Jak pisać pracę magisterską ( mgr ) - dyskusja - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Jak pisać pracę magisterską ( mgr ) - dyskusja

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

Temat: Jak pisać pracę magisterską ( mgr ) - dyskusja

Powolutku, powolutku dobijam do punktu z którego nie ma odwrotu czyli przymierzam się do pisania pracy magisterskiej. Abstrahując od tematu mojej pracy magisterskiej chciałabym tutaj zacząć jakąś dyskusję o tym jak pisać, a jak nie pisać pracy magisterskiej. Jakich błędów unikać, a na co szczególnie zwracać uwagę przy pisaniu pierwszej jakby nie było pracy naukowej. Ile czasu zajęło Wam pisanie pracy magisterskiej, ile kaw zostało przy tym pisaniu wypitych  smile Gdzie szukałyście literatury i jak wygląda sprawa z estetyką takiej pracy. Wszelkie porady absolwentek mających już kwestie prac magisterskich za sobą  mile widziane. Wszelkie słowa otuchy tych przed którymi widmo pracy magisterskiej dopiero na horyzoncie - także. Podzielmy się swoimi uwagami i radami - może się będzie dzięki temu raźniej jakoś pisać tą magisterkę ...

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak pisać pracę magisterską ( mgr ) - dyskusja

Moim zdaniem - wszystko zależy od tego na jaki temat piszesz...
mój promotor sam opisał nam jak taka praca magisterka ma wyglądać - z czego ma się składać, jakich błędów unikać...
Ja pisałam pracę bardziej naukowo-doświadczalną, bo sama musiałam wykonać badania zarówno terenowe jak i graficzne...z nich powstały wnioski i późniejsze opisy...
Myślę, że ważna jest także literatura i odniesienia do niej w pracy...

Przede wszystkim zacznij od spisu treści...żeby powstała logiczna całość - z wstępem, opisem problemu i końcowymi wnioskami wink

Ja swoją pracę pisałam długo - bo chyba z 8 miesięcy intensywnej pracy...u mnie jednak duża część pracy była w systemie komputerowym - utworzyłam w sumie 5 map mojej gminy i to w sposób szczegółowy...a wymagało to dużej cierpliwości wink
Jednak opłacało się - efekt był super smile Promotor i recenzent bardzo mnie pochwalili...

Będzie dobrze, jeśli się pisze o czymś co Cię interesuje - to sama przyjemność smile
Tylko cierpliwości, bo oczywiście będą chwile zwątpienia - a wtedy zrób przerwę na coś przyjemnego wink

Być jak płynąca rzeka...

3

Drogie Panie, może jeszcze jakieś wskazówki? smile

4

Przy pisaniu pracy najważniejsze to ustalić o czym chcę pisać - chociaż później w trakcie pisania i tak spis treści ulega zmianie. Trzeba ustalić co chcemy zawrzeć w poszczególnych rozdziałach, żeby nie było sytuacji, że w I rozdziale wyczerpiemy temat i nic nie zostawimy na dalszą część wink

"Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz"
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"

5

To ja powiem coś co jest bardzo ważne i co moja pani promotor zawsze powtarzała. Rozbijmy słonia na takie części, a żeby mrówka mogła go zjeśc. My jesteśmy mrówką a praca mgr. słoniem. Więc ważne jest to, żeby podzielić sobie materiał. Cała praca -80 stron. Jeden rozdział - 20. Jedna strona dziennie i w niecały miesiąc na luzie mamy jeden rozdział plus 10 dni na odpoczynek tongue 3 miesiące, spokojnej systematycznej pracy i jest praca jak znalazł tongue

6 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2014-06-26 21:38:19)

Przyznam się, że też miałam z tym problem- ostatecznie każdego dnia nawet! Problem za problemem....
Nie spałam, nie jadłam...
Nie umiałam się na niczym skupić- tragedia jednym słowem....
I co zrobiłam.... internet szukanie kogoś kto w końcu napisze to za mnie.
Może i jestem faktycznie mało ambitna... ale dla mnie studia to jedynie papierek wymagany do pracy, albo i nie, ale nie wieadomo co bedzie w przyszlosci....

spam
Wszystko poszło tak sprawnie, że prace miałam gotową chyba z 3 miesiące przed terminem... Ogarnełam ja szybko- i było widać, że w sumie dałabym rade... chyba wink
W końcu się wysypiam ... heh

