Odwiedziny u osoby z cukrzycą ciążową - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Odwiedziny u osoby z cukrzycą ciążową

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

1

Temat: Odwiedziny u osoby z cukrzycą ciążową

Pytanie dla jednych banalne, innym sprawiające kłopot - co można przynieść, idąc w odwiedziny do przyszłej mamusi, która ma problem z cukrzycą ciążową? Jeśli owoce, to jakie, soki podobnie, a może dostępne i dozwolone są jakieś inne smakołyki?

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj! smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Odwiedziny u osoby z cukrzycą ciążową

Półmisek suszonych i wędzonych owocków! Np. śliweczki, bananowe krążki, etc.
Jeszcze przyszły mi do głowy bakalie, ale nie wiem, czy można..

3

Cyniczna mialam cukrzycę ale nic z tego co napisalas bym nie tknęła wink

Olinko ja objadałam sie greifrutami tymi zielonymi
Pomarancze tez jadłam
Ogolnie mozna wszystkp sprobowac tylko z umiarem i starac sie spalic ten cukier po jedzeniu zaraz
No i patrz na sklad,bierz to gdzie jest najmniej węglowodanow i nawet tluszczu

4

Olinko, są słodycze dla diabetyków. Nie wiem gdzie, ale wiem że są. Jednak zrezygnowałabym ze słodyczy i kupiłabym koszyk, który wypełniłabym owocami, suszami i np. pysznym domowym kompocikiem (jak masz smile ).
O jeny...Ale narobiłam sobie ochoty na kosz pysznych owoców. yikes

Wyczytałam w necie, że te owoce mogą jeść osoby z cukrzycą:
arbuzy, cytryny, grejpfruty, melony, poziomki, truskawki, żurawiny, agrest, ananasy, borówki, brzoskwinie, czarne jagody, czereśnie, gruszki, jabłka, jeżyny, maliny, mandarynki, morele, pomarańcze, porzeczki białe i czerwone, wiśnie.

Wbrew pozorom wybór jest spory. wink

Mamy moc, by znaleźć wyjazd ze ślepej uliczki.
Na każdy szczyt dojść, tam gdzie dochodzą nieliczni.

5

lena812 napisał/a:

Cyniczna mialam cukrzycę ale nic z tego co napisalas bym nie tknęła wink

Co kto lubi ;-)

6

Doklafnie cyniczna co kto lubi smile
Ale tez każda z cukrzycą ciążową na wszystko reaguje inaczej

7

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi smile.

W poszukiwaniu informacji sama też trochę poszperałam w sieci i na przykład w serwisie abcZdrowie.pl również znalazłam coś na temat owoców:
"Nie wszystkie owoce są korzystne dla utrzymania stałego poziomu glikemii, inne spożywane w racjonalnych ilościach nie mają negatywnego wpływu na poziom cukru we krwi, a wśród nich na szczególną uwagę zasługują grejpfruty. Owoce te działają hamująco na wzrost poziomu glukozy oraz warunkują dłuższe jej utrzymanie we krwi. Dodatkowo grejpfruty obniżają poziom cukru w osoczu, poprzez stymulujące działanie na wydzielanie insuliny z trzustki, dlatego są niezbędne w diecie każdego cukrzyka.
Oprócz cytrusów cukrzycy mogą sięgać po owoce charakteryzujące się niskim indeksem glikemicznym, czyli: brzoskwinie, czereśnie, gruszki, jabłka, kiwi, morele, pomarańcze, śliwki, wiśnie."

Doszukałam się także, że bardzo wskazane są jogurty o obniżnej zawartości tłuszczu, zatem wybierając się w odwiedziny do ciężarnej z cukrzycą spokojnie można zabrać ze sobą kilka kubeczków jogurtu naturalnego smile.

Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

8

Tak olinko
Cukrzycowa przyszła mama owocow nie powinna jesc po 16 juz no ale ja do 17 dałam sobie czas
Z tłuszczami roznie tez jest
Ja jadlam serek topiony to w sumie nie powinnam go jesc ale diabetolog stwierdzil ze jesli mi cukier po nim nie skacze to moge jesc

Mozna brokuly ,kapuste kiszoną,kasze,jesc bo nie podnosza cukru
No i Olinko czy ta ciężarna ma tylko diere zaleconą czy tez bierze insulinę ?

9

Również miałam cukrzycę ciążową i zajadałam się pomarańczami, serkiem almette, parówkami, nawet bananami i cukier miałam w normie. Wiadomo, na każdą kobietę inaczej będą działać poszczególne produkty i cięzko stwierdzić czy dozwolone owoce itp nie podnosią cukru Twojej znajomej.

Igor ur. 08.12.2013r. godz.18:10, 3400g, 54cm smile

10

lena812 napisał/a:

No i Olinko czy ta ciężarna ma tylko diete zaleconą czy tez bierze insulinę ?

Leno, nie, na szczęście nie musi przyjmować insuliny, ale oczywiście ma zaleconą dietę. To już koniec ósmego miesiąca ciąży, więc miejmy nadzieję, że tak pozostanie. Obecnie bada poziom cukru, obserwuje organizm, stosuje się do zaleceń.
Przyznaję, że miałam niemały dylemat, co mogłabym wziąć ze sobą idąc do niej w odwiedziny, zwykle są to jakieś owoce, soki, czekoladki, tutaj niestety większość odpadała. Pomyślałam więc, że może komuś jeszcze taki wątek się przyda wink.
Sama obecnie już się douczyłam, wiem, że z wielu produktów trzeba zrezygnować, ale też wcale niemało jest w diecie cukrzycowej dopuszczalnych. Oczywiście wszystko indywidualnie, pod kontrolą, z rozwagą i umiarem.

11 Ostatnio edytowany przez Małpa69 (2014-01-28 00:03:37)

W internecie są tabelki z indeksem glikemicznym wszystko z ig poniżej 50 to dobry wybór. Ze słodkości możesz kupić dobrą gorzką czekoladę ma mały indeks i jest bardzo zdrowa, na pewno dla przyszłej mamy porządna porcja magnezu się przyda big_smile

Co do jogurtów o obniżonej zawartości tłuszczu to jeżeli nie ma problemu z cholesterolem lepiej kupić jogurt pełnowartościowy bo niektóre witaminy wymagają obecności tłuszczu aby były przyswajalne przez organizm.

PS jeśli czujesz się na siłach upiecz jej ciasto, mieszane z mąką razową a zamiast cukru fruktoza (słodzi ale ma niski ig) smile

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Odwiedziny u osoby z cukrzycą ciążową

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021