Czy każdy ma szanse na spotkanie tej drugiej połówki? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » SAMOTNOŚĆ » Czy każdy ma szanse na spotkanie tej drugiej połówki?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 55 ]

Temat: Czy każdy ma szanse na spotkanie tej drugiej połówki?

Hej:) Pytanie jak w temacie. Czy waszym zdaniem każdy człowiek ma w swojej księdze życia zapisaną miłość? czy może jednak nie każdego to czeka i umierają nie zaznając nigdy szczęścia bycia z kimś?( wykluczając osoby umierające przedwcześnie). Czy o takim sprawach decyduje los i przeznaczenie? Wiem, dość dziwne pytania, ale mimo tego, że mam dopiero 19 lat obawiam sie, że już zawsze będę sama, nawet sobie nie potrafię wyobrazić tego, ze pokocham kogoś ze wzajemnością i stworzę związek.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy każdy ma szanse na spotkanie tej drugiej połówki?

mysle ,że kazdy ma taka szansę!!!!!!!!!!!!!
ale trzeba wyjśc szczęściu i miłosci na przeciw!!!!!!!!!
pierwszego chłopaka miałam dopiero ok 18ki... wczesniej myslałam jak ty...
może zacznij sie wiecej usmiechac do ludzi!! i wychodź do nich.... nie wiewm co z tym robisz??!! dlatego tak piszę...
mysle  tez ,że osoby samotne, są same z wyboru... nie umiały wyjśc na przeciw szczęściu lub odrzucały je przy każdej okazji...

mysl pozytywnie... ponoć pozytywne myslenie ,przyciaga pozytywne zdarzenia---i owrotnie!!

W każdym początku tkwi czar, który nas chroni i pomaga nam żyć.
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz - one przyjdą same.
Marzenia się spełniają, a fantazje zostają w nas na zawsze.
W naszym niepowtarzalnym życiu, każdy dzień jest historyczny.

3

nie ma czegoś takiego jak "zapisane w gwiazdach, że zawsze będę sama". wprost przeciwnie. jeśli tylko chcesz - znajdziesz miłość, albo ona sama do Ciebie przyjdzie. też mam 19 lat i nie wyobrażam sobie, że miałabym żyć samotnie, nie mieć męża, dzieci. na razie mam jeszcze trochę czasu na zabawę, ale jeśli tylko znajdzie się ktoś odpowiedni, to zacznę myśleć o związku. na wszystko przyjdzie pora smile o nic się nie martw smile

Odrzucać i doświadczać.
Sięgać wciąż po nowe.

4

Możliwe, że na wszytsko przychodzi pora, ale gdy wszyscy wokół mają kogoś to jest ten żal i ukłucie w sercu. Jak ktoś znajomy opowiada mi o swoim związku to nie moge sie powstrzymać, by nie zareagować złością tongue już nawet zakochane pary mnie denerwują,eh.

5

Karolciu-mówię Ci to!na każdego przyjdzie pora! i choć tak trudno czekać, tak trudno ukrywać zazdrość to warto.. znajdziesz tego wyjątkowego człowieka, zobaczysz, może nie jutro, ale spotkasz go i będziesz jeszcze się śmiała z tego że tak na niego niecierpliwie czekałaś wink

"Jesteś tym, czym wierzysz, że jesteś." Paulo Coelho

6

dzięki noelle, podtrzymałaś mnie nieco na duchu smile wiesz, ja miałam w sumie jednego chłopaka ale tylko przez 3 tygodnie, zerwałam z nim, bo nie pasowaliśmy do siebie i nie traktował mnie tak jak chciałam być traktowana, było mi ciężko mimo tego, że to tylko 3 tygodnie, bo miałam nadzieje wchodząc w ten związek, ze wkoncu sie coś odmieni.                                                                               Najbardziej sobie wziełam do serca Twoje słowa ''ale nie chodziło o to bym ja się zmieniła.. chodziło o to by świat zaakceptował mnie taką jaką jestem'' . Jest taka osoba, która usilnie prubuje mnie zmienić, podpasować pod siebie, jednak pokazałam jej, że na to nie pozwolę tongue chcę, by ktoś pokochał mnie z wszystkimi moimi wadami, czy np z tym że mało sie odzywam w towarzystwie( tak, nawet to jest dla pewnych ludzi problemem). Cóż, mam nadzieję, do mnie również usmiechnie sie szczęście:)