Zatem wskazówki.
Totalny luz, nie denerwować się bo to aby hamuje nas!!!
Ułożyć plan dnia / plan zajęć
A jak co- jest zle- to co tam- redaktor pod reka wink

Ps. W weekend opisze kilka cennych wskazówek jak podejsc do pisania, bo podyplomowkę już sama klecę wink
Dużo cennych wskazówek dała mi moja mgr napisana w sumie przez serwis, ale mam świetny obraz tego co unikać a co dodawać:)

7

Przede wszystkim nie zostawiąć pisania pracy na ostatnią chwilę, zazwyczaj broni się na przełomie czerwca/lipca więc zacznij działać 3 miesiące wcześniej powolutku. Ja pisałam systematycznie, moja praca miała 80 stron, napisałam ją w 2 miesiące na luzie. Aha no i kwestia najważniejsza jeśli piszesz o czym chcesz, o tym co Cie interesuje to jest to przyjemność:) Aha kaw troszkę też wypiłam, ale nie dlatego że czas gonił, czy męczyło mnie pisanie, ale dlatego że uwielbiam kawę:)

8

Jeśli się wybierze temat, który naprawdę człowieka interesuje to nie powinno być żadnego problemu z pisaniem. Ja na licencjacie bardzo szybko napisałam pracę, bo miałam super temat, o którym nikt nie pisał. Na mgr było już ciężej, bo mogłam korzystać tylko z zagranicznej bibliografii, więc wszystko trzeba było wcześniej tłumaczyć.

9

ja moja pracę pisałam przez trzy semestry (taki wymóg promotora). Na początku wydawało mi się to dziwne, jednak z czasem stwierdzam, że była to dobra strategia. Nie było stresu i siedzenia po nocach, gdy zbliżał się termin oddania

10

Najgorzej zacząć. Zbieram się, zbieram, kolejny weekend uciekł i nic:( Brak motywacji:(

11

mysia22 napisał/a:

Powolutku, powolutku dobijam do punktu z którego nie ma odwrotu czyli przymierzam się do pisania pracy magisterskiej. Abstrahując od tematu mojej pracy magisterskiej chciałabym tutaj zacząć jakąś dyskusję o tym jak pisać, a jak nie pisać pracy magisterskiej. Jakich błędów unikać, a na co szczególnie zwracać uwagę przy pisaniu pierwszej jakby nie było pracy naukowej. Ile czasu zajęło Wam pisanie pracy magisterskiej, ile kaw zostało przy tym pisaniu wypitych  smile Gdzie szukałyście literatury i jak wygląda sprawa z estetyką takiej pracy. Wszelkie porady absolwentek mających już kwestie prac magisterskich za sobą  mile widziane. Wszelkie słowa otuchy tych przed którymi widmo pracy magisterskiej dopiero na horyzoncie - także. Podzielmy się swoimi uwagami i radami - może się będzie dzięki temu raźniej jakoś pisać tą magisterkę ...

Ja dalej piszę mam do oddania miesiąc a idzie mi jak krew z nosa big_smile literatury mam aż za dużo. Wystarczy znaleźć kilka dobrych w miarę nowych artykułów (np. przez wpis po angielsku w google scholar), a resztę szukać przez bibliografię tych dobrych artykułów. Wiele z nich jest dostępnych w formie elektronicznej bezpłatnie, zawsze warto sprawdzić przed studiowaniem i przeszukiwaniem w czytelni.
Jesli chodzi o estetykę to na pewno będziecie mili podane wytyczne.

I'll be a story in your head, but that's okay, because we're all stories in the end. Just make it a good one, eh? Because it was, you know. It was the best.

12

Czasami najgorzej było się zmotywować. Ale nie można odkładać na ostatnią chwilę. U mnie podziałała samodyscyplina - codziennie minimum 2 godziny siedzenia i potem robienie czegoś przyjemnego dla rozluźnienia. Ja prosiłam chłopaka, żeby mnie motywował i niczym rodzic pilnował, bym codziennie coś napisała - taki mieliśmy układ wink Udało się. Praca napisana na czas i obroniona w czasie wink

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » Jak pisać pracę magisterską ( mgr ) - dyskusja

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018