejszego gościa, tym razem z spała z rozmazanym makijażem w salonie i miała wszystko gdzieś. Kiedy wreszcie doszła do siebie, zrobiła mi kolacje a później od razu ulotniła się na koleżanki z pracy na drinka. Ja co prawda nie zdobyłam się na żaden komentarz ale ona pewnie wyczuła, że się o nią martwię i jest mi przykro. Najgorsze jest to, że mama zbladła, schudła, mam też wrażenie, że ma o połowę mniej włosów na głowie i ogólnie nie jest sobą. Jak mam w ogóle zacząć rozmowę? Bardzo się o nią martwię...

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Moja matka zaczęła pić...

współczuje ci strasznie, że musisz coś takiego przezchodzić
nie wiem właściwie, co napisać
może zacznij rozmowę z mamą od tego jak się jej układa teraz?
jak się czuje, czy wszystko w porządku, powiedz wprost, że strasznie schudła
jeśli masz z nią dobry kontakt, to napewno coś przyjdzie ci do głowy.
powiedz jej, że się martwisz, może rozmowa posunie się dalej i dowiesz się czegoś wiecej

każdego dnia człowiek walczy o przeżycie

3

Potwierdzam zdanie niki, ale jeśli Twoja mam rzeczywiście wpadała w nałóg, to powinien być tego jakiś problem, źródło które nie tak łatwo dostrzeedz  na pierwszy rzut oka. Moim zdaniem jeśli masz pewność ze Twoja mama jest alkoholiczką, powinnaś poradzić się psychologa pracującego z osobami uzależnionymi od alkoholu bo tylko tak możesz jej pomóc, ale żeby ona przestała pić sama musi tego chcieć. Poszukaj więc poradni dla osób uzależnionych i zgłoś się tam a oni udzielą ci porady.

4

A czy twoja mama miała wcześniej jakieś przygody z alkoholem? Może ma jakieś problemy? Albo z twoim ojcem jej się nie układa?

5

nie wiem, czy mam rację, ale wydaje mi się, że twojego taty nadal nie ma?
jeśli problemy zaczęly się od jego wyjazdu, może pora ściągnąć go do domu (jeśli jeszcze nie wrócił)
moze wspólnie uda sie wam cos zdziałać

każdego dnia człowiek walczy o przeżycie

6

Skontaktuj się z ojcem i niech jak najszybciej wraca. To z tesknoty wpadła w depresje! Miałem podobny przypadek i radzę działać jak najszybciej bo potem może być za późno. z nałogu nie łatwo wyciągnąć.

Oto i on... boski prototyp.
Mutant, który nigdy nie wszedł do masowej produkcji, zbyt pokręcony, by żyć i zbyt rzadki, by umrzeć...

7

zgadzam się z moim poprzednikiem.  Twojej mamie brakuje przy boku męża, więc zastępuje tą pustkę wypadami ze znajomymi. Może twoja mama ma inny problem, który pragnie "utopić" w alkoholu. Każdy z nas wie,że to nie sposób rozwiązywania problemów... Ale tak czasami bywa.
Powinnaś jak najszybciej porozmawiać z mamą...zapytać się wprost co się dzieje..., bo się o nią martwisz... Niezapominając o ojcu, skontaktuj się z nim, zapytaj się kiedy wraca. Czy powiedzieć mu co dzieje się z matką? Najpierw z nią porozmawiaj a zaś jak będziesz widzieć, że naprawdę jest źle powiedz mu o wszystkim wink

8

trudno jest zawsze zrobić ten pierwszy krok gdy mamy do czynienia z alkoholizmem bliskiej osoby...  moi poprzednicy maja rację, trzeba się zwrócić o pomoc do specjalisty, porozmawiać z Tatą oraz przeprowadzić rozmowę z Mamą, będzie bardzo trudno, ale może akurat potrzebuje takiej rozmowy z zaufaną osobą?  podaj Jej lusterko aby się w nim przejrzała, powiedz czym dla Ciebie jest Jej problem, wyraź chęć pomocy i zaproponuj terapię(nie leczenie w zamkniętym ośrodku, a terapię, na którą mogłaby chodzić sama bądź z rodziną)
Trzeba zawsze wszystkiego próbować, jeśli Ty się nie poddasz to i Ona zacznie walczyć, gdy zobaczy że komuś na Niej zależy
Pozdrawiam i życzę powodzenia

Przyjaciel nie zawsze jest w stanie Cię podnieść, ale za to nie pozwoli Ci upaść...