7

Chciałabym abyście miały rację. Ktoś napisał trzeba wyjść szczęściu, miłości na przeciw, trzeba wyjść do ludzi, ale co z takimi osobami jak ja które są zbyt nieśmiałe? A tak poza tym co macie na myśli pisząc że należy wyjść miłości na przeciw? Nie chcę zniechęcać karolci225, życzę Ci jak najlepiej, mam nadzieję że Ci się uda. Mam nadzieję że i ja kiedyś zaznam tego szczęścia. Ale ostatnio doszłam do wniosku że jednak nie każdemu jest to pisane. Zaczynam godzić się z myślą że przecież na świecie jest mnóstwo samotnych ludzi i to nie z wyboru, więc skoro oni dają radę i żyją dalej to i ja spróbuję.

8

smile to mój pierwszy post tutaj. Nawiązując do tematu, uważam, że jest coś takiego jak 'druga połówka'. Jakiś czas temu, w miejscu w którym pracuję zobaczyłam Go, na chwilę odleciałam, nie wiedziałam gdzie jestem i jak mam na imię. Myślałam: kurcze to ten, to on. Czar prysł kiedy po etapie uśmiechania sie do siebie przyszedł czas na rozmowę... Nie kleiło się od samego początku i jakieś tam moje próby nawiązania kontaktu były nieudolne... i dziś zrobiłam najbardziej idiotyczna rzecz jaką mogłam zrobić. Pisałam sms do koleżanki, jaki to z niego frajer idiota glupek i poparaniec. Ale zamiast do koleżanki sms poszedł do Niego. Nie wiem czy to była miłość mojego życia, ale rozegrać to w taki kretyński sposób? Spaliłam, co?

9

Hmmm..."druga połówka" - sama nie wiem czy w ogóle ten termin jest realny...
Nie ma według mnie osób, które idealnie jak 2 połówki jabłka do siebie pasują...
każdy jest inny, każdy ma wady i zalety...trzeba się dotrzeć, być wyrozumiałym i chcieć jak najlepiej dla ukochanej osoby...a co z tego wyjdzie weryfikuje samo życie....
możemy być pewni kogoś...a za chwilkę budzimy się z tego "snu"...
jestem z natury marzycielką, ale pomału tracę wiarę w tego typu stwierdzenia...

Być jak płynąca rzeka...

10

skoro popraniec i głupek to chyba lepiej że się o tym dowiedział wink hi hi

"Jesteś tym, czym wierzysz, że jesteś." Paulo Coelho

11

ech romantyzm romantyzmem, ale trzeba być realistą. wszechobecna komercja i zidiocenie dużej części społeczeństwa znacznie ogranicza możliwości;/ ja przestaje wierzyć, że znajdę kogokolwiek wartościowego przed 30stką. Faceci szukają cudów w tych czasach, niestety...

Czyż nie ma hipokryzji w tym, że upominamy dzieci gdy krzywdzą kotki czy pieski, podczas gdy sami zasiadamy do stołu, na który zabito dziesiątki stworzeń?

12

I tu się zgodzę ze Szczurunią.

13

A moim zdaniem, to wystarczy otworzyć się na nowych ludzi, uśmiechać się pokazać swoją dobrą stronę natury, zagadywać, bawić sie życiem, nie dość ze czerpie się wtedy przyjemność z życia to na dodatek można poznać kogoś naprawdę wartościowego, i nie ma co gdybać, czy jest to zapisane czy nie, bo losowi trzeba pomóc... Jeśli się chce to znajdzie sie swoją drugą połówkę i popracuje sie nad miłością

"Uśmiechnięci, wpół objęci spróbujemy szukać zgody,
choć różnimy się od siebie
jak dwie krople czystej wody." W. Szymborska

14

Ja nie jestem przekonana, ze zawsze gdzieś czeka ktoś... ja już tracę nadzieję. Myślę, że włąśnie zdarza się tak, że życie niektórych skazuje na samoność. Kiedy miałam 19 lat też tak myslałam, że być może będę sama, ale wtedy jeszcze miałam nadzieję, ze to nie może być jednak prawda. Myslałm, ze to tylko takie dziewczęce obawy, które ktoś kiedyś rozwieje. Ale minęło od tamtej pory już ponad 10 lat i nic sięnie zmieniło. Nigdy nie brakowało mi urody. NIe byłam nieśmiała, wręcz przeciwnie, miałam dobry kontakt z ludźmi. Jedno co czasem od mężczyzn słyszałam to - że mam silny charakter.
Bliższa rodzina juz dawno mnie nie pyta o żadne matrymonialne plany, tylko wredne dalsze ciotki (a czasem i wujowie) czasem wyjadą z "miłym" pytaniem o wesele.
A najgorsze jest to, że swój ideał meżczyzny spotkałam, tyle, ze jest zajęty.
Więc jak tu wierzyc w teorię, że kazdy ma swoją połówkę i kiedyś ja spotka. Ja naprawdę już nie wierzę. Na siłę szukam sobie zastępczych celów w życiu niż miłość i rodzina, zeby nie zwariować, albo sama nie skrócić tego wszystkiego.

