jak zdusic w sobie to poczucie winy? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » jak zdusic w sobie to poczucie winy?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

1 Ostatnio edytowany przez yvette (2009-10-07 22:50:41)

Temat: jak zdusic w sobie to poczucie winy?

Moj tata zmar 3 miesiace temu. nie bylam przy nim. on byl w polsce a ja w anglii. chorowal na raka pluc a pozniej dostal wylew i niedlugo po tym zmarl. przez ostatnich kilka lat prawie nie mielismy kontaktu. ojciec byl alkoholikiem, awantury i przemoc byly na porzadku dziennym przez cale nasz dziecinstwo. od kiedy dowiedzial sie ze jest chory szukal z nami kontaktu, i naprawde sie staral wiec dzwonilam do niego ,dowiadywalam sie jak sie czuje, wysylalam zdjecia coreczki.

kiedy bylam mala bylam corunia tatunia ale kiedy zaczelam dorastac stanelam po stronie mamy. kiedy bylam pelnoletnia poszlam na policje i w wyniku kilku spraw tata poszedl do wiezienia na 2.5 roku.

teraz czuje sie jak potwor...on tak strasznie cierpial przed smiercia.wiem jak to moze dziwnie zabrzmiec ale go kochalam i teraz nie potrafie sie z tym wszystkim uporac.

musicie zrozumiec tak bylismy wychowani ze moja mama pomimo ze byli po rozwodzie opiekowala sie nim przez caly czas i trzymala go za reke gdy umieral ,uspokajala go.mam taka karuzele uczuc jestem smutna, zla, czuje sie oszukana i tak strasznie ciezko mi gdy uswiadomie sobie ze jego juz nie ma. nie moge spac, placze w pracy... mysle, ze powinnam z nim byc.

prosze napiszcie mi czy ktos z was mial taki problem czy moze ja dopiero teraz go oplakuje?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: jak zdusic w sobie to poczucie winy?

wiesz, może to zabrzmi brutalnie, ale moim zdaniem nie masz powodów, żeby mieć wyrzuty sumienia... wink

mój tato zmarł ponad pół roku temu, więc wiem, że nie jest łatwo sie pozbierać i wierz mi, że mój tato nie należał do ludzi najspokojniejszych...może nie było wielkich awantur i policji, ale też nieraz żyłam w strachu chociaż bardzo go kochałam...i kiedy już własciwie wegetował w domu było mi go tak choelrnie szkoda i wtedy człowiek myśli nad tym co było kiedyś, a najczęściej właśnie o tym, że chciałoby sie cofnąć czas, żeby wiele rzeczy naprawić, nie zrobić itp... Ale wiesz do jakiego wniosku dochodze? Że na pewno nasi ojcowie też wielu rzeczy żałowali i gdyby mogli, kiedyś robili by inaczej...

nie obwiniaj sie o to, że Twój ojciec poszedł do więzienia po Twoim zgłoszeniu - widocznie zrobił coś, za co musiał zapłacić taką kare...to że będąc dzieckiem byłaś "córeczka tatusia" a potem stanęłaś po stronie mamy - to zrozumiałe, bo kiedy dorosłaś zobaczyłaś rzeczy, które Ci sie nie podobały i miałaś prawo sie bronić...

3

adey111 masz wyrzuty sumienia, bo jesteś człowiekiem i masz uczucia.
Nie odsunęłaś sie od ojca. Piszesz, że dzwoniłaś, wysyłałaś zdjęcia. Nie jesteś potworem. Myślisz o nim, pomimo tego jakim był człowiekiem. Uwierz mi, że wiele osób na Twoim miejscu zerwałoby kontakt całkowicie i nie winiłoby się za to, że nie byli z rodzicem w chwili śmierci. A w Tobie nie ma tej złości  Nie obwiniaj się, bo jesteś bardzo dobrym człowiekiem.

4

Witaj.
Twoje wyrzutu świadczą o miłości do Ojca.. z czasem powinny minąć, ale to normalne.. Teraz będziesz sobie wyrzucać zachowania sprzed Jego śmierci, ale wtedy sąziłaś, że robisz dobrze.. To huśtawki sumienia, które się teraz zaczęły pokazywać udowaniają, że masz piękne serce. Wspominaj wszystkie dobre momenty z Waszego życia.. ten czas kiedy byłaś Córunią Tatusia na zawsze zostaną w Twojej pomięci...  pomyśl sobie, że tam, gdzie teraz jest Twój Tata jest Mu dobrze, On widzi z góry Ciebie i twoje zachowanie.. nie pozwól, by widział smutek... Jest i był z Ciebie na pewno bardzo dumny.. Nigdy nie przstałaś byc Jego córką ani On nie przestał być Twoim Ojcem.

5

hej, nie mam takich doswiadczeń, ale wyrzuty sumienia świadczą o naszym byciu człowiekiem. W życiu każdego człowieka są chwile, których żałujemy, a życie pisze swoje scenariusze. Myślę podobnie jak ktoś przede mną, że Twój tatko też chciałby innego zakończenia, można powiedzieć szczęśliwszego, bo na pewno bez dręczącej myśli, że zostawia coś nieuporządkowanego. Nie zamęczaj się tak, pomyśl o nim częściej, może się pomódl, a Twój tato gdzieś tam to czuje i rozumie. W końcu jesteś jego córką i mimo konfliktów znaliście się dobrze, a teraz bądź szcześliwą, on też chciałby tego.
3maj się

Zobaczysz wiele więcej oczami, które wylały łzy***

6

chyba nie jestes zlym człowiekiem, ani Twoja mama. Przecież nie odwóciłyście się od niego bez powodu. Poza tym sama piszesz, że go kochałaś. Czasem jest tak, że bliscy nam ludzie krzywdzą nas i zmuszają do posunięć których sami nie chcemy. Wydaje mi się, że może porozmawiaj z psychologiem, będzie Ci lżej. ważnie żebyś miała ojca w sercu, pamiętała o nim i kochał nadal,a wyrzutów sumienia mieć nie musisz.

be careful of who you love and be careful of what you do, cause the lie becomes the truth!

7

Choc ciezko,zyj dalej.Tata teraz nie cierpi..

8

nikt niema obowiazku dusi w sobie poczucia winy tak jak  i nikt nie ma obowiazku nosic w sobie poczucie winy nad tym mozna popracowac a nikt niebedzie wprowadzal nikogo w taki stan czy to psychiczne czy fizycznie , pozdr

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » jak zdusic w sobie to poczucie winy?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018