9

Wątpię, bo mama bardzo ciepło o nim mówi i tęskni. Boję się, że niedługo obcy ludzie zaczną zauważać, że coś z nią nie tak, bo naprawdę wygląda dużo gorzej niż kiedyś. Co do picia, to nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek nadużywała alkoholu. Boję się też, że ojciec nie pozna po powrocie swojej własnej żony!

10

nie denerwuj się i pogadaj z nią szczerze. powiedz, że się martwisz i że nie jest ci przyjemnie na to patrzeć. skoro nie mieszkacie razem to spróbuj ją zabrać do siebie, albo wyjedźcie gdzieś razem. ja ostatnio miałam ciężki okres i jakiś czas temu pojechałam sobie z mamą do spa. twoja mama może mieć też jakieś problemy o których ty nie masz pojęcia. skoro piszesz, że schudła i wypadają jej włosy, to może czymś się bardzo denerwuje? ja jakiś czas temu przekonałam się na własnej skórze, że nerwy nie wpływają dobrze na organizm. mając ciężki okres w pracy w ciągu miesiąca schudłam ok 7 kg a włosy sypały mi się na potęgę. teraz jest lepiej, zaczęłam brać onozis, wyjechałam do tego spa i odżywiam się inaczej. spróbuj jak najszybciej pogadać z mamą i poświęć jej trochę czasu. może ona tęskni za twoim ojcem? moim zdaniem powinnaś jej pomóc zadbać o siebie do przyjazdu męża. fajnie by było, gdyby zaskoczyła go super wyglądem...

11

A co z twoim ojcem? Mówiłaś mu o tym? Może to on powinien z nią pogadać?

12

Niestety, moja mama tez pije, ale to już od bardzo dawna. W jej przypadku już nic nie da się zrobić, bo aby zrobić cokolwiek, osoba chora musi wyrazić zgodę na leczenie. Ale postaram się pomóc tobie.

Po pierwsze - twoja mama na pewno nie zdaje sobie sprawy z tego, że ma problem. Uważa, że w każdej chwili może przestać i chociaż jej powiesz, ze jest inaczej, ona ci nie uwierzy. Dlaczego zaczęła? Pierwsze to na pewno żal po twoim ojcu, tęsknota. Wypady z koleżankami, kieliszki sprawiały, że przestała myśleć o tym wszystkim, odrywała się na chwilkę i w jej oczach to jest lekarstwo na ból. Na pytanie : "Dlaczego pijesz?" odpowie "Nie piję" lub "Nie wiem". Co możesz zrobić w tej sytuacji? Spędzać z nią jak najwięcej czasu, odganiać od tych koleżanek, staraj się, by nie myślała o tym, że jest samotna. To nie rozwiąże problemu alkoholowego, ale też pomoże zapomnieć. Gdy będzie próbowała sięgnąć po kieliszek, zapytaj "Po co to robisz? Nie potrzebujesz tego" i znajdź jej inne fajne zajęcie np upieczcie coś.

Usiądź z nią i porozmawiaj o tacie. Zapytaj, jak się z tym czuje, czy tęskni, wyjaśnij, że on wróci. Nie zostawiaj jej bez zajęcia. Pomóż jej w tym trudnym okresie, i staraj się, by jak najmniej spotykała się z koleżankami. Lepiej, by spędzała czas z tobą. Możesz np zaproponować, że obejrzycie zdjęcia ze ślubu, że np przygotujecie mu jakąś niespodziankę (odnowicie jakiś pokój). Pogadaj tez z tatą, powiedz mu o wszystkim i poproś, by częściej dzwonił, by ją przekonał, ze niedługo wróci.

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Moja matka zaczęła pić...

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018