15

Eva_78 no tego wlasnie sie obawiam sad ale ty bywałaś na imprezach, w otoczneiu ludzi? nie miałaś żadnych problemów  wkontakrach z ludźmi? nie chcę być wiecznie sama, już teraz odbiera mi to sens życia i czuję się gorsza:(

16

Eva_78 napisał/a:

A najgorsze jest to, że swój ideał meżczyzny spotkałam, tyle, ze jest zajęty.
Więc jak tu wierzyc w teorię, że kazdy ma swoją połówkę i kiedyś ja spotka. Ja naprawdę już nie wierzę. Na siłę szukam sobie zastępczych celów w życiu niż miłość i rodzina, zeby nie zwariować, albo sama nie skrócić tego wszystkiego.

Mam podobnie, spotkalam na swojej drodze mezczyzne, dla ktorego porzucilabym swoja samotnosc, ale nie moge z nim byc, mimo ze jest samotny, mimo ze nie ma nikogo... Nie moge sie z tym pogodzic. I trudno mi uwierzyc, ze pokocham kogos innego.

Eva 78, a jak sobie radzisz z organizacja czasu w pojedynke? Bo to nie takie proste przeciez, kiedy wiekszosc znajomych zamyka sie w swoim gniazdku ze swoja druga polowa.

A mnie nie ma kto posmarowac spalonych sloncem pleckow smile

"Świat widzieć w jednym ziarenku piasku,
Niebo- w przydrożnej koniczynie,
Dłonią ogarnąć nieskończoność
A wieczność zamknąć w godzinie"

17

do karolciaaa225: na imprezach to wcale tak często nie bywałam. od czasu do czasu. Nie miałam znajomych, którzy często organizowali imprezy, ale oni jakoś sobie znaleźli swoje połówki. Mi też samotnośc odbiera sens życia, też czuję się gorsza, zwłaszcza, kiedy inni zaczynają rozmawiać o swoich związkach, dzieciach. Ja wtedy milknę.

do inestita: czas wypełnia mi głównie praca. Po prostu uciekam w pracę.  Nawet teraz wróciłam na to forum odrywajac sie od tego, co już na jurto przygotowuję, mimo, że nie muszę.
Generalnie czas zajmuję pracą, nabywaniem umiejętnosci, sportem - jak sie zmobilizuję, uczeniem się, planowaniem większych wydatków i realizacją ich.
A ty masz jakieś pomysły na samotne wypełnianie czasu?
ps. dzięki dziewczyny, że się odezwałyście.

18 Ostatnio edytowany przez inesita (2009-08-09 22:20:03)

Jakos musimy sobie radzic. Ja dopiero zaczelam prace, ale mysle, ze kiedy sie wdroze, zatrudnie sie jeszcze w innym miejscu na jakies pol etatu. Chcialabym zaczac podrozowac, jest tyle miejsc w Polsce, ktorych nie widzialam, nie mowiac juz o zagranicy. Podroze rozwijaja i sprawiaja, ze czlowiek otwiera sie na swiat. No ale znowu samej juz nieco trudniej gdzies  sie wybrac...
Na razie raz w tygodniu tancze salse- to jest sposob na to, by nie siedziec w czterech scianach. Ale tam znowu spotykam Jego i w sumie nie wiem, czy ta moja pasja taneczna to cos dobrego, czy wrecz przeciwnie smile
Chcialabym miec psa, no ale znikam z domu na 12 godzin, wiec to nie wchodzi w gre.
Mysle, co zrobic ze swoim zyciem, jak je poukladac, zeby nadac mu sens- w koncu nie sama praca czlowiek zyje. Tak naprawde, to trzeba wlozyc duzo wysilku w to, by zachowac w sobie optymizm zyciowy. Troche sie obawiam, ze bedzie o to coraz trudniej.

