rozmowa/dyskusja/kłótnia/awantura? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » rozmowa/dyskusja/kłótnia/awantura?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: rozmowa/dyskusja/kłótnia/awantura?

Tytuł enigmatyczny, wiem.
Chciałbym poznać Wasze opinie o tym, co dopuszczacie, a czego nie w rozmowie z bliskimi, szczególnie ze swoją "połówką". Co jesteście w stanie tolerować, a co zapala Wam już lampkę ostrzegawczą.
Przybliżając...
Czy rozmowa np. na temat wspólnie oglądanego filmu, programu, w której okazuje się, że macie odmienne zdanie, inne odczucia może - Waszym zdaniem - przeobrazić się w kłótnię z podniesionym tonem jednej strony, tekstami typu "głupio myślisz" ? smile
Załóżmy, że taki przebieg ma w zasadzie każda rozmowa wykraczająca poza temat "co kupić do jedzenia".
Czy dopuszczacie możliwość, że takie "rozmowy", tak wyglądające - są czymś normalnym i  na porządku dziennym w związkach?
Jakie były (o ile takie rozmowy miewały miejsca) Wasze odczucia i jak to wpływało na Wasze dalsze relacje?
Często obserwowałem takie wzajemne stosunki w związkach i zawsze mnie to zastanawiało: gdzie są granice między szacunkiem - nawet w rozmowie - do swojej partnerki/partnera, a lekceważeniem i pogardą.
smile

Nie czyń priorytetem kogoś, kto ma cie tylko za opcję.

2

Odp: rozmowa/dyskusja/kłótnia/awantura?

O całkiem dobry temat zahaczyłeś.
W związku, prócz wielu innych rzeczy ważne są również dwie: szacunek i godność.
Jeśli mówię partnerowi "głupio myślisz" to co ja sobą reprezentuję? To świadczy o mnie, nie o nim.
Nie oceniam gustu mojego partnera, bo w naszym związku czymś, co nas obojga intryguje od początku to poznawanie świata tej drugiej osoby  i akceptacja jego odmiennosci smile

3 Ostatnio edytowany przez kosmiczny nick (2014-04-04 13:55:08)

Dokładnie Catwoman.
"...poznawanie świata tej drugiej osoby  i akceptacja jego odmienności" - tą chęcią poznawania i akceptacją jest nie "gaszenie" a wręcz dopingowanie do uzewnętrzniania myśli. Myślę, że takie słowa, jak wcześniej zacytowałem i im podobne ...mało miłe - mogą stać się swoistym kneblem dla drugiej osoby. Bo zapewne słysząc raz po raz takie skwitowanie swoich poglądów w końcu przestanie mówić o tym, co myśli.

Nie czyń priorytetem kogoś, kto ma cie tylko za opcję.

4

Kiedys cos takiego uslyszalam - Pokaz mi, jak sie kłócisz, a powiem Ci kim jestes. Mysle, ze wzajemny szacunek i milosc do siebie i partnera najlawiej zobaczyc czy zweryfikowac wlasnie podczas sytuacji niekomfortowych, jakichs konfliktow czy sprzeczek. Wtedy albo wyłazi dziadostwo, albo odwrotnie.
"Gaszenie", zakladanie knebla - to najczesciej szybkie rozladowanie wlasnej frustracji, i nie liczenie sie z uczuciami partnera -  ale osobie, ktora tak sie zachowuje, daje poczucie chwilowego zwyciestwa. Efektem jest, tak jak piszesz - partner zamyka sie w sobie.

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » rozmowa/dyskusja/kłótnia/awantura?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018