Ja tez milkne, kiedy znajomi podejmuja tematy zwiazkow, dzieci. I cos mi sie wydaje, ze jeszcze dlugo tak bede milczec smile

Jak dobrze, ze jest to forum smile Pozdrawiam!

19

Kami90 napisał/a:

A moim zdaniem, to wystarczy otworzyć się na nowych ludzi, uśmiechać się pokazać swoją dobrą stronę natury, zagadywać, bawić sie życiem, nie dość ze czerpie się wtedy przyjemność z życia to na dodatek można poznać kogoś naprawdę wartościowego, i nie ma co gdybać, czy jest to zapisane czy nie, bo losowi trzeba pomóc... Jeśli się chce to znajdzie sie swoją drugą połówkę i popracuje sie nad miłością

Typowe gadanie osoby która od 1,5 roku jest w stałym związku i jest w nim dzięki dwójce swoich znajomych... ale mniejsza z tym.
Nie pracuję, ciężko by mi było znalezc bez znajomości normalną pracę odrazu po maturze. No i zresztą praca nie daje tak naprawde sensu życia, oczywiście jeśli sie coś robi, to wiadomo, nie myśli sie tak o tym, ale co gdy każdego dnia przychodzi godzina wyjscia z tej pracy? wraca sie do pustego lub zapełnionego wyłącznie przez rodzinę domu, nie usłyszy się slów '' kocham cię'' czy innych tego typu,nie ma się do kogo przytulic, znajomi nie zawsze mają czas. Jeśli ktoś ma receptę na bycie szczęśliwym mimo to to chętnie usłyszę;P

20

To ja też ją chętnie podsłucham...

21

mam jedna recepte, moze nie recepte ale rade przestac gonic za szczesciem! i wiem co mowie, czasem trzeba dopomoc szczesciu ale nie gonic za nim, bo szczescie jest jak facet, jesli sie za bardzo nim interesujesz i za nim gonisz on czuje sie stłamszony i ucieka, lepiej robic swoje, robic co sie lubi!!! skupiac sie na tym co mozna zrobic niz na tym czego nam nie dano szansy sprobowac. skupic sie na sobie uwolnic sie a moze kiedys do nas wpadnie z wizyta to szczescie smile
mi troszke pomaga
pozdro

22

Coś w tym racji musi być, nawet więcej niż coś smile

23

witaj,każdy znas potrafi kochać i zasługuje na miłość,często bywa tak że poznajemy kogoś ale on już zajety i nie dla nas (przeczytaj sobie moja historie-moje podwójne zycie-chwile smutku i radosci )a zrozumiesz jakie to są czesto sytuacje pozdrawiam

24

Na każdego przyjdzie pora. Najlepszym sposobem na znalezienia swojej miłości jest po prostu nie szukanie go. On sam przyjdzie w odpowiednim czasie. Też nie szukałam, nie wierzyłam, ale sam się znalazł. Przyjechał do siostry z kolegą... big_smile Ci którzy szukają na siłę, zakładają portale randkowe to nic nie daje. Spotykają, nie mówie, że nie ale takich nic nie wartych...

25

Szczerze powiem, ja też szukałam i jak widzę, jak ktoś kogoś ma, na te wszystkie pary patrzę, to po prostu mi smutno... ale nie chcę się zakochać, przynajmniej na razie..  jeżeli naprawdę każdy ma tą drugą połowę, to pewnie we mnie też ktoś się zakocha.. ale nic na siłę..

26

Ja też kiedyś myślałam, że istnieją takie "drugie połówki", ale patrząc na swoje mniej, czy bardziej udane związki i na doskwierającą mi obecnie samotność dość niedawno odkryłam, że NIE ma IDEALNYCH partnerów, idealnych związków. Zaczynam dostrzegać, że MIŁOŚĆ to sztuka kompromisów... Z perspektywy czasu widzę, że do tej pory byłam chyba zbyt władcza, zbyt wymagająca... A teraz, na podstawie swoich doświadczeń i obserwacji innych związków widzę, że nad wszystkim trzeba pracować... Chyba dojrzałam do naprawdę poważnego związku.. Już wiem, że nigdy nie będzie tak, że spotkam faceta, który będzie dokładni taki, jakiego sobie wymarzyłam... Już wiem, że trzeba czasem choć delikatnie przymknąć oko na czyjeś wady... Bo w końcu ideałów nie ma... Oczywiście w pewnych sprawach pozostanę wierna swoim zasadom... Bo kompromis nie polega na ustępowaniu wiecznie jednej strony... Dziewczyny, będzie dobrze...Pozdrawiam wszystkie szukające miłości :)

27

Skoro ty dajesz z siebie wszystko i mimo to nie wychodzi, to znaczy po prostu, że ta druga osoba nie jest dla ciebie. Nic na siłę.

Czyż nie ma hipokryzji w tym, że upominamy dzieci gdy krzywdzą kotki czy pieski, podczas gdy sami zasiadamy do stołu, na który zabito dziesiątki stworzeń?

28

A co jesli spotykamy druga polowke i... na tym koniec?
Ja tego doswiadczam. Jestesmy podobni do siebie, mowimy wspolnym jezykiem, mamy wspolna pasje. Bardzo odpowiada mi jego charakter, styl bycia, nie wspominajac juz o wygladzie.
I coz, mozemy sie tylko mijac przypadkiem na ulicy...

29

każdy ma zapisaną swoja połówke....

~ ` Musisz uwierzyć w siebie , bo wiara czyni cuda ! ~ `

30

Dla każdego człowieka jest przepisany przepis na dalsze życie. I myślę, że każdy w nim ma tą drugą połówkę, tylko to od nas zależy jak tą szansę wykorzystamy ;-D

Oto i on... boski prototyp.
Mutant, który nigdy nie wszedł do masowej produkcji, zbyt pokręcony, by żyć i zbyt rzadki, by umrzeć...

31

Oby tak własnie było , że każdemu ktoś jest pisany...
Bo ja już nie wyrobie tak dalej....

... z sercem jest jak ze szklana kulą...jedna rysa przeistacza się w kolejną...

32

Nie każdy.

Jedni spotykają, inni nie.

33

Heh bardzo pocieszające...;/

34

Uważam, że każdy, kto tylko pragnie wystarczająco mocno ma szansę na spotkanie swojej drugiej połowy. Nie jesteśmy skazani na samotność pod warunkiem, że wierzymy i dopuszczamy możliwość spotkania tego kogoś. Wierzę, że człowiek swoim nastawieniem ma moc przyciągania zarówno tych złych, jak i tych dobrych rzeczy. Czyli przyciągnąć można zarówno pecha jak i szczęście i miłość.

35 Ostatnio edytowany przez Kami90 (2009-09-02 09:01:42)

Ladybird, masz racje, ja jeszcze wierze w to że dobre rzeczy przyciąga sie uśmiechem a odpycha je grymasem na twarzy i tym sposobem przyciąga się złe, niby to takie proste uśmiechnąć się  i ktoś powie że to nic nie daje że nie o to chodzi, tak się nikogo nie pozna a jednak, w tym coś jest, swojego chłopaka poznałam dzięki znajomym, fakt, ale oni wiedzieli że jestem wesoła i uśmiechnięta, a gdy on miał moje gg i myślał czy napisać, wtedy zbiegiem okoliczności, miałam bardzo uśmiechnięty opis, o tym że "uśmiech to jedyna rzecz jaką się mnoży gdy się nią dzieli" (napisał bo czuł że jestem wesoła i że można ze mną spedzić miło czas, pewnie gdybym smęciła w nich to nic z tego by nie było) przeznaczenie istnieje, druga połówka też, a głównym składnikiem jest uśmiech i ciepłe serce wink)

36 Ostatnio edytowany przez Don Pedro (2009-09-02 09:18:32)

Oczywiście, że każdy ma szansę, tyle, że to tak jak w totku - szansa jest zawsze o ile wyśle się kupon smile  Trzeba zatem szczęściu wyjść na przeciw, a żeby zbytnio nie filozofować (bo tego nie lubię) to przychylę się do tego co napisała Kami90:

Kami90 napisał/a:

Ladybird, masz racje, ja jeszcze wierze w to że dobre rzeczy przyciąga sie uśmiechem a odpycha je grymasem na twarzy i tym sposobem przyciąga się złe, niby to takie proste uśmiechnąć się

Uśmiech jest jak klucz. Otwiera ludzi jak szkatułki smile Mijając codziennie setki ludzi nie widzę u nich uśmiechu, zadowolenia. Wpatrzeni pod stopy, często opryskliwi, zajęci swoimi problemami. Patrzę na młode dziewczyny, ładne, zgrabne ale w oczach jakiś smutek i smutna (albo czasami zacięta) mina. Kiedy zrozumiałem, że uśmiech czyni cuda, uśmiecham się duuużo częściej: na ulicy, w urzędzie, w pracy. Czasem ktoś patrzy na mnie jak na głupka, ale nie przejmuję się tym bo gdy widzę uśmiech odwzajemniony to jest super. I kto wie czy ktoś taki pogodny z drugiej strony nie okazuje się właśnie taką szansą...? smile

37

Bardzo dlugo byłam sama. Taraz śmialo mówie ksiąze z bajki -to mit...bo sama go szukałam( bezskutecznie)
Poznałam zwyczajnego chłopaka nie bylo żadnego bum i błyskawic, ale daliśmy sobie szansę.
Jestesmy ze sobą 3 lata, czy jest przystojny?( chyba nie), czy mega inteligentny? (kwestia sporna), czy super czuły i wrażliwy? ( napewno na swój dziwny sposób).

Czy sie klucimy? (codzień), to zrozumiałe mamy rózne zaineresowania, inne podejscie do życia, inne wychowanie.

Ale kocham tego mojego zwyklego faceta, i nic z tym nie zrobie. Uwielbiam z nim zasypiac i budzić sie rano, poraża mnie jego śmiech. Zarazem nienawidzimy się i uwielbiamy. Nie potrafimy bez siebie życ . Cy to ten jedyny? ( czas pokaże).

Podsumowujac: życie to nie bajka a ksiaze nie istnieje. Moze problem polega na tym ,że nie chcemy tego zrozumiec ( przynajmniej taki był mój).

"Całe życie czekamy
na nadzwyczajnego człowieka,
zamiast zwyczajnych ludzi
przemieniać w nadzwyczajnych."
Hans Urs von Balthasar

38

aga86 napisał/a:

"Całe życie czekamy
Hans Urs von Balthasar

Święte słowa dobrze ze to cytujesz... bo ludzie zwykli to najczęściej Ci których tak długo szukamy, mam tak samo jak ty.... Nie warto odrzucać szansy jaką nam dano... I zawsze trzeba się uśmiechać, bo kiedyś właśnie ktoś odwzajemni ten uśmiech... Człowiek jest szczęśliwszy gdy się uśmiecha, tak jak ja teraz to tak jak z czekoladą, endorfiny uwalniają się od samego uśmiechania się, tak jest też z czekoldą od jedzenia poprawia nam się humor...

39

Kami90 napisał/a:

Człowiek jest szczęśliwszy gdy się uśmiecha, tak jak ja teraz to tak jak z czekoladą, endorfiny uwalniają się od samego uśmiechania się, tak jest też z czekoldą od jedzenia poprawia nam się humor...

i parafrazując tytuł wątku: zawsze można podzielić się połówką czekolady z drugą osobą smile

40

Nie zawsze człowiek gdy się uśmiecha jest szczęśliwy...

Oto i on... boski prototyp.
Mutant, który nigdy nie wszedł do masowej produkcji, zbyt pokręcony, by żyć i zbyt rzadki, by umrzeć...

41

Sky-high-etris napisał/a:

To nie tak ze nagle znikną smutki, ale człowiek w takim stnie lepiej się czuje, gdyż mózg odbiera uśmiech na naszej twarzy jako sygnał dobrego humoru itd. dlatego czasem warto przykryć smutki uśmiechem, bo smutkami nikt dzielić się nie chce(co najwyżej czasem pomagać) a uśmiechem chcę dzielić się każdy... Taki już nasz mózg i organizm ze pewne bodźce odbiera inaczej i że nam to i tak na dobre wychodzi, w ogólnym rozrachunku uśmiech to bardzo pożyteczna i dobra sprawa tongue

42

Sky-high-etris napisał/a:

Ależ oczywiście, ale gdy się uśmiecha jest tego szczęścia znacznie bliżej. A chodziło mi głównie o to, że nawiązanie rozmowy, poznanie kogoś zdecydowanie łatwiej się zaczyna z uśmiechem.

43

aga86 napisał/a:

Bardzo dlugo byłam sama. Taraz śmialo mówie ksiąze z bajki -to mit...bo sama go szukałam( bezskutecznie)
Poznałam zwyczajnego chłopaka nie bylo żadnego bum i błyskawic, ale daliśmy sobie szansę.
Jestesmy ze sobą 3 lata, czy jest przystojny?( chyba nie), czy mega inteligentny? (kwestia sporna), czy super czuły i wrażliwy? ( napewno na swój dziwny sposób).

Czy sie klucimy? (codzień), to zrozumiałe mamy rózne zaineresowania, inne podejscie do życia, inne wychowanie.

Ale kocham tego mojego zwyklego faceta, i nic z tym nie zrobie. Uwielbiam z nim zasypiac i budzić sie rano, poraża mnie jego śmiech. Zarazem nienawidzimy się i uwielbiamy. Nie potrafimy bez siebie życ . Cy to ten jedyny? ( czas pokaże).

Podsumowujac: życie to nie bajka a ksiaze nie istnieje. Moze problem polega na tym ,że nie chcemy tego zrozumiec ( przynajmniej taki był mój).

"Całe życie czekamy
Hans Urs von Balthasar

No tak jest...
Marze właśnie o kimś takim zwyczajnym...
Marze....

44

Dziewczyn nakrecacie sie same takimi myslami. Traktujcie facetow normalnie i tak samo faceci traktujcie kobiety. Robcie swoje mniej myslcie o szukaniu i umartwianiu sie. Jest zasada przyciagania ze to co myslicie i pragniecie obojetnie czy dobre dla was czy nie przyciaga sie do waszego swiata/zycia. Wiec jesli umartwiacie sie ze jest problem ze znalezieniem to bedzie problem. Bedziecie przyciagac takich ktore beda sprawiac problemy w waszym zyciu lub nieosiagalnych dla was i tez beda problemy. Badzcie soba naturalne. Po co te romantyzmy o ksieciach i ksiezniczka. NIE MA IDEALNYCH LUDZI. W kazdym mozna sie zakochac. Jesli nakrecicie sie jakas czescia ciala u faceta to tylko takiego faceta bedzie widziec. Mozg to komputer. Jak go zaprogramujesz tak dziala big_smile Czesciej nieswiadomie. A dobry zwiazek to swiadomy zwiazek wink Bez motylkow i dupereli tongue

Zaakceptujecie i polubcie choc troche samotnosc. Znajdzcie cos pasje hobbi tylko dla siebie. Uwolnic sie od mysli o facetow a zaczniecie spogladac obiektywnie na nich. I widziec wiecej.

Keri1000 napisał/a:

Dziewczyn nakrecacie sie same takimi myslami. Traktujcie facetow normalnie i tak samo faceci traktujcie kobiety. Robcie swoje mniej myslcie o szukaniu i umartwianiu sie. Jest zasada przyciagania ze to co myslicie i pragniecie obojetnie czy dobre dla was czy nie przyciaga sie do waszego swiata/zycia. Wiec jesli umartwiacie sie ze jest problem ze znalezieniem to bedzie problem. Bedziecie przyciagac takich ktore beda sprawiac problemy w waszym zyciu lub nieosiagalnych dla was i tez beda problemy. Badzcie soba naturalne. Po co te romantyzmy o ksieciach i ksiezniczka. NIE MA IDEALNYCH LUDZI. W kazdym mozna sie zakochac. Jesli nakrecicie sie jakas czescia ciala u faceta to tylko takiego faceta bedzie widziec. Mozg to komputer. Jak go zaprogramujesz tak dziala big_smile Czesciej nieswiadomie. A dobry zwiazek to swiadomy zwiazek wink Bez motylkow i dupereli tongue

Zaakceptujecie i polubcie choc troche samotnosc. Znajdzcie cos pasje hobbi tylko dla siebie. Uwolnic sie od mysli o facetow a zaczniecie spogladac obiektywnie na nich. I widziec wiecej.

Mózg nie jest komputerem i w żaden sposób nie da się go zaprogramować. Jest częścią żywego organizmu. Nie podlega prawom techniki, ani informatyki. Nie w każdym można się też zakochać. Gdyby ta teza stanowiła prawdę, nie byłoby singielek, singli również nie. Dla mnie dobry związek to nie świadomy, lecz szczęśliwy związek.

Hrvatska Ljubavi Te!
Wierzę w miłość od pierwszego spojrzenia,
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

46

Wielbiciel Lidiji Bacic napisał/a:

...Mózg nie jest komputerem.

Tego nie wiemy.

... i w żaden sposób nie da się go zaprogramować.

Owszem da się.

... Nie podlega prawom techniki, ani informatyki.

A skąd wiesz?

... Nie w każdym można się też zakochać. .

Sprzeczność z twierdzeniem powyżej.

...Gdyby ta teza stanowiła prawdę, nie byłoby singielek, singli również nie.

Dlaczego?

.. Dla mnie dobry związek to nie świadomy, lecz szczęśliwy związek.

No i oczywiście związku między jednym a drugim nie widzisz.

N4VV jestem ciekawy jak można zaprogramować mózg? Używając jakiego programu? Skąd wiem, że mózg nie podlega prawom techniki, ani informatyki? Po prostu jestem biologiem. Podlega natomiast jak najbardziej prawom biologii.

Hrvatska Ljubavi Te!
Wierzę w miłość od pierwszego spojrzenia,
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

48

witam wszystkich i tak jak wiekszosc z Was tez jestem samotna i tez czekam na ta druga polowke. od 2 lat jestem sama i zaczyna mnie to dolowac bo mam juz 25 lat. i tez chciala bym wiedziec czy tak naprawde jest nam ktos pisany. poznalam wielu chlopakow spotykalam sie z nimi i na poczatku fajnie bylo wow ale po miesiacu dwoch przestalam sie cieszyc z tych spotkan i unikalam ich ale dlaczego to nie wiem i boje sie ze przez takie odtracanie zostane sama, ale tlumacze sobie to tak ze pewnei to nie Ci dla mnie i tak ma sie stac ze nie mozemy byc razem ale czy w koncu spotkam tego jedynego tego dla mnie??

49

To dosyć stary wątek, ale skoro odżył... to odpowiem na tak zadane pytanie:
Szansę - TAK, gwarancji - NIE.
Niemniej TYLKO działaniami, a nie gadaniem, można zwiększać tę szansę/potencjał smile

"Panie, daj mi SIŁĘ, abym zmienił to, co zmienić mogę,
daj mi CIERPLIWOŚĆ, abym zniósł to czego zmienić nie mogę
i daj mi MĄDROŚĆ, bym odróżnił jedno od drugiego."F.C. Oetinger

50 Ostatnio edytowany przez N4VV (2013-10-19 20:01:53)

N4VV jestem ciekawy jak można zaprogramować mózg?

Pytanie dla neuropsychologa. (Ewentualnie kaprala w wojsku lub przywódcy jakieś sekty.)

Używając jakiego programu?

Programu telewizyjnego na przykład.

Skąd wiem, że mózg nie podlega prawom techniki, ani informatyki? Po prostu jestem biologiem. Podlega natomiast jak najbardziej prawom biologii.

I prawa biologii wyjaśniają funkcjonowanie mózgu? - raczej nie.
Prawa techniki, biologii, to prawa przyrody (fizyki, chemii - biologia to szczególny przypadek tychże).
Struktura logiczna (sposób przetwarzania informacji) jest abstrakcją wykraczającą ponad prawa przyrody i podlega wyłącznie matematyce.
Możesz znać zasadę zasilania mózgu w energię, jak elektryk zna zasady zasilania komputera, ale o procesach wewnętrznych logiki mózgu wiesz niewiele, bo jest to obszar dotąd nie zbadany przez naukę.
No chyba żeś z Alfa Centauri przyleciał na inwazję.

51

A ja już chyba przestaje wierzyć, że każdy człowiek ma pisaną dla siebie jakąś osobę. Każdy uważa, że zasługuje na wszystko co najlepsze, na szczęście, rodzinę, miłość. A jeżeli to tylko nasze durne marzenia? Nie wszyscy są szczęśliwi, nie wszyscy mają miłość, to dlaczego akurat ja mam ją mieć? Czy jestem lepsza od innych, żeby poznać kogoś kto mnie naprawdę pokocha? Jest tyle lepszy osób wokół, że nie wierzę, żebym znów z kimś miała być smile

52

Czasami mysle, ze mezczyzni i kobiety za bardzo sie roznia by kazdy mial swoja polowke. Jakiejs czesci ludzi sie udaje, ale reszta po prostu za bardzo rozni sie od reszty.

53

Ale czy to nie byłoby "zbyt proste" aby po prostu były dwie idealnie pasujące do siebie połówki?
Ja w to nie wierzę, zawsze obie strony muszą "się dotrzeć", pójść na kompromisy itd. ale bez tego, bez poświęcenia niewiele by to znaczyło.

54

Polecam poszukującym odpowiedzi wpisać w google "fiddler in the roof do you love me" i odsłuchać na "tubie" piosenki z tego filmu.
Ciekawa lekcja poglądowa.

Odbij od tych, dla których nic nie znaczysz. Nie zatęsknisz. Spróbuj, a zobaczysz!

Posty [ 55 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » SAMOTNOŚĆ » Czy każdy ma szanse na spotkanie tej drugiej połówki?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018